Thread Introduction
Acest thread se doreşte o condică generală de sugestii şi reclamaţii pentru forum-ul ComputerGames.

În cazul în care aveţi probleme sau sugestii legate de o funcţionalitate specifică, puteţi crea un thread nou în secţiunea Help Desk cu o titulatură preferabilă de genul:

[BUG] - Raportare anomalii de funcţionare sau de aspect
[HELP] - Problemă care necesită ajutor/asistenţă din partea staff-ului Computer Games sau a membrilor înregistraţi pe forum şi care sunt în temă cu subiectul.

Condica de reclamaţii pentru aria de Publicitate se află aici

Va mulţumim pentru înţelegere.
Page 243 of 244 FirstFirst ... 143193233240241242243244 LastLast
Results 4,841 to 4,860 of 4864

Thread: Condică de sugestii şi reclamaţii

1. Back To Top | #4841
    Fother Mucker vlad_heretic's Avatar
    Quote Originally Posted by Fallen View Post
    utilizatorii noi nu au voie sa posteze pana fac 50 posturi, sau ceva asemanator.
    ce? Poate 50 de zile, dar si asa se poate programa un script sa faca asta. Problema e la inregistrare, mereu a fost.

2. Back To Top | #4842
    Mda, oficial, a murit si forumul asta (ma rog, era mort cam demult) . Cativa moderatori si admini vad ca s-au retras: unii au renuntat la functie, altii nu mai activeaza demult.
    Si site-ul e mort. Cu toate ca se mai posteaza stiri cu multe greseli gramaticale in bataie de joc, sectiunea de comentarii a fost inchisa si arata totul deplorabil.

Probabil fiindca au emigrat toti userii pe Softpedia, Reddit si pe Facebook si nu mai au trafic. Mai ales pe Softpedia unde s-a dat unda verde la clone si trolli si la deschis topicuri cancaniste cu subiecte picante unde se discuta in general nimicuri.

3. Back To Top | #4843
    Tot nu ai luat ban ? Posibil sa fie cea mai longeviva clona a ta
    "People will read again."

4. Back To Top | #4844
    Registered User Heaven's Avatar
    Nu se mai ocupa nimeni de forum?
    Au trecut cateva zile si tot plin de spam e.

5. Back To Top | #4845
    Quote Originally Posted by vlad_heretic View Post
    Tot nu ai luat ban ? Posibil sa fie cea mai longeviva clona a ta
    Dap, este cea mai longeviva.
    Si cu asta voi asista la inmormantarea forumului care va fi cat de curand.

Epoca forumurilor a inceput sa apuna.

6. Back To Top | #4846
    Registered User ciocanul's Avatar
    Nu cred ca unul din cele mai tari forumuri din ro moare asa fara lupta.
    Dar serios acum, zici ca traim o manea trista. Chiar nu se poate face curatenie ?
    The world ain't all sunshine and rainbows. It is a very mean and nasty place. It will beat you to your knees and keep you there permanently if you let it. You, me or nobody is going to hit as hard as life. But it ain't about how hard you hit, it is about how hard you can get hit and keep moving forward, how much can you take and keep moving forward. That's how winning is done! Rocky Balboa

7. Back To Top | #4847
    Registered User droopy_ro's Avatar
    Salvari exista dar costa bani.
    "You want me to fly in the back of a little tiny fighter aircraft with a crazy fighter pilot who thinks he's invincible, home in on a SAM site in North Vietnam, and shoot it before it shoots me, you gotta be shitting me!"
    - Captain Jack Donovan

8. Back To Top | #4848
    Dar merge dom'le forumul, ce dramatizati atat? Nu dai new posts cateva zile si aia e, trece

9. Back To Top | #4849
    Registered User ciocanul's Avatar
    Pai e foarte trist. Nu trece de la sine cu siguranta, trebuie facut ceva.
    The world ain't all sunshine and rainbows. It is a very mean and nasty place. It will beat you to your knees and keep you there permanently if you let it. You, me or nobody is going to hit as hard as life. But it ain't about how hard you hit, it is about how hard you can get hit and keep moving forward, how much can you take and keep moving forward. That's how winning is done! Rocky Balboa

10. Back To Top | #4850
    Dar de ce nu vorbiti cu Silviu, Assassin sau cu Johnny sa numeasca noi moderatori pe ariile respective ?
    Sau sa se propuna careva, vreun user cu vechime si activitate mare, care are foarte mult timp liber, rationament si discernamant care sa lucreze voluntar ca moderator pe ariile afectate de spam.
    Ah, nimeni nu se ofera ?
    Mda, tipic romanesc....sa te vaicaresti e usor, sa faci ceva sa repari din propria initiativa e greu domne.

De asemenea, trebuie reparat si site-ul fiindca arata deplorabil: glitch-uri de text, lipseste sectiunea de comentarii (macar daca ar integra suport de Facebook si tot ar fi mai bine), de cautat editori voluntari care sa mai publice niste recenzii si chiar materiale video si daca se poate, sa redacteze stiri corect scrise/compilate gramatical in care sa nu se simta ca au fost traduse cu Google Translate in graba.
    Da, editori voluntari absolventi de Jurnalism sau de Stiinte Umane care nu-si gasesc un job si se pot autoperfectiona (pe IGN.ro de exemplu se practica internship/colaborari neplatite, dar care poate servi ca un nume greu la CV).La fel cum poti gasi si tineri cu foarte mult timp liber dispusi sa lucreze voluntari ca moderatori pe forumuri.
    O munca voluntara pe forum sau un internship efectuat pe site ar fi un bun START pentru o cariera in domenii precum Jurnalism, PR,Comunicatii, IT, Gaming, chiar si in management.

Solutii si salvari exista, asta daca se mai doreste salvarea celui mai mare si vechi forum online romanesc.
    Oricum, de ceva vreme , se pare ca Zona IT a devenit lider de audienta in materie de gaming in online-ul romanesc si pe care il urmaresc tot mai des (Level e mort, CG la fel, go4games si restul sunt niste balarii de clickbait-uri, ign.ro o cam da cu mucii in fasole fiindca mai mult traduce stiri de pe site-ul original si nu prea reuseste sa se afirme si sa capteze cititori).
    In ce priveste forumurile, toti au emigrat pe Softpedia, moderatorii avand o politica mai iertatoare fata de trolli si clone.
    PC Garage vad ca se tine bine, deci exista o alternativa in caz ca moare forumul asta de tot.
    Last edited by jokercroker67; 13-01-2018 at 16:04.

11. Back To Top | #4851
    Eu m-as oferi oricand pentru multe, cred ca am timp liber destul din 2009, dar cred ca sunt mult prea strict ca sa fac asta. Si iti dai seama ca vor zbura toate clonele si toti trolii instant, ma gandesc cine ar mai ramane... Mai ales la publicitate, sunt peste 50-70% de anunturi active neregulamentare, ma gandesc la Mache si cate PM-uri cu injurii si amenintari a primit pana acum, ar scrie o carte

Cu spamul se rezolva numai daca se schimba mare parte din inregistrare. Iar de sters e simplu, sunt boti cu nume asemanatoare, se da un search, apoi delete, threadurile la fel.

Iar platforma e invechita, iar trebuie schimbat cam tot, nu poate face un singur om toate astea.

Trebuie sa intelegi ca aici nu e corporatie, faci meeting si pac, schimbi manageri si angajezi in masa tot ce zici tu acolo, nu ies bani din asta si nu-si bate nimeni capul, sunt o mana de oameni corecti si impartiali pe aici cu timp liber si dornici sa faca un lucru pro bono, dar din care nu castiga absolut nimic si poate nu vor frigiderul plin.

Mygarage o e mizerie, mereu a fost, dar macar aia se implica mai mult, poate prea mult.

12. Back To Top | #4852
    Crede-mă ca n-ai timp. Stateam intre 8-10 ore pe zi pe forum si tot imi scapau destui de verificat. Si asta doar pe o arie de publicitate, GSM.
    Eu nu sunt nebun, eu nu fac decat sa va sfidez ! James Oliver Huberthy

13. Back To Top | #4853
    Registered User dark_one's Avatar
    Unora le e usor sa vorbeasca tin minte can moderam o sectiune super mica si tot era munca, in ziua de azi abea am timp sa citesc cele cateva threaduri care sunt inca active si la care am subscription.
    Alienware M17 R4 7820HK + 32 GB DDR 4 @ 3000 MHz + 1 TB Nvme Plextor M8Pe + 512 GB Samsung 850 Pro + GTX 1080

14. Back To Top | #4854
    Eu m-as oferi oricand pentru multe, cred ca am timp liber destul din 2009, dar cred ca sunt mult prea strict ca sa fac asta. Si iti dai seama ca vor zbura toate clonele si toti trolii instant, ma gandesc cine ar mai ramane...
    Tu de ce crezi ca forumul a ajuns in situatia asta? Nu pentru ca au fost banati fix cei mai activi useri, cu toate ca erau chiar de treaba in ciuda unor episoade in care si-au dat in stamba? Si pentru ca banarile in masa si restrictiile draconice privind clonele i-au determinat pe multi sa emigreze pe Softpedia sau pe Facebook/Reddit?

Banarea definitiva in mod normal ar trebui aplicata doar spammerilor, samsarilor si userilor care fac de exemplu trafic de droguri pe publicitate sau care incita la crime si infractiuni ce tin de viata reala.

Pe trolli si userii care au episoade de off-topic si flame nu are rost sa-i banezi permanent.
    Pedeapsa maxima pentru ei ar trebui sa fie o luna de suspendare si i-ai potolit. Nu s-au invatat minte, le mai dai o luna si tot asa.

Cat despre clone, de ce sa nu le lasi sa activeze daca isi vad de treaba si discuta regulamentar.

Dar pana una alta, suspendarea permanenta trebuie inlocuita cu cea de o luna pentru infractiuni ce tin strict de viata virtuala.
    ma gandesc la Mache si cate PM-uri cu injurii si amenintari a primit pana acum, ar scrie o carte
    Poti sa dezactivezi functia de PM .
    Nu esti obligat sa dai socoteala userilor prin PM sa stii. Daca cineva te reclama, il poti infrunta si public.
    Asa, te scutesti de injurii si amenintari.
    Cu spamul se rezolva numai daca se schimba mare parte din inregistrare. Iar de sters e simplu, sunt boti cu nume asemanatoare, se da un search, apoi delete, threadurile la fel.
    Sa te vad atunci cand o sa stai o zi intreaga sa banezi clonele unui spammer sud-coreean insistent.
    O sa-ti cam arda entuziasmul dupa cateva zile. De aia zic ca a fi moderator voluntar presupune responsabilitate si rabdare foarte crescuta.
    Iar platforma e invechita, iar trebuie schimbat cam tot, nu poate face un singur om toate astea.
    Platforma arata bine momentan. Pana in 2020, eu zic ca poate fi lasata asa.

Uita-te la Softpedia care e in urma .....aia inca au ramas in 2005-2008.
    Trebuie sa intelegi ca aici nu e corporatie, faci meeting si pac, schimbi manageri si angajezi in masa tot ce zici tu acolo, nu ies bani din asta si nu-si bate nimeni capul, sunt o mana de oameni corecti si impartiali pe aici cu timp liber si dornici sa faca un lucru pro bono, dar din care nu castiga absolut nimic si poate nu vor frigiderul plin.
    Moderatori por fi platiti daca se scot banii de pe urma site-ului, daca ai sa zicem...zeci sau sute de mii de cititori activi pe zi cum are un site al unui post TV de stiri.

Quote Originally Posted by dark_one View Post
    Unora le e usor sa vorbeasca
    Quote Originally Posted by dark_one View Post
    tin minte can moderam o sectiune super mica si tot era munca, in ziua de azi abea am timp sa citesc cele cateva threaduri care sunt inca active si la care am subscription.
    Eu am moderat ariile de Shootere si Strategii si parca mi-a fost mult mai usor.
    Am banat vreo 3-4 spammeri si am sanctionat 1-2 useri.
    In afara ca trebuia sa potolesc certurile iscate de strumfi, necrosero si raziel, in rest era ok si liniste.

Dar a trebuit in primele zile sa fac multa curatenie, sa mut niste topicuri, sa sterg niste topicuri deschise alandala, sa combin niste topicuri intr-un unul singur.

Quote Originally Posted by Bisti View Post
    Crede-mă ca n-ai timp. Stateam intre 8-10 ore pe zi pe forum si tot imi scapau destui de verificat. Si asta doar pe o arie de publicitate, GSM.
    Mda, aria aia e foarte mare cu foarte multi useri activi (cred ca cea mai aglomerata din tot forumul) si normal ca ar necesita vreo 4 moderatori.
    Last edited by jokercroker67; 13-01-2018 at 19:20.

15. Back To Top | #4855
    Registered User droopy_ro's Avatar
    Alt forum pe care il regret se numea militaryphotos.net acolo cand s-au saturat adminii, au instintat lumea ca in 30 zile se desfinteaza forumul.
    Daca e vorba de o decizie similara o sa ne anunte un admin, sau cel putin asa ar fi onorabil. Nu putem avea pretentii pe gratis.
    "You want me to fly in the back of a little tiny fighter aircraft with a crazy fighter pilot who thinks he's invincible, home in on a SAM site in North Vietnam, and shoot it before it shoots me, you gotta be shitting me!"
    - Captain Jack Donovan

16. Back To Top | #4856
    Quote Originally Posted by droopy_ro View Post
    Alt forum pe care il regret se numea militaryphotos.net acolo cand s-au saturat adminii, au instintat lumea ca in 30 zile se desfinteaza forumul.
    Daca e vorba de o decizie similara o sa ne anunte un admin, sau cel putin asa ar fi onorabil. Nu putem avea pretentii pe gratis.
    Nu cred ca adminul e obligat sa-ti spuna ce face cu proprietatea lui. Poate sa inchida forumul si maine daca considera asta, e forumul lui in fond.

Uita-te la Level, a murit peste noapte, fara anunturi, fara nimic.
    Au incercat proprietarii sa-l reinvie cu alt nume - Nivelul 2, dar nemaiavand succesul anterior, azi fiind mai mult un forum de nisa cu foarte putini useri.

Din moment ce in perioada asta Silviu sau Assassin nu au numit un admin nou si nu a luat ceva masuri pana acum privind spam-ul de boti coreeni, iar site-ul e lasat intr-o situatie deplorabila de vreo 2 ani, e clar ca asta e sfarsitul!

Eu propun sa ne facem mai bine planuri si ce vom face in epoca post-CG: fie emigram noi ultimii ramasi pe Softpedia (desi e cam sux forumul ala), fie deschidem un grup Computer Games pe Facebook (evident, daca adminii sunt de acord pentru ca sunt chestiuni ce tin de drepturi de autor) pentru a mentine mostenirea multi ani de acum inainte.
    Fie emigram pe forumurile americane de gaming, fiecare pe drumul lui, asta fiind cel mai probabil.

Pentru ca alt forum romanesc de gaming ca CG nu o sa mai existe niciodata.
    Epoca forumurilor si blogurilor s-a cam incheiat de cand cu monopolul retelelor sociale ca Facebook, Reddit, Twitter etc.
    Last edited by jokercroker67; 13-01-2018 at 19:43.

17. Back To Top | #4857
    Aberezi, ca intotdeuna, d-aia ai si luat ban de atatea ori. Esti mult prea stresat/stresant. Daca iti vedeai de patratica ta si de articolele tale, era ok. Chiar nu trebuia sa te bagi peste tot si sa traiesti pentru forumul asta. Get over it, what was done, was done. Nu esti in stare sa respecti un regulament si vrei tu sa schimbi lumea, in calitate de ce, no lifer?

Si nu am nici un entuziasm pentru asta, asta am si scris. E ceva necesar si ar trebui facut si da, as face asta Nu trebuie sa ma platesca nimeni, lol.

18. Back To Top | #4858
    Get over it, what was done, was done. Nu esti in stare sa respecti un regulament si vrei tu sa schimbi lumea, in calitate de ce, no lifer?
    DA

Tocmai ca daca eu ramaneam moderator, forumul, cel putin pe partea de gaming, nu ajungea in situatia asta sa fie invadat de boti coreeni.
    Oare de ce m-a ales Bossman sa fiu eu moderator in 2014 si nu tu care esti mai vechi pe forum de te crezi "grozav"?

Ca Bossman a fost aiurea si m-a revocat din cauza prostelei de corectitudine politica cum l-a revocat si pe Bisti (cu toate ca el se implica cel mai mult pe GSM dintre toti moderatorii de acolo), e alta discutie.

Ce sa mai, poate ca din cauza leadership-ului, dar si din cauza multor useri toxici, forumul asta cam merita sa MOARA!
    Poate ca e mai bine asa! Se numeste selectie naturala.

Ce nu-mi place e ca automat castiga Softpedia concurenta, devenind forumul romanesc suprem. Culmea ironiei daca stai sa te gandesti......pentru cunoscatorii care ii stiu povestea si de catre cine a fost fondat, acela fiind la randul sau un alt CG-ist izgonit.
    Karma!
    Last edited by jokercroker67; 13-01-2018 at 21:00.

19. Back To Top | #4859
    Quote Originally Posted by jokercroker67 View Post
    Oare de ce m-a ales Bossman sa fiu moderator eu si nu tu care esti mai vechi pe forum care te crezi "grozav"?
    Poate pentru ca nu am vrut/cerut niciodata asta sau nu a fost nevoie? Nu ma cred "grozav", sunt doar corect si impartial si sunt in stare sa respect un regulament, nu cred ca ai nevoie de o alta calitate

Hai sa nu ne masuram pasaricile aici, e absurd si penibil. Tocmai asta zic, te activezi mult prea repede si esti foarte stresat. Relax, man, nu e sfarsitul lumii.

20. Back To Top | #4860
    Poate pentru ca nu am vrut/cerut niciodata asta sau nu a fost nevoie? Nu ma cred "grozav", sunt doar corect si impartial si sunt in stare sa respect un regulament, nu cred ca ai nevoie de o alta calitate
    Pai nici eu nu am cerut si nu mi-am imaginat niciodata ca o sa fiu moderator aici si nici n-am dorit.

Probabil ca nici Bossman n-a vrut si careva o fi pus vorba buna despre mine care mi-a urmarit activitatea virtuala in acei ani..........sau poate s-a intamplat din cauza ca Bossman a pierdut un pariu in fata lui Tartoru sau Assassin la un joc de tip adevar sau provocare. E posibil sa fi fost pur intamplator.

1.  
Page 243 of 244 FirstFirst ... 143193233240241242243244 LastLast

Bookmarks

Bookmarks