Results 1 to 6 of 6

Thread: Joc intens dar usor de jucat - pentru fete

1. Back To Top | #1
    Nick anterior: serpentetdr

Joc intens dar usor de jucat - pentru fete

Salutare tuturor,

M-am uitat peste topic-uri si nu am gasit ceva care sa ma ajute, sper sa nu postez unde nu trebuie.
    Stie cineva vreun joc care sa nu fie prea greu de jucat pe PS4 (sa nu fie necesara o experienta de "gamer" pentru a-l putea termina), sa fie intens si sa te tina in suspans, sa poti umbla prin el, investiga...
    Ar fi interesant sa fie si putin Horror.
    Imi trebuie unul sau cateva titluri de jocuri pe care sa le poata juca o fata care pana la 30+ ani nu s-a jucat niciodata pe consola.

Daca are cineva sugestii o sa ma uit cu interes la review-uri.

2. Back To Top | #2
    Quote Originally Posted by Ttdr03 View Post
    Salutare tuturor,

M-am uitat peste topic-uri si nu am gasit ceva care sa ma ajute, sper sa nu postez unde nu trebuie.
    Stie cineva vreun joc care sa nu fie prea greu de jucat pe PS4 (sa nu fie necesara o experienta de "gamer" pentru a-l putea termina), sa fie intens si sa te tina in suspans, sa poti umbla prin el, investiga...
    Ar fi interesant sa fie si putin Horror.
    Imi trebuie unul sau cateva titluri de jocuri pe care sa le poata juca o fata care pana la 30+ ani nu s-a jucat niciodata pe consola.

Daca are cineva sugestii o sa ma uit cu interes la review-uri.
    Limbo de exemplu. Unravel. Journey. The Vanishing of Ethan Carter. Firewatch.

Horror poate Until Dawn, care e mai mult QTE. Pe aceeasi linie Heavy Rain si Beyond Two Souls (vezi ca le gasesti si impreuna). Poate se incumeta si la un Last of Us pe easy say normal.

3. Back To Top | #3
    daca nu a mai jucat jocuri pana acum, cele de la quantic dream sunt cele mai potrivite cu siguranta

poate si cele de la telltale, insa alea imo devin borefest-uri ingrozitoare halfway through

4. Back To Top | #4
    Registered User ciocanul's Avatar
    Outlast era ieftin intr-o vreme. Nu e complicat doar fugi, dar eu sincer nu am rezistat sa-l joc.
    PS-ul imi merge doar pe proiector si boxa destul de mare, era sa fac infarct...
    The world ain't all sunshine and rainbows. It is a very mean and nasty place. It will beat you to your knees and keep you there permanently if you let it. You, me or nobody is going to hit as hard as life. But it ain't about how hard you hit, it is about how hard you can get hit and keep moving forward, how much can you take and keep moving forward. That's how winning is done! Rocky Balboa

5. Back To Top | #5
    Registered User
    Heavy Rain si Beyond Two Souls (au control simplificat pt incepatori ....ca dealtfel toate jocurile de acest gen=QTE),Until Dawn si Life is Strange....pe la sf anului mai apare Detroid (tot de Quantic Dream).
    Aceste jocuri sunt capodopere ale genului....si au povesti f frumoase/interesante.
    Genul asta de jocuri se bazeaza in special pe Story cu mai multe variabile (povestea se modifica in functie de alegerile facute in joc ).

6. Back To Top | #6
    Nick anterior: serpentetdr
    cred ca voi sparge gheata cu heavy rain, va multumesc pentru raspunsuri.

1.  

Bookmarks

Bookmarks