brat WildStar - Discuții generale - Page 16
Page 16 of 83 FirstFirst ... 6131415161718192666 ... LastLast
Results 301 to 320 of 1658

Thread: WildStar - Discuții generale

Registered User Madu's Avatar
    strumfi uita-te la asta si zi-mi ca nu dai din codita!
    http://www.wildstar-online.com/DHwtH337l.html

Registered User Raziel01's Avatar
    DHB14 - 300 - Thread
    M-am dat cu chestia aia in beta, e fun prima data...

||ASUS Z87-C||i5 4670K@4.3Ghz||Noctua NH-U12S/2xNoctua NF-F12||Corsair Vengeance 2x4Gb DDR3 CL9 1600Mhz 1.5v||EVGA GTX780 SuperClocked ACX 3Gb||Intel SSD 180Gb||WD 640Gb 32Mb||Cooler Master CM 690 II||PSU Sirtec 750W||Steel Series 7h||Razer DeathAdder 2013/Steel Series qck||

"To know everything like me... You must endure everything like me..."

Isoroku Yamamoto's Avatar
    offtopic: ca sa va mai descretesc fruntile

Korean Gaming Pros Appeared on SNL in Counter-Strike Parody
    Internet flaming does not make your real life issues go away.

Registered User
    http://www.ign.com/videos/2013/11/26...lker-dev-speak

Tot offtopic: Toate ca toate, ce jucam iarna asta?

offtopic: ne uitam la desene iarna asta..sau FFXIV Asta daca aveti chef de pve challenges

The Internet's Best Video Game Cartoons, The 2013 Edition

Nick anterior: saf13 Dromihetes's Avatar
    Ooooo, stalkerul are POWER CLAWS ca si Space Marines , la naiba cu warriorul, alegerea mea definitiva e stalkerul !!

Yama , eu am reinceput Path of Exile, unde joc un ...dual-wielding claw Duelist...
    Inca trag sperante sa primesc beta la Wildstar, pe langa cele doua conturi ale mele, am apelat si la colegi de servici sa si-au facut cont pt beta la Wildstar... dar inca nu am primit invitatie.
    " I am the hammer, I am the right hand of my Emperor, I am the the instrument of his will
    The gauntlet about his fist, the tip of his spear, the edge of his sword
    I am the bane of his foes and the woes of the treacherous "

lasa ca primesc eu cont de Wildstar (voi fi alesul alesilor alesi) si facem share.

Jocul are potential, desi ma cam dor ochii uneori de la modul cartoonish in care e facut.
    Sunt o gramada de lucruri de facut, lumea pare imensa, combatul mi se pare foarte interesant si inca ma obisnuiesc cu dodge/sidestep/ sarit peste proiectilul inamic. Ca stalker pot sa spun ca dobori repede adversarii daca iti programezi atacurile cat de cat cu grija. Mai e de lucru la el, inca nu pot sa ma obisnuiesc cu ideea ca nu pot muta iconurile dupa bunul meu plac( sau se poate si inca nu am gasit eu cum??) , de exemplu as pune imaginea inamicilor mai aprape de skill barul ca sa pot sa o urmaresc mai usor. Sunt o gramada de questuri , ca explorer m-am catarat deja pe cateva dealuri, am gasit si explorat prima mea pestera, am incercat fara succes sa evit o avalansa - sunt tot felul de enviroments effects pe care trebuie sa le iei in considerare -. Mai trbuie sa ma lamuresc cum e cu fast travel, dar e tarziu deja... maine sper sa am mai mult timp. Il joc pe setari medium si , dupa ce am iesit din starting area a inceput sa mearga destul de anevoios pe calculatorul meu meu ( a se vedea profilul meu), dar e jucabil.

Nu, nu pot sa va imprumut contul, pt ca nu e al meu.
    " I am the hammer, I am the right hand of my Emperor, I am the the instrument of his will

Daca ai fps drop incearca asta /RequestReloadUI . Sa o scrio exact asa cu capsla r uri si ui.
    Si da sunt in beta. Hype-ul mi s-a cam luat. Nu e rau dar ma asteptam la mai mult...

Multumesc, o sa incerc comanda aceea. Azi, sper sa nu mai stau mult dupa program la servici si o sa intru si in pvp un pic.
    Foarte interesanta e modalitatea in care au rezolvat stealthul, cred ca si Strumfi o va agrea.

Registered User strumfi's Avatar
    Quote Originally Posted by saf13 View Post
    Multumesc, o sa incerc comanda aceea. Azi, sper sa nu mai stau mult dupa program la servici si o sa intru si in pvp un pic.
    Foarte interesanta e modalitatea in care au rezolvat stealthul, cred ca si Strumfi o va agrea.
    Vom vedea . Nu ca as avea altceva ce sa joc Cum e cu fps-ul ? e jucabil ? Pc-ul meu e cam vechi , inafara de o placa video nu am mai upgradat pe la el de vreo 4 ani .
    Madule, ai cumparat cheie ?
    Procesor Intel I5-4670 @ 3.4 GHZ , placa de baza Gigabyte GA-B85-HD3 , Gigabyte GTX 770 , Memorii Corsair XMS3 8GB DDR3 1600MHz CL9 Dual channel kit , carcasa Aerocool XPREDATOR X3 Evil Black Edition , hard disk Hard disk Seagate Desktop HDD 2TB 7200RPM 64MB SATA-III, SSD Toshiba THNSNHxxxGCST 128GB SATA-III 2.5 inch

The happy life be these : the quiet mind , the equal friend, no grudge , no strife , wisdom joined with simplicity,the night discharged of all care.

Da , e jucabil pe medium pe calculatorul meu, , cu ocazionalele fps drops, dar acestea au loc , in general, cand predai un quest sau cand e animatia de lvlup.
    Tot un quad core mai vechi am si eu, phenomul 955 BE, placa mea video e mai slaba decat a ta, am HD 6850, deci nu o sa ai probleme.

---------- Post added at 23:35 ---------- Previous post was at 15:25 ----------

Madu, functioneaza treaba aia, dar doar temporar, trebuie sa o reintroduc din cand in cand.

Jocul e ok, nu pe masura hype-ului, dar merge, o sa il cumpar la lansare. Din pacate stalkerul dps este extrem de dezavantajat in battlegrounds, cel putin pana la lvl 12 cat am eu,. Nu stiu cum se descurca warriorul, dar pana acum Wildstar imi lasa impresia comuna a mmo-urilor care favorizeaza masiv clasele ranged. In pve dureaza foarte mult de mult sa faci lvl up, sunt mult prea multe questuri de facut, efectiv iti supraincarci questlogul si dau rewards mici la exp, in timp ce din pvp merge sa faci exp mult mai rapid, am facut doua nivele in vreo 4 battlegrounds.
    O sa mai joc nitel cu warriorul si apoi astept lansarea.

Da tre sa o bagi din nou. Cica unle add ons au mem leaks de aceea tre sa o mai dai. Nu it face war. E cam same shit ca stalkeru. Cearca engi
    Eu am iesit mereu in top dmg cu el in bg.

---------- Post added at 13:45 ---------- Previous post was at 10:14 ----------

Joculetul este boring grav pt solo play/lone wolf style. Totul devine super misto in guilda sau daca urmaresti lore stories care sunt f bine inchegate. Crafting-ul este ceva mai complex. Necesita rabdare dar pot iesi chestii f misto (nu stiu cum o sa foe la end game).
    Ca si casual gamer ce am devenit ma vad intrand la niste bg-uri seara sau la un raid mic cu guilda ori un warplot. Overall este cea mai buma experienta dintr-un mmo de la wow vanila incoace.
    In alta ordine de idei, punem si noi de o guilda micuta?

---------- Post added at 13:51 ---------- Previous post was at 13:45 ----------

Saf nu sta sa arzi cate un mob. Jocul nu este facut pt asta. Daca iei cate 3-4 ii arzi si ieie si bonus xp de la double triple si quad kill

Da, asa si fac, chiar si stalkerul se preteaza sa bati 3-4 mobi in acelasi timp.
    Sa stii ca nu e asa plictisitor questingul, daca alegi ca path explorer, sunt o gramada de chestii cate te tin in priza, pe langa partea de lore. Mie imi plac si challenges care ti se prezinta din cand in cand, da un element de diversitate sin dificultate sporita in timp ce faci unele questuri, iar recompensele pot fi bune.

Nu m-am apucat de crafting inca, am luat doar gathering skills, dar am vazut ca nu pot vinde la AH minereaul??? O sa imi iau weaponcrafting sa vad daca pot face arme ca lumea. Am inceput sa invat cum sa joc stalkerul in BG, ideea este ca , daca joci dps, se preteaza doar la a cauta playeri izolati de restul grupului pe care sa incerci sa ii dobori rapid, sau playeri cu viata scazuta. Oricum, un player destept te va kita usor pana la grupul lui, datorita breakout gameplay si nu ai rezolvat mare lucru. Daca vii cu grupul tau sa ataci grupul inamic stealth e cam inutil cand te apropii, telegrafurile inamice sigur te vor lovi de la distanta si cum te misti si mai incet iai o gramada de dmg in felul asta. Poti folosi in schimb stealth cand lupti deja, deoarece chair daca inamicii tot te vor vedea, ai parte de bonusul de dps.
    Nu o sa joc vreodata cu clase gen inginer/medic, desi pe forum lumea spune ca spam atacul inginerului e OP.
    In ghilda o sa intru dupa ce se lanseaza, acum joc doar solo.
    In ce priveste schimbarea pozitiei iconului tintei, se face tragand-o cu mouse-ul unde vrei sa o pui... eu cautam exasperat solutia prin setari si UI-uri ...

Acestea fiind spuse, Strumfi iti recomand sa nu te atingi de pve dupa ce faci lvl suficient pt a intra in BG, ca o sa te lasi de joc in 2 zile.
    Last edited by Dromihetes; 29-11-2013 at 14:20.

Intrebare pt cei din beta: cum va descurcati cu banii? Eu unul sunt sarac lipit.

Nick anterior: vicente Vioo's Avatar
    De unde ati cumparat beta key si cat a costat ?

Quote Originally Posted by Madu View Post
    Intrebare pt cei din beta: cum va descurcati cu banii? Eu unul sunt sarac lipit.
    La fel, cam secatuite finantele momentan, mai tot ce am avut s-a dus pe skill training si crafting, plus cateva morti accidentale, ca deh, ca explorer poti pica din varful muntelui daca pasesti gresit.

Vioo, dupa cum am spus mai sus , eu am primit contul gratis de la un coforumist foarte de treaba.

Nick anterior: vicente Vioo's Avatar
    Multumesc saf13 . Eu am cautat pe net beta key, dar sunt destul de scumpe pentru un beta key = 50$...

Cand facem o guilda?

Doar noi doi? ca vad ca alti coforumisti nu mai anunta daca joaca sau nu.
    Momentan, eu nu am de gand sa intru in vreo ghilda, vreau sa testez mai mult solo play ca sa cutreier toti muntii/pesterile ca explorer, pentru ca, din cate mi-am dat eu seama, ghilda mea din Rift se va muta in WildStar de indata ce va fi lansat jocul. Momentan ei sunt asa de plictisiti de Rift, incat s-au apucat de...WoW. Oricum, ei au obiceiul ca atunci cand se apuca de ceva nou, sa facem lvlup in grup din ghilda, asadar nu o sa mai am timp de soloplay.
    Dar daca vrei sa faci ceva in echipa da-mi de stire in joc , pe userul Dromihete sau Dromihetes. Am doar lvl 15 pe stalker ca am inceput un warrior la Dominion, dupa ce am avut niste computer crashuri urmate de windows freeze cand am ajuns in a treia zona de questing cu stalkerul.

1.  
    DHB14 - 728 - Last Post