Results 1 to 7 of 7

Thread: Playstation Plus Romania.

1. Back To Top | #1

Playstation Plus Romania.

Salut,

Stiu ca s-a mai discutat si in alte parti insa raspunsurile nu au fost clare.
    Intrebarea este daca jocurile si discounturile sunt disponibile si pe RO la fel cum sunt pe UK?

Mersi

2. Back To Top | #2
    Mai bine fă-ți cont pe UK, de asemenea și abonamentul pe 12 luni este mai ieftin decât cel de RO, pe G2A este 180 de lei, iar în altex este undeva la 240.

3. Back To Top | #3
    the Terminator MrMxyzptlk's Avatar
    Sfântu-Gheorghe, Covasna, Romania, Romania
    Quote Originally Posted by bubu231089 View Post
    Salut,

Stiu ca s-a mai discutat si in alte parti insa raspunsurile nu au fost clare.
    Intrebarea este daca jocurile si discounturile sunt disponibile si pe RO la fel cum sunt pe UK?

Mersi
    Sunt disponibile.

LIKE pe Playstation Romania pe Facebook ca sa avem si noi PS Store(Link:Playstation Romania pe FB)

4. Back To Top | #4
    Salut, nu mai vad rostul unui nou thread asa ca spun aici. Am doua conturi activate pe consola. Cel primar este cel de Ro cu ps+ subscription, iar cel secundar este cel de US. Problema este ca sunt nou in lumea consolelor, de circa 2-3 saptamani. Desi am citit multe despre ps4 si game sharing, nu reusesc sa fac ca si contul secundar sa aibe parte de abonamentul ps+. De ce si cel secundar? In primul rand pentru ca acela este al fratelui meu.., si pentru ca Am primit cu cupon de 10$ cadou de la sony si vreau sa ii folosesc pe Driveclub care este 7$ si ceva centi cu ps+ sub pe contul de us. Nu am activat trialul pe cel de us pentru ca nu imi accepta nici contul de paypal si nici cardul fiind card de romania(Visa). Imi puteti spune ce trebuie sa fac? Multumesc mult.

5. Back To Top | #5
    Registered User
    Quote Originally Posted by FabyMoss View Post
    Salut, nu mai vad rostul unui nou thread asa ca spun aici. Am doua conturi activate pe consola. Cel primar este cel de Ro cu ps+ subscription, iar cel secundar este cel de US. Problema este ca sunt nou in lumea consolelor, de circa 2-3 saptamani. Desi am citit multe despre ps4 si game sharing, nu reusesc sa fac ca si contul secundar sa aibe parte de abonamentul ps+. De ce si cel secundar? In primul rand pentru ca acela este al fratelui meu.., si pentru ca Am primit cu cupon de 10$ cadou de la sony si vreau sa ii folosesc pe Driveclub care este 7$ si ceva centi cu ps+ sub pe contul de us. Nu am activat trialul pe cel de us pentru ca nu imi accepta nici contul de paypal si nici cardul fiind card de romania(Visa). Imi puteti spune ce trebuie sa fac? Multumesc mult.
    Salut,
    Abonamentul de PS+ este pentru cont, nu pentru consola. Ca sa poti avea PS+ pe contul fratelui tau, mai trebuie sa cumperi un abonament... Pana atunci jucati la comun pe net
    Daca ai nevoie de un lacatus in Bucuresti nu ezita sa ma contactezi : 0768 000 002

6. Back To Top | #6
    Pe Us poti sa activezi trial-ul ala de 2 zile (de la setari - autoupload, nu ai plus si iti ofera sa ai un trial de 2 zile). Eu asa am luat un joc de pe us cu discount plus. Acum e posibil sa nu mai poti folosi un trial de 2 zile din nou (sau alt gen de trial, 14 sau 30 de zile)

7. Back To Top | #7
    Ca sa poti sa cumperi de pe US trebuie sa ai card de US. O schema pe care poti sa o faci e sa cumperi store credit de pe amazon ca merge cu card de ro si sa intrii in psn si sa dai redeem code !

Sent from my SM-G928F using Tapatalk
    0722 63 93 62

id de mess : calubogdan

1.  

Bookmarks

Bookmarks