Page 2 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 21 to 40 of 149

Thread: ArcheAge is now a P2W game.

1. Back To Top | #21
    Registered User strumfi's Avatar
    Quote Originally Posted by Yamamoto View Post
    wut in the world r u trying to say? ce ferme mi-a dat si cine?
    cylix , stiam ca plecase la un moment dat pe Nebe pt ca erau cozi mari pe kyprosa.aveam impresia ca ti-a lasat tie fermele sau ce avea pe acolo.
    Procesor Intel I5-4670 @ 3.4 GHZ , placa de baza Gigabyte GA-B85-HD3 ,ASUS GeForce GTX 980 Ti, Memorii Corsair XMS3 8GB DDR3 1600MHz CL9 Dual channel kit , carcasa Aerocool XPREDATOR X3 Evil Black Edition , hard disk Hard disk Seagate Desktop HDD 2TB 7200RPM 64MB SATA-III, SSD Toshiba THNSNHxxxGCST 128GB SATA-III 2.5 inch

The happy life be these : the quiet mind , the equal friend, no grudge , no strife , wisdom joined with simplicity,the night discharged of all care.

2. Back To Top | #22
    Salut strumfi , daca este posibil as dori eu fermele acelea . Joc de putin timp , nu sunt prea experimentat , insa cred ca am sa ma descurc . Multumesc anticipat .

3. Back To Top | #23
    Banned
    Strumfi, cylix mi-a dat o ferma si eu i-am dat altceva la schimb pe care sa il foloseasca unde s-a dus.

4. Back To Top | #24
    Au , da ce ferma ti-am dat ca nu-mi mai aduc aminte ? Eu pe nebe am facut caracter de lv 1 , dupa aceea am continuat , ati uitat ? Ferme eu nici nu aveam , nici macar 8x8 . Prima ferma pe care am avut-o a fost 8x8 pe East .

5. Back To Top | #25
    Quote Originally Posted by joker123b View Post
    Salut strumfi , daca este posibil as dori eu fermele acelea . Joc de putin timp , nu sunt prea experimentat , insa cred ca am sa ma descurc . Multumesc anticipat .
    joker cu tot respectul dar nu te cunosc.Poate ma ajuti cu mai multe info , ce nick ai in joc de exemplu.Imi pare rau dar nu o sa ofer lucruri oamenilor ce nu ii cunosc si nu mi-au demonstrat in timp ca merita.Asta nu inseamna ca poate nu esti un tip extraordinar.
    Procesor Intel I5-4670 @ 3.4 GHZ , placa de baza Gigabyte GA-B85-HD3 ,ASUS GeForce GTX 980 Ti, Memorii Corsair XMS3 8GB DDR3 1600MHz CL9 Dual channel kit , carcasa Aerocool XPREDATOR X3 Evil Black Edition , hard disk Hard disk Seagate Desktop HDD 2TB 7200RPM 64MB SATA-III, SSD Toshiba THNSNHxxxGCST 128GB SATA-III 2.5 inch

The happy life be these : the quiet mind , the equal friend, no grudge , no strife , wisdom joined with simplicity,the night discharged of all care.

6. Back To Top | #26
    Joker , stay chill baiatu , daca nu mi lea dat mie , nu o sa ti le dea nici tie =)) . Strumfi te pun eu in tema , a jucat la inceput , oricum are omu level 15-16 =)) .

7. Back To Top | #27
    nu am restrictii la lvl si este irelevant ce lvl are.

8. Back To Top | #28
    Tu glumesti ? Sau vrei sa ma trollezi ? Vrei sa-i dai contu unuia care a jucat 1-2 zile a facut level 16 , si nu l-ai vazut / vorbit nici macar odata ? WTF ?

---------- Post added at 15:44 ---------- Previous post was at 15:42 ----------

Anyway , jucasi putin clicker heroes <3 ?

9. Back To Top | #29
    Registered User
    Quote Originally Posted by strumfi View Post
    ce a fost frumos a fost frumos si n-a durat. Ma car si eu din el . Nu mai am nici un motiv sa joc acuma cand stiu ca RIP s-a desfiintat.
    Dau fermele la amarati in fctie de cat de simpatici sunteti . Screw the money.
    16x16,24x24 farmhouse si un 8x8 isi asteapta viitorul proprietar. As vrea totusi sa nu imi demolati stupii , sunt mega simpatici , o sa ramana reginele fara casa . Stupii va permit sa alimentati ladders cu miere si sa scoateti 15xaged honey la 3 zile . Asta inseamna 200 golzi la 3 zile , no stress daca le carati din gweonid in two crowns cu camionul.De asemenea cresc extrem de bine husbandry , iei 1000 daca recoltezi un stup la 4 zile. Adaugam si sansa sa obtineti un royal jelly daca aveti bulan ce se vinde cu 300 gold . Daca mai lanseaza astia submarinele.
    Si inca ceva , faceti rost dupa ce aleg proprietarul , de 3 appraisal certif sa pot sa vi le trec pe numele vostru.
    Ai grija Strumfi ca incepand de la o suma, nu stiu sa iti spun exact creste numarul de certificate, am senzatia ca la fiecare suta de gold se adauga un certificat, pentru ca incercam sa pun ferma la vanzare pe numele omului si suma de 450 de gold, si imi cerea cate 4 certificate, a trebuit sa avem incredere unul in celalalt ca sa putem sa facem tranzactia.

Stupii la noi pe Nebe sunt un activitate extrem de costisitoare, un stup costa intre 70-90 de gold, si dureaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaazaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaa de te plictisesti
    Gramatica mea nu se simte bine astazi, are gripa porcina

10. Back To Top | #30
    Kolo , ferma o sa aibe pretul de vanzare cu 1 gold. Din pacate orice este intre 1 si 100 gold costa 1 certificat din ala ce costa destul de mult la AH.
    Cumparatorul vine cu certificatele inainte si ti le da, nu e problema.
    Devine extrem de rentabil daca ai 4 ferme de exemplu,scoti 400 gold la 3 zile cu 4 ferme. cu 2 , scoti in jur de 200 . Ceea ce nu mi se pare putin, avand in vedere ca ai dus 2 ore packuri cu camionul la 3 zile si in rest dai doar un clic pe stupi . In timpul asta poti sa iti rotunjesti veniturile cu piraterie, farmat bags in Auroria , treasure hunting si alte chestii . Mi se pare o chestie f eficienta , aduce un venit constant cu un efort minim lasandu-te sa te concentrezi pe alte chestii. Spre deosebire de exemplu de farming , unde trebuie sa stai sa cultivi din 45 in 45 de minute ca sa fii eficient. fir cu fir , nu bundles ca ai doar 70 % din productie cu bundles.
    Last edited by strumfi; 09-11-2014 at 18:09.

11. Back To Top | #31
    Registered User cylix's Avatar
    Baieti cred ca ma confundati . Am ramas pe kyprosa eu de la inceput, am avut cam putin timp de joaca ca am fost plecat in concediu vreo sapt apoi nu am prea mai intrat in joc din lipsa de timp, cand m-am reapucat asa mai timid deja erati plecati din RIP, jocul o luase deja la vale etc .
    "What's in the car?"
    "Four seats and a steering wheel"

12. Back To Top | #32
    ce nick aveai in joc? Te deconspira Kolo acuma imediat . Kolo , a tradat sau n-a tradat ? a fost la tine in guild or ba ?

13. Back To Top | #33
    STRUMFI , desi nu vrei sa-mi dai fermele , si era un lucru gri insa cu mai multe avatanje decat dezavantaje pentru amandoi , cand te apuci de alt mmorpg sa ma anunti . O sa fiu bucuros sa te insotesc , really , pe mumble tu dadeai toata viata cu plictiseala ta ) . Si sa mai intri pe skype , ca altfel nu am cum sa dau de tine -.'' .

14. Back To Top | #34
    Quote Originally Posted by strumfi View Post
    ce nick aveai in joc? Te deconspira Kolo acuma imediat . Kolo , a tradat sau n-a tradat ? a fost la tine in guild or ba ?
    Pai ca aici pe forum cylix , n-am fost nicaieri plecat.
    "What's in the car?"

15. Back To Top | #35
    Quote Originally Posted by deyu2008 View Post
    STRUMFI , desi nu vrei sa-mi dai fermele , si era un lucru gri insa cu mai multe avatanje decat dezavantaje pentru amandoi , cand te apuci de alt mmorpg sa ma anunti . O sa fiu bucuros sa te insotesc , really , pe mumble tu dadeai toata viata cu plictiseala ta ) . Si sa mai intri pe skype , ca altfel nu am cum sa dau de tine -.'' .
    Ca sa iti las ce am si cand plec din ala Am inteles.

16. Back To Top | #36
    Registered User
    Nu pot sa ma bag in treburile tale Strumf, este alegerea ta, le dai sau nu, eu as fi preferat sa le dau cuiva ca family si sa imi puna pe email cate 2 apex lunar, dar nu s-a inhamat nimeni in treaba asta, poate li s-a parut prea greu sa intretina 2 conturi, si am preferat sa le vand,cu toate ca teoretic erau 3 ferme si o casa, casa putea fi demolata si pusa o ferma in locul eu, in fine, trebuie sa recunoasteti ca am tipat din CB ca este p2win, sa ne amintim discutiile de pe canalul de skype, cand imi dadea peste bot Xerxes aka Florin Mocanu, deci TREBUIE sa recunoasteti ca am avut dreptate, sa ma simt si eu bine, ce pana mea, va pup, si asteptam vremuri mai bune, si inca odata repet, jocul este super marfa, daca il faceau cu plata, modica, si server pve fara cacatul ala de pk, sunt sigur ca aveau un core imens de jucatori, pentru ca ai ce face, AI CE FACE in joc, dar au preferat sa il faca o mizerie
    Gramatica mea nu se simte bine astazi, are gripa porcina

17. Back To Top | #37
    Quote Originally Posted by cylix View Post
    Pai ca aici pe forum cylix , n-am fost nicaieri plecat.
    in joc pe forum stiu . Precizati si numele din joc de acum plz in aplicatiile voastre.

18. Back To Top | #38
    Strumfi , ma crezi prea materialist . Nu , nu de asta , oricum nu imi lasi nici aici , chiar crezi ca conteaza atat de mult 3 ferme pentru mine ? Oricum avand in vedere ca voi o sa va lasati , probabil si eu dupa ce o sa-mi fac pc , o sa ma car din el . Oricum sunt bucuros ca am castigat niste real $$ , si in plm am 15 ani , alti la 20 stau sa ceara la parintii :> . I'm so fucking pro !

19. Back To Top | #39
    Quote Originally Posted by kolonelu View Post
    Nu pot sa ma bag in treburile tale Strumf, este alegerea ta, le dai sau nu, eu as fi preferat sa le dau cuiva ca family si sa imi puna pe email cate 2 apex lunar, dar nu s-a inhamat nimeni in treaba asta, poate li s-a parut prea greu sa intretina 2 conturi, si am preferat sa le vand,cu toate ca teoretic erau 3 ferme si o casa, casa putea fi demolata si pusa o ferma in locul eu, in fine, trebuie sa recunoasteti ca am tipat din CB ca este p2win, sa ne amintim discutiile de pe canalul de skype, cand imi dadea peste bot Xerxes aka Florin Mocanu, deci TREBUIE sa recunoasteti ca am avut dreptate, sa ma simt si eu bine, ce pana mea, va pup, si asteptam vremuri mai bune, si inca odata repet, jocul este super marfa, daca il faceau cu plata, modica, si server pve fara cacatul ala de pk, sunt sigur ca aveau un core imens de jucatori, pentru ca ai ce face, AI CE FACE in joc, dar au preferat sa il faca o mizerie
    Nimeni nu joaca pt altul , e aiurea sa muncesti pe altul si sa stai mereu cu grija ca trebuie sa ii platesc boierului darile E adevarat ca e foarte rentabil , iti ies si tie bani , dar toti vor sa fie proprietari.
    Ai vandut goldul ?

20. Back To Top | #40
    Pai aia ziceam, ca si in joc am acelasi nick la personaj ca pe forum, i keep it simple
    "What's in the car?"

1.  
Page 2 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks