brat Oglinda sparta
Results 1 to 18 of 18

Thread: Oglinda sparta

Registered User

Oglinda sparta

salut. sunt stresat rau ca mi s-a spart astazi o oglinda din aia mica, ce statea pe dulapiorul din baie. faza e ca nu am atins-o, pur si simplu a cazut de acolo si s-a spart in trei bucati... deci daca le are cineva cu superstitiile, poate imi spune si mie care e adevarata: 7 ani de ghinion sau moare cineva din casa. sunt tare stresat...
    scuze daca am deschis threadul unde nu trebuie.

Moderator ninanina's Avatar
    DHB14 - 300 - Thread
    SUPERSTÍŢIE, superstiţii, s.f. Prejudecată care decurge din credinţa în spirite bune şi rele, în farmece şi vrăji, în semne prevestitoare, în numere fatidice sau în alte rămăşiţe ale animismului şi ale magiei; p. ext. practică superstiţioasă. – Din fr. superstition, lat. superstitio.
    Nu cred in superstitii.Si te sfatuiesc sa nu o faci nici tu.
    O masca-avem, ce minte si zambeste,Ne-ascunde-obrajii, ochii ni-i umbreste -Umanei siretenii - iata ce platim:Cu inimile-n zdrente, noi zambim Noian de perfidii rostind, fireste.

Moderator Ivan's Avatar
    Am mutat putin topicul, nu mi se pare extrem de religios.

Armoured Dragon Warrior's Avatar
    Eu cunosc un geamgiu care are cateva camioane de oglinzi sparte la activ. Si toti ai lui sunt bine mersi si omul prospera.

Nu mai zic de furnizorul nostru de geamuri (Saint Gobain), cel mai puternic fabricant de geamuri de pe planeta (Cititi ce scrie pe geamurile de Porsche, Mercedes, Volvo, Opel, etc) care taie-sparge la oglinzi de nu le mai stie numarul. Si saracii de ei sunt plini de bani si nu am auzit sa fie vreunu in doliu mai mult decat incident(z)ele naturale ale acestui eveniment nedorit.

Aproape ca imi vine sa pun si eu mana pe un ciocan...
    Nu poti forta un om sa te placa; nu esti bine venit, pleaca.. (Parazitii 2007)

Nick anterior: Scorpio83
    O sa mori.

pur si simplu graS big_bum's Avatar
    nu cred ca este adevarat. joi este ziua mea ghinionista si am trecut cu bine de ea. faza cu pisica neagra este o prostie, marinarii chiar iau o pisica naegra pe vasa ca sa ii fereasca de rele. cu 13 ca sa zic. tot o prostie. vineri 13- o zi frumoasa pt mine. duminica 15- am lovit masina. deci...

Femeile sunt ca Linuxul. Odata ce te-ai prins cum sa lucrezi cu el, vrei sa incerci mai multe distributii.
    Nexus 5 kernel
    Bumberry Pi - a blog running on a Raspberry Pi about Raspberry Pi running a blog.

Junglist spoe's Avatar
    am avut un papagal care a daramat o oglinda,spargand'o evident.a murit la scurt timp dupa..de batranete
    My life went to hell and all i've got is this lousy T-Shirt.

Registered User
    Parerea mea despre superstitii si inplicit despre ce ai patit tu - nu scapi de ele. Atata timp cat ai chestia asta pe cap, indiferent de argumentele logice (poti acuma sa stai sa citesti 1000 de carti anti-superstitii), tot ai psihicul dirijat e treaba asta. SIngura cale sa scapam de ele nu este pentru noi, ci pentru cei din jurul nostru- ma refer in primul rand la copii - sa ii invatam ca sunt big bullshit .
    don't you have anything better to do?

Registered User Сталкер's Avatar
    Quote Originally Posted by andymandy View Post
    salut. sunt stresat rau ca mi s-a spart astazi o oglinda din aia mica, ce statea pe dulapiorul din baie. faza e ca nu am atins-o, pur si simplu a cazut de acolo si s-a spart in trei bucati... deci daca le are cineva cu superstitiile, poate imi spune si mie care e adevarata: 7 ani de ghinion sau moare cineva din casa. sunt tare stresat...
    scuze daca am deschis threadul unde nu trebuie.

Haha, grow up dudes!! Suntem in secolul XXI. Am inventat inteligente artificiale! Suntem gata sa mergem pe alte planete! Si noi ne "speriem" pe noi de frica pentru ca am spart o oglinda. Jeez
    Сталкер...Stалкер...Stalкер...Stalker

Registered User
    Hmm.. Where is my jet pack?
    don't you have anything better to do?

Junglist spoe's Avatar
    Serios acum,singura cale sa scapi de superstitii este sa le infrunti.Spargi intr'o zi de 13 niste oglinzi in timp ce te intorceai din drum ca ti-ai uitat ceva acasa,dupa ce o pisica neagra ti-a taiat calea.

Registered User awne's Avatar
    Quote Originally Posted by nospoe View Post
    Serios acum,singura cale sa scapi de superstitii este sa le infrunti.Spargi intr'o zi de 13 niste oglinzi in timp ce te intorceai din drum ca ti-ai uitat ceva acasa,dupa ce o pisica neagra ti-a taiat calea.

+++ dupa ce ai varsat sarea si sa fie intr-o zi de marti sau vineri
    ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗
    ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣
    ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝

Rush's Avatar
    Este o afectiune mentala
    Another form of Group Think is the stigmat placed on the "Conspiracy Theories". And the mainstream media, as said before, has been proven to sway at least 80% of the public’s opinion. The logic is undeniable. Media in every form is put in place to make people feel stupid for even keeping an open mind towards ''conspiracy theories''.

Megalomaniac's Avatar
    Quote Originally Posted by Rush View Post
    Este o afectiune mentala
    Nu neaparat...unele au explicatii rationale...cum e cea cu solnita varsata, sau cu trecutul pe sub o scara etc.
    - Care este leguma cu cea mai mare concentraţie de alcool?
    - Mazărea borîtă pe perete.

Top Tip Of The Week: When going through airport customs and you are asked "do you have any firearms with you?" do not reply "what do you need?"

"Nu pot ei fura cat puteti voi sta pe alte threaduri."

combat chicken bau_bau646's Avatar
    vreau si eu sa citesc explicatiile, sunt curios

pur si simplu graS big_bum's Avatar
    Quote Originally Posted by Megalomaniac View Post
    Quote Originally Posted by Rush View Post
    Este o afectiune mentala
    Nu neaparat...unele au explicatii rationale...cum e cea cu solnita varsata, sau cu trecutul pe sub o scara etc.
    Poate doar astea 2.

Faza cu scara mi se pare mai adevarata.

bau: daca treci pe sub o scara sprijinita de un perete(se formeaza un triunghi), cica ar fi ceva legat de Sfanta Treime(triungiul). Sincer acum nu mai stiu ce ar trebui patesti, dar cica "nu e bine".

De multe ori aud asta cu "nu e bine" si de fiecare data cand intreb: De ce? Explica de ce? , vine raspunsul: "Asa se zice"

Femeile sunt ca Linuxul. Odata ce te-ai prins cum sa lucrezi cu el, vrei sa incerci mai multe distributii.
    Nexus 5 kernel
    Bumberry Pi - a blog running on a Raspberry Pi about Raspberry Pi running a blog.

Megalomaniac's Avatar
    Pai sarea era mai scumpa ca aurul pe vremi de mult apuse, era o risipa s-o versi. Iar cu scara e si mai logica, cine ridica o scara o face sa urce un obiect sau sa lucreze la inaltime, de unde si posibilitatea sa te alegi cu un ciocan de tinichigerie in cap daca tii musai sa treci pe sub scara. Astea nu-s neaparat superstitii, sunt invataminte Asa nu! nascute din realitate. Mai sunt si altele...
    - Care este leguma cu cea mai mare concentraţie de alcool?
    - Mazărea borîtă pe perete.

Top Tip Of The Week: When going through airport customs and you are asked "do you have any firearms with you?" do not reply "what do you need?"

"Nu pot ei fura cat puteti voi sta pe alte threaduri."

Junglist spoe's Avatar
    Cu oglinda cred ca explicatia e asemanatoare cu cea a solnitei date de Megalomaniac..tin minte sa fi citit pe undeva ca odinioara si sticla era scumpa...sau poate era doar riscul sa iesi din casa cu hainele neasortate si freza naspa

1.  
    DHB14 - 728 - Last Post