Page 5 of 10 FirstFirst ... 2345678 ... LastLast
Results 81 to 100 of 186

Thread: RiP - ArcheAge Romanian PvP Guild - F2P/Patrons/Crafters/Traders

1. Back To Top | #81
    daca scriam si motivatii, chiar ajungea o scrisoare, fie ea si anonima. da, da, esti pe aproape cylix si nu, nu obligam pe nimeni dar trebuie sa stim in ce fel de ape ne scaldam. poate avem f multi casuali, nu am nimic impotriva acestui lucru dar in acelasi timp poate se vrea prea mult de la aceasta ghilda in calitatea ei de ghilda semi-casual. Oricum ierarhizarea este absolut esentiala , casual or not si lipseste cu desavarsire. SI NU nu am nimic cu elite, asa ii place lui, f bine, dar cu ce ajuta in calitate de ofiter? just asking. restul le vorbim pe mumble sau in-game.
    Daca dai, / nu ai; / daca nu dai, / esti om rau

2. Back To Top | #82
    ))) vorba aia... "capul lui strumfi vrem"..( nu se precizeaza care cap)
    Forever f2p!!! Orchidna -- calare pe magar cu destinatia Kyprosa

3. Back To Top | #83
    Banned
    In ceea ce ma priveste gameplay-ul este esential. Joc mmorpg-uri de 17 ani, nu am fost niciodata hardcore PvE-ist ci l-am facutde nevoie. Am avut niste "performante" notabile in diferite mmo-uri insa toate cu guildele. Singura performanta solo a fost si stupida, a fost rank 1 pe un server de Swtor la arene/pvp. In ceea ce priveste ArcheAge sunt fascinat, sunt lesinat dupa partea de economie (gestiunea fermelor), de trading si managementul labor-ului. Momentan joc solo pt ca inca sunt la nivelul de incerc sa-mi dezvolt o economie high end. Din pacate Laborul fuks me in the buttz.

Oricat ar rade lumea de noi astia fermieri, atata timp cat fac/facem ceea ce ne place, who gives a crap ??? Eu sunt fericit ca am gasit un mmo foarte, foarte interesant. Sper doar sa gasesc si o varianta sa nu mai dorm in joc atatea ore

ps: momentan tai niste porci in timp ce va scriu postul asta, like a boss

RiP - ArcheAge Romanian PvP Guild - F2P/Patrons/Crafters/Traders-hiii.jpg

http://i.imgur.com/tCj6AZU.jpg

4. Back To Top | #84
    Banned
    Quote Originally Posted by Lamaie View Post
    primeval, clasa care da dmg mic, cea mai buna gluma a saptamanii asa. doi la mana , Yama cand ai de gand sa te apuci sa JOCI jocul ? trei la mana. cu afirmatia de mai sus m-am referit la lipsa de coeziune dintre anumite grupuri din cadrul ghildei. Trebuie sa jucam impreuna, nu mereu dar totusi scopul acestei ghilde este sa fie una fruntasa. Niste reguli concise, o ierarhie bine stabilita ( inca ne lipseste comandantul iar ofiterii sunt o gluma buna, gen ELITE, master farmer )))) i love you bro! eventual un forum in care cei din ghilda se vor inscrie la anumite eventuri. and so on. Culmea culmilor este ca ghildele cu o anumita prestanta de pe server, inclusiv dragoons au o parere extraordinara despre NOI ( mi se pare chiar hilar cateodata, are si xerxez meritele lui, si nu numai xerxez), da, chiar asa ! sursa este un veridica . Asa ca dragii mei. daca recrutatul a fost facut pe nici o baza (ma rog aia cu "e roman" nu se pune), haideti macar ierarhizarea si regulile sa fie existente si concise. asa ca lista mea de propuneri este asa
    GM: Xerxes (fara doar si poate) ; Comandant : Brutix; Ofiteri : Helldawn, Profet, Vuko (nu avem incotro ) +inca unu.

Ps : ecsodus, daca ai fi avut putina rabdare sa ajungi 50 si sa pui mana pe un arc decent, vedeai dmg-ul mic. este de ajuns sa apesi 1,2,3,4 eventual 5 si e mort, 3s, that's all. Ciao.
    Dude, self moderation sucks. Daca te intreba cineva ceva, intelegeam, dar sa decizi tu cine ce si cum mi se pare o prostie sinistra. And not one single fuck was given today.

---------- Post added at 21:12 ---------- Previous post was at 21:09 ----------

Lamaie, fa si tu un printscreen tab-ului K> Proficiency, sa vedem cu ce poti sa fi util guildei RIP

THanks.

5. Back To Top | #85
    Registered User ecsodus's Avatar
    @lamaie, am avut rabdare sa fac lvl 50... dar primeval da des sis damage mai putin(instant cast) nu ca si alte clase de magi care au critical enorm(dublu )

eu ii explicam pur si simplu cuiva ca sa nu se astepte sa omoare din 2-3 bucati

6. Back To Top | #86
    Registered User strumfi's Avatar
    Quote Originally Posted by Touchmytralala View Post
    ))) vorba aia... "capul lui strumfi vrem"..( nu se precizeaza care cap)
    sunt uimit cum reusesc sa atrag din partea voastra cele mai nobile sentimente parca am fost facut sa scot ce e mai frumos din voi la lumina de neon

imi pare rau Romy , dar pana nu aduci motivatii , sa arati cu degetu sa zici asta vreau sa fie ofiter nu este ceva de luat in serios Daca dam pe unu jos , ideal ar fi sa punem pe altu mai bun . Daca nu gasim altu mai bun , atunci pt ce sa ne agitam ? Eu sunt dispus sa renunt la postul meu de exemplu daca il doreste cineva mai activ si cu idei mai marete.
    Singurii care la ora actuala pot mobiliza ceva sunt cei ce au merchant ships si vor sa traga pt un greater purpose . O barca de pescuit mi-ar surade de exemplu
    Procesor Intel I5-4670 @ 3.4 GHZ , placa de baza Gigabyte GA-B85-HD3 ,ASUS GeForce GTX 980 Ti, Memorii Corsair XMS3 8GB DDR3 1600MHz CL9 Dual channel kit , carcasa Aerocool XPREDATOR X3 Evil Black Edition , hard disk Hard disk Seagate Desktop HDD 2TB 7200RPM 64MB SATA-III, SSD Toshiba THNSNHxxxGCST 128GB SATA-III 2.5 inch

The happy life be these : the quiet mind , the equal friend, no grudge , no strife , wisdom joined with simplicity,the night discharged of all care.

7. Back To Top | #87
    romy am auzit ca ti s-au incins talpile drace)

8. Back To Top | #88
    i love you all. (inclusiv pe tine latzosule *elite*)

9. Back To Top | #89
    Banned
    Hai ca ti-a fost ascultata dorinta, Lamaie si azi cand am vrut sa dau invite cuiva in guilda se pare ca nu am reusit. GG bro...your wish came true.

Succes cu AA.

---------- Post added at 21:33 ---------- Previous post was at 19:24 ----------

Am fost curios sa aflu motivul pt care nu mai eram ofiter responsabil cu recruitmentul si mi s-a spus ca nu sunt activ si ca am 0 contributie in guilda. Deci, sa inteleg ca dupa ce am stat 2-3 saptamani mumble si am stat si am raspuns cat am putut intrebarilor jucatorilor f2p sau incepatorilor, dupa ce am dat bani imprumut prin guilda, dupa ce am invitat vreo 100 in guilda, dupa zeci de mesaje cu info in pm jucatorilor cum sa joace AA, dupa ce-am bagat 3 pots pe zi timp de 10 zile pt guilda Carpentry...sa-ti zica gm-ul ca esti 0 in guilda e chiar meh

gg gm gg. feeling meh. #guildquitwastherightthingtodo
    Last edited by Yamamoto; 11-10-2014 at 21:44.

10. Back To Top | #90
    Quote Originally Posted by Yamamoto View Post
    Hai ca ti-a fost ascultata dorinta, Lamaie si azi cand am vrut sa dau invite cuiva in guilda se pare ca nu am reusit. GG bro...your wish came true.

Succes cu AA.

Am fost curios sa aflu motivul pt care nu mai eram ofiter responsabil cu recruitmentul si mi s-a spus ca nu sunt activ si ca am 0 contributie in guilda. Deci, sa inteleg ca dupa ce am stat 2-3 saptamani mumble si am stat si am raspuns cat am putut intrebarilor jucatorilor f2p sau incepatorilor, dupa ce am dat bani imprumut prin guilda, dupa ce am invitat vreo 100 in guilda, dupa zeci de mesaje cu info in pm jucatorilor cum sa joace AA, dupa ce-am bagat 3 pots pe zi timp de 10 zile pt guilda Carpentry...sa-ti zica gm-ul ca esti 0 in guilda e chiar meh

wtf? au inceput romanismele inainte sa apuc sa ma transfer pe kyprosa ?

11. Back To Top | #91
    pai din pacate este restrictie la N/E, eventual te transferi pe continentul pisoilor dragalasi

12. Back To Top | #92
    Quote Originally Posted by Lamaie View Post
    pai din pacate este restrictie la N/E, eventual te transferi pe continentul pisoilor dragalasi
    nu o sa mai fie pentru mult timp , am anticipat blocarea serverului kyprosa, am anticipat si valoarea apex-ului si am farmat deja mai mult de 10 pe orchidna ca sa pot juca cu voi pe kyprosa candva.(am avut caracter pe kyprosa de la inceput dar resursele raportate la numarul de jucatori erau inexistente asa ca m-am stabilit pe un server plin de f2p unde AH boti cumparau tot ce inseamna X sub un anumit pret).
    Last edited by Touchmytralala; 11-10-2014 at 23:16.

13. Back To Top | #93
    Registered User

Succes cu AA.

Hmmm no more comment!
    Gramatica mea nu se simte bine astazi, are gripa porcina

14. Back To Top | #94
    uhm, nu s-a facut ok chestia asta cu tine yama... cel mai ok era sa se bage inca cativa ofiteri ca sa fie acoperita toata ziua(caci tu esti plecat la munca ziua)..mnah,eu nu ma bag ,ca deja 100% ca nu voi reveni in archeage. Intro singura saptamana botii au belit toate preturile

15. Back To Top | #95

Succes cu AA.

Dramatizezi Yama . Ai fost invitat pe mumble ca sa discuti problema si ai refuzat , probabil nu puteai sa vorbesti . Ti s-a dat whisper , erai afk . NIMENI nu ti-a pus la indoiala ce ai facut pt guild si nimeni nu te-a dat afara sau ti-a reprosat nimic .
    Insa True facts : nu ai mai vorbit cu nimeni in ultimele saptamani , inafara de mine Nu aveai prezenta pe Mumble decat f rar . Nu ai coordonat nici un trade run . Nu ai avut nici o prezenta in mass pvp . Toate astea nu te validau pt o pozitie de ofiter in cadrul guildului . Nu ai fost dat afara , ai fost invitat la niste discutii. Nu era scopul sa ne debarasam de tine , sa nu se inteleaga gresit , ba chiar , din contra , faptul ca ai plecat slabeste guildul semnificativ .
    Nu inteleg de ce ai plecat , ce iti conferea statutul de ofiter ? Nimic . Nu ti s-a furat nimic , titlul ala era onorific , nu te foloseai de el . Am inteles intr-un fel atitudinea ta insa trebuie sa il intelegi si pe Xerxes.Crede-ma ca sunt oameni de nu te-au mai vazut la fata de acum o luna ! joci cum vrei , de acord , puteai sa fii un membru in continuare facand ce doreai . Dar nu ofiter . Ca ofiter trebuia sa te implici mai mult . Nu foarte mult , ia exemplul meu , si eu am 2 ferme si am ajuns 50 farmand . Dar printre picaturi mai ajut pe altii cu packurile , mai coordonez un raid pe mare , mai ajut pe cine pot.
    Nu zic ca nu ai facut nimic pt noi , ar fi o cretinatate si un neadevar. Doar ca pozitia ce o ocupai nu reflecta ceea ce faceai tu . Practic faceai ceea ce un membru normal face . Eu te rog sa te intorci , nu e nici o rusine sa fii membru de partid.MEreu apar tensiuni din astea ce nu isi au rostul .
    Adu-ti aminte pt ce te joci. In nici un caz nu te joci pentru un titlu de ofiter.
    Procesor Intel I5-4670 @ 3.4 GHZ , placa de baza Gigabyte GA-B85-HD3 ,ASUS GeForce GTX 980 Ti, Memorii Corsair XMS3 8GB DDR3 1600MHz CL9 Dual channel kit , carcasa Aerocool XPREDATOR X3 Evil Black Edition , hard disk Hard disk Seagate Desktop HDD 2TB 7200RPM 64MB SATA-III, SSD Toshiba THNSNHxxxGCST 128GB SATA-III 2.5 inch

The happy life be these : the quiet mind , the equal friend, no grudge , no strife , wisdom joined with simplicity,the night discharged of all care.

16. Back To Top | #96
    Problems in paradise)
    Rromanian guilds FTW)

17. Back To Top | #97
    Registered User
    La noi e liniste si pace inca, ne pregatim de primul merchant si primul galleon, nu face nimeni drame ,baietii sunt ok, ajutam pe toti cei ce intra sa isi cumpere apexuri cat mai repede, totul depinde de ei, nu de noi, noi anuntam periodic runurile de comert, daca vor sa vina, bine, sau nu, este optiunea lor, oricum Strumfi.......daca nu esti inca politician, eu zic sa te indrepti catre cariera asta, ai o vrajeala in tine...................
    Gramatica mea nu se simte bine astazi, are gripa porcina

18. Back To Top | #98
    Quote Originally Posted by kolonelu View Post
    La noi e liniste si pace inca, ne pregatim de primul merchant si primul galleon, nu face nimeni drame ,baietii sunt ok, ajutam pe toti cei ce intra sa isi cumpere apexuri cat mai repede, totul depinde de ei, nu de noi, noi anuntam periodic runurile de comert, daca vor sa vina, bine, sau nu, este optiunea lor, oricum Strumfi.......daca nu esti inca politician, eu zic sa te indrepti catre cariera asta, ai o vrajeala in tine...................
    Ma subestimezi si ma ,,jicnesti,, In politica ajung doar oamenii ce vor sa profite de pe urma altora. Eu nu vreau sa profit de nimeni.Si chiar de as vrea, tot nu te-ai prinde.Vreau doar sa fie veselie si voie buna intr-un cadru organizat si cu masura )
    Din pacate , o sa ajungi si tu la astea pana la urma , inevitabil , fiecare trage la un moment dat mai mult pe felia lui de tort si daca nu esti atent intr-o zi ia tot tortul si fuge cu el .

19. Back To Top | #99
    Banned
    @strumfi:

Dramatizezi Yama. - Nope.

Ai fost invitat pe mumble ca sa discuti problema si ai refuzat , probabil nu puteai sa vorbesti - Am fost invitat pe mumble ca sa iau parte la raiduri dar eram ocupat cu una sau cu alta. Nu am fost invitat sa discut despre problemele guildei, officer stuff, etc.

Ti s-a dat whisper , erai afk. - Iarta-ma, nu pot dormi 24/7 in joc. Faptul ca eram online a permis sa vad mesajul si sa revin catre tine sau catre cine m-a contactat dar la fel, nimeni nu a precizat nimic de vreo problem.

NIMENI nu ti-a pus la indoiala ce ai facut pt guild si nimeni nu te-a dat afara sau ti-a reprosat nimic . - Sorry bro, dar GM-ul tau mi-a specificat aseara ca, contributia mea catre guilda este 0/zero/nula/nada/zero barat. Nimeni nu m-a dat afara, dar nu suport ipocrizia si pe cei ce-o imbratiseaza. Vezi posturile c-o seara inainte cu Romy care ma vroia afara. Mai mult ca sigur ca el stie ce eu nu stiu si daca el stia si eu nu stiam, aveti o problema, voi astia ofiterii lui peste prajit.

Insa True facts : nu ai mai vorbit cu nimeni in ultimele saptamani , inafara de mine - avem ceva in comun, farmingul si fetele

Nu aveai prezenta pe Mumble decat f rar. - Chiar deloc in ultima luna.

Nu ai coordonat nici un trade run. - Nu pot sa coordonez niciun traderun unde scopul final este ca X, Y, Z, Q sa isi traga niste foloase necuvenite (galeoane, merchant ship-uri pe care sa le foloseasca in interes personal, asa cum se intampla. Zilele trecute Vukodlac facea cu neamtul lui Runuri fara sa invite pe nimeni in guilda, plus altele. Am dat doar un exemplu strainez fara sa afectez relatiile dintre voi. Cazurile de egoism, individualism pe mine ma scarbesc si ma indeparteaza de jucator/obiectiv. Le-am vazut inca din primele zile de la impartitul packurilor, unde fiecare isi lua cate avea nevoie mai intai pt fermele lui dupa care pt restul guildei.)

Nu ai avut nici o prezenta in mass pvp. - Im slaughtering every other day, animals bro! Pigs and Chickens!!! Thats mass buchering....

Toate astea nu te validau pt o pozitie de ofiter in cadrul guildului . - Eram ofiter responsabil cu recrutarea, nu eram ofiter de counter inteligence in cadrul celei mai mari agentii de spionaj din lume. Rolul meu a fost clar stabilit sa ma ocup de incepatori, sa aduc oameni, etc. A fost bine ca am adus aprox 100 de romani, doar 40 in primele zile, oameni pe care i-am ajutat cu cat am putut pe mumble IN FIECARE SEARA cat am fost prezent.

Nu ai fost dat afara , ai fost invitat la niste discutii. - Poate urma sa fiu invitat dar nu am fost invitat. Si da, alegerea a fost a mea sa plec.

Nu era scopul sa ne debarasam de tine , sa nu se inteleaga gresit , ba chiar , din contra , faptul ca ai plecat slabeste guildul semnificativ. - Marianopole, Judge room....tell that to the judge.

Nu inteleg de ce ai plecat , ce iti conferea statutul de ofiter ? Nimic . Nu ti s-a furat nimic , titlul ala era onorific , nu te foloseai de el . - e vorba de niste principii, pe care le urmez pe unde calc. Principiul dupa care ma calauzesc este Walk the Talk. Este un principiu de viata unde exista o simbioza intre ceea ce gandesc, ceea ce spun si ceea ce fac. If you cant walk the talk, gtfo (nu tu, in general vb). Atata timp cat vii si-mi spui ca responsabilitatea mea este recrutarea si instruirea si vii dupa 45 de zile si ma dai la o parte pentru ca tu vrei sa fac si altele si nu esti in stare sa mi le scrii pe orice metoda de comunicare pe care o ai la indemana si iti e mai usor sa dai un demote si abia atunci cand te contactez eu sa imi spui de fapt ca tu ai alte asteptari de la mine, inseamna ca poate nu esti bun pt a conduce, pt a transmite un mesaj pt a coordona niste oameni. La urma urmei e un joc si nu imi doresc sa joc nimic alaturi de oameni care ma indispun.

Am inteles intr-un fel atitudinea ta insa trebuie sa il intelegi si pe Xerxes. - Am inteles. Fiecare face ce poate mai bine.

Crede-ma ca sunt oameni de nu te-au mai vazut la fata de acum o luna! - Nici sotia si nici copilul nu prea m-au vazut la fata in ultima luna...c-am stat cu spatele la ei. A fost mai important sa-i instruiesc pe incepatori si sa dau bani imprumut prin guilda, plus altele...

joci cum vrei , de acord , puteai sa fii un membru in continuare facand ce doreai . Dar nu ofiter . Ca ofiter trebuia sa te implici mai mult . - dar nu am nicio problema cu asta, sa stii, ci doar cum am ajuns sa fiu indepartat, un mesaj aici, un mesaj pe mail, un mesaj in guild chat CAND eram online e indeajuns.

Nu foarte mult , ia exemplul meu , si eu am 2 ferme si am ajuns 50 farmand . Dar printre picaturi mai ajut pe altii cu packurile , mai coordonez un raid pe mare , mai ajut pe cine pot. - poate-ti pica si tie un tradeship cadoooo!

Nu zic ca nu ai facut nimic pt noi , ar fi o cretinatate si un neadevar. - relax, nici nu mai conteaza.

Doar ca pozitia ce o ocupai nu reflecta ceea ce faceai tu . Practic faceai ceea ce un membru normal face .

Eu te rog sa te intorci , nu e nici o rusine sa fii membru de partid.MEreu apar tensiuni din astea ce nu isi au rostul .
    Adu-ti aminte pt ce te joci. In nici un caz nu te joci pentru un titlu de ofiter. - Sorry bro! <3 #quitingtheguildwastherightthingtodo.

ps: ti-am raspuns, ca-mi esti tare drag, altuia nu-i raspundeam. eu am inchis subiectul aseara, sper ca si tu.

Case closed! See ya around.

20. Back To Top | #100
    iti dai seama ca nu pot sa te aduc inapoi cu forta. E decizia ta si faci ce doresti . Plus ca nu imi plac tradeships . Sunt bun sa le jefuiesc nu sa le construiesc. Ceva de genul ..

1.  
Page 5 of 10 FirstFirst ... 2345678 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks