Page 1 of 8 1234 ... LastLast
Results 1 to 20 of 149

Thread: ArcheAge is now a P2W game.

1. Back To Top | #1
    Banned

ArcheAge is now a P2W game.

if your credit card is not very very strong you lose. konkoon credit card...very very strong!

https://www.youtube.com/watch?v=wG06...=TLG-1E0Y5Fa1U

Crafting ISN'T "fixed". Trion just tied the cash shop to it. So now you can pay Trion every time you want to craft something. : archeage

---------- Post added at 23:55 ---------- Previous post was at 23:54 ----------

Message to Trion : archeage

2. Back To Top | #2
    Eu v-am zis ca devin tot mai greedy , ma felicit ca pana la urma nu m-am apucat de el.

3. Back To Top | #3
    Banned
    niciodata in istoria mmo-urilor din F2P > P2P un joc nu a devenit peste noapte P2Win. Never ever, eu nu stiu despre asa ceva...si joc mmorpg de fix 17 ani

---------- Post added at 00:27 ---------- Previous post was at 00:02 ----------

https://www.youtube.com/watch?v=MS4VRbsjZrQ

4. Back To Top | #4
    Da' te-a suparat rau jocul

5. Back To Top | #5
    Registered User babaluck's Avatar
    Este o vorba prin batrani : pestele de la cap se impute adica Trion fuck us again . Sa prabusesti intentionat piata pt mai mult $ nu inseamna decat un lucru .. se apropie sfarsitul predestinat de multi playeri.Pentru ca AA este doar o licenta ..ca oricare alta din care mulg maxiimul de $ pana la amortizarea investitiei .
    La fel ca si multi playeri Trion va zice in curand NEXT.Nu se supara ca le pleaca playeri,trec la alt mmo si ei ...doar developerul este atasat emotional de "copilasul " lor asa ca abandon hope in Kr e fail demult.

6. Back To Top | #6
    Banned
    Undeva s-a dus vorba ca au prabusit piata pt a echilibra economia. Ideea este ca cine are cash inainte de prabusire o sa fie de 2-3 ori mai bogat peste 1-2-3 weeks. Hackerii nu vor mai tine casele pt ca nu au de ce si tot asa..

Altul zice c-au facut manevra pt c-au ramas fara investitori si vor sa arate ca au incasari...

altul zice mai nu stiu ce...

anyway, im very very rich in game now...and i dont even have to pay taxes

7. Back To Top | #7
    Registered User strumfi's Avatar
    ce a fost frumos a fost frumos si n-a durat. Ma car si eu din el . Nu mai am nici un motiv sa joc acuma cand stiu ca RIP s-a desfiintat.
    Dau fermele la amarati in fctie de cat de simpatici sunteti . Screw the money.
    16x16,24x24 farmhouse si un 8x8 isi asteapta viitorul proprietar. As vrea totusi sa nu imi demolati stupii , sunt mega simpatici , o sa ramana reginele fara casa . Stupii va permit sa alimentati ladders cu miere si sa scoateti 15xaged honey la 3 zile . Asta inseamna 200 golzi la 3 zile , no stress daca le carati din gweonid in two crowns cu camionul.De asemenea cresc extrem de bine husbandry , iei 1000 daca recoltezi un stup la 4 zile. Adaugam si sansa sa obtineti un royal jelly daca aveti bulan ce se vinde cu 300 gold . Daca mai lanseaza astia submarinele.
    Si inca ceva , faceti rost dupa ce aleg proprietarul , de 3 appraisal certif sa pot sa vi le trec pe numele vostru.
    Last edited by strumfi; 09-11-2014 at 15:19.
    Procesor Intel I5-4670 @ 3.4 GHZ , placa de baza Gigabyte GA-B85-HD3 ,ASUS GeForce GTX 980 Ti, Memorii Corsair XMS3 8GB DDR3 1600MHz CL9 Dual channel kit , carcasa Aerocool XPREDATOR X3 Evil Black Edition , hard disk Hard disk Seagate Desktop HDD 2TB 7200RPM 64MB SATA-III, SSD Toshiba THNSNHxxxGCST 128GB SATA-III 2.5 inch

The happy life be these : the quiet mind , the equal friend, no grudge , no strife , wisdom joined with simplicity,the night discharged of all care.

8. Back To Top | #8
    Registered User cylix's Avatar
    Strumfi, cat de greu e sa incepi afacerea cu stupi, ma batea gandul sa incep si eu una, cat de costisitoare este? . Poti sa faci asa un mic rezumat ce trebuie sa faci . Mersi.
    "What's in the car?"
    "Four seats and a steering wheel"

9. Back To Top | #9
    Pe scurt afacerea cu stupi este ceva no stress (daca ai o mica suma de inceput, 400 gold ar fi suficient + un camion sa cari packurile ) cu o singura conditie : Cu cat ai mai mult pamant cu atat devine mai profitabila . Eu am 5 stupi , si pot alimenta 15 ladders ce se ,,coc,, o data la 3 zile.Stupii pt o maxima eficienta se recolteaza doar cand sunt PROSPEROUS. Iau 4 zile sa ajunga in stadiul ala si costa 600 labor recoltarea unuia. Stupii se construiesc relativ usor , cu o mica exceptie : aspen hardwood ce pica extrem de rar cand tai un aspen . Eu luam cam 1 hardwood pe zi si aveam toate 3 fermele pline de ei . Deci o mare parte din aia 25 busteni , cam 20, i-am cumparat . Ultimul pret la AH : 11 gold per aspen hardwood.De aia ai nevoie de o mica suma de inceput, banii astia ii scoti inapoi in prima saptamana.
    Trebuie sa ai grija sa nu te prinda ziua de recoltat fara labor points , altfel pierzi timp . Recomand plantarea stupilor la intervale separate. gen azi pun 4 , maine alti 4 , ca sa nu aveti de recoltat 10 stupi odata ca nu faceti rost de 6000 labor.PE langa stupi mai trebuie sa va craftati si o o queen taming net cu leatherworking . Sunt usor de facut . Reginele le luati din White arden , la sud de birchkeep , hive colony . bati regina pana ajunge la 15 % hp apoi arunci plasa pe ea si o capturezi. Cand ai plasat stupul , introduci regina in el . SA MUNCESTE !
    Ladders de asemenea se construiesc cu 5 lumber,5 stone bricks,5 iron ingots fiecare ( aveti nevoie de vreo 15 la 3 zile), deci in paralel va trebui sa faceti cu extra labourul ce va ramane de la stupi si ceva mining , ca sa nu dati banii la borfasi,mai ales ca pretul la piatra a crescut de cand cu poponautii si castelele lor zburatoare.
    Cu cat ai mai mult pamant cu atat treaba devine mai rentabila , daca faceti rost de exemplu de inca o ferma de 16x16, in cazul meu puteti extinde la 8 stupi , pe un 16x16 si pe noul 16x16 mai faceti 8 ladders.
    Tineti cont de urmatoarele date : 1 stup da 30 honey la o recolta la 4 zile . un ladder de aged honey costa 5 miere si ceva paie. Paiele sunt extrem de ieftine , mai am eu vreo 2000 , deci nu intra in calcul . Pe scurt cu un stup acoperi 6 ladders . Mentineti mereu proportia asta ca sa nu intrati in belele . Cam asta e tot . Cand ladders se coc, se suie in camion si se duc cat mai departe. Gweonid-->2 crowns imi dau 13.5 golzi per pack , + dobanda aferenta. nu stiu cat este sincer. dar cam 205 gold la 3 zile vin .
    Din pacate , ca sa incepi afacerea ai nevoie de minim 2 ferme un 16x16 si un 24x24.
    Va rog lasati cererile aici , toti cei care sunteti interesati . Asta ca sa evit sa va raspund la PM la toti si sa fie treaba cat mai transparenta
    (desi nu e nevoie) . Precizez de la inceput ca nu doresc nici un ban pe cont.
    Motivul pt care m-am lasat este ca nu ma atrage end-game-ul si sa stau sa adun cateva mii de gold ca sa am nu stiu ce mega gear.
    Last edited by strumfi; 09-11-2014 at 16:02.
    Procesor Intel I5-4670 @ 3.4 GHZ , placa de baza Gigabyte GA-B85-HD3 ,ASUS GeForce GTX 980 Ti, Memorii Corsair XMS3 8GB DDR3 1600MHz CL9 Dual channel kit , carcasa Aerocool XPREDATOR X3 Evil Black Edition , hard disk Hard disk Seagate Desktop HDD 2TB 7200RPM 64MB SATA-III, SSD Toshiba THNSNHxxxGCST 128GB SATA-III 2.5 inch

The happy life be these : the quiet mind , the equal friend, no grudge , no strife , wisdom joined with simplicity,the night discharged of all care.

10. Back To Top | #10
    Strumfi , sti ca noi am fost prietenii buni .. cand plangeam pe mumble de dentist , tu m-ai alinat . Acum plang ca nu am ferme 16x16 , 24x24 , fermele / farmhosue tau m-ar alina . Cu appraisal certificate rezolv eu , te pupa deleu al tau ) .

11. Back To Top | #11
    Registered User cylix's Avatar
    Aha mersi de tutorial, am doar un 16x16 si 8x8 deci cam putin spatiu..am plan de 24x24 dar nu am pamant ptr ea. Avand in vedere ca sunt simpatic foc ma inregistrez oficial ptr o ferma de a ta))
    "What's in the car?"
    "Four seats and a steering wheel"

12. Back To Top | #12
    Nu ti le dau Deleu pt ca le vinzi . Vreau sa le dau unui om care stiu ca ii face placere jocul si are o bucurie in acest joc. Daca ti le dau gratis nu mi se pare ok ca tu sa le dai pe gold mai departe.Ti-as da ce gold mai am din pacate sunt falit , am pus afacerea cu stupii pe picioare in schimb mi-a pierit cheful de joc.

13. Back To Top | #13
    Nu le vand pe gold , promit pe ce vrei tu . Le folosesc sa produc gold , ma jur pe ce vrei tu ^^ . De ce sa iau 300g pe ele , cand pot scoate saptamnal din ele 300g ? ^^

---------- Post added at 15:03 ---------- Previous post was at 15:02 ----------

+ ca mai am nevoie de 100 ron sa-mi fac pc , apoi gata joaca tati ^^

14. Back To Top | #14
    Quote Originally Posted by cylix View Post
    Aha mersi de tutorial, am doar un 16x16 si 8x8 deci cam putin spatiu..am plan de 24x24 dar nu am pamant ptr ea. Avand in vedere ca sunt simpatic foc ma inregistrez oficial ptr o ferma de a ta))
    nu plecasei pe alt server ? Stiam ca plecasei si i-ai dat lui yama fermele.acuma te intorci ?

15. Back To Top | #15
    Banned
    wut in the world r u trying to say? ce ferme mi-a dat si cine?

16. Back To Top | #16
    LOL ? Nu i-am dat nici o ferma lu yama . Si joc tot pe Kyprosa , insa ma apucasem pe EAST . Lu yama i-am dat APEX-uri , wtf ?

17. Back To Top | #17
    Quote Originally Posted by deyu2008 View Post
    Nu le vand pe gold , promit pe ce vrei tu . Le folosesc sa produc gold , ma jur pe ce vrei tu ^^ . De ce sa iau 300g pe ele , cand pot scoate saptamnal din ele 300g ? ^^

---------- Post added at 15:03 ---------- Previous post was at 15:02 ----------

+ ca mai am nevoie de 100 ron sa-mi fac pc , apoi gata joaca tati ^^
    Nu iti dau albinele

18. Back To Top | #18
    Nu vreau albinele , vreau fermele ) macar una te rog

---------- Post added at 15:18 ---------- Previous post was at 15:16 ----------

Daca vrei iti dau 5$ / bucata

19. Back To Top | #19
    5 parai ? ma simt folosit. nu ma cunosti si imi insulti inteligenta . sa nu crezi ca nu stiu cat valoreaza o ferma . Raspunsul meu e nu. Tocmai pt ca nu vrei albinele nu o sa capeti nici pamantul you have to love the bees man . sorry. you need to take the sting first before you touch the money

20. Back To Top | #20
    xD Esti un zgarcit ! Apropo , pana gasesti ce sa te joci baga o tura-n asta Clicker Heroes . ( asta ca sa ma ierti ca-ti insultai inteligenta ) =D

1.  
Page 1 of 8 1234 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks