Page 5 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast
Results 81 to 100 of 108

Thread: Bloodborne

1. Back To Top | #81
    "We must take sides. Neutrality helps the oppressor, never the victim. Silence encourages the tormentor, never the tormented." Elie Wiesel

2. Back To Top | #82
    Bun, era şi cazul să pomenească ceva. Totuşi, mai e vreo diferenţă acum între expansion şi DLC ?

3. Back To Top | #83
    Registered User Wolfe's Avatar
    M-am apucat si eu de el in sfarsit, il joc pe PS4-ul unui prieten Imi place la nebunie, am trecut de primii doi bossi si atmosfera si setting-ul nou sunt absolut superbe. Mi-a fost dor de un joc From Software.
    *Know* that when death comes for you, *know* that I shall meet its blade with mine.

4. Back To Top | #84
    E ok Wolfe, in urma noilor informatii te poti razgandi: PS4 merita

“Those who cannot change their minds cannot change anything.”
    Einstein

"We must take sides. Neutrality helps the oppressor, never the victim. Silence encourages the tormentor, never the tormented." Elie Wiesel

5. Back To Top | #85
    De ce m-as razgandi? Mereu am vrut sa joc Bloodborne, in rest nu ma intereseaza PS4-ul mai deloc..
    *Know* that when death comes for you, *know* that I shall meet its blade with mine.

6. Back To Top | #86
    Registered User
    Daca doreste careva sa cumpere, am pus un Bloodborne pt PS4 la vanzare [VAND] Bloodborne PS4

[Gigabyte GA-P67A-UD4-B3]
    [Intel i7 2600K 3.4 GHz]
    [Corsair Vengeance 1866 MHz 4x4 GB DDR3 ]
    [Gigabyte GeForce GTX 680 OC WindForce 2GB]
    [Creative X-Fi XtremeGamer Fatal1ty Pro 64MB]
    [Genius SW-HF5.1 5000]
    [Antec P182]
    [Thermaltake 650W]
    [Samsung 3D Gaming LCD 2233RZ, 120 Hz, 1680x1050]
    [nVidia GeForce 3D Vision kit]

7. Back To Top | #87
    Registered User ciocanul's Avatar
    Am terminat si eu jocul si DLC-ul la lvl 105. Jocul de baza e fain, e greu dar fair. Il recomand cu cea mai mare placere. Addon-ul insa mi se pare pt mazochisti. Bosii din DLC sunt criminali rau la modul naspa in sensul ca daca nu citesti, daca nu stii ce sa faci in anumite faze te termina instant, nu mai apuci nimic sa faci.
    Oricum overall un joc foarte bun, all hail Miyazaki ! Sper ca DS3 sa fie cel putin la fel de bun.
    The world ain't all sunshine and rainbows. It is a very mean and nasty place. It will beat you to your knees and keep you there permanently if you let it. You, me or nobody is going to hit as hard as life. But it ain't about how hard you hit, it is about how hard you can get hit and keep moving forward, how much can you take and keep moving forward. That's how winning is done! Rocky Balboa

8. Back To Top | #88
    doar nu te asteptai sa faci fiecare boss din dlc din prima... asta e si ideea, mori de sute de ori (chiar) dar pana la urma inveti fiecare miscare pe de rost si faci bossul si te simti on top of the world!

bloodborne a fost primul souls game pe care l-am jucat, am luat platina si fiecare trofeu la dlc. ds3 raman uimit ce vad pe youtube, recomand canalul lui VaatiVidya pe youtube, e un lore master adevarat!
    With the Power of My Mind
    I make the End of this sentence disa
    6D | 85mm 1.2L | I7700K | GTX1080SC | PS4Pro | One S | LG65C6

9. Back To Top | #89
    Problema cu Vaati e ca a cam furat continut de la altii (sau cel putin a fost acuzat de asta si dovezile sunt destul de puternice). Un tip a scris The Paleblood Hunt (un eseu de vreo 100 de pagini despre povestea din Bloodborne) anterior ca Vaati sa posteze videoclipul sau in care prezinta povestea, si ghici ce.. e copiat in mare parte.

In orice caz, am terminat si eu jocul si DLC-ul acum cateva zile, mi-a placut enorm. Am realizat ca prefer ritmul mai alert din Bloodborne fata de miscarile incete din Dark Souls, si ma bucur sa vad ca in 3 s-au inspirat din Bloodborne in aceasta privinta. Cred ca e al doilea meu joc preferat din 2015. Ah, si soundtrack-ul a fost absolut exceptional (Gehrman, Ludwig, Gascoigne, etc).

10. Back To Top | #90
    Mai joaca cineva jocul si e disponibil de co-op si ceva ajutor? E teribil de greu jucat single si e mult mai fun in co-op...eu sunt lvl 50. Da ti un pm sa va adaug si poate ne gasim timp.

Trimis de pe al meu SM-G935F folosind Tapatalk

11. Back To Top | #91
    Registered User Raziel01's Avatar
    Mai am foarte putin pana il termin si pe cat de entuziasmat eram la inceput pe atat de dezamagit sunt la final. Inceputul cu tematica Bram Stoker a fost genial si primul mandatory boss, Father Gascoigne, s-a potrivit foarte bine in acest peisaj. Actiunea continua pe masura cu Old Yharnam si alte cateva zone, chiar daca bossii incep sa devina neinteresanti, insa pe la Blood Moon incepe un declin. Trebuie sa-i laud pe cei de la From Software pentru ca au reusit sa lege intr-un mod ingenios tematica Bram Stoker cu Lovecraft mythos, doua universuri care nu se prea potrivesc. Insa atunci cand lucrurile devin evidente, se pierde mult din atmosfera. Ce-i drept, pentru ca am citit mai tot ce a scris Lovecraft, am alte asteptari de la un univers eldritch, iar From Software a mers intr-o directie diferita cu fiintele cosmice din jocul lor. Chiar si asa, lumea din Bloodborne este captivant, pentru mine este mult mai interesanta decat cea din Dark Souls chiar daca am nemultumiri. Problema majora a jocului mi se pare gameplay-ului inferior fata de DS si DS3.
    Sistemul de healing este extrem enervant deoarece potiunile se looteaza de la anumiti inamici si sunt zone intregi in care nu se pot obtine. Nu ajuta deloc ca la boss battles poti sa consumi toate potiunile stocate in cateva incercari si esti fortat sa farmezi. Armele sunt putine si neinteresante fara DLC. Majoritatea bossilor sunt niste spameri de abilitati care au un model enorm ca sa faca luptele mult mai enervante decat este nevoie, iar fps drop-urile din unele lupte este de nesuportat si induce un delay la abilitati. Nu ajuta jocul ca a mostenit toate probleme seriei, queued actions, inamici care dau prin pereti, etc.

Imi place, nu pot sa spun ca nu, si probabil ca voi mai incerca un playthrough cu un build pe skill, dar jocul lasa de dorit. Mi-as dori o continuare pentru ca sunt tare curios unde se pot duce de aici cu universul, mai ales ca au ramas niste lucruri nerezolvate.

PS: Nu mi-am luat PS4!

||ASUS Z87-C||I7 4790k||Noctua NH-U12S/2xNoctua NF-F12||Corsair Vengeance 2x4Gb DDR3 CL9 1600Mhz 1.5v||MSI GTX 1070 Armor OC 8GB||HyperX SSD 3k 480GB||WD 750Gb 32MB||Cooler Master CM 690 II||Super Flower Golden Green 750W||Razer Kraken 7.1 Chroma||Razer DeathAdder 2013/Steel Series qck||BENQ 24" GL2450||

"To know everything like me... You must endure everything like me..."

12. Back To Top | #92
    Registered User Necrosero's Avatar
    Noroc ca ai mentionat ca nu ti-ai luat ps4, deja incepuse sa se sperie lumea
    I never seem to understand, the time the place and who I am, define a way to stay alive, it's like I'm living a lie

13. Back To Top | #93
    ce parere ai de

1 chalice dungeons? din pacate aveau niste flaws (de ex nu puteai summona dupa ce coborai) etc dar pt un grinder ca mine au fost binevenite. new bosses/rare materials
    2 eu nu am luat inca Old Hunters inca (long story, aveam jocul pe alt cont) dar am inteles ca ludwig e unul din cei mai grei bossi din jocurile From Software. Ai avut acces la expansion?
    3 asteptarile pe partea de Lore nu ti le-ai satisfacut nici dupa ce ai urmarit lore videos pe youtube? Sunt unii care au gasit mai multe chestii, tu ai avut timp limitat cred iar jocurile astea nu ofera direct prea mult info.

de ex

Bloodborne Lore | The Tragedy of Lady Maria - YouTube
    Bloodborne Lore | The Rise and Fall of Ludwig, Holy Blade - YouTube
    si tot ce are Mitch L. N-are o voce asa placuta ca Vaatividya dar asta e

10 Things You Don't Know About Bloodborne Inspiration - YouTube

Bloodborne Lore - The Story - YouTube

altfel, daca o sa bagi mai multe ore in el o sa joci mai bine. e mai fast, mai agresiv

Pe PS4 o sa fie si Nioh, pe langa Bloodborne (poate BB2?), Let it Die, Final Fantasy XV. Pe mine m-au secat la faza cu PS pro si ca nu ofera si ei upgrade. Dar se poarta (vezi smartphones, desi alea se uzeaza mult mai usor)
    Plus 60 fps
    Last edited by Capcaunu; 25-01-2017 at 13:36.

14. Back To Top | #94
    @Capcaunu Stiam eu ca am ratat ceva, Chalice Dungeons. Ideea e buna si nu prea. Ca si lore e interesant conceptul, dar dungeon-urile nu sunt un labirint cum sunt descrise in lore, ci un sistem progresiv de niveluri, fiecare cu cate un boss. Sunt bossi din main game care se repeta in Chalice Dungeons si din perspectiva lore-ului nu exista un motiv pentru asta (sau imi scapa mie). Partea randomizata mi se pare o prostie, Souls sunt genul de jocuri la care apreciezi micile detalii, detalii care nu se pot reda la fel sau se pierd cand intervine content randomizat. Am inteles ca Chalice Dungeons 5 sunt extrem de hardcore, dar ca sa intri intr-un dungeon ai nevoie de materiale specifice care nu pot fi cumparate si nu prea sunt dispus sa farmez pentru ele.

Ludwig este un boss greu pentru ca este un spammer nenorocit care cred ca e capabil sa atace 30 de secunde fara oprire. Pentru mine problema cu Ludwig a fost performanta, sunt momente in lupta cand aveam clar sub 20 de fps si jocul nu mai raspundea cum trebuie la comenzi si nu am putut face mai nimic in situatiile astea. Insa Ludwig nu este singurul boss din DLC sau din jocul de baza care are probleme de genul asta (Laurence e mult mai rau, dar nu e la fel de dificil si e mai usor sa recuperezi daca performanta iti pune piedica).

Nu ma atrage deloc Nioh, nu stiu nimic despre Let it Die, iar la seria FF am renuntat dupa cel cu Lightning (13 cred?!). Motivul pentru care am depus un efort sa joc Bloodborne este universul (si faptul ca e un Souls game), sunt fascinat de Lovecraft mythos, fiinte eldritch si orice este asemanator asa ca incerc sa joc orice titlu de calitate care contine asa ceva.

Quote Originally Posted by Necrosero View Post
    Noroc ca ai mentionat ca nu ti-ai luat ps4, deja incepuse sa se sperie lumea
    I know right?!

||ASUS Z87-C||I7 4790k||Noctua NH-U12S/2xNoctua NF-F12||Corsair Vengeance 2x4Gb DDR3 CL9 1600Mhz 1.5v||MSI GTX 1070 Armor OC 8GB||HyperX SSD 3k 480GB||WD 750Gb 32MB||Cooler Master CM 690 II||Super Flower Golden Green 750W||Razer Kraken 7.1 Chroma||Razer DeathAdder 2013/Steel Series qck||BENQ 24" GL2450||

15. Back To Top | #95
    In Chalice Dungeon gasesti destule chestii care nu sunt in main game. De ex Bloodborne™ Terrifying enemy in Ailing Loran Chalice Dungeon - YouTube dar se putea face mai mult cu ele

16. Back To Top | #96
    Stiu ca sunt inamici, bossi si iteme care se gasesc doar in Chalice Dungeons, dar nu prea am chef sa farmez pentru ele. Din joc mi-au ramas doar ultimii 4 bossi: Orphan of Kos, Wet Nurse si cei doi optionali de la final. Insa acum imi cresc arcane stat sa pot testa Moonlight Greatsword.

17. Back To Top | #97
    pt unul din bossii aia listati o sa mai dai 0.5p in plus la scor

18. Back To Top | #98
    Registered User ciocanul's Avatar
    Da, faza cu vindecatul si mie mi s-a parut inutila. Mecanica de joc si faptul ca e fast paced si fara scuturi mi se par superioare DS-ului.
    The world ain't all sunshine and rainbows. It is a very mean and nasty place. It will beat you to your knees and keep you there permanently if you let it. You, me or nobody is going to hit as hard as life. But it ain't about how hard you hit, it is about how hard you can get hit and keep moving forward, how much can you take and keep moving forward. That's how winning is done! Rocky Balboa

19. Back To Top | #99
    Quote Originally Posted by ciocanul View Post
    Mecanica de joc si faptul ca e fast paced si fara scuturi mi se par superioare DS-ului.
    Nu mi se pare superior, lipsa scutului e o modificare potrivita pentru universul in care se desfasoara actiunea. Dark Souls ofera mai multe optiuni si are shield play foarte bun, ceva foarte rar intalnit in jocuri. Cat despre viteza, seria este destul de fast paced cu exceptia anomaliei de Dark Souls 2.

20. Back To Top | #100
    nu insist. dar despre asta e vorba si in NIOH (video lung comparativ), nu ai scuturi si esti fortat sa joci agresiv si prin alte mecanici (ai trei stances + recuperezi din stamina + toti inamicii au stamina). Se vede diferenta de pace face de DS

o sa auzi de el, e o bijuterie, facut de o firma cu lunga istorie.
    gandeste-te ca eu eram fan Miyazaki dar nu ma intereseaza prea mult DLCul de la DS3 si ma gandesc doar la Nioh. sunt multi burnout si dezamagiti ca nu sunt servere dedicate si pvp mai bun (unde sa conteze skillul)

anyways, acum ramane sa faci rost de un PS3 sa joci si Demon Souls
    Last edited by Capcaunu; 25-01-2017 at 15:06.

1.  
Page 5 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast

Bookmarks

Bookmarks