Page 4 of 136 FirstFirst 12345671454104 ... LastLast
Results 61 to 80 of 2704

Thread: ArcheAge - Discuții generale

1. Back To Top | #61
    Registered User strumfi's Avatar
    Quote Originally Posted by crystevil View Post
    nu...il urmaresc de foarte mult timp.....de pe cand se testa la coreeni....e peste ce e pe piata pe la noi acum cu mult...din toate punctele de vedere....poate EQN sa-l concureze....vom vedea.
    asta saracu ramane cam singura speranta , WS si TESO sunt niste mizerii din punctul meu de vedere.MMORPG-urile au luat-o rau de tot la vale , dar si-au facut-o cu mana lor . Eu refuz sa mai le dau bani la toti astia de te prostesc pe fata si nu aduc nimic nou . Am zis ca nu mai vad 1 leu de la mine . Si o sa ma tin de cuvant.
    Procesor Intel I5-4670 @ 3.4 GHZ , placa de baza Gigabyte GA-B85-HD3 ,ASUS GeForce GTX 980 Ti, Memorii Corsair XMS3 8GB DDR3 1600MHz CL9 Dual channel kit , carcasa Aerocool XPREDATOR X3 Evil Black Edition , hard disk Hard disk Seagate Desktop HDD 2TB 7200RPM 64MB SATA-III, SSD Toshiba THNSNHxxxGCST 128GB SATA-III 2.5 inch

The happy life be these : the quiet mind , the equal friend, no grudge , no strife , wisdom joined with simplicity,the night discharged of all care.

2. Back To Top | #62
    Registered User
    De age of wushu/wulin ce ziceti , chinezarie dar,imi place foarte mult.Pana apare si archeage si pe batranul continent , o sa mai iasa zeci de mmo-uri

3. Back To Top | #63
    Quote Originally Posted by TwinkleToes View Post
    De age of wushu/wulin ce ziceti , chinezarie dar,imi place foarte mult.Pana apare si archeage si pe batranul continent , o sa mai iasa zeci de mmo-uri
    si toate proaste .Poate zeci de mmouri la ei acolo , dar crede-ma ca nici 10 % nu sunt jucabile , au alte standarde asiaticii decat noi europenii . Si degeaba se lanseaza daca nu auzi de ele . Care sunt sansele sa stii ca un mmorpg de ex se lanseaza in Coreea daca nu ai pic de reclama la el in Europa ?
    Daca te referi insa la Europa , nu vad asa multe lansari . Wildstar si TESO sunt singurele anuntate momentan pe 2014.
    Procesor Intel I5-4670 @ 3.4 GHZ , placa de baza Gigabyte GA-B85-HD3 ,ASUS GeForce GTX 980 Ti, Memorii Corsair XMS3 8GB DDR3 1600MHz CL9 Dual channel kit , carcasa Aerocool XPREDATOR X3 Evil Black Edition , hard disk Hard disk Seagate Desktop HDD 2TB 7200RPM 64MB SATA-III, SSD Toshiba THNSNHxxxGCST 128GB SATA-III 2.5 inch

The happy life be these : the quiet mind , the equal friend, no grudge , no strife , wisdom joined with simplicity,the night discharged of all care.

4. Back To Top | #64
    Registered User
    asta se lanseaza in maxim 6 luni...asa a declarat trion

5. Back To Top | #65
    Registered User
    Din ce am inteles de pe archeage source, datorita editorului rus "mail ru" ArcheAge tinde sa devina pay2win in Rusia. Dar deocamdata e in OBT acolo.

6. Back To Top | #66
    Daca cineva arde de nerabdare sa-l joace,pm me si va pot da detalii cum sa jucati pe un server corean,oficial.
    Eu am inceput si jocul intr-adevar e delicios.
    Va tb 10$ pt cont doar,eu am platit prin paypal.
    Mi-ar fi de folos intr-adevar cativa conationali pe acolo

7. Back To Top | #67
    Quote Originally Posted by ghiaurull View Post
    Daca cineva arde de nerabdare sa-l joace,pm me si va pot da detalii cum sa jucati pe un server corean,oficial.
    Eu am inceput si jocul intr-adevar e delicios.
    Va tb 10$ pt cont doar,eu am platit prin paypal.
    Mi-ar fi de folos intr-adevar cativa conationali pe acolo
    e jocul deja lansat , da ? problema e , am ceva posibilitati de traducere in engleza? ca nu suport sa dau click orbeste pe hieroglifele alea.

8. Back To Top | #68
    Registered User gsk's Avatar
    salut,

Ghiaurull, ti-am dat pm

am incercat "Age of wushu" - pur si simplu nu am putu sa joc. nu inteleg cum controlezi caracterul, e groaznic...

9. Back To Top | #69
    Nu voiam sa le fac publicitate pe public,dar in fine:
    http://buykoreangames.blogspot.com.br/
    de aici luati clientul si cumperati cu 10$ un silver account pt KR-e safe,joc fara probleme de 3zile
    dupa ce ies din joc o sa postez si numele serverului pe care joc,sa ne intalnim mai multi acolo.
    Era mentionat pe cateva siteuri serverul 10 pt vreo 2-3 clanuri vorbitori de engleza ,dar acum se pare ca e full,am incercat de mai multe ori si nu mai pot crea caracter acolo.
    Pt traducere am gasit cateva siteuri f utile,gen:
    English Guides and Tutorials List to ArcheAge - New Articles & Guides - ArcheAge Source
    Character Stats Informations - New Articles & Guides - ArcheAge Source
    Impact Community - Neuigkeiten
    Jocul a fost lansat parca in jur de 15ian

---------- Post added 02-02-2014 at 02:06 ---------- Previous post was 01-02-2014 at 22:17 ----------

Serverul pe care joc este 키프로사 (Kyprosa)

10. Back To Top | #70
    cred ca zic pas . nu pot juca in limba aia fara sa inteleg nimic si mereu cu pagina aia deschisa ca sa vad pe ce apas. Plus ca ma intriga faptul ca trebuie sa le dau la unii 10 parai ca sa imi faca un cont care probabil la ei e gratis.
    Dar iti dau dreptate , jocul este mai mult decat interesant. Chiar imi place ce vad.

11. Back To Top | #71
    Registered User
    nu numai ca e bun , e singurul care promite ceva anul asta , mult peste ce se asteapta...chiar si WS si ESO...de cand il astept.....

12. Back To Top | #72
    vreau sa ma fac pirat desi e nasol , esti kill on sight pe toate continentele , nu ma deranjeaza asta , ma enerveaza ca nu ai anumite chestii gen nu pot crafta , nu pot vinde ce am furat , ai insa o linie de questuri din ce vad , dar practic esti prins doar pe Freedom Island si nu mai poti merge nicaieri , poti sa gasesti linistea doar pe mare Problema este ca nu au echilibrat insa risk vs reward , nu ma deranjeaza ca este greu , ma deranjeaza ca nu sunt platit suficient si nu mai ai ce face odata ce ai ajuns pirat, decat sa provoci daune pe la comerciantii cu barci
    Dar presupun ca merita incercat cu un alt eventual .

13. Back To Top | #73
    Ghiaurul multumesc, dar si eu zic pas. astept varianta in engleza.
    ma intreb daca mori pe mare, unde te rezurectezi? daca te rezurectezi pe uscat, atunci e nasol. nu mai ai sanse sa ajungi la vas in timp util.

ps: astept next next gen mmo sa aibe regula permadeath. nu mai suport jocurile in care te rezurectezi. ar trebui sa fie cat mai apropiate de viata reala. te bagi la lupta, poti sa mori. definitiv. gata.

14. Back To Top | #74
    e grav perma death si ar dauna grav. iti dai seama cum ar fi sa mergi cu ai tai la un siege si sa moara tot clanul ? Probabil ati schimba serverul dupa Ar ramane supravietuitorii sa se manance intre ei , populatia serverului s-ar reduce dramatic. Plus , nu stiu cata rabdare vei avea sa o iei din nou de la 0 . categoric nu . Insa am intalnit ideea in un mmorpg in browser , se numea Salem , pe parcursul vietii , cat iti era dat sa traiesti invatai diverse skilluri si sa contruiesti diverse chestii , cand mureai caracterul tau mostenea o parte din chestii . F interesant .
    Eu ma multumesc daca e dupa mine, cu respawn si full loot cand ai murit. is enough hardcore for me
    Depinde ce alignment ai : daca ai comis o crima si ai murit si te-au prins ajungi la parnaie , daca esti pirat (-3000 rep) ajungi pe insula piratilor , daca doar ai murit nevinovat sa zicem ucis de playeri sau mobi , probabil la ultimul loc unde te-ai ,,legat,, . nu cred ca au renuntat la sistemul de binding stone.
    La vase asa este , ma uitam la filmulete cu unii ce au venit cu barcile si au sarit in apa , ca sa omoare echipajul la un convoi de merchants , aia i-au ucis pe toti si ma uitam la nave , ramasesera abandonate fara nici un suflet pe ele , pluteau in deriva. E clar ca erau pierdute, ceea ce mi se pare misto . Nu uita , majoritatea chestiilor grele se construiesc in clanuri . Poti face si singur o corabie dar necesita mult gathering , plus ca ai nevoie de un om la carma , un om pt panze , sunt mai multe feluri de sail si ceva muschiulosi pt tunuri si eventual protectie vs aia ce iti fac boarding. Deci nu e asa usor sa mergi pe mare.
    Last edited by strumfi; 02-02-2014 at 14:18.

15. Back To Top | #75
    da, stiu, sunt probleme de rezolvat legate de permadeath. eu joc wow de aprox. un an doar cu regulile ironman challenge (include permadeath) si nu am tercut de lvl 46. plus ca nu-mi permit sa intru la pvp. dar! e super distractiv, dar mai ales foarte foarte intens. trebuie gasita o solutie. pt mine luatul de la zero nu il vad ca pe o problema. in schmb ramane o problema ca ajungi la max lvl si ma plictisesc de moarte. (sunt probabil printre putinii care nu joaca pt raiduri, armuri, samd samd). incerc sa joc pt lore, questuri etc. si tocmai de aceea mi se pare foarte realist permadeath. dar... intr-adevar nu se pupa cu multe chestii din joc. cu prea multe. cred ca pt permadeath trebuie regandit totul. adica, asa cum am spus, trebuie sa apara un adevarat NEXT generation mmo

16. Back To Top | #76
    Eu oricum nu prea citeam cand un NPC imi dadea sa fac un quest,deci e ok pt ca aici iti indica cu sageti si n-am avut probleme pana acum.
    Ce era important sunt traducerile alea,in rest te descurci daca ai mai jucat un MMO.
    De remarcat este grafica absolut extraordinara,mounts(la mine deocamdata calul) si combatul.
    In plus parca ai simturile mai ascutite,nu stiu un sentiment de experiment&challenge cand nu ai toate elementele ajutatoare.

17. Back To Top | #77
    Quote Originally Posted by ghiaurull View Post
    Eu oricum nu prea citeam cand un NPC imi dadea sa fac un quest,deci e ok pt ca aici iti indica cu sageti si n-am avut probleme pana acum.
    Ce era important sunt traducerile alea,in rest te descurci daca ai mai jucat un MMO.
    De remarcat este grafica absolut extraordinara,mounts(la mine deocamdata calul) si combatul.
    In plus parca ai simturile mai ascutite,nu stiu un sentiment de experiment&challenge cand nu ai toate elementele ajutatoare.
    nu vreau mura in gura , is fine by me sa nu fie deloc chestii ajutatoare , dar nu litere ce nu le inteleg. Imi da un sentiment naspa . Plus ca sunt lucruri ce nu le cunosc , urasc sa ma milogesc de aia sa imi explice ce si cum.

18. Back To Top | #78
    Nu stiu,eu am dat mai putin decat o masa pe afara si ma bucur de joc cand nici nu exista altceva mai bun pe gerul asta.

---------- Post added at 20:28 ---------- Previous post was at 15:49 ----------

Am facut o greseala,incurcat serverele dat. literelor coreene.
    De fapt se poate intra pe serverul 10(올로),unde mai sunt ceva vorbitori de engleza,asa ca intru acolo.

19. Back To Top | #79
    ghiaurull, este ceva ce NU iti place ? Sper doar sa nu fie P2W :/ pentru ca in rest pare promitator...

20. Back To Top | #80
    eu zic ca merita jucat,nu ai nimic de pierdut,aduce multe noutati care plac

1.  
Page 4 of 136 FirstFirst 12345671454104 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks