Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 20 of 21

Thread: Pierdere Telefon

1. Back To Top | #1

Pierdere Telefon

Imi puteti spune ce aplicatii sa instalez sau pe ce site-uri trebuie sa imi fac conturi pentru telefonul ZTE A610 in cazul in care il pierd sau imi este furat ca sa il pot urmari de acasa de pe laptop sau de pe un alt telefon si sa il gasesc chiar daca este inchis telefonul sau internetul de la acel telefon.

2. Back To Top | #2
    Psychedelic mind TranceRem's Avatar
    Phone
    one+ one
    nu te mai uita la filme sf. din momentul in care telefonul e gasit de altu adio in 99% din cazuri.
    se poate rescrie softu de la zero si gata.
    Sony a7r II +Zeiss 25/2 85/1.8 55/1.8 16-35/4 35/2.8 Minolta: 28/2.8 50/1.4 35-105/2.5-4.5 70-210/4
    backup : d750 + 16-35N 4 VR + 50 1.4D + 85 1.4 + SB910

3. Back To Top | #3
    Registered User faraverete's Avatar
    Phone
    HTC One
    Cea mai eficienta metoda e sa'l brickuiesti in caz ca iti e furat / pierdut de tot prin google. Nu stiu sa te indrum cum sa faci asta, probabil trebuie sincronizat cu google si vei avea la un moment dat one click brick, iar asa stii ca nu va mai folosi nimeni telefonul ala
    Diablo 3 battle tag: Faraverete#2252

4. Back To Top | #4
    Sau imi poti spune aplicatii pentru acest telefon care chiar iti localizeaza unde este telefonul tau daca este activa conexiunea la internet.

5. Back To Top | #5
    Quote Originally Posted by faraverete View Post
    Cea mai eficienta metoda e sa'l brickuiesti in caz ca iti e furat / pierdut de tot prin google. Nu stiu sa te indrum cum sa faci asta, probabil trebuie sincronizat cu google si vei avea la un moment dat one click brick, iar asa stii ca nu va mai folosi nimeni telefonul ala
    Exista aplicatia Find My Phone care iti inchide de la distanta telefonul sa nu il mai poti folosi deloc, dar eu vreau sa localizez unde este telefonul meu chiar daca cu o eroare de cateva sute de metri.

6. Back To Top | #6
    Registered User
    Cu google , dar daca e inchis telefonul, degeaba. Android Manager se numeste aplicatia.
    Ti-a fost util acest mesaj? Rasplateste-l pe autor prin folosirea codului de voucher AFFDVGSR in comenzile tale la PC Garage si Garage Mall si vei primi discount 1%!

7. Back To Top | #7
    just passing... Rover's Avatar
    Vezi si Cerberus.
    Cat despre gasit, exceptand cazul in care esti un interlop bazat, nu mi-as face mari sperante ca o sa te ajute politia daca le dai locatia.
    Si-a localizat telefonul furat si a mers glont la politie. Raspunsul primit de la oamenii legii a fost halucinant

Si parca mai citisem un articol chiar mai recent, dar nu-l mai gasesc...

8. Back To Top | #8
    Registered User
    Angajezi un detectiv, sa prinda hotul in flagrant, apoi pa pa hot.
    Ti-a fost util acest mesaj? Rasplateste-l pe autor prin folosirea codului de voucher AFFDVGSR in comenzile tale la PC Garage si Garage Mall si vei primi discount 1%!

9. Back To Top | #9
    Paladin Sir Andrew's Avatar
    Un coleg de-al meu si-a pierdut telefonul acum ceva timp. Am zis hai sa incerc sa preintampin. Am zis sa incerc sa fiu mai atent. Si sa incerc ceva software cu telefonul. Blocat cu amprenta si parola. Activat tot timpul wifi, date mobile si gpsul. wifi se mai conecteaza automat la retele libere deci poti vedea sa zicem unde ar fi. Toate bune si frumoase.Am zis hai sa incerc sa il inchid. nu am reusit pt ca imi cerea amprenta si parola la inchidere. Hai sa fac diverse combinatii de taste pt a il reseta. Nimic. Ok. Intru pe google acoount. Il gasesc fara probleme. Chiar il vede foarte bine unde ar fi. Am zis gata. Nu il mai fura nimeni. Pana se descarca telefonul il localizez eu. Dupa vreo juma de ora de exaltare am realizat ca poti scoate simul. Deci mumu date mobile. Doar daca fraierul trece pe langa un mall sau ceva care se conecteaza automat, desi ma indoiesc ca si acolo cere niste accepturi pana sa te conectezi.
    Concluzie: Daca reusesti in 15-20 min sa il localizezi mai ai sanse. Apoi cand ti-a scos simul papa. In general cei care fura telefoane au si acel ac pt a iti scoate simul. Doar daca il gaseste vreun fraier si ii ia vreo juma de ora sa isi dea seama ca ii trebuie ac pt a scoate cartela. Oricum sanse spre zero in recuperarea unui telefon in cazul de pierderi sau furt.
    Ești prost și vrei să te remarci?Aprinde proiectoarele!Ești cel mai prost?Aprinde și stopul de ceață!

10. Back To Top | #10
    De regula, in cazurile astea nu-ti mai pasa de telefon cat iti pasa de datele si pozele din el.
    Asa ca esti fericit daca apuci sa-i faci remote un wipe...

PS. Iar daca esti unul care spui ca n-ai mare lucru pe telefon insa iti pare rau ca ai dat 3500+ pe el, inseamna ca nu ti-ai ales telefonul potrivit

11. Back To Top | #11
    Registered User iconicpaul's Avatar
    Phone
    Huawei P9
    Quote Originally Posted by Rover View Post
    De regula, in cazurile astea nu-ti mai pasa de telefon cat iti pasa de datele si pozele din el.
    Asa ca esti fericit daca apuci sa-i faci remote un wipe...
    in majoritatea cazurilor, pozele sunt sincronizate pe cont deci nu le pierzi, doar daca ai card SD cu poze nesincronizate insa asta e grija cea mai mica
    daca se pierde un telefon, e foarte important cat de repede e gasit si de cine si cat de repede isi da seama proprietarul ca ii lipseste si aici uneori si minutele fac diferenta in sensul ca se pot face plati online mai ales daca e paypal activat si se pot schimba parole la diverse conturi cea ce e o catastrofa de 10 mai mare ca unele poze sau telefonul in sine

la final, depinde mult ce setari sunt facute pe el insa la android se da hard reset si "la gara"

12. Back To Top | #12
    75% apa Doctor Bonez's Avatar
    Phone
    Sony Xperia T
    Quote Originally Posted by iconicpaul View Post
    [...] se pot schimba parole la diverse conturi
    Mai toate aplicațiile serioase îți cer să introduci parola veche înainte să te lase să faci asta.
    Nashpa...

"In the beginning the Universe was created. This has made a lot of people very angry
    and has been widely regarded as a bad move." (Douglas Adams)

13. Back To Top | #13
    Registered User Licaon_Kter's Avatar
    Phone
    M̵at̢ȩ̕9̕,҉͏Z͝3͘,̶Z3͜C̕͢
    Tu nu îl ții criptat (cum vine implicit) pentru că?

14. Back To Top | #14
    Nu inteleg ce sa tin criptat, asa ca probabil nu-l tin.
    Sau, daca zici ca e implicit...
    Si nu, daca te referi la deblocare, nu am nicio metoda de securitate la deblocare.

15. Back To Top | #15
    Pedofilie si viol: frecventate si a cceptate in islamism

https://www.seruah.com/pedofilie-si-...-islamism.html

Ia atitudine, ia, citește celelalte articole de pe site pentru a înțelege de ce, în special cele din rubrica "islamul expus". Conștientizează. Măcar răspândește.

Cucerile islamice: cel mai sangeros capitol din istoria omenirii

https://www.seruah.com/cuceririle-is...-omenirii.html

Pentru cei ce cred în vampiri, este momentul ca adevărul să iasă la lumină. Vlad Țepes nu a fost un monstru psihopat băutor de sânge și vampir, în ciuda a ceea ce împing inamicii lui despre el. Dacă există vampiri, există doar vampiri energetici. Citește și celelalte articole de pe site și educă-i și pe restul.

https://www.seruah.com/adevarul-despre-vlad-tepes.html

16. Back To Top | #16
    Registered User Licaon_Kter's Avatar
    Phone
    M̵at̢ȩ̕9̕,҉͏Z͝3͘,̶Z3͜C̕͢
    Nu inteleg ce sa tin criptat, asa ca probabil nu-l tin.
    Partitia de date.

Si nu, daca te referi la deblocare, nu am nicio metoda de securitate la deblocare.
    Atunci nu conteaza, stai linistit si schimbati toate parolele de la toate conturile...

17. Back To Top | #17
    Registered User
    Quote Originally Posted by Sir Andrew View Post
    Un coleg de-al meu si-a pierdut telefonul acum ceva timp. Am zis hai sa incerc sa preintampin. Am zis sa incerc sa fiu mai atent. Si sa incerc ceva software cu telefonul. Blocat cu amprenta si parola. Activat tot timpul wifi, date mobile si gpsul. wifi se mai conecteaza automat la retele libere deci poti vedea sa zicem unde ar fi. Toate bune si frumoase.Am zis hai sa incerc sa il inchid. nu am reusit pt ca imi cerea amprenta si parola la inchidere. Hai sa fac diverse combinatii de taste pt a il reseta. Nimic. Ok. Intru pe google acoount. Il gasesc fara probleme. Chiar il vede foarte bine unde ar fi. Am zis gata. Nu il mai fura nimeni. Pana se descarca telefonul il localizez eu. Dupa vreo juma de ora de exaltare am realizat ca poti scoate simul. Deci mumu date mobile. Doar daca fraierul trece pe langa un mall sau ceva care se conecteaza automat, desi ma indoiesc ca si acolo cere niste accepturi pana sa te conectezi.
    Concluzie: Daca reusesti in 15-20 min sa il localizezi mai ai sanse. Apoi cand ti-a scos simul papa. In general cei care fura telefoane au si acel ac pt a iti scoate simul. Doar daca il gaseste vreun fraier si ii ia vreo juma de ora sa isi dea seama ca ii trebuie ac pt a scoate cartela. Oricum sanse spre zero in recuperarea unui telefon in cazul de pierderi sau furt.
    Daca il gaseste un fraier mai intai il inchide de la buton, apoi face rost de ac si scoate simul, apoi rescrie softul si la revedere, o chestie misto este la Xiaomi, nu am documentat foarte bine daca poti trece peste, adica sa ai un cont miui activ permanent, hotul chiar daca rescrie softul inainte sa intre in android ii cere parola contului, nu are parola contului telefonul nu merge, nu stiu cum se poate ocoli chestia asta
    Gramatica mea nu se simte bine astazi, are gripa porcina

18. Back To Top | #18
    Nu poate fi inchis de la buton. Iti cere amprenta sau parola pt a il inchide. Tu nu detii un smartphone mai nou? Chiar am scris in post ca nu poate fi oprit din buton. Apesi pana poimarti, nu se inchide. Bateria nu poate fi scoasa etc. Ce am scris in post ramane valabil. Calcaiul lui Ahile este acul pt sim.
    De ce ma puneti sa repet un post scris mai sus?

19. Back To Top | #19
    Registered User iconicpaul's Avatar
    Phone
    Huawei P9
    poti sa il resoftezi sau sa dai un force reset daca il conectezi la un laptop prin cablu USB, ma rog asta e o varianta foarte generala, depinde mult de marca telefonului si presupune bineinteles ca hotul sa aiba la indemana un laptop si evident cunostinte tehnice
    sau varianta de timp mai lung ca te joci pe el vreo 2 ore pana se epuizeaza bateria si banuiesc ca in situatia respectiva categoric de inchide, nu stiu daca dupa reincarcare poti da reset doar din butoane

la android, Meizu mai avea sistem de blocare hardware ca la iPhone
    oricum, e limpede ca in caz de pierdere, nu exista solutii de recuperare a aparatului, ideea era cat de multe pierderi poate cauza cineva care gaseste telefonul prin manipularea conturilor si eventual plati online si reincarcari de cartele unde nu se cer prea multe date, spre exemplu la Paypal exista ceva gen "one touch" care daca e activat si e memorat un card si pe card sunt bani, se autorizeaza plati direct la orice adresa

insa daca proprietarul nu are carduri sau sunt toate goale si are cartela in loc de abonament, altul nu poate fura cea ce nu ai, doar unele conturi in cel mai rau caz
    Last edited by iconicpaul; 26-03-2018 at 09:01.

20. Back To Top | #20
    Am si zis ca daca nu reusesti in maxim 30 min sa il localizezezi, e o cauza pierduta. Cine il gaseste pe strada, in zapada, pe banca in parc etc nu umbla cu laptop de hackuit dupa el. Pt un basic user in maxim 10-20 min isi da seama ca daca ii scoate simul nu mai poate fi localizat. Daca dai peste bobârci vechi, il inchizi sau scoti bateria.
    Iar sa te joci 2 ore pe el nu poti. Cere amprenta si parola. Iar in 2 ore il poti localiza lejereanu, daca ala e prost de bubuie.
    Ești prost și vrei să te remarci?Aprinde proiectoarele!Ești cel mai prost?Aprinde și stopul de ceață!

1.  
Page 1 of 2 12 LastLast

Bookmarks

Bookmarks