Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 21 to 38 of 38

Thread: ArcheAge - Builds/Skills/ - Theorycrafting/Q&A

1. Back To Top | #21
    Registered User strumfi's Avatar
    Quote Originally Posted by Zhedi View Post
    Suna interesant, merci!

Strumfi.. la archery de ce consideri ca e mai important wild instinct decat eagle eyes? Iar pt aoe nu am nimic? Vad ca nu ai bagat punct la missile rain...
    pentru ca mobilitate 8 % > crit 2 % . Mobilitate nu se poate obtine prin iteme , decat prin pasive sau skiluri . Crit se poate obtine din stats din items. Unu la mana . Doi la mana , acest build nu se bazeaza pe raw dmg , ai ceva dps insa este esential cu ajutorul cc-urilor si anti CC sa mentii distanta . Este un build de kiting si mobilitate , ai tot ce trebuie sa fii mereu pe fuga si preferabil in 2 picioare
    Last edited by strumfi; 06-09-2014 at 17:28.
    Procesor Intel I5-4670 @ 3.4 GHZ , placa de baza Gigabyte GA-B85-HD3 ,ASUS GeForce GTX 980 Ti, Memorii Corsair XMS3 8GB DDR3 1600MHz CL9 Dual channel kit , carcasa Aerocool XPREDATOR X3 Evil Black Edition , hard disk Hard disk Seagate Desktop HDD 2TB 7200RPM 64MB SATA-III, SSD Toshiba THNSNHxxxGCST 128GB SATA-III 2.5 inch

The happy life be these : the quiet mind , the equal friend, no grudge , no strife , wisdom joined with simplicity,the night discharged of all care.

2. Back To Top | #22
    Registered User
    Quote Originally Posted by strumfi View Post
    Stam f prost la healeri , nimeni nu joaca healer.
    Eu o sa joc healer....dar acum sun pe dahuta...la hstart vin cu voi

3. Back To Top | #23
    Nick anterior: Florinmocanu
    Vom fi cred 3 healeri la headstart, crystevil, eu si antipa cred.

4. Back To Top | #24
    Registered User strumfi's Avatar
    http://archeagedatabase.net/us/calc/52701/

un build de skullknight aici pt cei care sunt interesati de un AoE disabler tank . Paradoxal se pare ca cel mai bun tanking il confera seturile de cloth , ce dau magic defense si CC reduction . Are din skilul de defence o pasiva ce ii confera 700 physical defence .
    Reccomended set : Stone cloth set.
    Weapons : 2 handed staff for leveling , pana aproape de 25 cand va permiteti un scepter craftat si un scut.
    Leveling power : Slow. Aici o sa va chinuiti nitel , practic inafara de kite si mana stars/impale nu prea aveti ce pune pe masa , impreuna cu combourile de la shield si boastful roar . Puteti inlocui occultismul cu battlerage ca sa cresteti si apoi sa schimbati pe Occultism cand incep party-urile in Auroria .
    Rol : Este un puternic tanc cu un singur rol : de a initia fight-ul cu un teleport si aplica AOE disables pe party-ul inamic.
    Initiaza cu teleport , impale , crows , vicious implosion ( Aoe pull ) , stilness (silence) este suficient sa dea peste cap orice party . liberation+ redoubt va pot oferi protectia necesara + invincibility ca un last resort .
    gear stats : Stamina si inteligenta .

---------- Post added at 01:17 ---------- Previous post was at 00:53 ----------

Skill calculator - Archeage Database 1.2

Thaumaturge - The armoured mage.

Continuam cu un alt concept de clasa interesant , un mag in heavy plate ( ideal e sa ajungeti la un lake plate set pe el )
    Puteti sa aveti si un stone set cloth + shield pe el , insa va fi greu sa va focusati pe 2 seturi la inceput , asa ca pt inceput mergeti pe plate in pve, contra magilor urmand sa va folositi combourile din sorcery , sleep-ul din auramancy combinat cu un meteor strike si disableurile cu scutul ce impiedica/intrerup spellurile inamicului . Bostful roar cu full mettle stack + shrug it of ajunge sa dea un damage infiorator . redoubt+liberation ca de obicei , blocheaza o tona de magic dmg .
    Level up-ul destul de greu datorita skilurilor de defence ce va trag nitel in jos , dar mult mai usor ca la skull knight
    Procesor Intel I5-4670 @ 3.4 GHZ , placa de baza Gigabyte GA-B85-HD3 ,ASUS GeForce GTX 980 Ti, Memorii Corsair XMS3 8GB DDR3 1600MHz CL9 Dual channel kit , carcasa Aerocool XPREDATOR X3 Evil Black Edition , hard disk Hard disk Seagate Desktop HDD 2TB 7200RPM 64MB SATA-III, SSD Toshiba THNSNHxxxGCST 128GB SATA-III 2.5 inch

The happy life be these : the quiet mind , the equal friend, no grudge , no strife , wisdom joined with simplicity,the night discharged of all care.

5. Back To Top | #25

6. Back To Top | #26
    Banned
    JamellaHouse

---------- Post added at 18:09 ---------- Previous post was at 07:45 ----------

ArcheAge - The Most Viable and Popular Classes - ArcheAge - newmmos - 2P.com

7. Back To Top | #27
    Nick anterior: SKULLY Mæphisto's Avatar
    Ma axez pe build-ul asta de Harbinger, in special pentru a farma solo, printre altele si Library (cand il activeaza).

Dupa level 45, bag rush pe arma 2h de la questurile Hasla si dupa mai vad cum e cu craftatul...

Daca nu am sanse sa craftez imediat, fac queue la niste instante.
    Last edited by Mæphisto; 12-09-2014 at 15:32.
    ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠

8. Back To Top | #28
    Registered User babaluck's Avatar
    Battlemage http://arche-base.com/builds/generat....5/CmvgTpvzrhw- poate fi o sursa de gold pe un altternative character,ca si in clipul de mai jos?

https://www.youtube.com/watch?v=WQuA...ature=youtu.be

9. Back To Top | #29

10. Back To Top | #30
    nu stiu nene, nu stiu incotro s-o apuc, tare mi-as dori sa folosesc o clasa mai neconventionala dar in acelasi timp lipsa de experienta acuta ma arunca inapoi pe drumul celor 8 clase sfinte. Oricum pentru ce vreau eu sa fac/joc, impreuna cu stilul meu smuls si placerea de-a le inmana buchete de sageti in pieptane si criticale la curea raman pe Archer+Shadowplay+ceva, poate intr-un viitor chiar Archer+ceva+altceva, gen Defense+Auramancy (Bastion) dar pentru asta ai nevoie de o arma bazata, si gear pe masura. i guess.
    Daca dai, / nu ai; / daca nu dai, / esti om rau

11. Back To Top | #31

12. Back To Top | #32
    Nick anterior: Magnum
    Si eu merg pe archery-shadow si ... ceva. Foarte probabil pe build-ul facut de Strumfi, pt mine este esential sa fie un build de range si skirmish mai ales cu gandul la bataliile navale.

Ce nu imi este insa clar.. care sunt armele preferate pt asa un build.. l-am vazut pe Xerxes cu arc, sabie si scut si mi se pare extrem de ciudat. De asemenea sunt inca in ceata in legatura cu hainele si care sunt cele mai importante stats pt asa un build. Ma gandesc ca piele si multa agilitate... ca si rogue/hunter in WoW.

13. Back To Top | #33
    Registered User babaluck's Avatar
    Quote Originally Posted by Zhedi View Post
    Si eu merg pe archery-shadow si ... ceva. Foarte probabil pe build-ul facut de Strumfi, pt mine este esential sa fie un build de range si skirmish mai ales cu gandul la bataliile navale.

Ce nu imi este insa clar.. care sunt armele preferate pt asa un build.. l-am vazut pe Xerxes cu arc, sabie si scut si mi se pare extrem de ciudat. De asemenea sunt inca in ceata in legatura cu hainele si care sunt cele mai importante stats pt asa un build. Ma gandesc ca piele si multa agilitate... ca si rogue/hunter in WoW.
    agility ,leather, ai cel mai mare range insa daca pune mana pe tine unu esti terminat

14. Back To Top | #34
    Joaca cineva Templar/ Paladin ?
    Mereu mi-a placut tank-ul in orice mmo.
    Link un build pentru una din cele 2 build-uri (daca are cineva)

Multam!
    Intel Core I7 4770K 3.5GHz, Gigabyte GA-Z87X-D3H, 2x8GB Kingston HyperX 1600MHz, Zotac GTX780 3Gb, Kingston SSDNow V300 - 120GB, Seagate 1TB 7200rpm, Seasonic 850W, CM Storm Scout II, Benq XT2411T

15. Back To Top | #35
    Nick anterior: SKULLY Mæphisto's Avatar
    Quote Originally Posted by BloodRain View Post
    Joaca cineva Templar/ Paladin ?
    Mereu mi-a placut tank-ul in orice mmo.
    Link un build pentru una din cele 2 build-uri (daca are cineva)

Multam!
    Dintre cele doua mentionate de tine, doar una singura e clasa semi-tanker: paladin.

Iti recomand sa citesti asta.

Blighter si Abolisher sunt doua clase de tanking care se descurca excelent in pve si pve.
    ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠

16. Back To Top | #36
    Registered User
    Grim Reaper - Arche-Base

ce parere aveti de acest build?

17. Back To Top | #37
    Registered User
    Recomand ranged builds pentru daily use si open pvp, iar melee pentru arena si tank pentru dungeons sau unde este necesar

18. Back To Top | #38
    Registered User
    Cam asa ceva o sa am Reaper PvE

ArcheAge Builder - Arche-Base

1.  
Page 2 of 2 FirstFirst 12

Bookmarks

Bookmarks