Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 20 of 23

Thread: Hack symbian s60v5

1. Back To Top | #1

Hack symbian s60v5

Salut.cine ma ajuta si pe mine sa hackuiesc un nokia 5230.va rog mult...nu merge aproape nici un program sa instalez.imi da eroare certificat.sau macar ajutatima cu un certificat ca sa le semnez prin signsis pleaze.

2. Back To Top | #2
    Registered User Vivio's Avatar
    Phone
    Nokia 830
    Păi poți începe de aici
    Toate cele bune!

E8400Ninja B+DFI LP DK P35-T2RS2x2GB + 2x1GB Mushkin XP2-6400Zotac GTX260AMP2Crucial M4 64GB + RAID0 2xSeagate ES.2 500GB + 7200.10 320GB
    CM HAF 932Enermax Modu82+ 525WPhilips 170CAsus Xonar D2XKlipsch Promedia GMX A-2.1↕Sennheiser CX 870

FOLDING@HOME

3. Back To Top | #3
    Light Budweiser's Avatar
    Phone
    TouchWiz
    Aveti grija@warez

4. Back To Top | #4
    Phone
    Nokia 830
    Nu e vorba de warez fără hack nu pot instala aplicații free care mă interesează gen: TTPOD, Jbaktaskman șamd. Mă rog unele merg și doar dacă faci rost de certificat.
    Toate cele bune!

E8400Ninja B+DFI LP DK P35-T2RS2x2GB + 2x1GB Mushkin XP2-6400Zotac GTX260AMP2Crucial M4 64GB + RAID0 2xSeagate ES.2 500GB + 7200.10 320GB
    CM HAF 932Enermax Modu82+ 525WPhilips 170CAsus Xonar D2XKlipsch Promedia GMX A-2.1↕Sennheiser CX 870

FOLDING@HOME

5. Back To Top | #5
    Light Budweiser's Avatar
    Phone
    TouchWiz
    Sunt sigur ca tu si majoritatea care va dezactivati certificatu' o faceti ca sa instalati aplicatii free..

6. Back To Top | #6
    Phone
    Nokia 830
    În cazul meu din fericire majoritatea sunt free, celelalte puține merită într-adevăr efortul. De asemenea nu tb musai hack (certificat) la telefon pt. a instala aplicații care nu sunt free...

Cam ca la androide fără root/ hack nu ajungi să te distrezi cu setări mai deosebite ale sistemului de operare
    Toate cele bune!

FOLDING@HOME

7. Back To Top | #7
    Registered User TGeorgeMihai's Avatar
    Phone
    Samsung I9505 Galaxy S4
    Quote Originally Posted by Vivio View Post
    În cazul meu din fericire majoritatea sunt free, celelalte puține merită într-adevăr efortul. De asemenea nu tb musai hack (certificat) la telefon pt. a instala aplicații care nu sunt free...

Cam ca la androide fără root/ hack nu ajungi să te distrezi cu setări mai deosebite ale sistemului de operare
    La Android poti sta forte bine si fara Root, macar poti instala aplicatii, dar la Sybian, fara certificat esti mort ... Recomand http://www.shoujizu.net/en/ (OPDA pentru certificat) si HelloOX2 Official Website - The easiest way to Hack Symbian S60 3rd(FP1, FP2), 5th, fix annoying certificate error! (HelloOX)

8. Back To Top | #8
    poate cineva va rog mult sami faca si mie certificatul sau sami semneze aplicatiile care imi trebuiesc ca sa il hackuiesc.va trimit imei ul prin pm.va rog mult

9. Back To Top | #9
    Registered User Aly007's Avatar
    Phone
    S7 Edge
    Mai bine instalezi un Custom FirmWare si gata

10. Back To Top | #10
    Cum adika aly007 ?ce custom?

11. Back To Top | #11
    Registered User TGeorgeMihai's Avatar
    Phone
    Samsung I9505 Galaxy S4
    Quote Originally Posted by florinlix View Post
    poate cineva va rog mult sami faca si mie certificatul sau sami semneze aplicatiile care imi trebuiesc ca sa il hackuiesc.va trimit imei ul prin pm.va rog mult
    Nu sti, inveti, nu e greu, iti faci un cont gratis si trimiti o cerere cu IMEI-ul tau si dupa 1-3 zile iti da .key-ul si .cer-ul ....

Legat de CustomFirmware ... mai bine nu incerci din moment ce tu ai probleme si cu semnarea banala a unei aplicatii ...

Totusi, poti cauta si pe Youtube/Google tutoriale...

12. Back To Top | #12
    Desk Diver Cypher's Avatar
    Phone
    A1901
    Quote Originally Posted by Vivio View Post

La android nu ai nevoie de root sa iti schimbi FW-ul,sa pui diverse apps Root-ul iti face acces la folderele systemului,stergerea aplicatiilor native,modificarea diverselor chestii din UI,Swype etc.

PS: Fara warez ok?

BREO Watch Neon Yellow Limited Edition
    POLJOT Mechanic Anti-Magnetique
    LORUS by SEIKO Sport Chronograph
    ORIENT Blue MAKO - WR 200M
    Sector Diver 600 Automatic Limited Edition
    Tissot PRC 200
    SEIKO SKX781 Orange Monster - Diver's 200M

Holy Grail - DOXA SUB

13. Back To Top | #13
    ok fara warez.vreau sa ua anunt k mi_am facut kont pe opda miau dat certif.dar tre sa platesk 3 euro

14. Back To Top | #14
    Registered User
    Trebuie sa mai astepti 5 zile ca sa poti folosi certificatul, doar userii premium il pot folosi imediat. Dupa aceste 5 zile il poti folosi fara restrictii

15. Back To Top | #15

16. Back To Top | #16
    ati avut dreptate.am descarcat certificatul,semnez de ex ttpod si imi da tot eroare de certificat.plz help me

17. Back To Top | #17
    Phone
    Nokia 830
    Cu ttpod e o problema veche. Stiu ca uneori mergea semnat intr-un fel fara sa faci hack la telefon, dar cum de aproape 3 ani telefonul meu a fost eliberat (ca sa nu mia spun hacked) nu m-a interesat subiectul.

Testeaza certificatul pe Jbaktaskman. Banuiesc ca deja ai setat deja corect aceasta optiune prezentata aici
    Toate cele bune!

FOLDING@HOME

18. Back To Top | #18
    da.leam facut.si cum am mai spus am facut si certificat pe imei ul meu ,le semnez dar tot nu merge.poate o fi de la programul de semnat.nu am signsis k nu merge instalat.va rog makar daca stiti va dau imei ul sau certificatul sa imi semnati si mie helloOX va rog mult de tot ajutatima

19. Back To Top | #19
    Phone
    Nokia 830
    Verifica cu MObile signer
    Toate cele bune!

FOLDING@HOME

20. Back To Top | #20
    Registered User antonio*'s Avatar
    Aveti idee de ce dureaza asa mult cert + key ?
    Am facut cont pe cele 2 site-uri: www.shoujizu.net si s60 Certificate Key | Generate your own Certificate and Key | Self Sign apps and games, am pus imei pt. 2 telefoane (pe 22.06 si 23.06) si nici pana azi nu sunt gata certificatele..."pending" si "being produced"...
    Am mai facut asta acum vreo 2 ani pt. 2-3 telefoane si s-a rezolvat in max 24 de ore.
    Trebuia sa fi lasat doar pt. un telefon, conteaza ?

Multumesc !

1.  
Page 1 of 2 12 LastLast

Bookmarks

Bookmarks