Page 3 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 41 to 60 of 108

Thread: Bloodborne

1. Back To Top | #41
    Cam devreme discutia despre Meta, dar este parerea lui. https://www.youtube.com/watch?v=NwXQZLNwS54 Bloodborne: Stats, Builds, & SL Meta -oroboro (brandon505)

De maine dimineata (dupa 4 AM ora RO) giveaway 5 copii ale jocului + consola PS4 si BB pe parcursul zilei pe fiecare din canalele de stream Twitch Peeve si Twitch Lobosjr.
    Pe primul canal tragerea la sorti este pt subscribers only, pe al doilea pt oricine.

Cei care au castile Sony Gold vor gasi maine profil pt BB in App Headset Companion updatata.
    Last edited by Capcaunu; 23-03-2015 at 20:02.
    "We must take sides. Neutrality helps the oppressor, never the victim. Silence encourages the tormentor, never the tormented." Elie Wiesel

2. Back To Top | #42
    Blasfemie, ploua cu note de 9, 9,5 si 10 pentru un joc de consola ?

3. Back To Top | #43
    Registered User Necrosero's Avatar
    Unul din motivele pentru care mi-am luat consola. E de vanzare pe undeva?
    I never seem to understand, the time the place and who I am, define a way to stay alive, it's like I'm living a lie

4. Back To Top | #44
    La Altex, probabil, de mâine.

5. Back To Top | #45
    So so, il am in maini. Cumparat de dimineata, in drum. Bagat oleaca intr-un PS4 la munca, vazut primele 10 minute, inchis, astept sa ajung acasa.

Am vazut prea putin ca sa ma pot pronunta, sa vedem dupa ce jucam ceva mai mult.

Inca cateva ore...
    The last thing I saw with my own eyes was the bleached interior of the medical lab in Earth's orbit, right before they froze me for the journey into the void darkness, to a destination that I felt mythical. When I opened them again I saw the blue dials of my hud and readouts of my systems. I screamed. With my new machine lungs I screamed and screamed and heard the others scream through my audio systems. We were changed.

6. Back To Top | #46
    La mine vine mâine, probabil. Din ce am citit, lumea e şi mai interconectată ca în DS 1. Asta mi-a plăcut la nebunie în jocul ăla şi mi-a lipsit enorm în DS2.
    Abia aştept revelaţia scurtăturilor.

7. Back To Top | #47
    Might give it a try asa din curiozitate. Cafteala si iar cafteala fara pic de poveste, mneah... Arata demential though

8. Back To Top | #48
    Vezi ca e si foarte, foarte greu. Frustrant de greu daca esti nou in universul Demon Souls/Dark Souls.
    I never seem to understand, the time the place and who I am, define a way to stay alive, it's like I'm living a lie

9. Back To Top | #49
    So so so

Sunt in prima locatie, Central Yharnam. Jucat cam 3 ore - gasit primul boss, facut doar cunostiinta momentan. Am explorat insa aproape throughly locatia, gasit un shortcut, echipamentul de hunter, tot felul de inamici, o pustoaica NPC ce mi-a dat un musicbox si alte bits and pieces.

Central Yharnam e excelent so far - varietate vizuala si de inamici, o sumedenie de verticalitate de la partea de sus de unde incepi pana in sewer-urile in care poti ajunge, intortocheat si conectat in moduri suprinzatoare, o placere sa mai faci un pas, sa mai dai un colt, sa mai intri intr-o camera.

Combatul s-a schimbat, mult mai activ si mai frenetic. Inca nu ma simt stapan pe el, deci nu tin neaparat sa avansez prea rapid momentan. Asa ca o iau catinel si metodic, politia de coltzuri - ce-avem dom'le aici? nimic! urmatorul!

Arata taaare bine jocul, cu toate ca nu i-ar strica ceva antialiasing mai sanatos. Si arata bine in mod clasic - din forme, culori - art direction. Si mai putin din basini tehnice.

Inca nu pot sa fac level-up, ceea ce-mi aduce aminte de Demon's. Posibilprobabil trebuie trecut de primul boss pentru a face level-up, si ceva prin Hunter's Dream iti da o idee de cine ar putea fi replacement-ul lui Maiden in Black...

La neplacut, as zice ca loading-urile sunt cam scarboase, la ~30+ secunde, da' e un motiv grozav sa stai in viata.

Ah, si inca nu pot sa pun semne, nici sa summonez. Vad mesaje cacalau, si fantome here & there. Deci, iarasi, boss-ul cela? Maine am tema.
    The last thing I saw with my own eyes was the bleached interior of the medical lab in Earth's orbit, right before they froze me for the journey into the void darkness, to a destination that I felt mythical. When I opened them again I saw the blue dials of my hud and readouts of my systems. I screamed. With my new machine lungs I screamed and screamed and heard the others scream through my audio systems. We were changed.

10. Back To Top | #50
    Semne poti sa pui, ti se da un carnetel din prima. Summon-ul insa nu e available de la inceput, functioneaza putin diferit in Bloodborne

- o sa ti se dea la un moment dat un clopot din care suni si daca alt jucator e in zona si are un alt clopot mai mic (pe care il cumperi mai tarziu cu Insight), joineaza in lumea ta ca si fantoma.
    Great minds discuss ideas; Average minds discuss events; Small minds discuss people.

11. Back To Top | #51
    Bwahaha dupa 20 de ore (lvl 38) vad ca exista un filtru la nume si imi apare ***nie Boca in loc de Arsenie Boca. Dar poti se setezi sa iti apara PSN name.

Oricum o sa mai fac un caracter in viitor, cu palaria si mustata lui Bill the Butcher din Gangs of New York Si o sa testez

Blade of Mercy

NPCurile sunt mult mai greu de batut decat in jocurile anterioare.

like wtf, m-am intors unde era Father Gascoigne si era un NPC care m-a atacat si altu care ma apara (player sau ce? as zice ca nu)

Misto ca poti sa cumperi chestii si cu insight-urile.

Pe metacritic (Sectiunea PS4) are nota 9.0, la 0.7 p fata de locul 2.

Astept ghidul complet de pe bookdepository dupa 20 aprilie pt tips and tricks chalice dungeons, usile cu felinare si sper sa existe si nebunii legate de Arcade si Bloodtinge.

Daca tot am prins un joc From Software pe Next Gen, sper sa apuc si unul VR
    Last edited by Capcaunu; 25-03-2015 at 09:04.
    "We must take sides. Neutrality helps the oppressor, never the victim. Silence encourages the tormentor, never the tormented." Elie Wiesel

12. Back To Top | #52
    Registered User rako's Avatar
    De unde lati luat fizic?
    //dunno//

13. Back To Top | #53

14. Back To Top | #54

15. Back To Top | #55
    Abandon all hope, puny pc users.

16. Back To Top | #56
    dai si tu din coada glorios pentru ca in sfarsit ai o exclusivitate decenta :P

17. Back To Top | #57
    Quote Originally Posted by frame View Post
    As opposed to 0 pentru PC in ultimii 3 ani ?

18. Back To Top | #58
    n-are rost sa le enumeram pentru ca fiecare are gusturile lui

io doar sper sa il joc pe pc asa cum am sperat si la DS2

19. Back To Top | #59
    Quote Originally Posted by frame View Post
    ma doare la basca, eu oricum ma joc si pe pc :d

20. Back To Top | #60
    Malkavian Azazell86's Avatar
    L-am cumparat si eu aseara - au Collector's Edition la Media Galaxy.
    Fenomenal jocul - ma face sa ma simt noob chiar daca am terminat de mai multe ori Demons Souls, Dark Souls si Dark Souls 2 - am multe de invatat cu doge-ul si lipsa de scut. Deasemenea tre sa ma obisnuiesc cu arma - nu reusesc sa le dau stagger la inamici deloc. La 1 noaptea am dat rage-quit nici macar nu am ajuns la primul boss
    OMG HODLER

1.  
Page 3 of 6 FirstFirst 123456 LastLast

Bookmarks

Bookmarks