Page 6 of 14 FirstFirst ... 3456789 ... LastLast
Results 101 to 120 of 272

Thread: Arche-Age Cei ce veti juca acest joc F2p intrati aici!

1. Back To Top | #101
    Quote Originally Posted by federova View Post
    daca ai mai jucat jocuri online unde necesita profesii, te asigur ca nu va fi ff greu
    10 ani de WoW la activ. Easy pie fata de AA. Jumatate de an de Eve... nici nu ma ating de profesii, ca sa fii competitiv e mult de skilat.
    Din ce am vazut in AA va fi si mai distractiv, ca F2P va fi foarte greu sa ai suficient LP pentru a merge pe crafting. Dai de 10 ori cu undita si s-au dus 100 LP. Cu 5 LP/ora cand esti online ... fa un calcul...
    My2c
    #1>[I7-4790K-NH-D15-HeroVII-16GBHyperX-Evo500GB-1TBWD-290TriX-Dell27-BenQ24-Dell22-X-850W-NZXT]
    #2>[I5-2500K-HR-02-MSI Z68A-16GBHyperX-CorsairPro128-640GBWD-AMD6950+AcceleroXIII-XonarD1-Dell22-X-660W-Antec]
    #3>[C2D-8400-Ninja-P5K-4GB-Samsung1TB-8800GT+AcceleroS1-SBX-Fi-Dell22-Enermax370]

2. Back To Top | #102
    Banned
    Avem 12-15 patroni care vor susține 30 f2p. Suntem 41 pe Skype. Exact cum am stabilit, 1 patron cu 2 f2p pe aceeași casa ferma, familie.

3. Back To Top | #103
    Registered User
    Quote Originally Posted by Yamamoto View Post
    Avem 12-15 patroni care vor susține 30 f2p. Suntem 41 pe Skype. Exact cum am stabilit, 1 patron cu 2 f2p pe aceeași casa ferma, familie.
    Yama, ca sa incheiem aici definitiv, polemica, sunteti 41 pe skype, si ai planuri mari, mai stam de vorba peste cateva luni, si vedem din toti cei 41, cati mai joaca, cati mai sunt in guilda, si cati or sa mai ajute f2p, din cate cunosc eu poporul asta, incapabil sa se schimbe, imi place ca poate tu esti exceptia care confirma regula
    Succes maine si bafta la joc
    Gramatica mea nu se simte bine astazi, are gripa porcina

4. Back To Top | #104
    Banned
    Ah, nu e vorba despre polemică, eu doar vroiam sa iti spun ca ceea ce am vorbit la început de drum e în picioare. Acum avem și strategie, și nume și lider și etc.

Ca peste câteva luni nimeni nu mai joaca, nu depinde decat de Trion. Nu avem experienta cu Aa, dar ne recomanda entuziasmul.

5. Back To Top | #105
    Registered User
    Si planul Yama? planul comun pentru toti? planul de dezvoltarea a unei guilde mici care se face mare ? sper sa nu se sature f2p sa tot adune lemne si pietre.......

6. Back To Top | #106
    Kolo, stai linistit ca nu o sa stea nimeni sa slugareasca. Eu personal ma voi axa pe questing pentr lvl up. Nu mor daca nu am din prima zi uber armura craftata de cineva din guilda. Semi afk-mode o sa dau click pentru gathering/etc. Am facut level up la mai multe caractere in WoW in timp ce ma uitam la seriale, etc. Sa nu crezi ca o sa stam cu nasu lipit in monitor sa dam cu sapa sau securea
    Vezi un pic modelul din Eve. Am planuri facute pe 6 luni - 1 an. Da, atunci voi ajunge sa pot folosi X sau Y nava. Si pentru asta nu ma dau de pamant stiu la ce sa ma astept si imi gasesc portia de fun in alte activitati, etc.
    #1>[I7-4790K-NH-D15-HeroVII-16GBHyperX-Evo500GB-1TBWD-290TriX-Dell27-BenQ24-Dell22-X-850W-NZXT]
    #2>[I5-2500K-HR-02-MSI Z68A-16GBHyperX-CorsairPro128-640GBWD-AMD6950+AcceleroXIII-XonarD1-Dell22-X-660W-Antec]
    #3>[C2D-8400-Ninja-P5K-4GB-Samsung1TB-8800GT+AcceleroS1-SBX-Fi-Dell22-Enermax370]

7. Back To Top | #107
    , rascoala de la Bobalna. nu-i bai. on a side note: ne vedem pe 16.
    Daca dai, / nu ai; / daca nu dai, / esti om rau

8. Back To Top | #108
    Sunt foarte frumoase aceste comunitati ale jocurilor F2P.

9. Back To Top | #109
    Banned
    Quote Originally Posted by kolonelu View Post
    Si planul Yama? planul comun pentru toti? planul de dezvoltarea a unei guilde mici care se face mare ? sper sa nu se sature f2p sa tot adune lemne si pietre.......
    Pai, am zis mai sus...lumea se dezvolta in echipe de cate 3. 2f2p+1 cu ferme si toate alea, altfel nu ai cum. Nu toate echipele se vor dezvolta la fel

10. Back To Top | #110
    Registered User
    Iata ca am cules de pe forum si prima propunere pentru numele guildei, minunatul nume Rupti in Cur, daca sistemul nu accepta numele intreg vom apela la prescurtare, si se va numi RIC
    Scopurile guildei f2p, si aici astept propuneri pentru activitati f2p
    1.level maxim 50
    2.trollarea si, caterinca maxima in joc
    3.hartuirea fermelor si furtul a cat mai multor materiale, bunuri.magari,cai, femei, vapoare,etc
    4.devalizarea fermei lui Strumfi, tot a zis el ca f2p sunt degeaba in joc,vrem sa il eliberam de sub jugul capitalist

Lista este deschisa in continuare, propuneti numele guildei si activitatile creative zilnice.

11. Back To Top | #111
    ,,-Tu ce rol ai ma?! -Eu sunt principalul hot de magari"

Ca alte activitati propun Vinerea Povestilor. Se aduna ghilda la un foc, in timp ce un lautar canta la..ceva, altii danseaza (eventual fara haine) si restul stau si spun povesti si bancuri. La sfarsitul intalnirii se va desemna un castigator care va primi un porc sau ceva.

12. Back To Top | #112
    Registered User
    Asadar

1.level maxim 50
    2.trollarea si, caterinca maxima in joc
    3.hartuirea fermelor si furtul a cat mai multor materiale, bunuri.magari,cai, femei, vapoare,etc
    4.devalizarea fermei lui Strumfi, tot a zis el ca f2p sunt degeaba in joc,vrem sa il eliberam de sub jugul capitalist
    5.furtul magarilor
    6.vinerea povestilor, serata culturala cu premii,nu stiu de unde gasim lautarul, urmeaza sa ne orientam

13. Back To Top | #113
    O zi pe luna trebuie sa fie Dupa Amiaza Campului, o intreaga dupa-amiza fiind folosita pentru a lucra pamantul. Atunci cand soarele bate mai tare, trebuie testata disciplina si capacitatea de a face efort inutil.

14. Back To Top | #114
    Banned
    you guys are doing it wrong... e unul dintre cele mai bune mmo lansate ever, gameplay wise.

Finally, after 10 long years... that feeling is back! : archeage

15. Back To Top | #115
    Registered User
    Quote Originally Posted by Yamamoto View Post
    you guys are doing it wrong... e unul dintre cele mai bune mmo lansate ever, gameplay wise.

Finally, after 10 long years... that feeling is back! : archeage

O sa vedem in 6-8 luni cat de bun este, inca este qeue la login?

16. Back To Top | #116
    Asa ai zis Yamamoto si de TESO, Wildstar, FF XIVRR etc. hehe

17. Back To Top | #117
    Registered User
    Quote Originally Posted by sol1d View Post
    O zi pe luna trebuie sa fie Dupa Amiaza Campului, o intreaga dupa-amiza fiind folosita pentru a lucra pamantul. Atunci cand soarele bate mai tare, trebuie testata disciplina si capacitatea de a face efort inutil.
    Nu prea avem pamant de lucrat, ai uitat ca noi suntem agaricii jocului, ruptii in cur? de unde pamant de lucrat?

18. Back To Top | #118
    Nu poti nici sa fii sclavete? Adica sa lucrezi fara sa primesti nimic inapoi?
    Ca asta e ideea Dupa Amiezii Campului!

19. Back To Top | #119
    Banned
    Quote Originally Posted by sol1d View Post
    Asa ai zis Yamamoto si de TESO, Wildstar, FF XIVRR etc. hehe
    Stai ca se lanseaza Black Desert Online in curand...best game ever, ever! )))))))))))))))))))))))))))))))))))

20. Back To Top | #120
    Registered User
    Propuneri de nume pentru guilda de f2p

1.Rupti in Cur sau RIC
    2.Rupti in Cur Mai Tare sau RICMT
    3.Boschetarii
    4.Mizerabilii
    5.Agaricii
    6.Noi Iti Rupem Capul sau NIRC

1.  
Page 6 of 14 FirstFirst ... 3456789 ... LastLast