Page 6 of 11 FirstFirst ... 3456789 ... LastLast
Results 101 to 120 of 216

Thread: SPG ( arty) discutii

1. Back To Top | #101
    Registered User ecsodus's Avatar
    sincer dupa experienta cu hummelul m-am obisnuit cums a ma feresc de arty. foarte rar ma ia arty si daca ma ia de obicei ma car imediat.
    cateva cuvinte despre s-51...acum la inceput imi pare ca un su-8, nu e prea op,nimereste destul de ok...am meciuri in care abia daca dau 1-2 lovituri si altele in care dau vreo 6). Momentan incerc sa fac suport ,insa e prea lent ca sa tina pasu. Sincer nu e asa groaznic cum ma asteptam...problema ramane damageul care rareori trece de 400 (cred ca am dat in 20 de meciuri de maxim 4 ori peste 800+)

2. Back To Top | #102
    Registered User Wembley's Avatar
    Victory!
    Battle: Karelia
    Vehicle: M41 HMC
    Experience received: 1,790 (x2 for the first victory each day)
    Credits received: 27,249
    Battle achievements: Master Gunner, Mastery Badge: "Ace Tanker"

Nu pot sa cred, am echipajul la 86% si deja am luat asul, eu care joc la misto cu artileria...am trecut direct la M41, practic sunt incepator.

3. Back To Top | #103
    Moderator Ivan's Avatar
    Inca nu s-a scos artileria din joc?
    Aseara am jucat mai mult cu AMX 50B, de multa vreme nu m-a mai "distrat" asa artileria.

Sfatul meu: nu te apuca, sa ingrosi randurile clickerilor.

4. Back To Top | #104
    Registered User Dr_V's Avatar
    Nope, artileria inca toaca marunt 50B-uri

Mi-am luat recent BC-155-58 care este extraordinar de misto, in afara de rolul clasic de arty poate lupta realmente eficient ca TD sau mai bine zis ca un derp-tank gen KV-2 sau T49

Are cineva de aici CGC (arty britanica de 10)? Cum vi se pare?

0722859607

5. Back To Top | #105
    Registered User Wembley's Avatar
    Ce pot sa spun...din experienta mea, cand vad la inamici artileria britanica...o remarc cu siguranta. Mi se pare cea mai tare... nu stiu de ce sau majoritatea posesorilor stiu sa joace cu ea.

6. Back To Top | #106
    Moderator Ivan's Avatar
    Din cauza arcului vertical nesimtit.

7. Back To Top | #107
    Registered User
    nu incearca nimeni o protectie anti schije pe un heavy? un e100, sau maus? s`ar putea sa aveti surprize in a devia he`ul de la arty

8. Back To Top | #108
    Moderator Ivan's Avatar
    Nu poate devia HE-ul, iti acorda niste procente de protectie la damage facut de HE (inclusiv pentru echipaj).

Am SL pe KV-5 (ajuta si la ram) dar as prfera sa nu existe artilerie ca sa-l pot scoate si inlocui cu ceva folositor.

9. Back To Top | #109
    Nu deviaza loviturile HE dar de la tunuri mai mici (pana pe la 155mm) ia foarte putin damage (maxim 3-400, mai frecvent sub 300) sau chiar zero cand primeste lovitura in armura frontala sau in senilele. Reducerea este si mai evidenta pentru splash damage, tunurile mici nu-l vor afecta deloc sau cel mult rup o senila, iar cele mari dau ceva damage doar daca obuzul pica foarte aproape.

Vorbim aici de tancuri strong gen E 100 sau IS-4, daca nu ai o armura solida nu merita sa pui Spall Liner.

0722859607

10. Back To Top | #110
    Registered User bogrado's Avatar
    Disperant rahatul de tun de pe Crusader SP. Am ratat de 4 ori full aim pe o laterala de JgTig8,8. Ca pana la urma sa faca 5k dmg si sa decida jocul.

11. Back To Top | #111
    Eu am jucat Crusader SP cu tunul mic (cel de pe 304), e mult mai distractiv si mai dinamic. Nu dai mult damage per shot dar esti "perma-track monster" si iei mult XP din rupt senile. In plus la tier mare nici o alta artilerie nu are un asemenea ROF si nimeni nu se asteapta sa incaseze cate o lovitura de arti la fiecare 11 secunde, am fost frecvent acuzat de hacking pe tema asta

0722859607

12. Back To Top | #112
    Mda, tunul mic e fun, dar penetrarea e prea mica pentru mm de la Crusader. O sa ma chinui cu el. Am deja 50 de batalii, inca 100 si scap.

13. Back To Top | #113
    Eu am peste 250 de jocuri cu crusader. E destul de precis, mai ales cu modul battle assistant. Are damage mic dar rareori termin un joc sub 1000 HP damage. E mai greu pana te obisnuiesti cu stilul de condus cu spatele. E drept ca am 2 skill-uri pe el.
    În fiecare secunda se naşte un prost. Important este sa îl gasesti !!

14. Back To Top | #114
    Intre timp am cumparat FV207, arty tier 8 brit. E drept ca joc cu el stock, echipajul la 90+ 16%, bine îndopat cu budinci si alte shaorme, cu tunar furat si reantrenat de la Toooog.
    Concluzia (dupa 10 jocuri): Cel mai prost arty ever in varianta stock. Acuratete10%, media de damage 500 HP la arty tier 8;
    Se misca precum o caramida, e drept o caramida de 10 etaje vizibila de pe Saturn.
    La orice penetrare iau foc de zici ca e facut din fosfor.
    Celor care l-ati jucat: Ce trebuie cercetat întâi? Tunul al doilea împreuna cu suspensia îmbunătățita, sau a doua suspensie si apoi tunul al doilea. Primul caz prezinta dezavantajul ca nu mai am loc sa montez ventilația.
    Edit: Probabil unii au vazut postarea si pe alt forum. Am zis ca aici e mai potrivita fiind thread pemtru arty. Scz.

15. Back To Top | #115
    Stock si fara echipaj 100% aproape orice tanc e varza. Altfel e o arty cat de cat decenta. Eu n-am jucat cu el stock, dar prioritatea ar trebui sa fie tunul.

16. Back To Top | #116
    Manic Miner burebista's Avatar
    Io pe cit posibil am o cutuma: la orice tanc nou ii cumpar suspensia din free XP.
    Asa ca nu's ce sa zic, tunul al doilea e mai OK. Il folosesc acu' pe aia de T9 ca inca nu i-am deblocat al doilea tun si inca ma descurc onorabil in general.

Si da 207 e greoaie dar sincer am avut citeva meciuri in care camo i-a functionat de m-a lasat cu gura cascata. E ciudat.

Mai jos sunt stats-urile dupa ce am terminat cu ea. Decent pentru o arty in conditiile de azi. Ma rog, mie mi se pare decent.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails SPG ( arty) discutii-fv207.jpg  
    ...un fleac... m-au ciuruit...
    ...asa ca foloseste codul de voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage si vei primi discount 1%...

17. Back To Top | #117
    Atunci o sa strang free xp pentru al doilea tun, bag suspensia imbunatatita si compensez lipsa ventilatiei cu shaorme pana deblochez a doua suspensie. Parca e mai suportabil grindul cand arunci cu cartofi decat cand arunci cu boabe de mazare.Pana atunci se mai maturizeaza si boschetarii ca abia sunt pe la 90%

18. Back To Top | #118
    Cam tot cu cifrele astea am trecut si eu de optar.

SPG ( arty) discutii-clipboard01.jpg

Din toata linia cel mai mult m-am distrat cu Bishop si FV304.
    Decarul nu stiu ce sa zic, in CW da de rupe, dar in pentru random nu prea m-a convins momentan. Tind sa cred ca pentru random e mai ok 261.

19. Back To Top | #119
    Manic Miner burebista's Avatar
    Io nu m-am distrat cu niciuna pina acu' ca sa fiu sincer. Asta de 9 mi se pare mai OK-ish ca sa zic asa. Astept sa-i pun si tunul al doilea sa vad daca se schimba ceva.
    Da, am avut meciuri frumoase cu toate dar pe ansamblu au fost cam meh pentru mine.
    Sper doar ca CGC sa merite tot efortul asta.
    ...un fleac... m-au ciuruit...
    ...asa ca foloseste codul de voucher W33XPSQD in comenzile tale la PC Garage si vei primi discount 1%...

20. Back To Top | #120
    CGC in random e mai greu de jucat, o sa ai si meciuri grozave dar si meciuri frustrante, cam depinzi de calitatea echipei (mai putin de harta, arcul inalt te ajuta mult pe hartile cu orase). De retinut ca se misca greu si e ditamai harabaia, ai grija la pozitionare.

0722859607

1.  
Page 6 of 11 FirstFirst ... 3456789 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks