Page 1 of 136 12341151101 ... LastLast
Results 1 to 20 of 2704

Thread: ArcheAge - Discuții generale

1. Back To Top | #1
    Sânge Latin Crows's Avatar

ArcheAge - Discuții generale

Ok l-am descoperit surfand pe net si mi s-a parut fabulos ce am vazut. Prima data va dau siteu in engleza care e cam meh pt ca am vazut ca in Korea actioneaza jocu si mai putin in EN dar sigur va veni si in engleza.

ArcheAge
    Continutul de pe site este slabut insa pentru amatorii de MMOuri next gen si nu nu vb de RIFT :P va provoc sa va uitati la filmuletele de mai jos si mai vorbim!
    YouTube - ArcheAge_World2.mp4 - Demo Movie
    YouTube - Ship in ArcheAge - Sistemul Naval
    YouTube - _Social and so on_1.mp4 - Social/Housing/Crafting
    YouTube - 게임테크 2010 시연 동영상 2 - Physics Test

Nu cred ca mai are rost sa mai dau detalii

2. Back To Top | #2
    Nick anterior: SKULLY Mæphisto's Avatar
    Astept si eu cu interes mmo-u facut de coreeni, dar am dubii ca va ajunge finisat in Europa (cu suport in engleza) inainte de aparitia GW2.

P.S. Mount combat e tare, n-am ce zice!
    ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠

3. Back To Top | #3
    Parca ziceau ca anul asta vor sa-i dea drumul in Korea si apoi in restul lumii. Probabil 2012-2013.
    With or without religion, good people can behave well and bad people can do evil;
    but for good people to do evil—that takes religion.

4. Back To Top | #4
    Nick anterior: Nesteadrunk Dpaint's Avatar
    Jake Song, creatorul Lineage lanseaza oficial noul lor next-gen MMORPG-ul (nume de cod Project iniţial X2) - ArcheAge.
    Dezvoltat inca din 2006 cu ajutorul engine-lui CryEngine2 respectiv 3.

http://archeage-online.com/
    youtube cryEngine3:
    http://www.youtube.com/watch?v=IWaDn...layer_embedded
    Acum e in CBT3

http://www.youtube.com/watch?v=RdR3t...eature=related
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails ArcheAge - Discuții generale-archeage_01.jpg   ArcheAge - Discuții generale-archeage_02.jpg   ArcheAge - Discuții generale-archeage_03.jpg  

5. Back To Top | #5
    L-am urmarit si eu o vreme,e un sanbox mmo... nu mai zic ca foloseste cryengine 3 si are o fizica super.

6. Back To Top | #6
    Registered User dragosalexandru's Avatar
    Oau ... looks amazing. Sa vedem cum va fi si cu engleza. Deobicei koreenii dau fail la capitolul traducere in engleza & stuff.

7. Back To Top | #7
    Nu stiu cum dracu, dar toate jocurile coreene arata incredibil de ghei

8. Back To Top | #8
    Registered User djlethal's Avatar
    Am vazut si eu filmuletele. Impresionant. Chiar am ramas surprins.

Totusi, daca apare in 2012-2013 o sa concureze cu GW2, un titlu mult mai cunoscut si mediatizat.

9. Back To Top | #9
    Registered User Raziel01's Avatar
    Posibil cu Cabal II si Warhammer 40k Dark Millennium, macar se anunta niste mmo-uri mai interesante dupa atatia ani de WoW si wannabewowkiller mmos.

||ASUS Z87-C||I7 4790k||Noctua NH-U12S/2xNoctua NF-F12||Corsair Vengeance 2x4Gb DDR3 CL9 1600Mhz 1.5v||MSI GTX 1070 Armor OC 8GB||HyperX SSD 3k 480GB||WD 750Gb 32MB||Cooler Master CM 690 II||Super Flower Golden Green 750W||Razer Kraken 7.1 Chroma||Razer DeathAdder 2013/Steel Series qck||BENQ 24" GL2450||

"To know everything like me... You must endure everything like me..."

10. Back To Top | #10

11. Back To Top | #11
    Deci aproape toate jocurile fantasy arata la fel. Combouri chinezesti ridicole gen Tekken, culori de iti provoaca crize epileptice, rase amestecate ( ursi panda cu elfi ) grafica animata, sabii de trei metri, damage care e reprezentat prin cifre colorate care sar din capul playerului, stil de joc repetitiv fara nicio satisfactie intelectuala. Jur ca e maxim de enervant , e o moda de rahat in lumea gamingului, se putea de X ori mai bine !

12. Back To Top | #12
    Registered User ciocanul's Avatar
    O lupta navala, nu arata rau.
    Archeage online pirate movie HD - YouTube
    The world ain't all sunshine and rainbows. It is a very mean and nasty place. It will beat you to your knees and keep you there permanently if you let it. You, me or nobody is going to hit as hard as life. But it ain't about how hard you hit, it is about how hard you can get hit and keep moving forward, how much can you take and keep moving forward. That's how winning is done! Rocky Balboa

13. Back To Top | #13
    Registered User
    Pare sa fie chiar bun. Astept sa il lanseze.

14. Back To Top | #14
    [ArcheAge Kraken] Awesome Play...! - YouTube

Lupta cu un monstru marin.

ArcheAge CBT3 - Creating a forest - YouTube

Sunt sigur ca cei din greenpeace vor juca jocul asta.
    Abia am aflat si eu de el si arata foarte bine. Cu adevarat un sandbox total. Am sa ii urmaresc evolutia si poate va aparea si pe la noi. Chiar stiu sa inoveze coreenii astia.

15. Back To Top | #15
    Filmulețele și trailerele sunt chiar irelevante. Am văzut zeci de jocuri asiatice nou lansate, toate cu trailere interesante, dar când se lansa open beta și ajungeai la partea de content, vedeai că sunt un mare rahat. Toate aveau doar câteva questuri, world foarte mic, story praf, raiduri+instanțe ori deloc ori complet neinteresante. Te trezeai că aveai de grinduit 70 de nivele într-un joc nou lansat numai cu daily și omorât mobi, aveai câteva zone doar și PvP la greu.

E ok dacă îți place grindingul și PvP-ul. Dacă ai chef de raiduri, instanțe, bossi doar vreo două jocuri f2p sunt mulțumitoare: Runes of Magic și Runes of Magic. Lotro e ok dar nu e f2p. Cu noile schimbări în joc și Allods ar fi interesant.

Cred că am testat tone de jocuri asiatice, ultimele ar fi Continents of the Ninth și Eligium de la Frogster. C9 e un grind imbecil iar Eligium e un joc de rahat neinteresant în ziua de azi. Poate acum 10 ani ar fi primit nota 5/10 dar acum nu numai că nu merită jucat, dar nu merită pierdut timp cu downloadul.

Am jucat Tera în CB și pare ok, dar nu aș plăti subscription la chestia respectivă. Ca și content PvE endgame, ROM, publicat tot de Frogster este peste Tera. Jucabil gratuit.

Singurele jocuri p2p care mi-au plăcut sunt WOW și Rift. Rift ceva mai puțin ca WOW, dar este totuși un joc cu conținut de calitate, se pot face raiduri, ai content destul, etc.

Lotro 50% f2p, 50% p2p. Am facut 2 char f2p, am leveluit până pe la 40 și ceva, am cumpărat ROI, apoi m-am împrietenit cu un român care avea champion cu gear endgame, mi-a spus contul și parola și am intrat de câteva ori cu charul lui în Ost Dunhoth, considerat endgame la vremea respectivă, experientă absolut nemulțumitoare. De altfel nici comunitatea Lotro nu prea e orientată spre raiduri & shit, preferă să ronțăie morcovi și să discute poveștile lui Tolkien pe Ventrilo.

Rift am jucat ceva timp, dar nu mi se pare mai bun decât WOW. WOW are de 10 ori mai mult content & shit.

Dacă ești interesat de raiduri endgame WOW și Rift sunt cele mai bune jocuri p2p. Dacă vrei f2p Runes of Magic este foarte ca lumea, dar trebuie să farmezi mult timp ca să ajungi endgamer.

ArceAge este un nou joc gen Perfect World, Forsaken World, i.e. totul e axat pe grinding și PvP. Dacă vă place grindingul și PvP-ul e ok.

16. Back To Top | #16
    Nick anterior: saf13 Dromihetes's Avatar
    Quote Originally Posted by Cursed View Post
    [ArcheAge Kraken] Awesome Play...! - YouTube

Lupta cu un monstru marin.

ArcheAge CBT3 - Creating a forest - YouTube

Sunt sigur ca cei din greenpeace vor juca jocul asta.
    Abia am aflat si eu de el si arata foarte bine. Cu adevarat un sandbox total. Am sa ii urmaresc evolutia si poate va aparea si pe la noi. Chiar stiu sa inoveze coreenii astia.
    Referitor la Kracken, foarte corect a spus de cineva pe youtube : " I'm a kraken. I sit, splash water at you, and spit ink."
    Foloseste codul KBGTJAAJ pentru discount la cumparaturile de pe Pcgarage.

17. Back To Top | #17
    Registered User
    Quote Originally Posted by GetaUtecista View Post
    Deci aproape toate jocurile fantasy arata la fel. Combouri chinezesti ridicole gen Tekken, culori de iti provoaca crize epileptice, rase amestecate ( ursi panda cu elfi ) grafica animata, sabii de trei metri, damage care e reprezentat prin cifre colorate care sar din capul playerului, stil de joc repetitiv fara nicio satisfactie intelectuala. Jur ca e maxim de enervant , e o moda de rahat in lumea gamingului, se putea de X ori mai bine !
    Ai spus si tu, e fantasy. e normal sa aibe combouri ridicole ( imposibile omeneste, dar totusi interesante) , culori nam ce zice aici, mie imi plac depinde de la fiecare la fiecare. grafica animata, dar cum ai vrea sa fie, e un joc nu un film. sabii de trei metri si damage care zboara din cap, pai vrea ca sa arate extraordinar si impunaror
    Cat despre dmg, cum ai vrea sa til prezinte? Tu ce ai vrea in jocuri fantasy , politisti cu pistoale care amndeaza hoti? Despre stilul repetitiv, la orice joc faci acelasi lucru ) think about it. Ce satisfactie intelectuala ai vrea o.O? vreai sa apara monitoru sa il citesti, un TV cu discovery? Sau pentru sckilluri sa citesti o carte de 300 de pagini si apoi sa dai examen ca sal obtii ) . Nu ai satisfactie intelectuala, e un joc doamne iartama, trebuie sa fie distractiv.
    Jocul mi se pare super. daca va fi si f2p cred ca va face ravagii.

18. Back To Top | #18
    Quote Originally Posted by dixy View Post
    Filmulețele și trailerele sunt chiar irelevante. Am văzut zeci de jocuri asiatice nou lansate, toate cu trailere interesante, dar când se lansa open beta și ajungeai la partea de content, vedeai că vedeai că sunt un mare rahat.

...
    ArceAge este un nou joc gen Perfect World, Forsaken World, i.e. totul e axat pe grinding și PvP. Dacă vă place grindingul și PvP-ul e ok.
    Lucrezi in domeniu jurnalistic pentru a face analize specializate in domeniul mmo-urilor asiatice? De unde suficienta aceasta in vorbire, si modul de sus de a ne spune noua, cum sta treaba cu mmo-urile?
    Joaca lineage 2 sau vorbeste cu cineva care joaca, si o sa iti spuna despre ce e vorba in genul acesta de sandbox.

19. Back To Top | #19
    Registered User strumfi's Avatar
    Quote Originally Posted by nestorus2 View Post
    Ai spus si tu, e fantasy. e normal sa aibe combouri ridicole ( imposibile omeneste, dar totusi interesante) , culori nam ce zice aici, mie imi plac depinde de la fiecare la fiecare. grafica animata, dar cum ai vrea sa fie, e un joc nu un film. sabii de trei metri si damage care zboara din cap, pai vrea ca sa arate extraordinar si impunaror
    Cat despre dmg, cum ai vrea sa til prezinte? Tu ce ai vrea in jocuri fantasy , politisti cu pistoale care amndeaza hoti? Despre stilul repetitiv, la orice joc faci acelasi lucru ) think about it. Ce satisfactie intelectuala ai vrea o.O? vreai sa apara monitoru sa il citesti, un TV cu discovery? Sau pentru sckilluri sa citesti o carte de 300 de pagini si apoi sa dai examen ca sal obtii ) . Nu ai satisfactie intelectuala, e un joc doamne iartama, trebuie sa fie distractiv.
    Jocul mi se pare super. daca va fi si f2p cred ca va face ravagii.
    Da corect , totul se rezuma la experienta in sine si cata satisfactie iti aduce. Sunt unii de nu se plictisesc sa faca aceleasi chestii , pentru cinevai nsa de a jucat 30 mmouri sa zicem sa il tii acolo insa trebuie sa pui mai multe pe masa , nu de alta dar sa incerci alt joc sa faci acelasi lucru nu vad rostul . Problema tuturor jocurilor astea vine din content , la aia s-a referit cred . Oricine ca sa taie 3000 busteni are nevoie de o motivatie.
    Procesor Intel I5-4670 @ 3.4 GHZ , placa de baza Gigabyte GA-B85-HD3 ,ASUS GeForce GTX 980 Ti, Memorii Corsair XMS3 8GB DDR3 1600MHz CL9 Dual channel kit , carcasa Aerocool XPREDATOR X3 Evil Black Edition , hard disk Hard disk Seagate Desktop HDD 2TB 7200RPM 64MB SATA-III, SSD Toshiba THNSNHxxxGCST 128GB SATA-III 2.5 inch

The happy life be these : the quiet mind , the equal friend, no grudge , no strife , wisdom joined with simplicity,the night discharged of all care.

20. Back To Top | #20
    Registered User
    Quote Originally Posted by strumfi View Post
    Da corect , totul se rezuma la experienta in sine si cata satisfactie iti aduce. Sunt unii de nu se plictisesc sa faca aceleasi chestii , pentru cinevai nsa de a jucat 30 mmouri sa zicem sa il tii acolo insa trebuie sa pui mai multe pe masa , nu de alta dar sa incerci alt joc sa faci acelasi lucru nu vad rostul . Problema tuturor jocurilor astea vine din content , la aia s-a referit cred . Oricine ca sa taie 3000 busteni are nevoie de o motivatie.
    spre exemplu, in timp ce ma jucam vindictus , mia spus taicamiu ca in jocu asta faci exact acelasi lucru ca in Xena ( de pe ps 1 sau mai vechi nu mai stiu ) si eu iam zis zis ca nui adevarat. adica da , omori chestii ( ceea ce faci in 80% din jocuri) dar la xena combourile erau XXXXXXXXXXXXXXXX pana faceai basica . aici ai diferite combouri, diferite skilluri , diferite arme , diferiti monstrii, adica e clar ca a evoluat . si daca vrei sa o luam asa cum zici tu, sa vedem:
    call of duty - fugi tragi , rar arunci grenazi si dai cu cutitul ( asat tot jocul)
    nfs ( nu leam jucat pe cele mai noi, dar banuiesc ca nu sa schimbat mare luctru )- mergi cu masina ( tii apasat pe sageata de in sus si folosesc stanga dreapta pentru viraje)
    gta- fugi , mergi cu masina, omori oameni cu diverse arme ( o combinatie )
    god of war ( care de altfel e si jocul meu preferat ) - fugi , invartii doua sabii omorand monstrii
    mmo-urile in mare parte- fugi , omori monstrii si playeri cu diferite arme, cresti levelul, obtii noi skilluri ( mai sunt si raiduri , pescuit si altele dar nu cred ca sunt in toate jovurile ( cel puin asa cred eu, nu am jucat un milion de mmo-uri poate gresesc )) de exemplu asta are bataile acelea intre barci pe mare si batalii marine cu monstrii, ceva interesant.
    si lista continua. spuneatimi un joc in care nu faci acelasi lucru .
    iar mmorpg-urile imi plac fiind cresti nivelul si poti fi mai bun ca ceilalti. motivtia : devi mai mare mai bun==> ii bati pe ceilalti oameni = bucurie interioara (ca esti cel mai tare)

1.  
Page 1 of 136 12341151101 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks