Page 4 of 14 FirstFirst 1234567 ... LastLast
Results 61 to 80 of 272

Thread: Arche-Age Cei ce veti juca acest joc F2p intrati aici!

1. Back To Top | #61
    Zhedi, PvP fara gear serios nu e chiar ca in EvE . Cei care au jucat WoW mai mult timp stiu ce insemna sa intre unu cu gear de top PvP (si skil-ul aferent) intr-o gramada prost organizata si imbracata si sa-i scalpeze fara stres. In AA (ca si in EvE) daca vei umbla cu ditamai bogatia dupa tine SINGUR inseamna sa ti-o cauti si atunci ti-o meriti big time.
    Adevarul e insa ca doar in timp se va vedea clar directia si posibilitatile reale.
    #1>[I7-4790K-NH-D15-HeroVII-16GBHyperX-Evo500GB-1TBWD-290TriX-Dell27-BenQ24-Dell22-X-850W-NZXT]
    #2>[I5-2500K-HR-02-MSI Z68A-16GBHyperX-CorsairPro128-640GBWD-AMD6950+AcceleroXIII-XonarD1-Dell22-X-660W-Antec]
    #3>[C2D-8400-Ninja-P5K-4GB-Samsung1TB-8800GT+AcceleroS1-SBX-Fi-Dell22-Enermax370]

2. Back To Top | #62
    Nick anterior: Florinmocanu
    Quote Originally Posted by Zhedi View Post
    Oricum, pirati nu au nimic de pierdut, ei se joaca doar pt fun/hour ceea ce pt un f2p este ideal.
    Fals in unele aspecte.

Ce inca nu am discutat cu voi e ca in Archeage, exista guilde care se specializeaza pe pirate hunting. Daca esti pirat si nu respecti macar cateva reguli de baza si omori tot ce prinzi si creezi foarte multa animozitate contra ta, sa nu te surprinda daca esti luat in vizor de vreo guilda mai politieneasca si ies aia zilnic sa te caute pe mare. Deci ca pirat, daca superi suficient de multa lume incepe lumea sa faca pe politia de cartier cu tine .

3. Back To Top | #63
    in momentul cand ai depasit 3k infamy esti automat aruncat pe insula piratilor si da expulzat din orice ghilda care apartine de alta factiune. In general cei care se ocupa cu pirateria sunt jucatorii care cunosc f bine mecanica jocului , jucatori din alpha test care isi permit luxul, eu asa vad toata treaba si nicidecum nu e o profesie usoara la indemana unui incepator f2p sau p2p.

4. Back To Top | #64
    Banned
    Si daca esti GM, ce se intampla cu tine si cu guilda? Nu merge cu "Mai vreau o sansa, nu stiam...?"

5. Back To Top | #65
    Nick anterior: Florinmocanu
    probabil guilda promoveaza automat unul din Commanders la rank de guild leader. Dar da, daca esti GM la un guild iei kick din guilda daca faci 3000 infamy.

6. Back To Top | #66
    OCG's Pirate Guide nu are rost sa copy/paste , acolo sunt toate argumentele pro/contra , cam tot ce ar trebui sa stii inainte sa iei o decizie

7. Back To Top | #67
    Registered User
    Daca nu se cunoaste f. bine mecanica jocului nu cred ca este recomandat sa va aruncati prea departe,mai bine batraneste,asa nu dai Alt F4

8. Back To Top | #68
    Registered User
    Hai lasati, nu s-a nascut nimeni invatat, si oricum piratii sunt ca un fel de gang bang, si oricum, inca este devreme sa vorbim de piraterie, sa facem intai toti 50 apoi vedem noi,sa vedem cu ce se mananca jocul, sa vedem cati or sa ramana dupa primele luni, si apoi o sa ne gandim ce avem de facut, deocamdata vrem sa stim cati vor juca f2p casual, adica lejer, fara obligatii gen, la ora X trebuie sa culeg spanacul si sa plantez nu stiu ce, etc, etc
    Gramatica mea nu se simte bine astazi, are gripa porcina

9. Back To Top | #69
    Registered User
    asta incercam sa spun,ok,poate avem unii nevoie de cei din headstart,dar asta nu inseamna ca nu se poate juca jocul casual,eu de exemplu ma voi axa strict pe craft,imi pare atat de complex sistemul incat nu ma voi grabi spre partea de fight.A sa ca poate cei mai batausi vor avea nevoie de resursele mele

10. Back To Top | #70
    Quote Originally Posted by kolonelu View Post
    Hai lasati, nu s-a nascut nimeni invatat, si oricum piratii sunt ca un fel de gang bang, si oricum, inca este devreme sa vorbim de piraterie, sa facem intai toti 50 apoi vedem noi,sa vedem cu ce se mananca jocul, sa vedem cati or sa ramana dupa primele luni, si apoi o sa ne gandim ce avem de facut, deocamdata vrem sa stim cati vor juca f2p casual, adica lejer, fara obligatii gen, la ora X trebuie sa culeg spanacul si sa plantez nu stiu ce, etc, etc

eu o sa joc f2p ,dar asta nu inseamna ca nu o sa incerc sa beneficiez de toate avantajele gen guild/patron players(family rank),farms etc. in nici un caz nu o sa-mi inscriptionez pe frunte f2p si o sa ma retrag in coltul meu sa plang ))
    Forever f2p!!! Orchidna -- calare pe magar cu destinatia Kyprosa

11. Back To Top | #71
    Registered User
    Quote Originally Posted by Touchmytralala View Post
    eu o sa joc f2p ,dar asta nu inseamna ca nu o sa incerc sa beneficiez de toate avantajele gen guild/patron players(family rank),farms etc. in nici un caz nu o sa-mi inscriptionez pe frunte f2p si o sa ma retrag in coltul meu sa plang ))
    Am zis sa fiu civilizat, nu prea imi sta in fire sa injur oamenii pe forum, dar tu vei fi primul care il voi injura, gata, m-am saturat de cei ca tine, fir-ai al dracu sa fii tu de simpatic, acum, treci in randurile f2p, ai sesizat bine, nu ne retragem sa plangem, doar vrem sa facem treaba si sa ne distram in felul nostru, ce e rau in asta ? deci dupa 12 incepem sa strangem randurile, o sa fie patronii ocupati si o sa putem sa discutam in liniste.

12. Back To Top | #72
    Quote Originally Posted by kolonelu View Post
    Am zis sa fiu civilizat, nu prea imi sta in fire sa injur oamenii pe forum, dar tu vei fi primul care il voi injura, gata, m-am saturat de cei ca tine, fir-ai al dracu sa fii tu de simpatic, acum, treci in randurile f2p, ai sesizat bine, nu ne retragem sa plangem, doar vrem sa facem treaba si sa ne distram in felul nostru, ce e rau in asta ? deci dupa 12 incepem sa strangem randurile, o sa fie patronii ocupati si o sa putem sa discutam in liniste.
    <3 kolonelu , noi f2p avem o gramada de avantaje si mult de "supt" de la patron )) de ce sa nu profitam de lucrul asta atat timp cat este posibil? de ce sa ne distantam si sa formam grupuri diferite atata timp cat nimeni nu impune lucrul asta ? nu poti sa joci ca f2p cu aproape toate avantajele pe care le are un premium ? <3
    Forever f2p!!! Orchidna -- calare pe magar cu destinatia Kyprosa

13. Back To Top | #73
    Deci, pana la urma ce sa hotarat? Din cate am inteles pe 11 incepe headstart parca nu? Eu posibil voi cumpara patron subscription mai tarziu, pe parcursul jocului. Am jucat putin in OB.
    E destul de fain jocul, insa la fel de complex. Am ajuns doar pe la lv 10 fiindca am jucat doar sa vad jocul, nu sa cresc ca dupa sa zic bye la tot (cand trecem pe live).
    Eu sunt de parere ca ne trebuie 1 singur guild, nu 2. Din cate am inteles, guild-ul are si castel, are si guild farm si desigur, pvp guild. Ce va fi mai bine, 2 guilduri slabe care sa pice relativ usor (sa zicem ca patronii o sa mai reziste cu pvp gear, dar f2p? ce o sa faca? o sa fuga dintrun loc in altul luand raid continuu de la altele)? Fie ca e f2p, fie patron, atata timp cat joaca si poate aduce un ajutor guild-ului cred ca ar fi destul de ok.

14. Back To Top | #74
    Registered User
    Scurt: pe 12 e headstartul, pe 16 e lansarea si da, consider ca ar fi cel mai bine sa ramanem uniti si astfel ne putem ajuta reciproc.

Daca in timp va vine de-a pirateria, va exista o factiune care va asteapta acolo.

15. Back To Top | #75
    Registered User holyman121's Avatar
    “Hard work never killed anybody, but why take a chance?”

16. Back To Top | #76
    Cute. Applied.

L.E. Latime de banda nu gluma
    "This website is under heavy load

We're sorry, too many people are accessing this website at the same time. We're working on this problem. Please try again later.
    "

Last edited by Neuromancer; 09-09-2014 at 23:31.
    #1>[I7-4790K-NH-D15-HeroVII-16GBHyperX-Evo500GB-1TBWD-290TriX-Dell27-BenQ24-Dell22-X-850W-NZXT]
    #2>[I5-2500K-HR-02-MSI Z68A-16GBHyperX-CorsairPro128-640GBWD-AMD6950+AcceleroXIII-XonarD1-Dell22-X-660W-Antec]
    #3>[C2D-8400-Ninja-P5K-4GB-Samsung1TB-8800GT+AcceleroS1-SBX-Fi-Dell22-Enermax370]

17. Back To Top | #77
    Registered User
    Ok, de acum va rog sa postati pe topicul guildei si pe topicul general,am rugat pe toata lumea sa lase topicul curat, eu am respectat guilda si pe membrii ei, nu am postat pe topicul ei, am fost cat se poate de civilizat.

Postati aici cei ce jucati f2p casual, poate si patron casual,sunt persoane care m-au contactat pe pm si au afirmat ca vor juca foarte casual, desi isi vor cumpara statutul de patron, dupa ce va incepe headstartul vom discuta mai mult.

18. Back To Top | #78
    casual momentan o sa joc...

19. Back To Top | #79
    Registered User strumfi's Avatar
    In primul rand kolonelu , topicul pe care tu l-ai facut induce oamenii in eroare . doi la mana nu poti spune oamenilor : ba nene ia voi mergeti pe topicurile voastre ca noi stam aici .
    Referitor la punctul unu : Sunt oameni care joaca f2p impreuna cu cei cu patron sau poate vor asta , tu le dai loc de adunare aici si incerci sa le dai o directie ce nu si-o doresc poate . Inca nu ai venit cu un proiect consolidat , nu ai un guild nici o directie stabilita , inafara de ne descurcam noi . De ce nu faci un guild al tau pe un thread si promitem ca nu te deranjam . Insa momentan cum ai pus problema , nu mi se pare corect.
    Raman in continuare la ideea ca e o tampenie sa separam guildele, mai ales cand nu stiu daca sunteti o mana de pirati si nu stiti ce vreti .
    Procesor Intel I5-4670 @ 3.4 GHZ , placa de baza Gigabyte GA-B85-HD3 ,ASUS GeForce GTX 980 Ti, Memorii Corsair XMS3 8GB DDR3 1600MHz CL9 Dual channel kit , carcasa Aerocool XPREDATOR X3 Evil Black Edition , hard disk Hard disk Seagate Desktop HDD 2TB 7200RPM 64MB SATA-III, SSD Toshiba THNSNHxxxGCST 128GB SATA-III 2.5 inch

The happy life be these : the quiet mind , the equal friend, no grudge , no strife , wisdom joined with simplicity,the night discharged of all care.

20. Back To Top | #80
    Registered User
    Motanu are dreptate,ok,vor fi multi fara patron,asta nu inseamna ca se exclude colaborarea cu cei din headstart.e un beneficiu reciproc sa ne tinem aproape unii de altii,in fond accesul la informatie (aici ma refer la informatiile despre joc,experienta,sfaturi despre craft,locatii) va fi f.f. importanta.

1.  
Page 4 of 14 FirstFirst 1234567 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks