Page 3 of 136 FirstFirst 1234561353103 ... LastLast
Results 41 to 60 of 2704

Thread: ArcheAge - Discuții generale

1. Back To Top | #41
    Si cu ce bucura coreana un sadic?
    Deduc ca ai vrut sa zici ca-i pentru masochisti dar nu ti-a iesit? Romana asta!

2. Back To Top | #42
    Registered User
    Vad ca la rusi ArcheAge este in beta faza 2 si au dat drumul la pachete early acces.

Новости | ArcheAge

3. Back To Top | #43
    Nick anterior: saf13 Dromihetes's Avatar
    Initial m-am bucurat fiindca am avut impresia ca jocul e facut de Trion, iar mie mi-a placut foarte mult un alt joc facut de ei, Rift. Apoi am aflat ca Archage este de fapt o chinezarie, modificata de Trion pt piata vestica. Eh, asta e.
    Foloseste codul KBGTJAAJ pentru discount la cumparaturile de pe Pcgarage.

Profil Diablo 3

4. Back To Top | #44
    Registered User gsk's Avatar
    saf, esti bun sa ne dai si noua sursa (unde scrie ca e o chinezarie) sau o sa te comporti ca jurnalistii autohtoni?
    nu vreau sa iau apararea TRion, e o compania ca oricare alta, dar asa mi se pare normal.

...plus ca ma gandeam serios sa-mi upgradez pc-ul doar pt jocul asta si nu vreau sa fiu dezamagit

5. Back To Top | #45
    Registered User
    "ArcheAge is a MMORPG developed by Korean developer Jake Song (former developer of Lineage) and his development company, XL Games"
    Nu e chinezarie, e coreenarie

6. Back To Top | #46
    stiu ca puteti sa cautati si singuri, dar as vrea sa recomand review-urile acestui user. vorbeste engleza fluent si fara accent.
    OneDayGamer - YouTube

spun asta pentru ca in general review-urile sunt facute de coreeni (pt ei a fost closed beta) si multi vorbesc engleza cu un accent foarte deranjant.

mie jocul mi se pare tare. in nici un caz... "chinezarie"... in fine... poate nu am experienta domnului saf13...

7. Back To Top | #47
    Lasand stilul artistic asiatic la o parte (care nu pare asa accentuat), jocul promite macar ceva inovatie. Mai ales daca esti satul de reteta theme park (Rift devine rapid un joc foarte anost).

8. Back To Top | #48
    Nick anterior: saf13 Dromihetes's Avatar
    Quote Originally Posted by gsk View Post
    saf, esti bun sa ne dai si noua sursa (unde scrie ca e o chinezarie) sau o sa te comporti ca jurnalistii autohtoni?
    nu vreau sa iau apararea TRion, e o compania ca oricare alta, dar asa mi se pare normal.

...plus ca ma gandeam serios sa-mi upgradez pc-ul doar pt jocul asta si nu vreau sa fiu dezamagit

Google e prietenul tau
    , sau... sa-ti raspund cu aceeasi moneda, faci parte din categoria celor prea lenesi sa tasteze cateva litere in casuta de cautare?
    Este coreean, ceea ce pentru mine il include in categoria mmo-urilor asiatice, pe care le cataloghez ca si chinezarii.
    Ce vrei sa spui cu " nu vreau sa iau apararea TRion " ? Ti se pare ca ii atac cumva? Recisteste, o sa vezi ca de fapt ii apreciez, de ceea m-am bucurat cand am primit de la ei mai demult un mail cu ArchAge, ca apoi sa aflu ca este de fapt un MMO asiatic.
    Ti se pare tare cum jocul? tare bun? tare prost? Detaliaza te rog, daca tot te apuci sa vorbesti. Cat ai jucat ca sa spui ca e tare? sau esti de fapt tot in situatia mea, de a vedea cateva imagini si stiri si spre deosebire de minecaruia nu i-au placut, tie ti-a placut , dar in loc sa te exprimi doar referitor la asta, ai ales sa ataci persoana care a exprimat o opinie diferita?
    Nu este politicos, sa stii.
    Foloseste codul KBGTJAAJ pentru discount la cumparaturile de pe Pcgarage.

Profil Diablo 3

9. Back To Top | #49
    Registered User strumfi's Avatar
    e dragut jocul , din pacate europenii ne-am obisnuit sa fim ultimii la orice lansare. O sa faca vreun beta si la noi cand or da faliment prin Coreea
    Procesor Intel I5-4670 @ 3.4 GHZ , placa de baza Gigabyte GA-B85-HD3 ,ASUS GeForce GTX 980 Ti, Memorii Corsair XMS3 8GB DDR3 1600MHz CL9 Dual channel kit , carcasa Aerocool XPREDATOR X3 Evil Black Edition , hard disk Hard disk Seagate Desktop HDD 2TB 7200RPM 64MB SATA-III, SSD Toshiba THNSNHxxxGCST 128GB SATA-III 2.5 inch

The happy life be these : the quiet mind , the equal friend, no grudge , no strife , wisdom joined with simplicity,the night discharged of all care.

10. Back To Top | #50
    Registered User
    Am inteles ca cei de la Trion Worlds (http://www.archeagegame.com/en/) au primit licenta cu 6 luni mai tarziu decat rusii. Vedem daca reusesc sa il aduca pe piata NA / EU in viitorul apropiat sau, cum zici tu, va fi dat uitarii pana atunci.
    Last edited by Sync8; 05-01-2014 at 17:04.

11. Back To Top | #51
    Registered User strumfi's Avatar
    americanii au sanse mai mari insa nu stiu cat de mult ne-ar avantaja sa jucam pe un server NA , stiu din Darkfall cu americanii , la ei incepe distractia la 5 dimineata . Nu mersi .
    Partea buna e ca nu iti ia nimeni resursele daca faci harvesting , dorm aia ca bustenii cand tu esti in joc , dar sunt prea batran , nu mai fac crafting , am zis . tot ce culeg vand si cu banii aia imi iau alifie sa merg la femei si asa orice guild are crafteri pentru ce sa mai pierzi timpul topind minereuri ca un siderurgist de la Sidex?
    in alta ordine de idei e f misto ideea aia de piraterie si de feeling-ul ala de viking nenorocit ce te imbeti te sui pe corabie si aterizezi la aia pe alt continent sa le dai foc la case si sa le furi femeile . Tot la femei ajungem
    Procesor Intel I5-4670 @ 3.4 GHZ , placa de baza Gigabyte GA-B85-HD3 ,ASUS GeForce GTX 980 Ti, Memorii Corsair XMS3 8GB DDR3 1600MHz CL9 Dual channel kit , carcasa Aerocool XPREDATOR X3 Evil Black Edition , hard disk Hard disk Seagate Desktop HDD 2TB 7200RPM 64MB SATA-III, SSD Toshiba THNSNHxxxGCST 128GB SATA-III 2.5 inch

The happy life be these : the quiet mind , the equal friend, no grudge , no strife , wisdom joined with simplicity,the night discharged of all care.

12. Back To Top | #52
    Registered User
    Printre altele presimt ca si pescuitul iti va face placere

https://www.youtube.com/watch?v=80LwUZRQ13U
    Last edited by Sync8; 05-01-2014 at 21:29.

13. Back To Top | #53
    saf13, ce-i drept mi-am pierdut politetea in copilarie. eu stiam foarte bine ca este coreean. totusi mentin ceea ce am zis in acel post. mi se pare ca nu dai 2 bani pe el, pentru ca e o "chinezarie". intr-o Romanie invadata de produse chinezesti de o calitate indoielnica, chinezarie este sinonim cu un gunoi. de altfel chiar tu spui la finalul frazei "eh, asta e" care denota resemnare in fata soartei. sperai la ceva de calitate, dar Trion au cumparat o chinezarie. eu asta inteleg. daca altul era mesajul tau, imi pare tare rau, eu zic ca nu am omorat pe nimeni cerand detalii...
    in legatura cu adjectivul "tare", de obicei se foloseste in sensul pozitiv. eu asa stiam. poate ma insel....
    si ..in legatura cu cele "cateva imagini si stiri"... in al doilea post al meu poti sa intrii si sa vezi canalul de yt al unui user coreean, care are acces la beta test. deja se joaca oameni pe aceata planeta, ceea ce inseamna ca putm sa gasim mult mai mult decat simple "imagini si stiri".
    repet, mi mi se pare "tare". nu sunt un jucator "profesionist"... habar nu am ce e ala, dar la experienta mea de gamer, eu zic ca asta e un mmo next gen.

ps: daca asta numesti tu "atac"... esti copil (ceea ce nu e rau, e de bine, relaxeaza-te)
    gsk

14. Back To Top | #54
    Registered User babaluck's Avatar
    Quote Originally Posted by Sync8 View Post
    Printre altele presimt ca si pescuitul iti va face placere

https://www.youtube.com/watch?v=80LwUZRQ13U
    ArcheAge KR Free To Play - How It Works - Korean Retail Discussion - ArcheAge Source

dupa cum se vede aici nimic nu e ieftin/moca sub soarele Koreean nici macar pescuitul

15. Back To Top | #55
    Registered User
    Sa vedem ce face Trion Worlds.

16. Back To Top | #56
    Registered User
    Last edited by Sync8; 25-01-2014 at 15:28.

17. Back To Top | #57

18. Back To Top | #58
    Registered User
    asta chiar il astept!!

19. Back To Top | #59
    Nick anterior: cryptogoth sleepyzor's Avatar
    Pare promitator, sper doar sa nu fie un grind fest.

20. Back To Top | #60
    Registered User
    nu...il urmaresc de foarte mult timp.....de pe cand se testa la coreeni....e peste ce e pe piata pe la noi acum cu mult...din toate punctele de vedere....poate EQN sa-l concureze....vom vedea.

1.  
Page 3 of 136 FirstFirst 1234561353103 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks