Page 77 of 78 FirstFirst ... 27677475767778 LastLast
Results 1,521 to 1,540 of 1541

Thread: Clubul PlayStation 4 (informatii/stiri/intrebari/raspunsuri)

1. Back To Top | #1521
    Eu n-am patit dar am auzit sa fie doi in aceeasi casa, conectati la acelasi router si sa nu mearga sa joace impreuna. Trebuie umblat la nat type, dmz, chestii din astea.
    With the Power of My Mind
    I make the End of this sentence disa
    6D | 85mm 1.2L | I7700K | GTX1080SC | PS4Pro | One S | LG65C6

2. Back To Top | #1522
    Salutare!

S-au anuntat reduceri in PS Store.

De cateva zile am si eu un PS4 PRO, mi-am creat cont pe Romania si nu inteleg care e mersul cu jocurile din store in sensul ca pentru US preturile sunt mai mici. Dau doar 2 exemple, desi sigur la toate exista diferente:

FIFA 18: Store US: 36$ --- Store RO: 180 LEI.
    UNCHARTED The Nathan Drake Collection: Store US: 8$ --- Store RO: 67 LEI.

Inteleg sa existe o diferenta de cativa lei, dar e mai mare decat atat.

Pot sa modific cumva sa cumpar din US Store?
    Trebuie sa fac alt cont?

Pot sa platesc eventual cu fondurile din PayPal si nu cred ca au cum sa ma forteze catre RO Store.

Pareri?

3. Back To Top | #1523
    cont separat facut pe us, cu nume diferit, trofee noi, adresa noua de email, etc.

4. Back To Top | #1524
    Nick anterior: Shepard76 LoneWanderer's Avatar
    pt cont de psn us recomand sa cumperi de pe amazon cartele valorice cupon online pt a alimenta contul
    cardul de ro nu merge folosit direct , pe amazon merge
    Ai reducere la PC Garage daca folosesti voucherul SQKRAJWC !!! Multumesc

5. Back To Top | #1525
    Urmeaza sa imi cumpar si eu un PS4 PRO in maxim 2 saptamani, dar pana atunci nu vreau sa ratez ofertele de BF.
    Exista ceva probleme daca imi fac cont pe US? Adica, matchmaking-ul si descarcarea jocurilor le va face pe servere din US?
    Daca imi cumpar si jocuri de la noi din Altex, voi putea sa le joc/activez?

Ziceai ca nu merge card de RO folosit direct in PS store, dar paypal?

6. Back To Top | #1526
    paypal nu am incercat , insa din cate stiu trebuie sa ai adresa din contul de pe psn us aceeasi cu cea din paypal , mai exact sa fie o adresa valida din USA

personal am si cont pe psn ro , ca main account cu ps+ activat , unde joc tot...chiar daca e cumparat de pe contul de us ; pe us mai apar oferte bune ( vezi acum colectia Uncharted 1-3 la 8 usd) , insa in ultima vreme pe psn romanesc majoritatea ofertelor sunt chiar mai multe si mai bune ca pret , plus comoditatea de a plati direct cu cardul

7. Back To Top | #1527
    Inteleg...deci poti sa ai cont si pe US si pe RO pe o consola?
    Si ca sa joci MP...banuiesc ca poti doar de pe unul?

8. Back To Top | #1528
    da....iti poti face cont din orice tara ce are psn store...uk, ro , us ...etc
    Pentru MP poti juca doar daca ai ps+ activ...nu conteaza pe ce cont este activat

recomand ps+ pe romania , au inceput sa apara diferente la jocurile ce le primesti gratuit lunar , pe europa au fost mai ok

9. Back To Top | #1529
    Hmm... PS+ e mai ieftin pe US, si jocurile care vreau sa le cumpar sunt mai ieftine pe US.
    Nu stiu cum e cu serverele aia e problema.

10. Back To Top | #1530
    n-are treaba pe ce tara ai contul dude, isp-ul e din ro si e region based matchmaking. multa lume din ro si uk are cont pe japan, doar nu te astepti sa joace cu japonezi.

poti sa ai si 10+ conturi pe o singura consola, asa se face gamesharing sau asa poti sa profiti de oferte bune din alta tara sau demo-uri/beta-uri exclusive pe tara aia.

11. Back To Top | #1531
    Buna Seara ! Sunt foarte nou in aceasta bransa (Console Sony PS4 ) cam de 1 saptamana si asa avea si eu nevoie de un raspuns la o intrebare : daca eu am cont pe Romania si un amic are cont pe o alta tara ne putem juca la un moment dat un joc in multiplayer gen FIFA sau orice altceva .Poate pentru unii intrebarea pare prosteasca dar pentru mine este importanta deoarece urmeaza sa i-mi cumpar un abonamet pe 1 an si sa stiu la ce sa ma astept. Rog raspunsuri cat mai la obiect fara mistouri . Multumesc frumos .

12. Back To Top | #1532
    Registered User ciocanul's Avatar
    In ce tara e amicul ?
    The world ain't all sunshine and rainbows. It is a very mean and nasty place. It will beat you to your knees and keep you there permanently if you let it. You, me or nobody is going to hit as hard as life. But it ain't about how hard you hit, it is about how hard you can get hit and keep moving forward, how much can you take and keep moving forward. That's how winning is done! Rocky Balboa

13. Back To Top | #1533
    nu stiu ca momentan este plecat din tara si nu mai stie pe ce tara si-a facut contul. Dar un coleg de serviciu are pe UK.

14. Back To Top | #1534
    nu conteaza pe ce tara aveti cont, atat timp cat va adaugati la prieteni si aveti jocul amandoi, puteti juca impreuna.

dar e amuzant ca nu mai stii prin ce tara e prietenul sau ca nu mai stie pe ce tara si-a facut contul...

15. Back To Top | #1535
    Quote Originally Posted by 495 View Post
    nu conteaza pe ce tara aveti cont, atat timp cat va adaugati la prieteni si aveti jocul amandoi, puteti juca impreuna.

dar e amuzant ca nu mai stii prin ce tara e prietenul sau ca nu mai stie pe ce tara si-a facut contul...
    Consola lui este cumparata acum 1 an contul e facut de sotia lui. El e plecat din tara de peste 6 luni din tara deci cam greu de tinut minte ceva ce nu ai facut tu. Iar pe mine nu ma interesat pana acum unde si-a facut el contul.

16. Back To Top | #1536
    So..
    Situatie mai ciudata si din neatentie realizata.

Cont PS Plus + DLC cumparat din store-ul de US, jocul (BF1) varianta disc din Europa.

Exista vreo metoda sa functioneze DLC-ul cu jocul? In acest moment e blocat la Waiting to install...

17. Back To Top | #1537

18. Back To Top | #1538
    Nu exista nicio metoda sa functioneze.

19. Back To Top | #1539
    poti cere refund pt dlc daca e digital
    "We must take sides. Neutrality helps the oppressor, never the victim. Silence encourages the tormentor, never the tormented." Elie Wiesel

20. Back To Top | #1540
    Daca sunteti grinderi si v-au placut DS & Bloodborne va recomand Let it Die (Free) pe PS4.

nu e chiar casual din pacate dar sunt cateva questuri si seturi (WOT) care va fac viata mai usoara

Ben Plays Let it Die - To Live is to Die - YouTube

Nu are cine stie ce story. E un roguelike in care o sa mai bagati cate 10-15$ la cateva luni. Dar addictive si iti ofera satisfactie cand progresezi.
    "We must take sides. Neutrality helps the oppressor, never the victim. Silence encourages the tormentor, never the tormented." Elie Wiesel

1.  
Page 77 of 78 FirstFirst ... 27677475767778 LastLast

Bookmarks

Bookmarks