Page 1 of 78 12341151 ... LastLast
Results 1 to 20 of 1541

Thread: Clubul PlayStation 4 (informatii/stiri/intrebari/raspunsuri)

1. Back To Top | #1
    catalinfifa12 SWTFU's Avatar

Clubul PlayStation 4 (informatii/stiri/intrebari/raspunsuri)

Last edited by Xander; 21-02-2013 at 11:13. Reason: Modificare titlu
    Star Wars The Force Unleashed

2. Back To Top | #2
    Nick anterior: alexungureanu
    4096 x 2160 hahaha, keep dreaming

3. Back To Top | #3
    uai tu ruleaza jocuri in 4k si in full hd! in acelasi timp!!!

4. Back To Top | #4
    catalinfifa12 SWTFU's Avatar
    Quote Originally Posted by diakpoofaman View Post
    uai tu ruleaza jocuri in 4k si in full hd! in acelasi timp!!!
    Si 3D in acelasi timp.
    Star Wars The Force Unleashed

5. Back To Top | #5

6. Back To Top | #6
    Banned
    ps3 a fost un esec total, sper sa-si repare greseala cu noul playstation fiindca pe ps3 jocurile ca fifa si gta 4 se vedeau mai urat decat pe xbox

7. Back To Top | #7
    Interstellar C-TR's Avatar
    Dpmdv eșec nu a fost nici una din console, ci problema este durata lor mult prea mare de viață fără a apărea o generație nouă.
    Este însă adevărat că PS3 nu este ce a fost PS1/2 la vremea lor.
    Iar în ultimii ani cel mai inovator gaming a fost pe consolele Nintendo (nu vorbesc dpdv grafic). Cum grafica este , zic eu, suficient de avansată, ar cam fi timpul ca PS4 și cutia 720 sa aducă inovație în alte moduri.
    Intel Core I5 2500K | ASUS P8H77-V LE | TEAMGROUP ELITE 4x2 GB RAM DDR3 | FORTRON AURUM GOLD 600W | Sapphire R9 380 Nitro | Intel SSD F520 120GB

8. Back To Top | #8
    Avand in vedere starea economica la nivel global, nu cred ca-i arde pe Sony/MS de inovatii. Cred mai degraba ca intentioneaza sa mearga pe varianta pret redus, consum scazut de curent, adica 'affordability'.

9. Back To Top | #9
    Quote Originally Posted by GenericUserName View Post
    Avand in vedere starea economica la nivel global, nu cred ca-i arde pe Sony/MS de inovatii. Cred mai degraba ca intentioneaza sa mearga pe varianta pret redus, consum scazut de curent, adica 'affordability'.
    Pai asta este definitia si rostul consolei in general -> pret scazut.
    Poti sa inovezi foarte bine si fara sume colosale de bani
    Intel Core I5 2500K | ASUS P8H77-V LE | TEAMGROUP ELITE 4x2 GB RAM DDR3 | FORTRON AURUM GOLD 600W | Sapphire R9 380 Nitro | Intel SSD F520 120GB

10. Back To Top | #10
    Cand or aparut, PS3/Xbox360 nu erau deloc ieftine. 'Early adopters' trebuiau sa decarteze undeva in jur de 500 zdranganei. Care nu-i o suma marunta. Cica seriile noi, PS4-XBox720/NeXT, trebuie sa se incadreze la sub $400 MSRP (si sub 100W consum daca zvonurile sunt cat de cat adevarate).

11. Back To Top | #11
    A început PlayStation Meeting 2013, o conferință specială de presă organizată de Sony la New York.
    02.36
    A intrat un tip de la Square Enix – şi engleza lui e groaznică, noroc că stream-ul merge bine acum.
    02.35
    Atât de la Capcom, lumea aştepta un Resident Evil sau ceva asemănător.
    02.34
    Primul joc creat cu ajutorul Panta Rhei se numeşte deep down (nume provizoriu şi supus interpretărilor) – trailerul care ruleaza este cinematic. Nu lipseşte, desigur, lupta cu un dragon.
    02.31
    Panta Rhei este numele unui motor grafic dezvoltat de Capcom special pentru PS4.
    02.29
    Noroc că a venit un translator, aşa că a trecut pe japoneză.
    02.29
    A intrat un oficial de la Capcom, oare ce vor anunţa? Engleza lui e groaznică, asemănătoare cu cea a lui Yves Guillemot, preferatul lui Tartoru.
    02.27
    În sfârşit ceva interesant, patru tipi cu PlayStation Move mişcă pe scenă personaje care dansează şi apoi cântă la diverse instrumente.
    02.22
    Pe scenă e un oficial de la Media Molecule – Dumnezeule, câtă vorbărie despre… nimic!
    02.21
    Quantic Dream a prezentat, sumar, noul lor engine, capabil să afişeze personaje alcătuite dintr-un număr foarte mare de poligoane.
    02.21
    Pe o muzică idilică, preferată de micuţii din The Hobbit, a fost anunţat un joc care pare a se numi The Witness.
    02.12
    Sucker Punch lucrează la inFAMOUS: Second Son.
    02.05
    Drive Club se numeşte de fapt DriveClub – o decizie tâmpită de marketing să uneşti cele două cuvinte pentru a sublinia că e un joc în care pot participa comunităţi de jucători.
    01.58
    Evolution Studios tocmai a anunţat Drive Club, un racing game ce va putea fi jucat cu prietenii.
    01.54
    A fost anunţat Killzone: Shadowfall, arată bine din filmuleţul de prezentare
    01.48
    Accesul la serviciile PS4 se va putea face şi de pe telefon sau tabletă, de unde se poate organiza şi o lista de download-uri sau transmite mesaje prietenilor.
    01.46
    Conţinutul creat de utilizator poate fi transmis live.
    01.46
    Se pot înregistra filmuleţe şi imagini ce pot fi share-uite.
    01.45
    Lista prietenilor va putea include conturi de Facebook, nume reale şi imagini de profil.
    01.42
    Streaming-ul merge extrem de greu, organizare românească.
    01.40
    Primul joc anunţat este Knack.
    01.38
    Sony va folosi tehnologia Gaikai.
    01.36
    Vom putea juca chiar dacă jocul nu s-a descărcat complet.
    01.32
    A fost prezentat noul controller care are touchpad şi un buton numit “Share”.
    01.27
    PlayStation 4 a fost confirmată.

12. Back To Top | #12

13. Back To Top | #13
    8gb ddr5, chiar is curios la ce pret o s-o lanseze. Numai ramul costa ~200$ acum un an. ​http://1.1.1.5/bmi/www.abload.de/img/gpuq3280ufv.png

14. Back To Top | #14
    Parca ma asteptam la mai mult pe partea grafica, adica nah nu e rau...dar nu mi se pare prea future proof ;s

15. Back To Top | #15
    Quote Originally Posted by robE View Post
    Parca ma asteptam la mai mult pe partea grafica, adica nah nu e rau...dar nu mi se pare prea future proof ;s
    Not supposed to. E gandita sa traiasca maxim 5 ani, nu 8+, ca precedenta.

16. Back To Top | #16
    Atunci makes sense

17. Back To Top | #17

18. Back To Top | #18
    Eh, Sony nu a sugerat nici un fel de pret oficial, dar oricum se zvoneste ca va fi undeva in jur la 400$, totusi sper sa fie sub 400euro in europa, inca e devreme pentru preturi.

19. Back To Top | #19
    Daca ati pierdut conferinta sau doriti sa o revedeti o puteti face aici: SONY PLAYSTATION MEETING 2013.
    "Nothing is true, everything is permitted"

20. Back To Top | #20
    Registered User Prime's Avatar
    Cea mai interesanta chestie la PS4 este suportul pentru conectarea Vita la fel cum este gamepad_ul pentru Wii U. Nu stiu daca au "furat" ideea sau nu de la Nintendo, dar suna bine sa avem mai multe jocuri multi-consola cu suport pentru al doilea ecran. Din pacate nu cred ca pe PS4 o sa se poata juca off-screen, cred ca dezvoltarea de streaming pe al doilea ecran trebuie facuta din timp. Sau poate au facut-o de la inceput?

1.  
Page 1 of 78 12341151 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks