Results 1 to 20 of 20

Thread: The future of ArcheAge

1. Back To Top | #1
    Banned

The future of ArcheAge

https://www.youtube.com/watch?v=wG06WAxoR9k

Cam asa stau treburile in Korea

fuk f2pp2w

http://www.twitch.tv/kooncoon e live acum la ora asta, 9:02 - 6/11/2014

Abia acum am inteles de ce jocul e p2w...wtf is wrong with people? Aseara am citit despre oameni care au donat suma de 10.000 in campanie kickstart pt a avea cash/items/ships in jocul Star Citizen.

2. Back To Top | #2
    AHHAHAHHAH cine-i asta?

Cum il cheama? Sa-l gasesc pe Twitch.

LE: danke pentru link.
    Vad ca a scris acuma ,,Fuck You" cu , copaci pe un camp.

3. Back To Top | #3
    Registered User
    Quote Originally Posted by Yamamoto View Post
    https://www.youtube.com/watch?v=wG06WAxoR9k

Cam asa stau treburile in Korea

fuk f2pp2w

Twitch e live acum la ora asta, 9:02 - 6/11/2014

Abia acum am inteles de ce jocul e p2w...wtf is wrong with people? Aseara am citit despre oameni care au donat suma de 10.000 in campanie kickstart pt a avea cash/items/ships in jocul Star Citizen.

HA HA HA abia acum ai inteles si tu ca (de ce ) e jocul pay to win !!!!!! Cred ca ma injurai tare cand iti spuneam asta pe skype, si tu , NU NU NU BATMAN BATMAN, esti de belea bro :hug
    Gramatica mea nu se simte bine astazi, are gripa porcina

4. Back To Top | #4
    Punem bara-bara si bagam 10k si noi sa ne luam nish crucisatoare din alea cat juma' de planeta?

In Archeage ce poti lua cu 10k? Un kraken legendar ceva? Sau doar potiuni?

5. Back To Top | #5

6. Back To Top | #6
    Am impresia ca nu-i mai place jocu', ca l-a dezamagit rau.

7. Back To Top | #7
    Banned
    Da, din pacate eu nu pot sa inteleg fenomenul asta cu mmourile p2w...am avut noroc...a fost fun o perioada....bine totusi ca nu sunt itemuri in shop direct. Astept sa creasca oferta la conturi si cred ca-l dau pe sub mana

8. Back To Top | #8
    ,,Their entertainment is very suck!!"

9. Back To Top | #9
    Banned
    Koncoon: His credit card is very very strong. HAHAHAHAHAHHAHAHAHAH Best line ever

10. Back To Top | #10
    Registered User babaluck's Avatar
    ciupercutele pt ce le- pus?!

11. Back To Top | #11

12. Back To Top | #12
    Quote Originally Posted by Yamamoto View Post
    Aseara am citit despre oameni care au donat suma de 10.000 in campanie kickstart pt a avea cash/items/ships in jocul Star Citizen.

Necro, dar nu mă pot abține. Am văzut postul la feed și mi-a sărit în ochi treaba cu SC.

10k donați. Și care e buba? Nu are voie omul să ajute la producția unui joc făcut numai din banii jucătorilor? Aș zice să citești mai multe. Ăia 60 de milioane de dolari nu s-au strâns singuri. Mai mult ca sigur nu ai habar, dar tot ce poți cumpăra acum se poate lua in-game la lansare, cu in-game currency. Oamenii donează atât nu pentru că vor porcării care le poți lua in-game, ci pentru a-l sprijini pe Chris Roberts, un om excepțional. Eu, personal, mi-am primit gratis o navă de la un om care luase mai multe doar ca să sprijine jocul și care a făcut ulterior un giveaway.

13. Back To Top | #13
    Banned
    Am citit, of course. Mi se pare ciudat, atâta tot. Ps au fost pledgeuri și de 15 mii

14. Back To Top | #14
    Știu, am colegi în org care au donat și mai mult. Cine a jucat Freelancer în trecut știe de ce e capabil Chris și merită toată susținerea din lume.

15. Back To Top | #15
    Registered User strumfi's Avatar
    Quote Originally Posted by Archenuh View Post
    Știu, am colegi în org care au donat și mai mult. Cine a jucat Freelancer în trecut știe de ce e capabil Chris și merită toată susținerea din lume.
    nu mai suntem in trecut si cuvantul cheie in ziua de azi este banul. Jocurile ce se faceau pe vremuri nu se mai fac. Costurile de productie sunt imense,asta inseamna automat ca se adreseaza nu unui segment ingust de jucatori ci unei game cat mai largi de consumatori.Calitatea scade.Nu vreau sa fiu carcotas insa jocul ala a halit bani cu camioanele , nu cu lopetile si produsul livrat este departe de asteptari. Are sanse mari sa fie un fail.
    Omul o fi foarte ok , insa cand afacerea ta nu mai este un lucru facut pe banii tai din pasiune si devine un business , poti sa stergi cu buretele trecutul.Stim foarte bine care e modelul de business in industrie la ora actuala.Si inca vand nave si pachete, cred ca apar lunar alte nave si pachete.NU ai cum sa nu iti pui niste serioase semne de intrebare acolo.
    Procesor Intel I5-4670 @ 3.4 GHZ , placa de baza Gigabyte GA-B85-HD3 ,ASUS GeForce GTX 980 Ti, Memorii Corsair XMS3 8GB DDR3 1600MHz CL9 Dual channel kit , carcasa Aerocool XPREDATOR X3 Evil Black Edition , hard disk Hard disk Seagate Desktop HDD 2TB 7200RPM 64MB SATA-III, SSD Toshiba THNSNHxxxGCST 128GB SATA-III 2.5 inch

The happy life be these : the quiet mind , the equal friend, no grudge , no strife , wisdom joined with simplicity,the night discharged of all care.

16. Back To Top | #16
    Produsul livrat e departe de așteptări? Mda. Eu nu postez pe aici, și mi-ai amintit și de ce anume. Nu știu cât de la curent ești cu dezvoltarea jocului. Necesită mult timp consumat să citești tot ce se petrece în studiourile Cloud Imperium, dar măcar videourile dacă le-ai vedea înainte să comentezi. În fine, o să se vadă mai încolo cum se dezvoltă jocul. Cel puțin aici, pe forum, că extern se știe. Nu îmi amintesc un joc care să fi fost cel puțin ok din punctul vostru de vedere.

17. Back To Top | #17
    Quote Originally Posted by Archenuh View Post
    Produsul livrat e departe de așteptări? Mda. Eu nu postez pe aici, și mi-ai amintit și de ce anume. Nu știu cât de la curent ești cu dezvoltarea jocului. Necesită mult timp consumat să citești tot ce se petrece în studiourile Cloud Imperium, dar măcar videourile dacă le-ai vedea înainte să comentezi. În fine, o să se vadă mai încolo cum se dezvoltă jocul. Cel puțin aici, pe forum, că extern se știe. Nu îmi amintesc un joc care să fi fost cel puțin ok din punctul vostru de vedere.
    Exact, vorbim cand e in open beta (sper din tot sufletul ca n-o sa veniti cu replica obosita gen : Dar e inca in beta ). Pana atunci iarta-ma dar opiniile oamenilor ce cumpara packuri de 100 euro pt o nava si acces in joc nu le pot numi opinii , deja ati facut o investitie. Chiar ma si gandeam , cand o sa-i adune vreun smecheras pe fanii astia de traiesc in spatiu si o sa-i mulga bine.
    Procesor Intel I5-4670 @ 3.4 GHZ , placa de baza Gigabyte GA-B85-HD3 ,ASUS GeForce GTX 980 Ti, Memorii Corsair XMS3 8GB DDR3 1600MHz CL9 Dual channel kit , carcasa Aerocool XPREDATOR X3 Evil Black Edition , hard disk Hard disk Seagate Desktop HDD 2TB 7200RPM 64MB SATA-III, SSD Toshiba THNSNHxxxGCST 128GB SATA-III 2.5 inch

The happy life be these : the quiet mind , the equal friend, no grudge , no strife , wisdom joined with simplicity,the night discharged of all care.

18. Back To Top | #18
    Nu există termenul de open beta în SC.

19. Back To Top | #19
    Corect,jocul ala e in un beta continuu deci mereu or sa poata sa zica : Domnule e inca in beta , nu e final product, calmati-va...Pana atunci luati si cumparati packuri

20. Back To Top | #20
    Elite Dangerous a facut mult mai multe, intrun timp mult mai scurt si cu bani mai putini.

1.  

Bookmarks

Bookmarks