Page 3 of 78 FirstFirst 1234561353 ... LastLast
Results 41 to 60 of 1547

Thread: Clubul PlayStation 4 (informatii/stiri/intrebari/raspunsuri)

1. Back To Top | #41
    Registered User tosha's Avatar
    un articol foarte foarte interesant si complet pentru cei interesati! scurt pe doi: de ce NU ar trebui sa fie comparat un PS4 cu un PC echivalent! cum bine a zis cryo69 mai sus, un custom GPU/CPU nu este acelasi lucru cu o placa video standard. spor la citit

PS4 vs the Great Discord | Bradford Taylor

2. Back To Top | #42
    Killzone Shadow Fall Frame-Rate Tests - YouTube

Ii cam aiurea daca ps4 nu va putea rula jocurile la 60 fps, wtf...30 fps sucks

3. Back To Top | #43
    Vroiam si eu sa-mi iau ps3, dar acum apare ps4.......pfffff......grea alegere........nu stiu ce sa zic dar faptul ca nu poti rula jocurile de pe ps3 pe ps4 mi se pare un mare minus din partea celor de la sony....dar asta-i strategia de marketing , ce sa-i faci?

4. Back To Top | #44
    Retrocompatibilitate va exista, insa nu se stie cum inca. Zvonurile vorbesc despre accesul gratuit la varianta compatibila PS4 de pe cloud, folosind discul cu jocul de PS3 drept autentificare.

5. Back To Top | #45
    Daca va fi asa, inseamna ca nu e chiar atat de rau pt ca imi doream in primul rand sa joc exclusivitatile de pe ps3 si aici as enumera seria GOW + Asscension, seria UNCHARTED si poate RDR(daca se merita), si mult asteptat-ul THE LAST OF US....oricum nu detin inca o consola dar ma gandesc la una pt ca nu mai apare nimic adevarat pe PC......insa nu stiu cum m-as descurca cu controler-ul.....n-am mai tinut asa ceva in mana de pe vremea lui SUPER MARIO>>....ce vremuri.... dar au apus si ele.....si sa trec de la mouse si taste inapoi la controler mi se pare putin incomod...

6. Back To Top | #46
    Registered User Arader's Avatar
    Te vei obisnui fara niciun fel de probleme.

7. Back To Top | #47
    Registered User Secu09's Avatar
    Avand in vedere ca actualul sistem pe care-l am, un laptop vechi de patru ani si jumatate, abia mai duce jocuri precum The Witcher 2 cu setari la minim, sunt tentat sa achizitionez o consola PS4 in toamna cand va aparea; bine, nu doar din acest motiv. In acest sens ar trebui sa-mi cumpar si un televizor, banuiesc cu iesire HDMI. La ce specificatii sa ma uit pentru a rula jocurile bine, decent? Gasesc ceva bun cam pe la acelasi pret ca al conoslei (s-ar zvoni ca va costa ~2000 RON)? De asemenea, jocurile vor fi optimizate la aparitia ei si pe console au suport din partea producatorilor? De aseemena, va mai avea Blu-Ray player pentru a putea rula si filme?
    "It only ends once. Everything that's before that, it's just progress"

8. Back To Top | #48
    Da, va avea si drive Blu-ray. Daca te intereseaza gasesti o scurta comparatie intre cele doua console aici.
    "Nothing is true, everything is permitted"

9. Back To Top | #49
    Secu09......sunt in aceeasi situatie ca si tine....identica chiar.....tot un laptop de 4 ani vechime am si eu si ma gandesc serios la o consola dar as vrea si o plasma pt ca am un tv lcd de 22" si mare diferenenta intre el si un monitor nu este.....problema mare ar fi ca nu stiu ce sa aleg din punct de vedere al consolei PS3 sau PS4???? asta-i un mare semn de intrebare pt ca daca pe ps4 nu se pot rula jocuri de ps3 (desi se pare ca ar fi ceva sanse....dar intortochiate rau....de un incepator ca mine si-ar prinde urechile) atunci nu merita nici una din console sa le cumpar pt ca imi doream mult acele excusivitati de poveste cum am spus in postul de mai sus.
    IN CONCLUZIA MEA:
    PS3- va fi deja invechit si daca vrei sa-l vinzi nu mai ai cui si mai mult dupa ce termini ce vroiai sa joci nici nu vor mai aparea asemenea frumuseti
    pe batrana consola
    PS4- tre sa astepti cativa ani buni ca sa apara o serie interesanta de action-uri atractive si sa-l iau ca sa-l tin la naftalina nu are rost.

10. Back To Top | #50
    PS3/xbox 360 sunt deja destul de invechite...chiar nu merita.

11. Back To Top | #51
    Registered User Secu09's Avatar
    Quote Originally Posted by Xander View Post
    Da, va avea si drive Blu-ray. Daca te intereseaza gasesti o scurta comparatie intre cele doua console aici.
    Multumesc frumos!

Sa joc exclusivitatile de pe PS3 nu prea vreau; doresc achizitionarea acestei console pentru jocurile care vor aparea si laptop-ul meu actual nu le poate duce si de ce nu, pentru vizionarea de filme. Singurul joc care m-ar interesa ar fi Uncharted, iar daca va putea fi jucat si pe PS4, aici referindu-ma la variantele anterioare, ok; nu-i bai din partea mea. Singurul aspect negativ va fi pretul relativ mare al jocurilor. Apropo, de ce este asa, mai ales ca producatorii si analistii sustin ca grosul vanzarilor vin din variantele de console? Nu ar trebui sa le multumeasca jucatorilor prin preturi mai mici?
    "It only ends once. Everything that's before that, it's just progress"

12. Back To Top | #52
    Registered User slicker's Avatar
    Ar trebui, dar se profita cat mai mult de ignoranta cumparatorilor. La asemenea preturi nesimtite nu poti raspunde decat cu o consola modata

13. Back To Top | #53
    3dfx collector RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by Secu09 View Post
    mai ales ca producatorii si analistii sustin ca grosul vanzarilor vin din variantele de console? Nu ar trebui sa le multumeasca jucatorilor prin preturi mai mici?
    Da, grosul vanzarilor vine din console, dar grosul profitului vine din jocuri si din accesorii, consolele sunt vandute cu profit mic, ba chiar in pierdere la inceput.

Quote Originally Posted by robE View Post
    PS3/xbox 360 sunt deja destul de invechite...chiar nu merita.
    Asta e discutabil, sunt invechite din ce punct de vedere? Da, au peste 6 ani de la aparitie, dar momentan nu exista console mai puternice (cu exceptia WiiU si nici macar ala nu-i mai puternic cu mult). Si mai e o chestie, sunt multi care joaca si azi pe PS2, aia poti spune ca-i "invechita", dar uite ca si pe aia se joaca si chiar se mai gaseste in magazine.

14. Back To Top | #54
    si de ce nu, pentru vizionarea de filme
    Da, am uitat sa specific si asta.......e foarte important.....pt ca sa vizionezi un film in blue-ray inseamna ceva, habar nu am cat te-ar costa separat sa cumperi un blue-ray player.

Legat de exclusivitati sa sti ca totusi merita..... desi eu nu mai am atata timp ca in tinerete sa stau pe jocuri toata ziua......probabil de aici vine si selectia stricta pe care o fac......cu timpul se duce si rabdarea si indemanarea......si ma axez pe gameplay si story mai mult...

P.S. As mai avea o nedumerire, pt cei care poseda consola.....cam la cat timp schimbi acumulatorii din controller?...se pot incarca si in timp ce utilizezi controller-ul?
    Last edited by user2222; 05-03-2013 at 10:51.

15. Back To Top | #55
    Registered User ymy's Avatar
    P.S. As mai avea o nedumerire, pt cei care poseda consola.....cam la cat timp schimbi acumulatorii din controller?...se pot incarca si in timp ce utilizezi controller-ul? (user2222)

Acumulatorul controlerului nu necesita a fi schimbat deoarece are o durata lunga de viata si suporta un ciclu lung de incarcari - descarcari. El se poate incarca fara probleme, si in timp ce folosesti controlerul. O incarcare completa se efectueaza undeva intre 1,30 - 2 ore, iar descarcarea se produce undeva intre 24 si 48 de ore de folosire intensiva a controlerului.
    PSN: ymy61

16. Back To Top | #56
    Quote Originally Posted by RaverX View Post
    Asta e discutabil, sunt invechite din ce punct de vedere? Da, au peste 6 ani de la aparitie, dar momentan nu exista console mai puternice (cu exceptia WiiU si nici macar ala nu-i mai puternic cu mult). Si mai e o chestie, sunt multi care joaca si azi pe PS2, aia poti spune ca-i "invechita", dar uite ca si pe aia se joaca si chiar se mai gaseste in magazine.
    Technologia a evoluat destul de rapid in ultimii ani, uitate ce specificatii are ps3/xbox360, oricat de bune au fost la vremea lor deja sunt depasite technologic, nici macar nu pot rula jocuri la 1080...

17. Back To Top | #57
    nici macar nu pot rula jocuri la 1080.
    Pai stai putin....PS3-ul nu ruleaza in full HD?????? parca asa citisem pe undeva....ca suporta full HD.
    Si inca ceva mai am sa va intreb....faptul ca tre sa joci jocurile doar din unitatea optica, asta nu reduce timpul de viata al unitatii? Pentru ca in mod normal uzura este mult mai acuta decat daca ai instala jocul in hard......Vi s-a intamplat sa aveti freeze-uri dese din cauza asta?

18. Back To Top | #58
    Desigur ca ruleaza jocurile si in 1080p dar marea majoritate sunt 720p.
    "Nothing is true, everything is permitted"

19. Back To Top | #59

20. Back To Top | #60
    Esec n-a fost, cel putin tragand linie dupa; a fost in schimb un mare rateu, care i-a costat o ciurda de bani. Procesorul ala smecher pe care-l laudau ei ar fi trebuit sa intre in componenta majoritatii electronicelor Sony (televizoare, BRplayere, camere de filmat etc.) insa, din cauza pretului si a multelor probleme de programare, s-a fasait in tacere.

1.  
Page 3 of 78 FirstFirst 1234561353 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks