Page 5 of 8 FirstFirst ... 2345678 LastLast
Results 81 to 100 of 149

Thread: ArcheAge is now a P2W game.

1. Back To Top | #81
    Registered User
    Quote Originally Posted by deyu2008 View Post
    Nu mi se potriveste stilului meu de joc , niciodata nu mi-a placut sa stau sa ma plimb dupa npc , sa fac quests , probabil si pentru ca primele mele mmorpg au fost massive grind ( MU Online urmat de 9Dragons ) .
    Deocamdata merge, dar ai sa vezi ca pe masura ce toti copii isi fac tractorase o sa fie din ce in ce mai scump apexul, oricum, nu esti o concurenta pentru chinezi, aia vand cu 7-8 usd apexul acum, si va trebui sa te gandesti sa isi reconfigurezi micuta ta afacere
    Gramatica mea nu se simte bine astazi, are gripa porcina

2. Back To Top | #82
    Da , oricum aia cumpara de la playeri care folosesc bots etc , abea astept sa-mi termin pc sa savurez si eu umpic din joc . Afacerea nu stiu cat o sa mai tina , oricum atunci cand nu o sa mai mearga daca inca nu o sa am pc-ul terminat , sau o sa-l am dar, inca o sa mai vreau sa fac bani o sa incerc cu alt joc , sunt sigur ca si la Black&Desert , Blade&Soul(Mor dupa jocu asta ) o sa se caute goldul , etc .

3. Back To Top | #83
    Registered User
    Quote Originally Posted by deyu2008 View Post
    Da , oricum aia cumpara de la playeri care folosesc bots etc , abea astept sa-mi termin pc sa savurez si eu umpic din joc . Afacerea nu stiu cat o sa mai tina , oricum atunci cand nu o sa mai mearga daca inca nu o sa am pc-ul terminat , sau o sa-l am dar, inca o sa mai vreau sa fac bani o sa incerc cu alt joc , sunt sigur ca si la Black&Desert , Blade&Soul(Mor dupa jocu asta ) o sa se caute goldul , etc .
    Mai gandeste-te si la ce spune Necrosero, ca nu o sa ai 15 ani vesnic, timpul trece al dracu de repede
    Gramatica mea nu se simte bine astazi, are gripa porcina

4. Back To Top | #84
    Nu am nimic altceva mai bun de facut momentan , oricum ma jucam si inainte , acum doar am marit putin doza si bonus imi iese ceva si in realitate , insa pretul e plictiseala , cheful de joc , etc =D .

5. Back To Top | #85
    Registered User
    15 ani
    Lasal cu pliantele tale,cat timp o sa mai faca ce ii face placere?

6. Back To Top | #86
    Registered User Necrosero's Avatar
    pai tu nu te joci, muncesti. si o faci pe un "salariu" de nimic (cat ziceai, 3-4 usd pe zi?) asta era faza, ca si la 15 ani (faza cu fluturasele merge si sub 18 ani, de exemplu), daca vrei sa faci un ban de buzunar, soto gasesti si posibilitati mai sociale decat sa-ti fewti ochii intr-un monitor. Lasa asta pe seama chinezilor, sunt mult mai buni decat o sa fii tu vreodata
    I never seem to understand, the time the place and who I am, define a way to stay alive, it's like I'm living a lie

7. Back To Top | #87
    Registered User
    Oare la pliante se castiga 30 ron/zi?

8. Back To Top | #88
    Eu cand ma lasasem de D3 si farmam doar AH pentru gold, faceam cam de 100-150 ron pe zi in medie... si asta doar in timpul liber, cateva ore pe zi. Dar dupa vreo doua luni mi s-a luat chit ca ieseau bani frumosi, am dat uninstall pentru ca mi-era scarba de Blizzard cum a stricat franciza

Intotdeauna mi-a placut sa ma joc cu AH, acolo se fac banii adevarati in toate jocurile, in Eve online imi luasem character de 120m SP si 70m SP cu banii facuti din AH
    Clap clap !

9. Back To Top | #89
    AH cu real money , inafara de D3 care nu mai e , mai e vreo unul ?

10. Back To Top | #90
    Registered User strumfi's Avatar
    Quote Originally Posted by STEPPHANOS View Post
    Oare la pliante se castiga 30 ron/zi?
    mai mult ca sigur ca nu , plus ca trebuie sa mergi in paralel cu scoala , ceea ce e imposibil , pliantele merg la studente ca iti iau colegii cursurile, nu in clasa a 8 a sau a 9 a .
    Orice fel de munca e naspa si ceva tot iti fu.i.Ca sunt ochii,ca sunt nervii ca mine de lucrezi cu publicul,ori carca de cari saci de beton pe santier.Ceva se phute si toate consuma timp.Nu prea vad oameni facand bani si stand cu un martini in mana la birou in timp ce o secretara ii leaga la sireturi sub birou.Or fi,dar nu in lumea mea.
    La varsta lui nu prea are alte sanse. Ar mai fi traficul de marijuana,prostitutia pe video chat, nu vrei Deleu sa indesi ceva de plastic pe bani mai multi ? Sau diverse combinatii ieftine gen luat un telefon cu un 100 ron si plasat cu 150 mai departe.Dar cu astea nu prea iti iei un PC prea curand.Mi-as fi dorit la varsta lui sa fac 5 dolari pe zi,jucandu-ma,serios.Eu primeam 100.000 pe saptamana+ alocatia lunara la varsta lui si majoritatea banilor mergeau pe Cd-uri piratera 75.000 un cd pe vremea aia .Ce vremuri.
    Procesor Intel I5-4670 @ 3.4 GHZ , placa de baza Gigabyte GA-B85-HD3 ,ASUS GeForce GTX 980 Ti, Memorii Corsair XMS3 8GB DDR3 1600MHz CL9 Dual channel kit , carcasa Aerocool XPREDATOR X3 Evil Black Edition , hard disk Hard disk Seagate Desktop HDD 2TB 7200RPM 64MB SATA-III, SSD Toshiba THNSNHxxxGCST 128GB SATA-III 2.5 inch

The happy life be these : the quiet mind , the equal friend, no grudge , no strife , wisdom joined with simplicity,the night discharged of all care.

11. Back To Top | #91
    Meh , am destul timp , sunt in a 10 a , dar in nici un caz sa impart pliante pe strada , dayum xD . Vin zilnic acasa pe la 12-1 , doar lunea facand exceptie o.O =D . Anyway , vreau sa castig bani din ceva care imi face catusi de putin placere .

12. Back To Top | #92
    Banned
    Enjoy

https://www.youtube.com/watch?v=WKBGRzR-ZsE

---------- Post added at 21:31 ---------- Previous post was at 21:27 ----------

best items > very strong credit card ))
    http://i.imgur.com/qBLfvhn.jpg

13. Back To Top | #93
    Registered User
    Quote Originally Posted by strumfi View Post
    mai mult ca sigur ca nu , plus ca trebuie sa mergi in paralel cu scoala , ceea ce e imposibil , pliantele merg la studente ca iti iau colegii cursurile, nu in clasa a 8 a sau a 9 a .
    Orice fel de munca e naspa si ceva tot iti fu.i.Ca sunt ochii,ca sunt nervii ca mine de lucrezi cu publicul,ori carca de cari saci de beton pe santier.Ceva se phute si toate consuma timp.Nu prea vad oameni facand bani si stand cu un martini in mana la birou in timp ce o secretara ii leaga la sireturi sub birou.Or fi,dar nu in lumea mea.
    La varsta lui nu prea are alte sanse. Ar mai fi traficul de marijuana,prostitutia pe video chat, nu vrei Deleu sa indesi ceva de plastic pe bani mai multi ? Sau diverse combinatii ieftine gen luat un telefon cu un 100 ron si plasat cu 150 mai departe.Dar cu astea nu prea iti iei un PC prea curand.Mi-as fi dorit la varsta lui sa fac 5 dolari pe zi,jucandu-ma,serios.Eu primeam 100.000 pe saptamana+ alocatia lunara la varsta lui si majoritatea banilor mergeau pe Cd-uri piratera 75.000 un cd pe vremea aia .Ce vremuri.
    Ce puteai sa joci tu cand aveai varsta lui,Pac-man??:d

---------- Post added at 23:08 ---------- Previous post was at 23:07 ----------

Ai dat fermele alea?

14. Back To Top | #94
    Quote Originally Posted by STEPPHANOS View Post
    Ce puteai sa joci tu cand aveai varsta lui,Pac-man??
    Ai dat fermele alea?
    Nu , The lost vikings :P Abia cu warcrafts 2 si red alert au inceput sa capete sens jocurile in retea
    Nu , inca mai butonez. Nu stiu sincer cat mai ma tine , am perioade in care imi vine sa dau cu el de pamant si perioade in care joc tot timpul meu liber. I am complicated
    Procesor Intel I5-4670 @ 3.4 GHZ , placa de baza Gigabyte GA-B85-HD3 ,ASUS GeForce GTX 980 Ti, Memorii Corsair XMS3 8GB DDR3 1600MHz CL9 Dual channel kit , carcasa Aerocool XPREDATOR X3 Evil Black Edition , hard disk Hard disk Seagate Desktop HDD 2TB 7200RPM 64MB SATA-III, SSD Toshiba THNSNHxxxGCST 128GB SATA-III 2.5 inch

The happy life be these : the quiet mind , the equal friend, no grudge , no strife , wisdom joined with simplicity,the night discharged of all care.

15. Back To Top | #95
    Strumf , sincer acuma , mai joaca . Baga cateva arene , azi mi-am facut un caracter inapoi la west asa de fun , poate ne intalnim prin joc , poate dam un duel ceva , vedem noi :> .

16. Back To Top | #96
    Registered User
    Quote Originally Posted by strumfi View Post
    Nu , The lost vikings :P Abia cu warcrafts 2 si red alert au inceput sa capete sens jocurile in retea
    Nu , inca mai butonez. Nu stiu sincer cat mai ma tine , am perioade in care imi vine sa dau cu el de pamant si perioade in care joc tot timpul meu liber. I am complicated
    Da cunosc sentimentul.Eu m-am facut cioban Am pus 16 branzeturi sa faca mucegai

17. Back To Top | #97
    eu si arena cu gear de acum 10 ani din alpha Tre bani pt arene,gear, altfel e timp pierdut iti dau barosanii 2 shots.Inele,necklace-uri,armura si eventual un minim hasla t3, nu am nimic din astea.

18. Back To Top | #98
    Cu bani de ii scoti din ferma ce faci ? vezi ca s-au ieftinit extrem de mult itemele de craft , chiar si unele iteme . Daca ai nevoie , iti pot crafta eu Illustruous leather , doar mats sa ai ; vezi ca sunt in jur de 200-300g magnificent

19. Back To Top | #99
    Registered User
    Arena tine mult si de echipa in care nimeresti.

20. Back To Top | #100
    E in jur de 3-4G crystalu de moonlight , deci is cheap as fuck

---------- Post added at 20:35 ---------- Previous post was at 20:32 ----------

Ma refeream la arena 1v1 , cel putin alea mie imi plac . Cele 5v5 mi se pare an useless shit , where you are depend of team

1.  
Page 5 of 8 FirstFirst ... 2345678 LastLast

Bookmarks

Bookmarks