Page 82 of 82 FirstFirst ... 327279808182
Results 1,621 to 1,636 of 1636

Thread: Path of Exile [Free to Play] - Discutii generale

1. Back To Top | #1621
    Registered User warpath's Avatar
    Eu unul am renuntat la joc, am ajuns pe la T14 , a fost fun, dar deja intru in zona de hardcore ( pt mine cel putin ) grind pt best stats , map shaping, item rolls, etc . Oricum un joc care face pisu pe D3 cam din orice punct de vedere, e bine de vazut ca se poate; acu 10 ani probabil as fi bagat 10 ore pe zi
    Asus Z97 MAXIMUS VII HERO, Intel® Core™ i7-4790K, 4.0GHz, Gigabyte NVIDIA GEFORCE GTX 980, Kingston HyperX BEAST 8GB DDR3 CL9 , Super Flower Golden King 750W, NZXT Switch 810 Gunmetal Full Tower EATX

2. Back To Top | #1622
    Quote Originally Posted by Capcaunu View Post
    n.ai nevoie de Baron. i.au schimbat tierul de rarity, asta s.a intamplat. helmetul se simte de la 350 strength in sus, ai atat? da si tu cu chance orb pe close helmets

"felicitari" ggg care reusesc sa opreasca anumite builduri sa faca beachhead maps dupa 3.01 (h nu mai dropeaza iteme normale). joc elem animate weapon.
    aud trihards care zic ca nu orice build tre sa faca orice content si e adevarat, in lab, la doi guardians si la shaper buildul e praf.
    dar aici vorbim de mechanics introduse intr.o liga noua si ne apropiem de trei sapt de la start.

ggg still hates summoners QQ

ps trei rips. 91 vs invader, 57 lab trAp, 50 avarius
    Cum sa nu aiba nevoie de baron ?! Cam pe asta se bazeaza build-ul, STR cat incape pentru SRS si cat mai multa viata .

Iei un 6 link staff cu divination cards ( dark magic sau ceva similar se numeste, ai nevoie de 6 si costa cam 2 chaos each), dai cu roll in el pana prinde +2 fire gems si esti ok .

3. Back To Top | #1623
    ce ziceam e luat de la top srs players de pe hc (karv, raiz si uber, ultimul facand si ghidul aferent*)

ofc baron is nice dar daca nu ai chef de grind joci si fara. si tot ei ziceau ca se simte de la 350 str in sus

mie cartile pt dark mage mi.au picat rpd. cred ca trei in 12 shrines (aveam bisco) si restul le-am cumparat

*Helmet: The Baron (350+ str) > Bone Helmet > random helmet
    Baron is the BiS with Strength stacking, but a Bone Helmet will work perfectly fine for a long time. This drops in the top part of atlas. Make sure you don't waste helmet enchants on the Bone Helmet as it will overwrite the minion damage.

With Baron being super expensive, prioritize this as the last of your gearing.
    "We must take sides. Neutrality helps the oppressor, never the victim. Silence encourages the tormentor, never the tormented." Elie Wiesel

4. Back To Top | #1624
    Am si eu un SRS in liga asta si mai mult de tier 11/12 nu prea reusesc sa bat bossi . Din build-ul de mai sus, m-am orientat fix dupa cel link-uit de tine, imi lipsesc baron-ul ( care este inca la un pret indecent ) si astramantis unde am preferat sa folosesc bisco's pentru moment. STR undeva la 600, care o sa urce si mai bine cu amuleta, life cca 6k dar cum lipsa de timp nu imi permite sa stau prea mult pe poe.trade imi vine greu a crede ca o sa pup baron-ul prea devreme iar fara baron nu vad cum ma pot apropia de shaper.

5. Back To Top | #1625
    folosesti si orb of storms pt bosses? aplici pt EE asa. eventual legi si blind. unii juc aleg sa dea cu vaal light trap
    ce mai poti sa faci e sa scoti si melee splash inainte de bosses si sa pui alt gem (obv leveled). ajuta si quality pe srs. si baga desecrate urmat de flesh offering la bosses.

poate foloseai din astea dar le-am mentionat. e un build destul de activ, n-ai ce face

eu am crapat ieri in poorjoys la 91. dar prostia mea ca m-am bagat acolo cu animate weapon. releveling again, same build mai ales ca patchuiesc si beachhead
    "We must take sides. Neutrality helps the oppressor, never the victim. Silence encourages the tormentor, never the tormented." Elie Wiesel

6. Back To Top | #1626
    ball of lighting pentru EE ( mai usor decat cu trap), desecrate si flesh offering iar pe 6L am pus spell echo inloc de empower .

o sa incerc sa iau baron-ul, imprumut de undeva si incerc sa il termin; daca nu merge, roll pe totem ceva, mult mai ieftin si mai putin richard clayderman...

btw, nu stiu cum face cu mana in build-ul link-uit, eu unul folosesc vall clarity...

7. Back To Top | #1627
    cred ca spell echo e weakest link la tine. schimba-l

in plus, poti sa craftezi si blood magic pe staff (costa 2 divine craftul + fee pt altcineva - pe hc se cere 1-4c-daca nu il ai tu leveluit).

E f puternic SRS inclusiv la bosses si pt ca minion AI e cel mai avansat (Fata de spectres, zombies etc). Pur si simplu tre sa cizelezi buildu si playstyleul tau. minion dmg pe jewels, minion speed pe jewerly. lvl 21-20% gems. e loc de minmax

8. Back To Top | #1628
    Se poate cumva umbla la brightness? Am incercat jocul atat pe dx9 cat si pe dx11. Pe 11 se misca mai fluent, arata evident mult mai bine, in schimb este intunecat ca dracu in unele zone. Efectiv abia vad ceva cand sunt in ceva undeground. Acuma inteleg ca ar trebui sa fie intunecat, dar nici chiar asa incat trebuie sa stau la 5 centimetri de laptop sa si vad ceva.

LE: Nevermind, am testat atat pe laptop cat si pe pc, cat si cu laptopul legat la tv. Pe laptop va ramane cu dx9, shadows off, nu ca nu rezista 960m la dx11 in poe, ci efectiv se vede mult prea intunecat pe monitorul de laptop. Daca il leg la tv, se vede chiar bine in dx11. Ori monitorul laptopului nu reda asa de bine, ori 17" este cam micut sa vad ceva calumea acolo, Gruthkul m-a tocat de 4 ori consecutiv deoarece efectiv nu il vedeam unde dracu se afla, am schimbat pe dx9 il vad constant, si pe dx11 legat la tv desi e mai intunecat jocul, asa ar trebui sa fie atmosfera pana la urma, tot il vad pe Gruthkul.
    Last edited by nosferat; 24-08-2017 at 22:00.

9. Back To Top | #1629
    Acuma sunt si eu pe la 13-14 maps. Deja devine extrem de greu, de nu ai cele mai bune items, perfect pentru ce iti trebuie, o cam iei pe coaja. Ca sa le faci si rare si corrupted sa fie bonus objective facut, iti baga la creepi si la curse si la toate minunile de nu te vezi.

Devine destul de grindy, si ca sa iei acel helm sau acea sabie sau un jewel genul red dream, ce ar trebui sa iti dea acel mini hop inainte sa faci si tu cumva fata, cateodata dai 10 chaos, alta data dai 300-400 chaos orbs, si nu toata lumea are 3-400 de chaos orbs/ item sa isi faca acel ultimate character sa rupa tot.

M-am dus pe acest build, Forum - Scion - [3.0] Very detailed pure ◯Righteous Fire◯ Guide: Relaxed playstyle☑ Every content☑ MF setup☑ - Path of Exile A fost chiar usor de farmat, primul scion pe care l-am incercat, insa pe moment sunt blocat la maps, de nu le fac cu toate minunile, trec lejer peste cele de 13-14, insa de le bag sa fac bonus objective, ma rup aia de nu ma vad.

Asta e pe moment char-ul meu. View Profile - Path of Exile - Nosferat

10. Back To Top | #1630
    4x custom race to Izaro Twitch VOD pure gold commentary

A5 kitava race Twitch
    Last edited by Capcaunu; 10-09-2017 at 22:01.

11. Back To Top | #1631
    Registered User
    Sunt si eu cu SRS pe Harbringer HC. Momentan sunt 90, dar deja m-am cam plictisit. Am 6l link-at asa: SRS-Melee Phys-Melee Splash-Minion Dmg-Elemental Dmg with Attacks-Empower (lvl3). Pana acuma am avut Minion Speed in loc de Empower, dar am ceva speed pe ambele inele pt. minioni (unul cu 15%, altul cu 18%), asa ca am schimbat, mai ales ca se simtea parca low dmg la minioni. Am 7.6k life, SRS LVL 20/20, cast cu blood magic enchant pe staff, EE cu Ball Lightning (care are si GMP+Enfeeble). hartile de pana in 13, inclusiv, merg bine. Mor putin bossii mai greu din moment ce au luat buff la viata (parca 300%), dar e ok.
    "No, I don't have a drinking problem except when I can't get a drink."

HP 8200 Elite CMT / i5 2500 @ 3.3-3.7 Ghz / Intel Q67 / Micron 8 GB DDR III / EVGA GTX 660 / Kingston HyperX Savage 120 GB / Seagate Barracuda 500 GB SATAIII / Asus Xonar DS / Samsung TV UE32D5000 / HIPRO 320W + Fortron FSP Booster 300W.

12. Back To Top | #1632
    Lacerta viridis MAD DAN's Avatar
    Eu am cedat pana la urma si am facut buildul ala cu golemi care omoara tot cat timp esti tu mort. Singurul build care face ce zice fara investitii de sute de mii de currency in el, viabil pt orice content momentan din joc.

Ma saturasem de random builds care nu ajungeau nici macar la 500k shaper dps, munca pusa degeaba.
    Am avut pe harbinger un shaped forest farmer cu frostbolt mines, am jucat cel putin 2000 de shaped forests, nu a picat nici macar 1 doctor asa ca am cedat si am dat delet.

Sa vedem liga urmatoare ce apare, ma gandeam sa incep cu un shield charge facebreaker, super cheap farmer pt t11 shaped maps.

P.s. E cineva pe aici care nu mai joaca jocul de zeci de ani si are vreun Kaoms Hart cu 1000 hp sa il usurez de el? :P
    Start running.

13. Back To Top | #1633
    Path of Exile
    Noul expansion alaturi de liga Abyss. 10 gems noi si 32 de harti. Modurile de pe rare arata op

14. Back To Top | #1634

15. Back To Top | #1635
    Cât de mult începe o nouă ligă? Orb Orb-ul meu va fi transferat de la Harbinger?

16. Back To Top | #1636
    Edit: Fișier greșit, puteți șterge mesajul

1.  
Page 82 of 82 FirstFirst ... 327279808182

Bookmarks

Bookmarks