Page 382 of 384 FirstFirst ... 282332372379380381382383384 LastLast
Results 7,621 to 7,640 of 7670

Thread: Sugestii / Sfaturi in alegerea unui device mobil si accesorii (DOAR AICI SE VA POSTA)

1. Back To Top | #7621
    Am primit foarte multe recomandari pentru Xiaomi Redmi 4 si am vazut si multe review-uri cu el. Pare un best buy la pretul asta.

2. Back To Top | #7622
    Registered User catanzaro27's Avatar
    Phone
    Samsung Galaxy S8
    Pare...
    Eu n-as merge ca specificatii sub un A1 in ziua de azi. Si nu e scump la 850 ron nou.

~Curent~
    Samsung Galaxy S8

~Past~
    Xiaomi Mi Mix
    Nexus 4, 5
    Allview X2 Soul
    Samsung Galaxy Mega
    Samsung Galaxy Note 1, 2, 3
    Samsung Galaxy Nexus
    Acer S500
    Samsung Galaxy S, S3, S3 Mini, S5, S6 & A3
    Samsung Galaxy Xcover
    Samsung E100
    HTC Wildfire S
    iPhone 3G, 3GS, 4, 4S, 5, 5C, 5S
    , 6, SE
    LG Chocolate, G Flex 2, G2
    Motorola W220
    Sony Ericsson W800,
    K810
    Sony Xperia Z Ultra, Z & Z2
    Nokia Lumia 520, 800, E63, E52, 6500 Slide, 6131, 6300, E50, 3220, 3210
    Alcatel OT311

3. Back To Top | #7623
    Mi-a venit Xiaomi Redmi 4. La baterie imi apare utilizare 21h. Nu trebuia sa aiba sub 5 h? Ca doar ce l-am luat.

Telefonul are o problema cu camera. Cea frontala e blurata rau de tot pe aproximativ 30 % din imagine( efectiv acolo nu se vede nimic + ca e o calitate slaba, da stiu e camera frontala dar totusi ) iar camera din spate face pozele de o calitate foarte proasta.

Maine il duc la garantie. O sa vreau altul nou. Trebuie sa ma uit la codul lui sau unde?

4. Back To Top | #7624
    Ghost Hardware vLD's Avatar
    Quote Originally Posted by ciprianned View Post
    Mi-a venit Xiaomi Redmi 4. La baterie imi apare utilizare 21h. Nu trebuia sa aiba sub 5 h? Ca doar ce l-am luat.

Telefonul are o problema cu camera. Cea frontala e blurata rau de tot pe aproximativ 30 % din imagine( efectiv acolo nu se vede nimic + ca e o calitate slaba, da stiu e camera frontala dar totusi ) iar camera din spate face pozele de o calitate foarte proasta.

Maine il duc la garantie. O sa vreau altul nou. Trebuie sa ma uit la codul lui sau unde?

Xiaomi nu prea exceleaza la camere in gama medium, am avut 3s prime si acu' am mi max 2 si tot camera prastie e, oricum nu-s vreun fotograf si nici nu-mi pasa, daca fac 20-30 fotografii pe an e bine, in rest bateria tine de ii vine rau, 5300mAh. Xiaomi conduc bine pe partea de acumulatori si MIUI, amprenta merge excelent. Daca e vreodata sa sparg display-ul la mi max2 il cumpar din china cu 100 lei, e un ips si nu e paguba mare, mai e si de 6.44" ).
    metoda de contact : [email protected]

5. Back To Top | #7625
    Era de la folie. Au dat-o jos si acum merge normal camera din fata.

Pe telefonul vechi pe care am cartela nu mai pot sa fac poze si nu mai pot sa trimit mesaje+ ca trimite singur mesaje. Vreau sa bag cartela in telefonul nou. E ok, n-are virusi?

6. Back To Top | #7626
    Era de la folie. Au dat-o jos si acum merge normal camera din fata.

Pe telefonul vechi pe care am cartela nu mai pot sa fac poze si nu mai pot sa trimit mesaje+ ca trimite singur mesaje. Vreau sa bag cartela in telefonul nou. E ok, n-are virusi?

Poate ai vreo aplicatie care are functia asta de a trimite mesaje dar eu nu am mai auzit asta, o resetare n-ar strica, cartela o poti muta lejer.

7. Back To Top | #7627
    Asta stiam si eu ca nu sunt virusi pe cartela, dar voiam sa ma asigur.

Problema e ca nu reusesc sa copiez contactele pe cartela.

8. Back To Top | #7628
    Pervs R me TheCrusher's Avatar
    Imi puteti recomanda un telefon "old school" la care sa tina bateria o saptaman+ si sa mearga in orange/vodafone?

Am vazut la Germanos niste telefoane cu display alb/negru si niste taste foarte mari la vreo 200 de lei la liber dar nu mai stiu exact modelul...

9. Back To Top | #7629
    Registered User H_O_N_D_A's Avatar
    Quote Originally Posted by vLD View Post
    Xiaomi nu prea exceleaza la camere in gama medium, am avut 3s prime si acu' am mi max 2 si tot camera prastie e, oricum nu-s vreun fotograf si nici nu-mi pasa, daca fac 20-30 fotografii pe an e bine, in rest bateria tine de ii vine rau, 5300mAh. Xiaomi conduc bine pe partea de acumulatori si MIUI, amprenta merge excelent. Daca e vreodata sa sparg display-ul la mi max2 il cumpar din china cu 100 lei, e un ips si nu e paguba mare, mai e si de 6.44" ).

Care e SOT minim si mediu cu Mi Max 2 si in ce conditii?
    Vand iFi IDSD Micro(suporta inclusiv MQA) http://forum.computergames.ro/217-mu...casti-dsd.html

10. Back To Top | #7630
    Registered User lazio's Avatar
    Amator aici: alternativa pentru Huawei P9 lite 2017? Exclus mai scump. Si daca ramane asta, ce magazin cu servicii post vanzare ok? Evit emag din cauza depanero.
    Multumesc, zi faina!

11. Back To Top | #7631
    Xiaomi A1 32GB, Xiaomi Redmi Note 5 plus.
    Vand iFi IDSD Micro(suporta inclusiv MQA) http://forum.computergames.ro/217-mu...casti-dsd.html

12. Back To Top | #7632
    FallenAngel Fallen's Avatar
    Phone
    Samsung Galaxy S7
    Merita trecerea de la S7 la S7 Edge pentru ecran/edge pentru o diferenta infima?
    Am zis sa aleg S7 anul trecut pt ca nu imi placea edge-ul telefonului, insa il tot vad la colegi si imi place la nebunie cum arata.
    Dau cam 100lei diferenta pt un S7 edge sau cam 800lei diferenta pt un S8. Are rost sa merg pe S8, sau mai bine merg pe S7 Edge?
    M-am tot uitat la review-uri si parca nu vad cine stie ce plusuri in favoarea S8 cat sa merite diferenta respectiva.
    [GIGABYTE Z97X-Gaming 3][Intel Core i7-4790K][Phanteks P400S TG][Corsair RM650x]
    [Gigabyte GTX 1080 Xtreme Gaming 8GB DDR5X][4*4GB HyperX Savage 1866MHz][Corsair H80i]
    [Samsung PRO 512GB SSD / Micron 512GB SSD][LiteOn Bluray Writer]
    [Corsair Glaive RGB / Corsair K95 RGB Platinum MX Speed][Logitech Z506][LG IPS 34" UW 144Hz 34UC79G]

13. Back To Top | #7633
    Registered User
    Phone
    Galaxy s6
    Quote Originally Posted by Fallen View Post
    Merita trecerea de la S7 la S7 Edge pentru ecran/edge pentru o diferenta infima?
    Am zis sa aleg S7 anul trecut pt ca nu imi placea edge-ul telefonului, insa il tot vad la colegi si imi place la nebunie cum arata.
    Dau cam 100lei diferenta pt un S7 edge sau cam 800lei diferenta pt un S8. Are rost sa merg pe S8, sau mai bine merg pe S7 Edge?
    M-am tot uitat la review-uri si parca nu vad cine stie ce plusuri in favoarea S8 cat sa merite diferenta respectiva.
    Pt 100 lei dif poti face trecerea la s7 edge linistit...bateria si ecran mai mare...

14. Back To Top | #7634
    Asta stiam si eu ca nu sunt virusi pe cartela, dar voiam sa ma asigur.

Problema e ca nu reusesc sa copiez contactele pe cartela.
    Le-am copiat pana la urma manual.

Ce am observat pana acum.
    1. La toate apelurile persoanele de la celalalt capat al ,,firului ma auzeau foarte prost sau uneori deloc! Se aude un bazait in difuzor ( apropo, tel are 2 difuzoare, doar unul merge). In plus de asta se intelege greu ce spune interlocutorul. Repet, greu! Volumul pentru apel il am la maxim.
    2. Cand filmez imi frameaza si nici calitatea nu e buna. Si la poze calitatea lasa de dorit. YouTube
    3. Clipurile. Le dau la cea mai mare calitate 720p si se vad foarte prost, cu patratele mici.

15. Back To Top | #7635
    1. Mai mult ca sigur are un singur difuzor in partea de jos, in cealalta parte fiind microfonul, doar gaurile arata la fel, e chestie de design.
    2. Depinde de contitiile de iluminare framerate-ul. Nu e vreun secret ca nu au pus camere foarte bune pe telefoanele entry-mid, dar usor usor se ajunge la un nivel decent cu noile modele.
    3. Ambele camere filmeaza 1080p conform gsmarena.

Parerea mea e ar fi meritat mult mai mult un Xiaomi Redmi Note 4 3GB/32GB la 700ron, Xiaomi Redmi 5 Plus 3GB/32GB la 818ron, Xiaomi Redmi Note 4 4gb/64GB 829ron, Xiaomi A1 4GB/32GB 850ron, toate oferind un pret/calitate si performanta superioare.

16. Back To Top | #7636
    Quote Originally Posted by H_O_N_D_A View Post
    Care e SOT minim si mediu cu Mi Max 2 si in ce conditii?

Salut, o sa analizez zilele astea treaba dar per total ma tine 2 zile cu youtube, whatsapp si vizionat netflix, o sa pun printscreenuri aici.

17. Back To Top | #7637
    xiaomi a1 sau huawei p10 lite? (nou)

18. Back To Top | #7638
    A1 sau Redmi Note 5 Plus, in functie de prioritati. Poti sa adaugi pe lista si Nokia 6 2018 daca vrei alternativa Android One pentru A1.

Telefoane Mobile Nokia 6 2018 Dual Sim 32GB LTE 4G Negru 4GB RAM 190396... - Quickmobile

19. Back To Top | #7639
    un link sau o discuție despre smartwatch de top unde găsesc? am nevoie de ceva de calitate. mulțumesc
    Dacă îţi merge totul bine, înseamnă că este ceva în neregulă.

on topic-ul este cel mai rar și căutat animal.

20. Back To Top | #7640
    Registered User
    Phone
    Galaxy s6
    Quote Originally Posted by poiu View Post
    un link sau o discuție despre smartwatch de top unde găsesc? am nevoie de ceva de calitate. mulțumesc
    Gear s3 frontier sau classic

1.  
Page 382 of 384 FirstFirst ... 282332372379380381382383384 LastLast

Bookmarks

Bookmarks