Page 3 of 8 FirstFirst 123456 ... LastLast
Results 41 to 60 of 149

Thread: ArcheAge is now a P2W game.

1. Back To Top | #41
    Registered User strumfi's Avatar
    Am inteles.Te tin la curent si te trec pe lista mai ales ca iti plac albinele Nu o sa despart fermele tot pamantul merge la un singur proprietar , afacerea nu merge daca ai doar stupii , iei ceva de genul 150 honey la 5 zile , vin in medie cam 10 golzi pe stup pe zi , nu se merita sa tii pamantul ocupat pt banii aia . Mierea nu are o valoare mare decat procesata mai departe.Singurele ce se pot vinde direct sunt Royal jelly pt ca au valoare mare. daca puneti mana pe unu nu il vindeti acum , asteptati submarinele.

---------- Post added at 18:53 ---------- Previous post was at 18:49 ----------

UPDATE : in cateva zile o sa am un plan de galleon ce il voi vinde si va dau si circa 1000 gold bonus( cam atat e un plan de galleon) celor ce vor mentine afacerea in picioare mai departe.
    Procesor Intel I5-4670 @ 3.4 GHZ , placa de baza Gigabyte GA-B85-HD3 ,ASUS GeForce GTX 980 Ti, Memorii Corsair XMS3 8GB DDR3 1600MHz CL9 Dual channel kit , carcasa Aerocool XPREDATOR X3 Evil Black Edition , hard disk Hard disk Seagate Desktop HDD 2TB 7200RPM 64MB SATA-III, SSD Toshiba THNSNHxxxGCST 128GB SATA-III 2.5 inch

The happy life be these : the quiet mind , the equal friend, no grudge , no strife , wisdom joined with simplicity,the night discharged of all care.

2. Back To Top | #42
    Ai zis ca daca ai avea gold mi l-ai da mie , asa ca sunt de acord sa accept cei 1000 gold . Multumesc ) .

3. Back To Top | #43
    Da Deleu insa tu ai spus ca nu esti un spirit materialist si ai ocazia sa demonstrezi asta acum , in public, lasand pe altul cu un suflet mare sa se ocupe de bietele albine de aur Nu am mintit , nu am decat 3 gold acum la ora actuala pe cont.Iti dau ce am acum nu ce am maine Din aia mai scad si taxa de express mail , nu vreau sa te fac sa astepti o ora din timpul tau valoros sa soseasca banii promisi ))
    Procesor Intel I5-4670 @ 3.4 GHZ , placa de baza Gigabyte GA-B85-HD3 ,ASUS GeForce GTX 980 Ti, Memorii Corsair XMS3 8GB DDR3 1600MHz CL9 Dual channel kit , carcasa Aerocool XPREDATOR X3 Evil Black Edition , hard disk Hard disk Seagate Desktop HDD 2TB 7200RPM 64MB SATA-III, SSD Toshiba THNSNHxxxGCST 128GB SATA-III 2.5 inch

The happy life be these : the quiet mind , the equal friend, no grudge , no strife , wisdom joined with simplicity,the night discharged of all care.

4. Back To Top | #44
    Registered User
    Strumfi,chiar pleci? mmmm,sa ma pui pe lista momentan...

5. Back To Top | #45
    da , plec . nu mai am nici o tragere de inima sincer. nu mai am nici cu cine sa joc, sunt numai guilde de distrusi , absolut nici un fel de fun . Am facut 2 drumuri cu camionul si mi-a pierit orice chef de AA am baut 4 beri pana am ajuns in 2 crowns , m-am facut pwla si m-am culcat

6. Back To Top | #46
    Registered User
    ok,ma pui si pe mine pe lista,ce-mi spui de stupi e manusa pt. timpul pe care il dedic jocului...

7. Back To Top | #47
    Nu , nu sunt materialist , insa macar 200 de gold acolo , mi-ar umple inima de bucurie . Gandestete ca eu muncesc ca sclavu 14 ore pe zi , pentru 5-10$ xD .

---------- Post added at 17:28 ---------- Previous post was at 17:27 ----------

Anyway , amandoi stim ca nu o sa-mi dai nimic ))

8. Back To Top | #48
    desigur . Am sa va informez de cui o sa-l las cand o sa ma decid . SA aveti mumble instalat, cel ce va primi contul va primi instructiunile de cum sa se ocupe de afacere in continuare.

9. Back To Top | #49
    Eu pana la urma sunt trecut pe lista pentru ceva sau nu ? ))))))))))))) ( sa-mi bag **** , ma mir ca nu ma injuri , numai uitandu-ma la ce scriu par foarte enervant )

10. Back To Top | #50
    esti simpatic dar prea tanar si prea ambitios.Si ca toti cei tineri ai impresia ca ti se cuvine tot,sunteti o generatie de rasfatati.Nu ai rabdarea necesara , nu stii ce inseamna sa astepti in frig la coada pt lapte si cand ajungi acasa sa il dai pe tot la copii sau la o bunica bolnava . Chestiile astea v-au scapat cu desavarsire,din fericire, insa in acelasi timp ati crescut mici rai si egoisti . Generatia ta este marcata de invidie , nu stii sa apreciezi ce ai , stii doar sa te superi ca nu ai ce are altul.
    Ca sa primesti intai trebuie sa inveti sa oferi . Ca sa distrugi , intai trebuie sa inveti sa construiesti . Ca sa cheltui, intai trebuie sa inveti sa agonisesti.
    Adu-mi 3 oameni ce sa depuna marturie ca i-ai ajutat cu ceva.Orice.

11. Back To Top | #51
    Registered User
    Quote Originally Posted by strumfi View Post
    esti simpatic dar prea tanar si prea ambitios.Si ca toti cei tineri ai impresia ca ti se cuvine tot,sunteti o generatie de rasfatati.Nu ai rabdarea necesara , nu stii ce inseamna sa astepti in frig la coada pt lapte si cand ajungi acasa sa il dai pe tot la copii sau la o bunica bolnava . Chestiile astea v-au scapat cu desavarsire,din fericire, insa in acelasi timp ati crescut mici rai si egoisti . Generatia ta este marcata de invidie , nu stii sa apreciezi ce ai , stii doar sa te superi ca nu ai ce are altul.
    Ca sa primesti intai trebuie sa inveti sa oferi . Ca sa distrugi , intai trebuie sa inveti sa construiesti . Ca sa cheltui, intai trebuie sa inveti sa agonisesti.
    Adu-mi 3 oameni ce sa depuna marturie ca i-ai ajutat cu ceva.Orice.

Nu am absolut nici un comentariu legat de postul acesta, am ramas fara cuvinte, de la postul asta putem face o discutie academica, chiar daca astia mici nu ar intelege absolut nimic, Strumfule ai fost magistral, epocal, epic , mi-a placut postul, sincer, ai spus in cateva cuvinte ceea ce se chinuie multi sa le explice celor tineri in articole intregi
    Respect!
    Gramatica mea nu se simte bine astazi, are gripa porcina

12. Back To Top | #52
    1.Yama : I-am vandut apexu cu 3,80$ , desi aveam oferte cu 5$ doar pentru ca el m-a invat sa fac chestia asta . Deci am oferit , si i-am vandut cateva . ( asta din grupul nostru )
    2.Am tovarasii , care cand nu au bani de tigarii , le mai dau eu ))
    3.Te-am ajutat pe tine , deoarece te-am facut sa zambesti cu prostiile de le debitez .

---------- Post added at 17:52 ---------- Previous post was at 17:44 ----------

Insa tin sa te contrazic la acest punct : stii doar sa te superi ca nu ai ce are altul .
    Uiti ca pe langa faptul ca ma supar , eu muncesc sa am ceea ce are si celalalt , asta ma deosebeste oarecum de ceilalti din generatia mea ; Crede-ma ca daca ma pui langa 100 oameni , cu aceeasi situatie ca mine , nici macar 5% nu ar face ce as face eu . Sa stau incontinuu sa farmez pe un joc , ca sa fac bani . Alti ar prefera sa-si bage p** , si sa cerseasca la parintii ; am prietenii care am incercat sa-i invat chestia asta , sti ce raspuns am primit : Ma pis pe chestia ta , stai 10 ore sa faci 30 lei ; eu ii cer lu mama / tata , si gata ; Crede-ma , nu multi din generatia mea la 15 ani isi castiga bani , de buzunar ca sa zic asa singuri . Recunosc , sunt cazuri care de la varste mult mai fragete fac asta , sau care sunt nevoiti sa faca si chestii mai grele , insa eu m-am referit strict la cazurile asemanatoare mie .

13. Back To Top | #53
    Intraspecies predator Clopotel's Avatar
    Fragete?! /facepalm

14. Back To Top | #54
    Banned
    Da, fragete. E un typo, ti se intampla si tie. Daca citeai si in diagonala iti dadeai seama ca nu este genul de userul care vorbeste cu "mancatias peleul tau kre este pa persoana fizica".

15. Back To Top | #55
    Quote Originally Posted by Yamamoto View Post
    Da, fragete. E un typo, ti se intampla si tie. Daca citeai si in diagonala iti dadeai seama ca nu este genul de userul care vorbeste cu "mancatias peleul tau kre este pa persoana fizica".
    da a gresit omul si chiar daca nu a gresit , nu dupa criteriile alea il judec. Il apreciez insa pt ceea ce incearca sa faca si sa se descurce.Ar fi candidatul perfect daca nu ar fi asa de insistent si doritor sa faca gold Prefer sa il dau la unu ce se joaca din pasiune si e amarat ca nu are o palma de pamant. Deleu se descurca,invata repede si e tanar . Si un pic de munca nu ii strica . Tocmai ca sa ne demonstreze ca poate si singur si nu e ca rasfatatii aia de care pomeneam

Pe de alta parte un om cu un timp de joc limitat ce totusi iubeste jocul , nu are nici o sansa fara pamant , decat sa farmeze ca un nebun bags prin auroria dupa ce isi ia arma de hasla sau sa mineze. Fara materie prima nu are rost sa bagi 3 gold in mats si sa le duci pe 5 . E pierdere de vreme.De aia am sa ajut pe cineva ce nu are nici o sansa singur sa faca un ban.

16. Back To Top | #56
    Motane , ma gandi eu mai bine , ca tot dai fermele si designu , si nu mai joci .. Dai mie contu pentru labor ? Sau iti rupi tu putina vreme odata la 2-3 zile cand se strange sa prelucrezi ? Daca nu eu as fi fericit sa-l duc la minat . Bonus , in cazul in care o sa te reapuci , o sa ai profiency mare ) .
    labor=munca=gold ; seems legit

17. Back To Top | #57
    Intraspecies predator Clopotel's Avatar
    Quote Originally Posted by Yamamoto View Post
    Daca ma uit mai atent inrosesc o lucrare. Este destul de aproape de userul/ii de genul. Desi primeste o bulina alba pentru incercare.

Strumfule, nu da la nimeni nimic! Lasa mostenire pentru motan.

18. Back To Top | #58
    [email protected] kopikile ay [email protected] k kyne t3 pwy [email protected] n3 [email protected]@m ay ynt3l3s ? -> Macar nu sunt asa

19. Back To Top | #59
    Quote Originally Posted by Clopotel View Post
    Daca ma uit mai atent inrosesc o lucrare. Este destul de aproape de userul/ii de genul. Desi primeste o bulina alba pentru incercare.

Strumfule, nu da la nimeni nimic! Lasa mostenire pentru motan.
    mai bine las motanul mostenire ca asta ne ingroapa pe toti traieste sanatos si nu pune la suflet toate rautatile .

---------- Post added at 02:02 ---------- Previous post was at 00:45 ----------

Quote Originally Posted by deyu2008 View Post
    Motane , ma gandi eu mai bine , ca tot dai fermele si designu , si nu mai joci .. Dai mie contu pentru labor ? Sau iti rupi tu putina vreme odata la 2-3 zile cand se strange sa prelucrezi ? Daca nu eu as fi fericit sa-l duc la minat . Bonus , in cazul in care o sa te reapuci , o sa ai profiency mare ) .
    labor=munca=gold ; seems legit
    nu suport ideea ca il pui pe motanul la munca in mina . E rasa nobila , ii strici blanita. Plus ca trebuie sa il pastrez ca sa vin in inspectie pt ca sa nu isi bage muncitorii p...in stupii mei S-ar numi accident la locul de munca si as plati amenzi .

20. Back To Top | #60
    Registered User
    Sa inteleg ca pustiul produce100-200 gold/zi?

---------- Post added at 10:14 ---------- Previous post was at 10:13 ----------

Ce nevoie mai ai de fermele omului?

1.  
Page 3 of 8 FirstFirst 123456 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks