Results 1 to 12 of 12

Thread: Credit card Error

1. Back To Top | #1

Credit card Error

Salut,

Are careva problema cu cardul de credit ?
    Am adaugat un card , am bani pe el si cand vreau sa pun pe wallet imi da eroarea :

"The credit card information is not valid. Please check your entries carefully "

Are cineva idee ce se intampla?

2. Back To Top | #2
    ce fel de card? incerci sa bagi pe cont de Romania?

3. Back To Top | #3
    Am aceeasi eroare pe playstation store romania, anul trecut am putut plati cu card de la BT dar acum nu mai pot, cred ca cei de la BT au blocat tranzactiile cu psn pentru toti din cauza activitatilor frauduloase. Ai putea sa treci pe la banca sa vezi care e problema

4. Back To Top | #4
    Salut, am și eu aceeași eroare. Am card Visa de la ING, am sunat deja la call center și l-am activat pentru plăți pe Playstation și am reușit să-l atașez contului. Dar când vreau să cumpăr un joc sau să adaug fonduri în wallet, îmi dă eroarea "The credit card information is not valid. Please check your entries carefully". Cel mai departe am ajuns cu plata până în punctul în care mi-au trimis pe telefon codul de verificare pentru plată, l-am introdus corect, dar apoi mi-a dat eroare. Am verificat ca adresa și numele să fie exact la fel ca cele de la bancă, ce mai pot face?

5. Back To Top | #5
    Registered User alexmihai92's Avatar
    Cel mai bine iti faci cont de UK si cumperi carduri PSN. E greu s-o scoti la capat cu cardul.

6. Back To Top | #6
    Quote Originally Posted by madeleinem0 View Post
    Salut, am și eu aceeași eroare. Am card Visa de la ING, am sunat deja la call center și l-am activat pentru plăți pe Playstation și am reușit să-l atașez contului. Dar când vreau să cumpăr un joc sau să adaug fonduri în wallet, îmi dă eroarea "The credit card information is not valid. Please check your entries carefully". Cel mai departe am ajuns cu plata până în punctul în care mi-au trimis pe telefon codul de verificare pentru plată, l-am introdus corect, dar apoi mi-a dat eroare. Am verificat ca adresa și numele să fie exact la fel ca cele de la bancă, ce mai pot face?
    Sony nu accepta carduri "Visa Electron".

7. Back To Top | #7
    Si eu am avut aceasi problema, nu are nici o treaba cu tara si cu tipul cardului. Eu mi-am facut cont pe Romania si am Visa. Ce trebuie sa faceti este sa modificati limita la tranzactii non securizate la cardul vostru de la 0 la alta valoare, mai mare. Daca observati, la PS4 nu va cere codul CCV cand incercati sa faceti o tranzactie, asta inseamna ca incercati sa faceti o tranzactie non-securizata ccv. La cum se modifica, presupun ca depinde de banca, eu sunt la BT, si se poate modifica usor cu BT24. Ca sa nu am probleme, modific aceasta valoare pentru numai o zi, cand vreau sa cumpar ceva pe PS4. Bafta!

8. Back To Top | #8
    Registered User SwatGuard's Avatar
    Eu nu reusesc sa mai folosesc cardul ING Visa Electron pe PSN de cateva luni.
    Prima data am incercat acum cateva luni si nu a mers, apoi am citit ca ING blocheaza tranzactiile catre PSN si am sunat la ei si le-am ridicat.
    A mers bine mersi cateva luni. Recent am vrut sa cumpar ceva de pe PSN si m-am lovit de aceeasi problema. Am sunat la ING si mi-au confirmat ca nu a fost atinsa limita impusa de mine. Apoi am sunat la Sony Romania si mi-au zis ca banca refuza tranzactia.
    Sugestii ?

Merci.

9. Back To Top | #9
    Registered User tezzy's Avatar
    saut nu merge cardul visa..asa am incercat si eu cu visa si pe urma cu mastercard si a mers
    "Liniutele sunt pentru masini rapide, curbele sunt pentru soferi rapizi"

10. Back To Top | #10
    Registered User optick86's Avatar
    tocmai am facut o plata cu card visa ing pe cont psn de romania , nu mai dezinformati .

Tot ce trebuie sa faci e sa suni la banca ta si sa le spui sa iti deblocheze plata catre psn ( retea care o considera in cazul meu ,ING, nesigura )

@SwatGuard - deblocarea de plati spre psn deobicei cand o faci te intreaba cat timp vrei sa persiste,o limita de tranzactii si pana in ce suma, daca nu te-a intrebat deobicei este fixata la 6 luni si maxim 350 ron parca ,mai da-le un semn sa iti deblocheze si o sa iti mearga fara probleme .
    High expectations are the key to everything.
    S.W

11. Back To Top | #11
    Registered User tezzy's Avatar
    Quote Originally Posted by optick86 View Post
    tocmai am facut o plata cu card visa ing pe cont psn de romania , nu mai dezinformati .

Tot ce trebuie sa faci e sa suni la banca ta si sa le spui sa iti deblocheze plata catre psn ( retea care o considera in cazul meu ,ING, nesigura )

@SwatGuard - deblocarea de plati spre psn deobicei cand o faci te intreaba cat timp vrei sa persiste,o limita de tranzactii si pana in ce suma, daca nu te-a intrebat deobicei este fixata la 6 luni si maxim 350 ron parca ,mai da-le un semn sa iti deblocheze si o sa iti mearga fara probleme .
    Merci pt pont nu am stiut

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
    "Liniutele sunt pentru masini rapide, curbele sunt pentru soferi rapizi"

12. Back To Top | #12
    @optick86

Ai Visa ELECTRON? Din cate stiu, doar "Visa Electron" nu e compatibila cu PSN.

Eu am sunat la ING sa-mi deblocheze tranzactiile catre PSN, mi le-au deblocat, dar Sony nu mi-a acceptat plata din cauza incompatibilitatii cu Electron. Anul trecut era asta.

Visa electron not working - PlayStation Forum

1.  

Bookmarks

Bookmarks