Results 1 to 20 of 20

Thread: Postati aici ce NU va place la Archeage! Sau poate ati dori ceva in plus!?

1. Back To Top | #1
    Registered User

Postati aici ce NU va place la Archeage! Sau poate ati dori ceva in plus!?

Ok, hai sa vedem aici ce nu ne place la Archeage, sau ce am dori in plus de la el:
    1.Nu imi place pk, nu ma pot obisnui cu ideea ca pot sa dau in cap semenului meu, este ca si cum i-as da in cap lui Yamamoto pana se zvarcoleste pe jos cu picioarele cracanate ( nu imi apartine expresia)
    2.Nu imi place ca au pus workbenchul special in mijlocul fermelor, trebuia un pic delimitat, si pus mai departe de ferme,
    3.Sistemul de transport public din joc este de toata jena!
    4.Sistemul de craft este facut ca sa imbatranesti in joc!
    5.As vrea sistem de bounty hunter pentru faction kill, este super misto sa mergi cu pvp activat in zona ta "safe",si sa te vaneze o hoarda de low levels (spiritul jocului,desigur)
    6.As vrea un mic combat log, sa stiu si eu cat de tare am fost palit de iubita mea factiune,
    7.Sistemul de questuri este banal, stiu, suntem in sendibocs, dar unii au intrat in joc si pentru questing!

Deocamdata cam astea sunt lucrurile care nu imi plac, pe masura ce voi descoperi altele, le adaug aici!
    Gramatica mea nu se simte bine astazi, are gripa porcina

2. Back To Top | #2
    Banned
    Hahaha!! Deci, nu-ti mai place ca nu e queue, ca nu sunt restrictii, ca nu ai lag...si ai ajuns sa joci jocul? Eu cred ca nu-ti mai place genre-ul daca vezi toate detaliile astea.

1: Au specificat de la inceput, asta nu e joc de quests.

Nu imi place ca nu gasesc un canal de chat un pot vedea kills and deaths: Kolonelu has killed Strumfi in Halcyona, sa stii unde e actiunea, etc.

I dont like hacks, exploits, etc and thats it.

3. Back To Top | #3
    Ceea ce nu imi place pana acum este faptul ca nu au introdus vreme dinamica, in rest este un MMORPG foarte OK.

4. Back To Top | #4
    Registered User strumfi's Avatar
    Da , aia e gandita cu curu , de ce sa pui toate npc-urile alea printre ferme , ma depaseste. Puteau sa le dea o zona in afara zonei de farming.Aia ma enerveaza si pe mine, sa fac slalom printre grapes sa ajung la auctioneer.
    Lag-ul mai ma enerveaza si mizeriile alea de questuri daily ce trebuie sa le fac ca sa iau si eu 11 guilda stars amarati . Mi-e asa de sila de q ala cu vazele mai ales , stau sa alerg 10 minute sa plantez niste vaze infecte. In rest public transportation e gandit cum trebuie , vrei moca , e ca ratb-ul mergi cu imputitii si mai stai si 100 minute in statie. Vrei cu taxi ? Baga mana in portofel ( hereafter stones) . Vrei masina personala ( black arrow ) ? Vinde un rinichi
    Story-ul e jenant , intr-adevar. Dar nu e facut pt story , e facut pt sandbox . A fost totusi un compromis , imagineaza-ti ca nu aveai nici un quest si ajungeai la 50 batand mobi,modelul l2 . Sa vezi acolo drama cand iti crestea bara cu 0.0005% pt un mob ucis.
    Procesor Intel I5-4670 @ 3.4 GHZ , placa de baza Gigabyte GA-B85-HD3 ,ASUS GeForce GTX 980 Ti, Memorii Corsair XMS3 8GB DDR3 1600MHz CL9 Dual channel kit , carcasa Aerocool XPREDATOR X3 Evil Black Edition , hard disk Hard disk Seagate Desktop HDD 2TB 7200RPM 64MB SATA-III, SSD Toshiba THNSNHxxxGCST 128GB SATA-III 2.5 inch

The happy life be these : the quiet mind , the equal friend, no grudge , no strife , wisdom joined with simplicity,the night discharged of all care.

5. Back To Top | #5
    Nick anterior: Magnum
    Bots. Nuff said.

6. Back To Top | #6
    Registered User ecsodus's Avatar
    o alta chestie care ma enerva, e modelul cu mentori/mentee , dropurile nu sunt prea variate in instanta. instantele prea putine si daca esti arcas nu prea ai sanse sa le faci la inceput, healerii trebuie sa fie masochisiti ca sa ajunga la lvl 50, Inflatia e uriasa(mai nou din vina botilor),e plin de bugs,teleporteri, hackshield e patetic,etc

7. Back To Top | #7
    Sa nu se mai face PK !!! sa putem sa ne ocupam linistiti de fermele noastre.
    Procesor Intel I5-4670 @ 3.4 GHZ , placa de baza Gigabyte GA-B85-HD3 ,ASUS GeForce GTX 980 Ti, Memorii Corsair XMS3 8GB DDR3 1600MHz CL9 Dual channel kit , carcasa Aerocool XPREDATOR X3 Evil Black Edition , hard disk Hard disk Seagate Desktop HDD 2TB 7200RPM 64MB SATA-III, SSD Toshiba THNSNHxxxGCST 128GB SATA-III 2.5 inch

The happy life be these : the quiet mind , the equal friend, no grudge , no strife , wisdom joined with simplicity,the night discharged of all care.

8. Back To Top | #8
    Banned
    Da, as dori daca se poate sa nu ma mai atace lumea in Solzreed. Any11111 pls!

9. Back To Top | #9
    Sa se intample ceva cu polonezii si rusii prostoi.
    Ca-s cei mai prostoi in MMO-uri.

10. Back To Top | #10
    Banned
    ah si as mai dori o ferma doua trei daca se poate. Dau tip daca stiti pe cinev!

11. Back To Top | #11
    Registered User
    Quote Originally Posted by Yamamoto View Post
    ah si as mai dori o ferma doua trei daca se poate. Dau tip daca stiti pe cinev!
    Rad eu de tine cand o sa dai fail si o sa te lasi de AA, mai asteptam un pic....

12. Back To Top | #12
    Banned
    Sa dau fail la ce? Fac doar fix ceea ce îmi place. Unii farmează gear, eu farmez gold. Încă sunt fascinat de economie. Lucky me.

13. Back To Top | #13
    Registered User babaluck's Avatar
    Eu asteptam de la jocul asta ceva gen lupte fair play doar intre fractiuni,piratii.ceva de gen competitional aka 2 fractiuni,2 continente ,...nu bulajii care prind pe unu ce face lvl si ii dau cate 4,5 in cap pt 5 pct honor ....unde dreq e onoarea in un viol?!Nu mai zic de faza cea mai tampita in tot jocul :sa nu te poti apara in zonele "controlate"... pai bine frate, aici jumate de secunda de lag conteaza la castare.ca sa ai sansa la "viatza", nu trebuie sa stai la rand sa isi inceapa ala combourile de disable and shit caci nu mai are sens.

14. Back To Top | #14
    Banned
    sperantze, desarte,intodeauna va exista jeguri umane, trebuie doar sa fi atent si sa dai clik pe un guild adevarat

---------- Post added at 19:07 ---------- Previous post was at 19:03 ----------

veac, aicia e lupta de supravietzuire, asa ceva , ma refer la mizerie umana, nu am intalnit nici pe tera nici oe aion

---------- Post added at 19:08 ---------- Previous post was at 19:07 ----------

veac, aicia e lupta de supravietzuire, asa ceva , ma refer la mizerie umana, nu am intalnit nici pe tera nici pe aion

15. Back To Top | #15
    Registered User
    Quote Originally Posted by babaluck View Post
    Eu asteptam de la jocul asta ceva gen lupte fair play doar intre fractiuni,piratii.ceva de gen competitional aka 2 fractiuni,2 continente ,...nu bulajii care prind pe unu ce face lvl si ii dau cate 4,5 in cap pt 5 pct honor ....unde dreq e onoarea in un viol?!Nu mai zic de faza cea mai tampita in tot jocul :sa nu te poti apara in zonele "controlate"... pai bine frate, aici jumate de secunda de lag conteaza la castare.ca sa ai sansa la "viatza", nu trebuie sa stai la rand sa isi inceapa ala combourile de disable and shit caci nu mai are sens.
    Cred ca este o defectiune, in ce priveste atacul si apararea in jocul asta, si eu ma intrebam cum dracu de ala ma violeaza si eu stau ca popandaul si ma uit la el, ca sa nu mai spun ca unul cu pack in spate contra 5 este un fel de viol rectal profund, in al doilea rand jocul nu este guild oriented, panoul de control al guildei este o gluma, o gluma proasta, nu poti aduna bani, nu pot construi PENTRU guilda, nu prea poti face nimic, poti doar sa speri ca faci bani multi si cei din guilda stau cu tine pentru ca esti simpatic sau ai un merchant cu care-i umpli de bani. In rest, zonele de quest sunt mici si prost concepute, Hasla este un viol total al NPC, astazi erau cel putin 10 boti in Hasla, daca nu imi era mila de 25 de labor as fi dat report,AUZI TU ABERATIE, SA CHELTUI 25 DE LABOR sa dau report, sa nu mai spun idiotenia cu zone de razboi care toata ziua sunt in razboi si apuci sa faci 10 questuri cand apare pacea, iar chestia cu uciderea propriei factiuni......ala cand ma omoara nici nu pot sa dau report, pentru ca nu mai stiu pe unde e pata de sange, si de regula sunt 20 de violatori prin zona, pentru ca este evident ca sunt oameni carora le place asta, bine ,da stiu, este spiritul sendbocsului

16. Back To Top | #16
    Of doamne.... acu o luna toti erati pvp-isti daia rai si nemilosi. Acu ce va apuca? Va spun tot eu ce va apuca... cretinatatile astea de jocuri asiatice bazate pe pvp (nu sandbox cum gresit credeti) sunt facute pe mentalitatea alora... adica pe modele comportamentale care noua ne par a fi oarecum anormale daca nu total dezaxate. Ce alora li se pare normal noua ni se pare a fi comportament de sociopat. Pt vestici, aia normali bineinteles, pvp-ul nu e scopul in sine ci e calea prin care ajungi la un cu totul alt scop, de natura superioara.
    Totusi m-a distrat entuziasmul vazut aici la inceput.
    Ca sa exemplific afirmatia asta "Pt vestici, aia normali bineinteles, pvp-ul nu e scopul in sine ci e calea prin care ajungi la un cu totul alt scop, de natura superioara" iau EVE online. Joc pvp si mult mai sandbox ca asta. Ei bine, ala a avut succes la vestici pt ca pvp-ul era calea, nu exclusiva, prin care ajungeai sa detii o zona, sa exploatezi resursele, sa iei loot bun, etc. Rar facea cineva pvp asa de bataus ce era. In majoritatea cazurilor exista un scop, ce nu tinea de e-peen, ci de lucruri mult mai pragmatice. Cel putin asa era situatia in corporatia si alianta din care faceam eu parte.
    Prietenele prietenilor mei sunt si prietenele mele!

17. Back To Top | #17
    Am asteptat acest joc inca de cand a fost anuntat si sincer m-a dezamagit. Sa numesti acest joc sandbox e batjocora la adresa jocurilor de acest gen. Nu ma asteptam sa fie un Wurm mai polisat dar nici chiar un lineage in care ai o ferma si te plimbi pe harta cu un sac in spate sa faci trade....
    Am renuntat dupa vreo 10 zile. A trebuit sa-mi blochez si sa schimb si cardul din cauza lor pentru ca, vezi doamne isi cer scuze dar chiar daca eu dezactivasem subscriptia si scosesem datele cardului, datele ramasesera in sistem pe profil si din cauza "unei erori" mi-a tras bani pentru subscriptia octombrie-noiembrie.
    Deci pentru mine este un joc pentru care am platit 28 de euro pentru 60 de zile din care eu am jucat 10 si 50 nu m-am logat niciodata.

18. Back To Top | #18
    si totusi HaiTata ti-a placut Lineage-ul (sau ma insel eu?!).
    Daca dai, / nu ai; / daca nu dai, / esti om rau

19. Back To Top | #19
    Nu inteleg ce treaba are una cu alta. Mi-a placut si Warhammer Online, dar daca tu faci un joc pe care il anunti ca simulator de submarine si el de fapt iese 95% ca Warhammer Online inseamna ca ai cam dat chix nu? Un Sandbox in care nu poti nici macar sa muti o piatra dintr-o parte in alta din punctul meu de vedere e fail.

20. Back To Top | #20
    era de la inceput un theme park cu elemente de sandbox. nici un sandbox ce se respecta nu te forteaza sa faci questuri sau instante. A fost conceput pe model strict asiatic , cu mult grind ca sa incurajeze oamenii sa dea cu cardul . Insa spre deosebire de toate celelalte mmouri , a facut absolut necesar sa bagi bani ca sa poti juca la un nivel competitiv.

1.  

Bookmarks

Bookmarks