Page 4 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 61 to 80 of 110

Thread: Bloodborne

1. Back To Top | #61
    Am trecut aseara de Cleric Beast. Apoi de Father Gascoigne. L-am batut singur in a treia incercare – primele doua le-am petrecut tipand ca o fetita speriata si murind schelalaind, si apoi am combinat pistol-stunn parries cu Oil Urns & Molotovs. Cu Gascoigne mort si urmatorul “bonfire” unlockat, m-am intors prin Central Yarham sa finalizez quest line-urile pentru doua NPC-uri pe care le-am gasit pe acolo prin case. Acum sunt prin Cathedral Ward, explorand.

Si pentru ca adunasem 10+ Insight, am putut cumpara un Small Resonant Bell in Hunter’s Dream ca sa ajut doi amici sa treaca de Father Gascoigne. Merge perfect daca toata lumea pune acelasi password in Network Settings, dureaza oleaca pana face conexiunea insa a mers 100% si am putut juca impreuna fara probleme.
    The last thing I saw with my own eyes was the bleached interior of the medical lab in Earth's orbit, right before they froze me for the journey into the void darkness, to a destination that I felt mythical. When I opened them again I saw the blue dials of my hud and readouts of my systems. I screamed. With my new machine lungs I screamed and screamed and heard the others scream through my audio systems. We were changed.

2. Back To Top | #62
    125 meta pare mult, oroboro si-a retras in mare parte din ce a zis si vad ca a termina jocu cu doar 20 endurance?!

Nu ma grabesc sa il termin, cred ca am facut si vreo 5 chalice dungeons (la 1 ma bate un boss. deci chalice dungeons nu sunt pt end game ci si pt parcurs) si stat si la co op.
    Se pare ca summon level e 10% ca la DS1.

Nu cred ca am ratat vreun crystal lizard, la partea asta e mai usor.

Muzica, level designul, explorarea si bossii sunt tari de tot. Sa vedem pvp

Am gasit o armura mega rara https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.n...66634488_o.jpg
    ---
    Acum serios, am dat share celui mai tare Chalice Dungeon de la mine de pana acum: cautati dupa glyph de4kjctc (eu sunt lvl 60 si a fost destul de greu)
    Este generat cu Hintertomb Chalice
    Last edited by Capcaunu; 26-03-2015 at 18:32.
    "We must take sides. Neutrality helps the oppressor, never the victim. Silence encourages the tormentor, never the tormented." Elie Wiesel

3. Back To Top | #63
    Nelson is still in the business

https://www.youtube.com/watch?v=TtteQVDF3lM
    "We must take sides. Neutrality helps the oppressor, never the victim. Silence encourages the tormentor, never the tormented." Elie Wiesel

4. Back To Top | #64
    De departe cel mai bun joc de PS4 de pana acum...Exclusiv sau nu!

Desi,recunosc ca si Lords of the Fallen mi-a placut destul de mult!

5. Back To Top | #65
    Malkavian Azazell86's Avatar
    Eu am jucat atat de mult si atat de repede incat acum m-am pierdut si nu mai stiu pe unde sa o iau. Ultimul boss pe care l-am batut a fost Amygdala si mini-boss-ul Josefka. Mi-au murit toti NPC-ii in afara de prostituata din Cathedral Ward deoarece am lasat cersetorul in pace
    Fun game regret ca am investit in Arcane ca nu am nimic cu ce sa-l folosesc pe moment - cred ca ma bag in Chalice Dungeons pana imi dau seama unde sa ma duc
    Jocul este un piiiccccccc mai usor decat Dark Souls 2 - dupa ce ai 30 Strenght si +7 la Holy Blade sau topor nu prea pui mult efort mai ales daca esti Veteran Demon/Dark Souls
    OMG HODLER

6. Back To Top | #66
    Chalice Dungeons de depth 4/5 (Sau cele cursed unde ai 50% hp) sunt chiar grele.

Ai aici un fel de guide pt boss order Boss and side quest order list? : bloodborne

Daca aflati unde exact este npcul care se transforma in bestie in F Woods lemme know.

Eu am un quality build 110 cu ludwig si alte doua de lvl 70 (Arcane si bloodtinge/skill) dar nu prea am bagat pvp. Astept sa mai scoata un patch sau se afle 100% cum sta treaba cu covenants etc.
    Cred ca mai am 3 trofee si am platinum.

--
    PS Cowboy cred ca nu mai intra de frica spoilerelor. Necrosero cred ca a investit in jocuri de PC. Greseala, trebuia cumparat Asap
    Last edited by Capcaunu; 07-04-2015 at 09:02.

7. Back To Top | #67
    Cersetorul este la etaj in ferma aia dupa tunul ala care trage in tine.
    Invita-l la Chapel, vb cu el acolo - si omoara-l imediat dupa - fii pregatit totusi
    OMG HODLER

8. Back To Top | #68
    pai stai ca nu inteleg,eu din ce am vazut pe streams lupta cu Abbhoerent Beast e chiar in padure pe o casa... nu la Chapel

Oricum o sa caut dupa tun, cheers.

9. Back To Top | #69
    Registered User Wolfe's Avatar
    Cat as vrea sa il joc, am trecut prin toate titlurile din serie si asta ma fascineaza insa parca nu as investi intr-un PS4 care are doar unul sau doua exclusive momentan .. mai ales ca poate se desteapta si il porteaza pe PC.
    *Know* that when death comes for you, *know* that I shall meet its blade with mine.

10. Back To Top | #70
    Eu mi-am luat PS4 in Ianuarie doar pentru Bloodborne
    OMG HODLER

11. Back To Top | #71
    Pana acum cei mai tari bosi au fost:
    Gascoigne - f overpowered pentru inceputul jocului
    cei 2 Hunteri de langa Chapel - WOWWWWWW mai ales ala cu Pusca e incredibil de dificil
    OMG HODLER

12. Back To Top | #72
    Quote Originally Posted by Wolfe View Post
    Cat as vrea sa il joc, am trecut prin toate titlurile din serie si asta ma fascineaza insa parca nu as investi intr-un PS4 care are doar unul sau doua exclusive momentan .. mai ales ca poate se desteapta si il porteaza pe PC.
    spre 0% sanse sa apara pe PC in urmatorii 2 ani si poate maxim 10% sa apara pe PC vreodata.

Si pe mine m-a costat mult distractia asta... mai ales ca faci si un abonament ps plus (Dar jocurile free de aici au meritat Binding of Isaac R, Rogue Legacy etc) si mi-am luat si Casti Sony 7.1.
    Sa vedem daca o sa anunte vreun dlc

Shuhei Yoshida a facut cosplay pt Bloodborne si si-a postat pe twitter propriul chalice dungeon (e un troll oricum ). Nu vad de ce s-ar interesa de PC-uri?
    Pt ei conteaza ca a aparut un joc care vinde consola. Dupa ce si-a dat lumea seama ca Destiny sau The Order sunt slabute.

De ex Bayonetta 2 a castigat multe awards, dar nu sunt interesati de PC.

13. Back To Top | #73
    S.T.A.L.K.E.R.™ Sir Dracu's Avatar
    m-am uitat putin pe youtube, zise ala de juca ca nu exista shields? wow big letdown
    in schimb mi-a placut la nebunie artstyle'u

14. Back To Top | #74
    Registered User Wolfe's Avatar
    Quote Originally Posted by Sir Dracu View Post
    m-am uitat putin pe youtube, zise ala de juca ca nu exista shields? wow big letdown
    in schimb mi-a placut la nebunie artstyle'u
    No more turtling for you !
    *Know* that when death comes for you, *know* that I shall meet its blade with mine.

15. Back To Top | #75
    S.T.A.L.K.E.R.™ Sir Dracu's Avatar
    yep, fara greatshields sunt mort

16. Back To Top | #76
    daca l-am terminat eu, care nu am jucat niciun joc din seria souls si practic este primul rpg pe care il joc vreodata, il poate termina oricine.
    With the Power of My Mind
    I make the End of this sentence disa
    6D | 85mm 1.2L | I7700K | GTX1080SC | PS4Pro | One S | LG65C6

17. Back To Top | #77
    L-am batut pe Martyr Logarius din prima. Semana un pic cu Vendrik. Si acum sunt un Vileblood wohooo
    OMG HODLER

18. Back To Top | #78
    10/10 !

https://www.youtube.com/watch?v=33oqjdoPHdk Being a passive invader in Bloodborne

Rabdare, merita!

19. Back To Top | #79
    Am terminat Bloodborne fix de Paste Inainte sa vina oaspetii talk about pressure
    Am ales sfarsitul rau deoarece nu am reusit mananc cordonul ombilical de la prostituata gravida
    OMG HODLER

20. Back To Top | #80
    dau The Order la schimb pe Bloodborne, e cineva interesat?

1.  
Page 4 of 6 FirstFirst 123456 LastLast

Bookmarks

Bookmarks