Page 5 of 11 FirstFirst ... 2345678 ... LastLast
Results 81 to 100 of 216

Thread: SPG ( arty) discutii

1. Back To Top | #81
    Registered User
    Deci..am luat si ultimul tun de la arty francez tier 7 adica Lor. 155 50 si pot sa spun ca....e tot acceasi prostie ca si cu cel stoc, e rau de tot...dau ding la tancuri de lvl 8 in lateral si damage la lvl 6 heavy de tot rahatul(16 damage). Cred ca ma rezum la il juca doar ocazional(gen first win) si cand am exp trec la tier 8, sper ca acela va fi mai bun, cu toate ca pe hartie nu e mare diferenta.

2. Back To Top | #82
    Registered User Korbu's Avatar
    boby19166 - incearca sa faci aim full cu ea inainte sa tragi, de asemenea iti recomand sa montezi pe ea EGLD + RAMER + CAMO NET si in rest de asta, relocheazate dupa fiecare foc 3~4 metri, iar la nevoie fugi ca stie sa fuga )
    In rest rabdare multa, eu am ajuns la tier 9 cu SPG pe franta

3. Back To Top | #83
    Registered User
    Pai asa dau, cu full aim, si da pe langa de imi vine sa il casapesc pe Serb. Ma pun pe grinduit catre FV304, artyul englez de tier 6, pare fun, sunt la Bishop(tier 5) si pare fun, doar ca are viteza de melc, mare cat un bou si raza de actiune mica, dar compenseaza prin armura nesimtita si rof mare cu aim mic.

4. Back To Top | #84

5. Back To Top | #85
    Registered User
    @ boby19166: eu te-am avertizat ca tot prost e si ultimul tun. . Cele mai bune lovituri cu arty-ul asta francez le-am avut din intamplare cand am nimerit alt tanc decat cel tintit. Eu muncesc in continuare pe linia franceza. Asa sunt eu mai masochist din fire.

6. Back To Top | #86
    Registered User
    eu vreau sa ajung la cel de tier 9, pare mai fezabil decat cele de 7 sau 8, daca nu raman la Tier 6 francez si continui pe linia germana si engleza. Momentan am tier 5 la englezi si tier 4 la germani.

7. Back To Top | #87
    Registered User Korbu's Avatar
    World Of Tanks - Lucky shots #3 - Only SPG

World Of Tanks - Lucky shots #3 - Only SPG - YouTube

8. Back To Top | #88
    Sa inteleg ca au bagat tracerele de la arty inapoi in joc si poti face counyer arty din nou? Am mai jucat 2 3 meciuri cu arty dar nu am bagat de seama
    aka Ignoreme

9. Back To Top | #89
    Moderator Ivan's Avatar
    Dap.

10. Back To Top | #90
    Registered User Dr_V's Avatar
    Poti face counter-battery dupa tracer, dar de cand au redus numarul de boscheti pe anumite harti e mai simplu sa tragi blind pe unde campeaza noobii

Foarte putini jucatori de SPG se gandesc sa se pozitioneze optim pentru a face support, majoritatea cauta doar sa stea la fereala. Chiar daca le dai doar un pic de splash majoritatea fug imediat sa se piteasca mai bine, adesea prin locuri de unde nu au cine stie ce unghiuri utile de tragere

0722859607

11. Back To Top | #91
    Registered User ecsodus's Avatar
    merita sa ma apuc cu s-51?) pe vremuri adoram artileria dar sincer nu am chef sa astept 3-4 minute pt lovitura perfecta si sa ma trezesc cu cate un lt (care s-au inmultit zilele asta)

12. Back To Top | #92
    Moderator Ivan's Avatar
    Artileria trebuie descurajata si eliminata din joc.
    Ideea artileriei in jocul de rock-paper-scissors era de a contracara TD-urile prea bine infipte in chokepointuri de unde nu pot fi scoase. Cu abundenta actuala de gold ammo si cu modificarea hartilor nu mai e cazul.

Acum artileria functioneaza ca o variabila suplimentara in joc, e ca si cand RNG-ul este marit inutil.

Din cand in cand iti cade in cap o balega care te omoara sau te scoate din lupta, desi tu joci un tanc mediu.
    Si spun asta din punctul de vedere al unuia care a jucat si cu artileria, stiu exact cum este cand vanezi tot jocul un nevinovat sau scapi un lucky one shot unui tier 10 care se intampla sa treaca pe unde erai tu preaimed.

Cu siguranta nu va dispare din joc, sunt oameni care au dat bani de hartie pe artilerii premium (not-so-proud LeFuck owner here), dar presiunea publicului trebuie sa-i determine pe rusi sa o strice in asa hal incat sa devina inutila si sa nu mai fie jucata decat de psihopati, de oameni nefericiti si de TD42.

13. Back To Top | #93
    Mie nu-mi place S-51. E lent, greoi, are unghi de tir foarte ingust si ambele tunuri sunt imprecise. In random tunul mare e problematic, daca nu ai tinte lente si mari in care sa tragi nu prea face treaba, iar tunul mic e cam prea slab.

L.E. - @ Ivan: atata timp cat este in joc eu voi folosi si artileria, asa cum joc si lights desi nu-mi plac in mod deosebit. De cand joc cu toate tipurile de vehicule mi-am imbunatatit semnificativ atat performantele pe vehiculele mele favorite (TD si HT) cat si orientarea tactica pe harti.

Artileria nu este o problema cand ii intelegi limitarile si eviti sa devii o tinta facila pentru ea, fara SPG jocul ar fi extraordinar de static si grind-ul foarte dificil la MM +/-2. Sunt destule meciuri in care nu exista SPG si daca adversarii au 3 jucatori competenti in tancurile top-tier nu ai nici o sansa daca esti lower-tier intr-o echipa de tomate indiferent cat ai fi tu de bun sau cate boabe aurii ai avea.
    Last edited by Dr_V; 22-10-2014 at 10:43.

0722859607

14. Back To Top | #94
    Registered User ecsodus's Avatar
    omg, ce obsedila e td42:| ...wow

15. Back To Top | #95
    Registered User
    Nici nu vreau sa ma gandesc cate injuraturi si-a luat de-a lungul timpului nea TD42 ala.

16. Back To Top | #96
    Moderator Ivan's Avatar
    Quote Originally Posted by Dr_V View Post
    fara SPG jocul ar fi extraordinar de static si grind-ul foarte dificil la MM +/-2
    Suntem in complet dezacord.

17. Back To Top | #97
    Registered User cretud's Avatar
    Dr _V_ tu faci parte din cei norocosi care sunt luati in vizor de artilerie poate intr-unul din 10 meciuri. Eu sunt norocosul care sunt lovit chiar daca mai sunt 7 tancuri langa mine (asta am patit-o chiar azi). Si nu stateam in loc, ma miscam continuu. Din pacate cand joci vs artilerie, in loc sa fi atent la ce se intampla pe harta, tu esti atent la ce poate pica din cer. Artileria strica jocul, toti campeaza cat mai departe ca sa nu-i vada artileria, nu mai ai nici un ajutor nici macar sa ajungi la jumatatea plansei. Sa nu mai vorbesc cand sunt 3-4 artilerii in fiecare echipa... No offense dar din punctul meu de vedere, artileristul e cel pe care nu-l duce capul sa gandeasca. Click da si bunicamea , ala nu e skill. Pune un copil de 2 ani sa dea click atunci cand apare ceva in tinta si sa vezi ca joaca exact ca unul care are 30k batalii. Asa cum spun si in joc, arty is for pussy!
    NZXT Phantom 530, Seasonic X-750, Gigabyte Aorus Gaming K3, Intel Core i5 [email protected],4 GHz, Thermalright HR-02 Macho, 2x8GB DDR4 3000 Corsair Vengeance, MSI GTX 1080 Gaming X, 1x 250 GB SSD Samsung 850EVO, 2xHDD S-ATA2 WD 2 TB, Logitech 2.1, Razer Deathadder 2013, Logitech G610, Samsung 24"

18. Back To Top | #98
    Ivan trebuie sa ne intalnim prin joc, sunt foarte curios ce vehicule preferi si cum joci cu ele.

Eu cand nimeresc top-tier in tancuri cu armura foarte buna pentru nivelul lor gen Matilda, VK45B, IS4, AT-15, T95, 110E3, JgPzE100, etc. si nu exista artilerie fac prapad, uneori stand cu nesimtire in mijlocul drumului si impuscand pe rand tot ce misca. Nu intamplator am peste 300 de medalii "Steeel Wall"

cretud - oi fi si eu "pussy", oi fi si tampit, cine stie... Mi se intampla si mie sa fiu ras de arty in miscare, dar n-o sa campez la mama zmeilor de frica unei asemenea intamplari si nici nu vad foarte des sa faca oamenii asa ceva, din contra, cand sunt 3 SPG-uri nu prea mai campeaza nici tomatele. Cat despre stricat jocul... SPG-urile n-au aparut recent in WoT si sunt destui jucatori care se descurca foarte bine si in prezenta lor
    Last edited by Dr_V; 22-10-2014 at 14:51.

0722859607

19. Back To Top | #99
    Registered User bogrado's Avatar

Eu cand nimeresc top-tier in tancuri cu armura foarte buna pentru nivelul lor gen Matilda, VK45B, IS4, AT-15, T95, 110E3, JgPzE100, etc. si nu exista artilerie fac prapad, uneori stand cu nesimtire in mijlocul drumului si impuscand pe rand tot ce misca. Nu intamplator am peste 300 de medalii "Steeel Wall"
    Asta din cauza ca te lasa inamicii nu ca n-ar fi arty in joc.

20. Back To Top | #100
    Moderator Ivan's Avatar
    Ivan trebuie sa ne intalnim prin joc, sunt foarte curios ce vehicule preferi si cum joci cu ele.
    In general prefer tancuri medii, in ultima vreme prefer autoloadere.
    Jigodie, deci

1.  
Page 5 of 11 FirstFirst ... 2345678 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks