Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 21 to 40 of 40

Thread: Pe ce server jucati ?

1. Back To Top | #21
    Registered User PCodrin's Avatar
    Mai joaca cineva pe Kyprosa?

2. Back To Top | #22
    Registered User cylix's Avatar
    Majoritatea
    Suntem inca destui in joc, in guilda Prime sau Error Code.
    "What's in the car?"
    "Four seats and a steering wheel"

3. Back To Top | #23
    Registered User PCodrin's Avatar
    Vreau si eu invite, am Athios nick-ul in game, sau pe ce cine sa contactez?

4. Back To Top | #24
    Daca vrei in Prime, unde sunt si eu momentan cu alti romani, trebuie sa intrii pe Prime si sa completezi o cerere, ghilda e internationala si foarte competitiva, avem castel, facem in fiecare seara event-uri, e si drama in guilda cateodata dar e ok . In Error Code ca sa intri cred ca trebuie sa vorbesti cu babaluck aici pe forum sau sa ii dai un PM in joc lui Anonim .
    "What's in the car?"

5. Back To Top | #25
    Romanii din Error Code s-au mutat in "The Nightmares". PM Anonim, Gangsteru, Soto, Koone in joc.

Prime....majoritatea romanilor care au fost cu Leliana de la inceput s-au trezit cu kick din guild, dupa ce la vreo luna si ceva de participat la eventuri organizate de guild (world raid boss, rifts, pvp, etc), in momentul cand am inceput sa ne expunem si noi punctul de vedere.
    Precizez ca nici unul nu a primit nimic din dropurile de la eventurile organizate si daca am inceput sa deschidem gura, ne-am luat kick din guild si ignore de la Leliana.

Prime..... cel mai .....(insert bad words) guild de pe tot serverul Kyprosa si nu o spun doar eu, ci si 90% din server.
    Intel Core I7 4770K 3.5GHz, Gigabyte GA-Z87X-D3H, 2x8GB Kingston HyperX 1600MHz, Zotac GTX780 3Gb, Kingston SSDNow V300 - 120GB, Seagate 1TB 7200rpm, Seasonic 850W, CM Storm Scout II, Benq XT2411T

6. Back To Top | #26
    depinde cum s-a pus problema cu leli-ana )
    Daca dai, / nu ai; / daca nu dai, / esti om rau

7. Back To Top | #27
    Pai oricum ai pune problema, LoL-ana tot un avar ramane.
    Imi corectez postul de mai sus si precizez ca eu am primit o statueta ce pica de la gemenii aia de la rift. Am primit dupa ce a spus ca are prea multe si ca daca nu le vrea nimeni le arunca. Si asta dupa ce m-a luat la PM, ca stai sa vada si sa intrebe ofiterii daca am fost activ la rift-uri si bla bla bla.
    Cand am intrat si noi la el in guild, guildul avea 25k gold si cand am iesit guildul avea 75k.
    Asta sa nu mai zic ca dadea shout pe faction ca vinde seturi de armuri de la rift, kraken ink si spear + shield de la kraken. Ca vezi doamne guildul are nevoie de gold sa acopere cheluielile de la "fail-urile" de la siege-uri.
    Cine a fost de la inceput cu LoL-iana, acum sunt plecati de mult. Cp.Jeego ce a mai ramas...si asta e fail tank-ul serverului. Se tot chinuie saracul, dar Holthain si Korbi ii tot dau in cap. Acum 2 luni nu era in stare sa tina nici un Raid Boss din Library 1 si veneau rosii cu tank in Leather si il faceau.

De ar fi dupa mine, m-as duce in Black Swans, numai sa-i dau in cap la LoL-iana.
    Intel Core I7 4770K 3.5GHz, Gigabyte GA-Z87X-D3H, 2x8GB Kingston HyperX 1600MHz, Zotac GTX780 3Gb, Kingston SSDNow V300 - 120GB, Seagate 1TB 7200rpm, Seasonic 850W, CM Storm Scout II, Benq XT2411T

8. Back To Top | #28
    Pai nu te-ai dus in black swans? Toata conducerea nightmare a aderat din nou in black swans din cate am vazut. Nu stiu care a fost problema la inceput in Prime dar de cand am aderat eu la guild n-am avut probleme. M-au ajutat cand am avut nevoie. Distractie e multa tot timpul avem diferite raiduri de pvp sau serpentis dahuta. Majoritatea membrilor sunt foarte ok si deschisi. De bani n-a fost vorba niciodata sau taxe aiurea. S-au schimbat multe. Black swans au cativa membrii ok dar restul sunt toti pusi pe pk si flame aiurea si imaturi. to
    "What's in the car?"

9. Back To Top | #29
    Romanii din Nightmare nu s-au dus in Black Swans. In principiu nu ne place alianta cu East (C.A.D.).
    Mi se pare total aiurea sa faci alianta cu factiunea opusa.
    Gansteru a luat conducerea la Nightmare si inca suntem in guildul asta.

LoL-iana a inceput in Ascension. Guildul era mort si LoL-iana a luat conducerea. A facut ceva recrutari, a inceput sa prinda curaj si uite asa Ascension devenise destul de cunoscut pe server. Dupa care au inceput sa dea si in verzi, ca vroiau sa ia tot ce se putea. Au inceput sa faca si Kraken-ul si asa s-a ridicat.
    In Ascention, in "prime time", jumatate de clan online erau romanii. Leliana avea un CP si atat. Restul eram noi romanii si mai erau niste randomi.
    Mai tarziu au intervenit politicile pentru Castel, discutiile cu Italian Bastards (ce mai ramasese din ei, dar aveau Castel), s-a farmat la greu si s-au construit 10-14 siege weapons pentru Castel Siege. Siege-ul a fost un fiasco. Nu s-a reusit sa se ia castelul nici cand aparatorii erau aliati cu noi.
    Din cauza arogantei, au inceput sa omoare propria factiune si asa au devenit cei mai "hated" guild de pe server.
    Pe urma a inceput sa se discute cu Prime, care era un guild semi-inactiv si s-a decis sa se faca merge intre cele 2 guilduri sub numele Prime. Si uite asa a luat fiinta Prime-ul care este astazi.
    Nu a durat mult si au inceput discutiile: LoL-iana a inceput sa se vaite ca a cheltuit din banii proprii pentru Raid Boss is PVP si a inceput sa vanda guild drops sa-si recupereze asa zisa propria cheltuiala. Au fost discutii si cu itemele de drop si cum se imparteau si asa mai departe. Lumea a inceput sa fie nemultumita si au inceput sa plece.
    Oameni de calitate care au fost de la inceput cu Leliana ii vad prin alte clanuri sau si-au facut propriile clanuri.

Ce ajutor primesti de la Prime? Un epherium gloves dupa 6 luni de ajutat pe Leliana sa-si umfle buzunarul? Nu mai zic de vandut iteme pe bani si tepuieli si asa mai departe.

Prefer sa stau intr-un guild "no-name" decat cu oameni de nivelul lui Leliana. Sa-l fi auzit pe TS cum isi varsa naduful ca vrea sa faca si sa dreaga, ca cheltuie proprii bani pentru guild si rahaturi de astea de 2 lei.

Koone over and out (am scris prea mult).

10. Back To Top | #30
    Registered User babaluck's Avatar
    Nenea Hideki sugea income-ul ca sa compenseze nevoia de CC in concurenta cu ceilalti internet hero din AA. Ca si unemployment este dificil sa tii ritmul la upgrade cu cei ce cotizeaza sute de euro saptamanal.De aiai si disperarea dupa gold.

Eu il intelegeam si nu imi pasa de damblalele lui pana la un punct:
    Fiecare cu timpul si stilul lui de joc. Daca faci pk si urli dupa ajutoare sa te ia dracu ,,
    la mine e gata ferma si am nev de mats pt upgrade ca sa pot fi de un real ajutor la raidurti, sau alte activitati. nu am timp sa fiu sluga lui pt orice kkt,aka bossi de la rift
    .

11. Back To Top | #31
    Registered User
    wrong thread
    Last edited by Sync8; 01-08-2015 at 18:46.
    Currently playing: Guild Wars 2 & League of Legends

12. Back To Top | #32
    Registered User holyman121's Avatar
    Kyprosa e cel mai populat..
    “Hard work never killed anybody, but why take a chance?”

13. Back To Top | #33
    joacă în principal în Dahuta

14. Back To Top | #34
    Chiar se mai joaca cineva jocul asta ? )

15. Back To Top | #35

16. Back To Top | #36
    cineva încă se joace cu AA

17. Back To Top | #37
    Quote Originally Posted by BUNEED View Post
    cineva încă se joace cu AA
    Dapp ...på Rangora majoritatea.

18. Back To Top | #38
    Salutare , am jucat mult pe Beta , la rusi si acum vreau sa ma apuc din nou de AA , deoarece imi e dor de un grup de romani cu care sa glumesc si sa am parte de distractie , desigur ca vorbesc cursiv , engleza , germana , si alte limbi mai putin dar le inteleg , desigur ca am TS si microfon , si desigur ca o sa fiu online de cate ori o sa pot in limita timpului liber . Doresc totusi sa joc cu romani daca vreau sa incep aceasta calatorie in AA . Mentionez ca am 29 de ani deci trec majoritatea cerintelor Guildelor . Deci ca sa fiu si mai scurt : Pe ce server sunt guilde de romani , pe cine contactez pentru a intra intr-o guilda Activa , si daca se poate de la un nivel mai de incepator pentru ca sunt deja cateva luni de cand nu am mai jucat, si pana trec questurile, si ajungi la o casuta va dura ceva timp, timp pe care este frumos sa il consumi cu o echipa care in acest timp sa iti dea sfaturi , sa iti dea idei , si asa mai departe . Stima si respect pentru intelegere.

19. Back To Top | #39
    Quote Originally Posted by Gsc View Post
    Salutare , am jucat mult pe Beta , la rusi si acum vreau sa ma apuc din nou de AA , deoarece imi e dor de un grup de romani cu care sa glumesc si sa am parte de distractie , desigur ca vorbesc cursiv , engleza , germana , si alte limbi mai putin dar le inteleg , desigur ca am TS si microfon , si desigur ca o sa fiu online de cate ori o sa pot in limita timpului liber . Doresc totusi sa joc cu romani daca vreau sa incep aceasta calatorie in AA . Mentionez ca am 29 de ani deci trec majoritatea cerintelor Guildelor . Deci ca sa fiu si mai scurt : Pe ce server sunt guilde de romani , pe cine contactez pentru a intra intr-o guilda Activa , si daca se poate de la un nivel mai de incepator pentru ca sunt deja cateva luni de cand nu am mai jucat, si pana trec questurile, si ajungi la o casuta va dura ceva timp, timp pe care este frumos sa il consumi cu o echipa care in acest timp sa iti dea sfaturi , sa iti dea idei , si asa mai departe . Stima si respect pentru intelegere.
    Nu mai sant guilde de romani...tiam scris på skype...sant CP de romani...Rangora-Nuia.

20. Back To Top | #40
    Salut ! ...suntem o comunitate noua pe Rangora/ nuians ..guild relativ nou (ROWA) si incercam sa adunam oameni. Avem TS si forum(in devenire). Care doreste sa ni se alature e bine-venit.
    PM in joc Jagsaw / Tyna / Aryna sau lasati mesaj pe ROWA-Archeage Romanian Guild - Your new guild site

1.  
Page 2 of 2 FirstFirst 12

Bookmarks

Bookmarks