Page 5 of 14 FirstFirst ... 2345678 ... LastLast
Results 81 to 100 of 272

Thread: Arche-Age Cei ce veti juca acest joc F2p intrati aici!

1. Back To Top | #81
    Practic va certati degeaba, parerea mea, normal ca e bine ca sa stam toti gramada intr-un singur guild, indiferent daca avem sau nu subscriptie. Cei care vom incepe din 12 pregatim locul pentru ceilalti. Am jucat GW2 2 ani in guild numai de romani si chiar n-au fost probleme. Importanta este colaborarea intre membrii si nu propriile orgolii.

2. Back To Top | #82
    Pentru cei care vor juca F2P (si nu numai) recomand de citit aici: F2P/Patron LP Survival Guide (My CB2 Experience)
    In concluzie, fara cooperare o sa fie foarte greu de avansat in profesii.
    #1>[I7-4790K-NH-D15-HeroVII-16GBHyperX-Evo500GB-1TBWD-290TriX-Dell27-BenQ24-Dell22-X-850W-NZXT]
    #2>[I5-2500K-HR-02-MSI Z68A-16GBHyperX-CorsairPro128-640GBWD-AMD6950+AcceleroXIII-XonarD1-Dell22-X-660W-Antec]
    #3>[C2D-8400-Ninja-P5K-4GB-Samsung1TB-8800GT+AcceleroS1-SBX-Fi-Dell22-Enermax370]

3. Back To Top | #83
    Registered User
    Hai ca mai aveti maine si un pic poimaine si o sa ne lasati in pace, si o sa discutam si noi linistiti.
    Gramatica mea nu se simte bine astazi, are gripa porcina

4. Back To Top | #84
    Registered User strumfi's Avatar
    Quote Originally Posted by kolonelu View Post
    Hai ca mai aveti maine si un pic poimaine si o sa ne lasati in pace, si o sa discutam si noi linistiti.
    asta a reusit sa imi fure un zambet Sunteti bineveniti oricum cand va saturati de pescuit cu 100 labor points
    Procesor Intel I5-4670 @ 3.4 GHZ , placa de baza Gigabyte GA-B85-HD3 ,ASUS GeForce GTX 980 Ti, Memorii Corsair XMS3 8GB DDR3 1600MHz CL9 Dual channel kit , carcasa Aerocool XPREDATOR X3 Evil Black Edition , hard disk Hard disk Seagate Desktop HDD 2TB 7200RPM 64MB SATA-III, SSD Toshiba THNSNHxxxGCST 128GB SATA-III 2.5 inch

The happy life be these : the quiet mind , the equal friend, no grudge , no strife , wisdom joined with simplicity,the night discharged of all care.

5. Back To Top | #85
    Registered User
    Quote Originally Posted by strumfi View Post
    asta a reusit sa imi fure un zambet Sunteti bineveniti oricum cand va saturati de pescuit cu 100 labor points
    Sincer ma bucur.

6. Back To Top | #86
    Registered User babaluck's Avatar
    vor fi patroni printre noi dupa release si prin stilul de joc cajual vor avea nevoie de familie...altfel ii da alt+f4 la joc/ unsuscribe.

7. Back To Top | #87
    Registered User
    Quote Originally Posted by babaluck View Post
    vor fi patroni printre noi dupa release si prin stilul de joc cajual vor avea nevoie de familie...altfel ii da alt+f4 la joc/ unsuscribe.
    Nu este nimeni batut in cuie f2p, sunt sigur ca vor fi si patroni intre noi, de ce nu ?

8. Back To Top | #88
    Banned
    Ce misto, eu cu Antipa discutam sa luam teren in plus pentru cei care vor avea nevoie.

9. Back To Top | #89
    Quote Originally Posted by Yamamoto View Post
    Ce misto, eu cu Antipa discutam sa luam teren in plus pentru cei care vor avea nevoie.
    frumos :P... miar trebui si mie

10. Back To Top | #90
    Quote Originally Posted by strumfi View Post

ma gadeam ca va era dor de mine , zici tu de pescuit strumfi, dar chiar si bamboo fishing rod(bambus nu se poate cultiva in gradini publice) pune ceva probleme plus ca iti trebuie viermi pentru momeala(adica ferma) etc ) ca f2p o sa tot bagi bani in pescuit(AH) daca asta vrei sa faci
    Forever f2p!!! Orchidna -- calare pe magar cu destinatia Kyprosa

11. Back To Top | #91
    Registered User
    Quote Originally Posted by Touchmytralala View Post
    ma gadeam ca va era dor de mine , zici tu de pescuit strumfi, dar chiar si bamboo fishing rod(bambus nu se poate cultiva in gradini publice) pune ceva probleme plus ca iti trebuie viermi pentru momeala(adica ferma) etc ) ca f2p o sa tot bagi bani in pescuit(AH) daca asta vrei sa faci
    Hai ca incet incet ajungeti la vorbele mele, vad ca acum sunt unii care imi dau dreptate ca jocul este p2win, dar numai romanii urla, batman, batman,

12. Back To Top | #92
    Quote Originally Posted by kolonelu View Post
    Hai ca incet incet ajungeti la vorbele mele, vad ca acum sunt unii care imi dau dreptate ca jocul este p2win, dar numai romanii urla, batman, batman,
    nu are nici o treaba p2w cu ce am scris eu ,si p2p si f2p nu o sa poti sa beneficiezi de toate indemanarile pentru toate lucrurile de care o sa ai nevoie ,si daca nu ai in spate o comunitate o sa te cam duci la Auction house sa cumperi.... am dat un exemplu fishing... (undita de bambus dureaza 3 zile--- pt toata lumea , momeala-ferma( ferma publica) si pt p2p si pt f2p ,... toate sunt consumabile ... o sa bagi constant bani in pescuit pana ajungi tu la 50k puncte si o sa-l prinzi pe moby dick chiar si la 30k eficienta poti prinde peste de 10-25 de gold bucata ,dar e alta momeala , alta undita .. pentru care iti trebuie alte materiale etc... pentru care iar o sa apelezi la auction house(daca mai ai bani) sau poti sa suni un prieten
    Forever f2p!!! Orchidna -- calare pe magar cu destinatia Kyprosa

13. Back To Top | #93
    Registered User
    Quote Originally Posted by Touchmytralala View Post
    nu are nici o treaba p2w cu ce am scris eu ,si p2p si f2p nu o sa poti sa beneficiezi de toate indemanarile pentru toate lucrurile de care o sa ai nevoie ,si daca nu ai in spate o comunitate o sa te cam duci la Auction house sa cumperi.... am dat un exemplu fishing... (undita de bambus dureaza 3 zile--- pt toata lumea , momeala-ferma( ferma publica) si pt p2p si pt f2p ,... toate sunt consumabile ... o sa bagi constant bani in pescuit pana ajungi tu la 50k puncte si o sa-l prinzi pe moby dick chiar si la 30k eficienta poti prinde peste de 10-25 de gold bucata ,dar e alta momeala , alta undita .. pentru care iti trebuie alte materiale etc... pentru care iar o sa apelezi la auction house(daca mai ai bani) sau poti sa suni un prieten
    Eu personal am invatat din viata reala si din cea virtuala ca nu poti pune baza pe romani, imi pare rau, sincer, dar mereu se ajunge la contre, la injuraturi, si casnicia se duce dracului, totul incepe frumos cu o idee, dar apoi ne mananca ego, dar de ce sa nu iau eu, sa fiu eu, sa conduc eu, sa am eu totul, eu,eu,eu, nu am intalnit guilda romana de succes, si cand spus succes, ma refer la SUCCES! nu aiureli.

14. Back To Top | #94
    Nick anterior: Florinmocanu
    tocmai de aia nu ai intalnit, ca vrei guilda buna, mare si frumoasa din ziua 1. Orice guilda mare din orice mmo a inceput de jos, cu greutati, cu egoisme, cu guild kicks si drama, succese mai putine decat esecuri etc..., pana isi face un nucleu de jucatori de baza dureaza ceva si multa triere trebuie sa aiba loc, cei ca tine vin si adulmeca si nu vor sa manance pana nu e formata si gata sa le ofere tot ce doreste sufletelul lor.
    Eu am jucat in guilde imense de romani, cu lume de calitate si triajul a fost extensiv la inceput, dar dupa 1-2 ani de activitate se cunostea si veneau aplicatiile buluc, se inghesuiau toti la placinta, ca de, placinta era gata, calda si buna. Dar cand era vorba sa framante aluatul toti strambau din nas si erau fix ca politicienii romani, traseisti intre guilde. Bine macar ca ne-ai aratat cum iti merge mintea, macar stim la ce sa ne asteptam.

15. Back To Top | #95
    Adevarul e la mijloc. guilde bune de succes ro mai sunt, nu multe dar sunt.O comunitate virtuala solida are nevoie si de "chestii" din RL , cultura,simt civic si solidaritate...care din pacate s-au pierdut in capitalismul democratic din ziua de azi.
    Nu intru in polimenica dar in realitate incapacitatea societatii romane de a se coagula indiferent care sunt probleme sau interese comune are multe efecte negative incepand cu colectivul de la scoala/munca pana la guildele din mmouriAstea sunt motivele mai frumuseilor... incetati sa va mai scoate ochii si hai ..pupati-va f2p cu p2w "Odihniti-va in pace" ))

16. Back To Top | #96
    Banned
    O echipa de succes se bazeaza pe oameni care inainte sa ceara vin sa dea ceva. Daca vii sa iei fara sa adaugi valoare, intr-un timp foarte scurt, nu ramane nimic. Unde mai pui ca valoarea echipei e data de cel mai slab jucator.

Nu mai bine ne adunam toti sub acelasi acoperis si ne ajutam cum putem mai bine? Think twice.

17. Back To Top | #97
    Dupa ce am tot citit una alta e clar ca F2P va fi greu greu daca nu se merge in asociere cu patrons. Pe partea de crafting in principal. Avantaje vor fi in ambele parti, trebuie doar setate reguli din timp.
    #1>[I7-4790K-NH-D15-HeroVII-16GBHyperX-Evo500GB-1TBWD-290TriX-Dell27-BenQ24-Dell22-X-850W-NZXT]
    #2>[I5-2500K-HR-02-MSI Z68A-16GBHyperX-CorsairPro128-640GBWD-AMD6950+AcceleroXIII-XonarD1-Dell22-X-660W-Antec]
    #3>[C2D-8400-Ninja-P5K-4GB-Samsung1TB-8800GT+AcceleroS1-SBX-Fi-Dell22-Enermax370]

18. Back To Top | #98
    Banned
    daca ai mai jucat jocuri online unde necesita profesii, te asigur ca nu va fi ff greu

19. Back To Top | #99
    Quote Originally Posted by Yamamoto View Post
    O echipa de succes se bazeaza pe oameni care inainte sa ceara vin sa dea ceva. Daca vii sa iei fara sa adaugi valoare, intr-un timp foarte scurt, nu ramane nimic. Unde mai pui ca valoarea echipei e data de cel mai slab jucator.

Nu mai bine ne adunam toti sub acelasi acoperis si ne ajutam cum putem mai bine? Think twice.
    I` agree , astia ce au habar de socuri solide prin alte jocuri stiu asta.Pentru frumuseatea jocului in grup accepta diferentele de opinii se supun la niste filtre ierarhice perfect pertinente stabilite de genul update lunar skiluri,contributii in folosul societatii,timp online,etc.Xrsex.Ajungi sa alegi cand ai ce sa culegi ,nu mai inainte.cu rabdare si planing in grup e foarte oki jocul ,insa trebuie invatat ca nu toti suntem la fel si nu trebuie sa facem din orice divergenta un atac la persoana.Un grup discuta si alte chestii decat jocul de cand cu TS ,skype, etc.Sa vedeti la un grup pe TS , in "BAIE" ce vorbarie este (tsu este struncturat ca un apartament )

@Necro , fara patroni esti mancat, e simplu ...indiscutabil,nu e joc ce permite solo play online .

20. Back To Top | #100
    Banned
    apropo, de ce nu te-ai facut profesor, poate intre timp ne puteai inpartasi din vasta ta cunoastere milenara, deoarece vulgul pamantean nu a putut ascende la marea ta cunoastere

..poate in ecuatia asta ma regasesc si eu

1.  
Page 5 of 14 FirstFirst ... 2345678 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks