brat cine are inregistrarea de la emisiunea lui Dan Diaconescu de sambata 21 ianuarie?
Results 1 to 16 of 16

Thread: cine are inregistrarea de la emisiunea lui Dan Diaconescu de sambata 21 ianuarie?

Registered User victorash82's Avatar

Question cine are inregistrarea de la emisiunea lui Dan Diaconescu de sambata 21 ianuarie?

pe 21.01.2006 la ora 21 a fost o emisiune foarte interesanta in care Dan Diaconescu a invitat 4 cercetatori (dintre care Ionel Moharta,Vasile Rudan,Emil Streinu).a intrat in direct prin telefon si Eugen Celan de care poate ati mai auzit.
    s-au abordat foarte mult subiecte incredibile dintr-un domeniu larg care unii il definesc ca: paranormal(desi este o denumire improprie pt to ce s-a dezbatut);cum ar fi:teoria fractalior,a stringurilor,cercetari facute in tara noastra in Retezat,portaluri,stiinte nonconventionale,frecventa Shumann,gauri negre,diverse descoperiti si inventii flosite in razboaie,aura,suflet,holografie,influenta sunetului asupra materiei..etc
    cine a vazut emisiunea poate comenta liber despre ea dar ceea ce conteaza pentru mine este daca cineva a tras emisiunea(preferabil in format electronic,merge si caseta video) si poate sa ma contacteze ca sa vad cum pot face si eu rost de ea.

Aquashark's Avatar
    DHB14 - 300 - Thread
    jesus..
    tu chiar crezi ca inregistreaza cineva asemenea dejectii televizate?
    lipsa de idei a unui game designer se ascunde sub paravanul "realismului"

Super Street Fighter4 & King Of Fighters 13 (Steam) tag: pokeshark

Nick anterior: Badgiah Badger's Avatar
    Eu o am. Contacteaza-ma cand intrii in forma astrala.
    Fata-n Spate

Si de ce e thread-ul asta la Stonehenge ?! \
    I'm going slightly mad.

@Aquashark: da-i un search pe odc sau pe torrenturi si vei fi uimit.
    @bursucel: am pus threadul asta la Stonehenge pt ca e singurul loc care mi s-a parut potrivit. Daca nu cei care posteaza aici atunci cine ar fi putut trage de pe otv emisiunea. Si in plus tot ce s-a vorbit acolo are f multa legatura cu subiectele discutate aici, chiar daca nu s-a abordat sub Stonehenge.
    Oricum am rezolvat.multumesc de interes

SF
    SF is offline

Era o chestie tare la padurea Hoia din cluj. Cica daca iti bagi mana intr-un tufis, nu ti-o mai vezi.

Registered User cactusul_pufos's Avatar
    Mana?

Registered User accusive's Avatar
    ... weird stuff with da hand ..
    i run with scissors

Banned Pierce's Avatar
    Daca scot din buzunar 1000E si ii dau lui Dan Diaconescu sa apar sambata seara la OTV; si vin pe post si spun ca toata lumea trebuie sa-si manance propriul cacat pentru ca am facut eu niste experimente din care a rezultat ca te vindeci de 412 boli daca iti mananci propriile fecale....ei bine..........pun punem pariu ca se gasesc 20 de idioti care sa ceara inregistrarea emisiunii?

Quote Originally Posted by loosername
    Daca scot din buzunar 1000E si ii dau lui Dan Diaconescu sa apar sambata seara la OTV; si vin pe post si spun ca toata lumea trebuie sa-si manance propriul cacat pentru ca am facut eu niste experimente din care a rezultat ca te vindeci de 412 boli daca iti mananci propriile fecale....ei bine..........pun punem pariu ca se gasesc 20 de idioti care sa ceara inregistrarea emisiunii?
    poti sa faci kestia asta daca vrei. as fi curios...oricum este cam off topic
    nu prea am inteles ultima parte...m-ai facut cumva indirect idiot?

Banned Pierce's Avatar
    nope

sa zic putina istorie a topicului asta daca tot vad ca se bucura de o oarecare popularitate
    stiu ca la emisiunile lui Dan Diavonescu vin fel de fel de persoane, mai bune mai "nebune"...el vrea sa aduca senzationalul ca sa aiba audienta. de aceea si eu sunt destul de circumspect si nu pun botu la tot ce zic aia pt ca la urma urmei am si eu un discernamant. sunt oameni interesanti totusi...
    in momentul in care am pus postul, am zis: hai sa il pun ca nu se stie niciodata. mai mult din curiozitate ca imi tot zicea mama ca ce interesant a fost. multe lucruri din ce se povesteau pe acolo le mai auzisem...ma rog nu asta e imp. pana la urma am mai prins o emisiune in care era d-ul Emil Streinu si am dat un sms ca sa ii cer nr de tel. nici nu stiam daca o sa primesc rasp sau nu dar ceea ce m-a uitmit e ca a doua zi am primti un tel chiar de la el si am vorbit. urma sa ne vedem dar nu s-a putut din prima si apoi a intervenit ceva si am decis sa o mai aman putin...
    ceea ce m-a atras de fapt e chiar faptul ca aici in romania daca vroiam puteam sa fac niste experimente stiintifice pe niste kestii care se cred "paranormale", dar in ultima vreme a inceput sa se mai ridice acest val mitic asupra acestor fenomente
    in rest ce pot sa zic...fiecare om are pasiunile si nebuniile lui si are dreptul la opinie...si fiecare se simte bine in preajma celor asemenea lui...si nu se stie niciodata de unde mai aflii cate ceva...asa ca filosofia mea e sa nu neg un lucru din prima pe nici un motiv; il tin mite, il testez,apoi mi-l insusesc sau nu...bine-nteles in niste limite si apeland la discernamant, logica si alte unelte

nope
    ok

42
    42 is offline
    theultimateanswer 42's Avatar
    Poater ca nope-ul se refera la partea cu "indirect"
    >>>>>>>>> FOTO <<<<<<<<<

mágico! Cowboy's Avatar
    nope

Felicitari, delivery perfect.
    The last thing I saw with my own eyes was the bleached interior of the medical lab in Earth's orbit, right before they froze me for the journey into the void darkness, to a destination that I felt mythical. When I opened them again I saw the blue dials of my hud and readouts of my systems. I screamed. With my new machine lungs I screamed and screamed and heard the others scream through my audio systems. We were changed.

Registered User
    Quote Originally Posted by victorash82 View Post
    pe 21.01.2006 la ora 21 a fost o emisiune foarte interesanta in care Dan Diaconescu a invitat 4 cercetatori (dintre care Ionel Moharta,Vasile Rudan,Emil Streinu).a intrat in direct prin telefon si Eugen Celan de care poate ati mai auzit.
    s-au abordat foarte mult subiecte incredibile dintr-un domeniu larg care unii il definesc ca: paranormal(desi este o denumire improprie pt to ce s-a dezbatut);cum ar fi:teoria fractalior,a stringurilor,cercetari facute in tara noastra in Retezat,portaluri,stiinte nonconventionale,frecventa Shumann,gauri negre,diverse descoperiti si inventii flosite in razboaie,aura,suflet,holografie,influenta sunetului asupra materiei..etc
    cine a vazut emisiunea poate comenta liber despre ea dar ceea ce conteaza pentru mine este daca cineva a tras emisiunea(preferabil in format electronic,merge si caseta video) si poate sa ma contacteze ca sa vad cum pot face si eu rost de ea.
    Salut! Pana la urma ai gasit inregistrarea?

Registered User MonK3y's Avatar
    Quote Originally Posted by DJ Static View Post
    nope
    rad k prostu degeaba

1.  
    Jerry DHB14 - Last post