Page 298 of 300 FirstFirst ... 198248288295296297298299300 LastLast
Results 5,941 to 5,960 of 5982

Thread: Sony Xperia Z Line etc - Discutii generale

1. Back To Top | #5941
    Registered User DeMons's Avatar
    Quote Originally Posted by PurpleStuff View Post
    @ DeMons, Camerele foto/PlayStation si afacerea in asia cu asigurari le aduc big bucks, ah si Sony Music. ) stai linistit ca nu vor inchide divizii de TV sau mobile prea curand.

Bezelele minimale, dupa ca am folosit 5t, acum am trecut la un AndroidOne, sunt cute to look at, naspa cand vrei sa-l manevrezi cu o mana.
    Cel mai ok mi se pare XL2 ca ratio, dar lumea si acolo zice "uhmm bezele cam mari" O_O.
    Ah si Nokia 7Plus!

Acum si Sony XZ2, apreciez marginile mai mari, care rezulta in mai putine touchuri aiurea la one handed use.
    Divizia de TV-uri clar nu o vor inchide, au cea mai buna compresie a imaginii 4K UHD de pe piata. Dupa urmeaza Samsung/LG.(si restul lumii)
    Iar ei si Samsung au certificate 4K Europene. Pe cand LG isi castreaza proprile panouri si simuleaza 4k-ul.
    Au o constructie de calitate/rece.
    Inca sunt si isi mentin aerul "BRAVIA".
    Dar banii grei vin din zona de PSN/PS4/Studiourile de jocuri.
    Nici in cinematografie nu stau rau.
    Desigur ca si asigurarile o duc bine.
    Au inceput sa ceara bani pe PSN pentru ca: "Ii vom investi in servere si securitate."
    Welp, serverele le merg rau, nu am vazut nici o imbunatatire, degeaba ai tu cel mai bun net, ca ei ti-l castreaza la maxim.
    Am zis ca: poate, poate, vor inchide divizia mobila, un fel de "faliment". Doar ca: seful ori sefii cei mari, pleaca cu banii iar divizia dispare.

Dar ma repet, XZ2 aka XZP/XZS/XZ1.
    Nu este placut deloc.
    Chiar nu vad de ce trag de un senzor al camerei timp de 3 flagshipuri, chiar 4.
    Iar ei prefera sa ofere senzorul nou la concurenta, lul.

2. Back To Top | #5942
    Registered User Licaon_Kter's Avatar
    Phone
    M̵at̢ȩ̕9̕,҉͏Z͝3͘,̶Z3͜C̕͢

3. Back To Top | #5943
    Nick anterior: alexxx_S700i PurpleStuff's Avatar
    Phone
    5t
    Quote Originally Posted by Licaon_Kter View Post
    Au bundle-uri de genul cu FIECARE lansare....'tf dude?

Mai multe > Xperia XZ2 and XZ2 Compact pre-orders from Sony's store come with free goodies - GSMArena.com news
    “I laugh maniacally, then take a deep breath and touch my chest- expecting a heart to be thumping quickly, impatiently, but there's nothing there, not even a beat.”

steam id - AngrySCRUB
    Ultra SF4 Random Select GOD! Add on your own risk!

4. Back To Top | #5944
    UranGutâiul ALBastru's Avatar
    Nu e prima data: La Germanos continuă promoția prin care la achiziția unui Sony Xperia XZ primiți cadou un PlayStation 4 Slim!

Mai bine ca la Sonsgongc care la precomanda la noi, pentru suma uriasa ceruta, au oferit mizilicuri, in timp ce la altii: Samsung Galaxy S9
    Vom şti tot iar ce nu vom şti vom afla!

5. Back To Top | #5945
    Registered User Licaon_Kter's Avatar
    Phone
    M̵at̢ȩ̕9̕,҉͏Z͝3͘,̶Z3͜C̕͢
    Au bundle-uri de genul cu FIECARE lansare....'tf dude?
    Mnu auzii pana acu... pfft scuze...wow... dar cumva nu e exagerat? Adica de ce pui pretul mare daca nu ai incredere ca se vinde la ala.

Ce a dat Apple la iPhone X pe langa exact?

6. Back To Top | #5946
    Sony Xperia XZ2 Compact review: Lab tests: display, battery, loudspeaker, audio

acu se vede dece 1080p e o idee proasta pe compacte ... de la un rating de 108H la 88H ... astia care cred ca optimizare softului si ca procesorul e mai eficient cu x la suta sunt doar visatori.

am XZ1c de miercuri ... telefonul este ok ... in pic mai mare decat z3c dar irelevant. un pic enervant e ca are colturile patrate si cam inteapa la mana daca il tii un pic mai stras. se rezolva cu o husa (sper)

Oreo este o mizerie mai ales partea cu notificarile ...acu mi-am adus aminte dece pe z3c am ramans la 5.1.1LP si nu m-am mutat pe 6.0 MM
    Cum ziceam notificarile ma enerveaza maxim .... nu poti opri vibratiile pe hangouts de exemplu ...zici ca ai un dildau in mana....sau tre sa intri la fiecare aplicatie sa setezi ce si cum vrei ...nu exista un toggle general
    Animatia de la wifi si date (sagetele alea sus jos) sunt o mizerie si ele, fac sa se miste tooate celelate icoane din status bar .... se misca nonstop si e enervant

Notificare cu stamina pe care nu o poti scoate .... (desi eu am reusit adica daca ii dai snooze de mai multe ori pana la urma nu mai apare) si bateria aia de stock android hidoasa ... nu inteleg dece nu au pastrat bateria care era pe LP cu +-ul ala de stamina ... ma rog am eu pitici pe creier

momentan nu l-am incarcat decat o singura data deci si bateria tine foarte bine ... am facut 7ore SOT si 4 zile

7. Back To Top | #5947
    Registered User iconicpaul's Avatar
    Phone
    Huawei P9
    Quote Originally Posted by burtal View Post
    acu se vede dece 1080p e o idee proasta pe compacte ...

sunt de acord cu tine insa eu as mai avea de adaugat ca notiunea de compact de schimba putin o data cu venirea ecranelor bezel less
    adica, Z3 compact are 12,7 x 6,5 cm si intr-adevar un ecran de 4,6"...la dimensiunea asta nu e necesara o rezolutie mai mare
    insa, daca pastram amprenta telefonului si punem un bezel less (ce e acuma pe XZ2 compact nu e nici pe departe asa ceva), obtinem un ecran de aprox 5,2" unde devine necesara o rezolutie mai mare

8. Back To Top | #5948
    Phone
    5t
    Quote Originally Posted by Licaon_Kter View Post
    Mnu auzii pana acu... pfft scuze...wow... dar cumva nu e exagerat? Adica de ce pui pretul mare daca nu ai incredere ca se vinde la ala.

Ce a dat Apple la iPhone X pe langa exact?
    Mi se pare uimitor ca trebuie sa-ti explic asta, dar Apple nu au nevoie sa faca asemenea bundle-uri speciale.

Iphone-ul se vinde foarte bine si fara, I mean, se formau cozi in fata magazinelor inainte de retail release...tu ai mai face bundle-uri speciale pentru a CONVINGE lumea sa dea preorder?
    “I laugh maniacally, then take a deep breath and touch my chest- expecting a heart to be thumping quickly, impatiently, but there's nothing there, not even a beat.”

steam id - AngrySCRUB

9. Back To Top | #5949
    Quote Originally Posted by iconicpaul View Post
    sunt de acord cu tine insa eu as mai avea de adaugat ca notiunea de compact de schimba putin o data cu venirea ecranelor bezel less
    adica, Z3 compact are 12,7 x 6,5 cm si intr-adevar un ecran de 4,6"...la dimensiunea asta nu e necesara o rezolutie mai mare
    insa, daca pastram amprenta telefonului si punem un bezel less (ce e acuma pe XZ2 compact nu e nici pe departe asa ceva), obtinem un ecran de aprox 5,2" unde devine necesara o rezolutie mai mare
    pai deja la 5,2 inchi nu prea mai e compact ca sa nu zic de la 5 si asa xz1 e un pic on the big side(adica e clar mai mare decat z3c... pe inaltime) .... si mi-e greu de crezut ca pot/vor(mai degraba) ca in urmatoarele 2-3generatii sa vezi ceva bezzeless cu adevarat la 13cm/6,5

puteeau sa il lase la un 4,8inci ecranu si 720p ...ar fi rupt la baterie si daca tot e gras ca un porc si ar fi bagat o baterie de 3100 macar cred ca te puteai aporopia de un telefon care cu light use sa bati saptamana

10. Back To Top | #5950
    Sony XZ2 | Hands on Unboxing & Review | Disappointment ? - YouTube

cam prostie cu senzorul pe spate .....mai ales ca e camera asa jos (trebuia sa puna ledul si restul senzorilor sub camera nu deasupra ...) ... ia sa ma fac si eu revierer sa primesc si eu telefoene gratis sau inainte ))

11. Back To Top | #5951
    XZ2 și XZ2 compact la precomandă la emac.

Sony Xperia XZ2, Dual SIM, 64GB, 4G, A + Casti premium Sony WH-1000XM2B, Hi-Res, Wireless, Black la 3499 lei. Căștile alea par a costa în jur de 1500 doar ele.
    Sony Xperia XZ2 Compact, Dual SIM, 64GB, 4G + Boxa portabila Sony SRS-XB30, Black la 2599 de lei. Boxa costă în jur de 400 de lei.

Scăzând prețurile accesoriilor oferite, fiecare poate fi luat la 2000 de lei.

12. Back To Top | #5952
    A apărut la Orange Sony Xperia XZ2 | Telefoane | Orange Romania dar nu poate fi cumparat. Și, ca de obicei, nimeni de la Orange nu citește descrierile alea. Citez din descriere:

Funcția de înregistrare filme în format 4K HDR1 disponibilă în premieră mondială pe un smartphone

Descoperiți funcția de înregistrare filme în format 4K HDR2 disponibilă în premieră mondială pe un smartphone.

sau

Delectați-vă cu sunetul superior redat de Xperia XZ2. Sunetul de înaltă rezoluție3 vă oferă cea mai bună calitate audio, iar tehnologia LDAC echivalează cu audiții extraordinare de fiecare dată, chiar și când ascultați în mod wireless. în plus, difuzoarele stereo puternice vă permit să ascultați muzica și filmele împreună cu prietenii.

13. Back To Top | #5953
    Phone
    5t
    Long live BING translate!

Sunt tentante bundle-urile! Ca la fiecare lansare. Ba chiar cei de la Vodafone au un bundle cu XZ1 inca, cu boxa bluetooth XB3.

steam id - AngrySCRUB

14. Back To Top | #5954
    Zi-mi mie ce sa corectam si ma ocup
    Apropo, precomenzile vin cu niște căști de 350 de euro la pachet... Si alte surprize
    I expect nothing. I fear no one. I am free.

15. Back To Top | #5955
    Nu vad niciun motiv sa cumperi Sony. Doar pentru bundle?

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

16. Back To Top | #5956
    Phone
    5t
    Standardul HDR2? Stiu ca este HDR BT.2020 compliant.
    Punctuatia ar putea fi imbunatatita, dar nu este ATROCE, am vazut mai rau.
    Ce e de apreciat este interventia lui Colo, much respect! Really mean it!

@Softpedia, tine de preferinte, cum tu spui, "Nu vad niciun motiv sa cumperi Sony. Doar pentru bundle?", sunt tot atatia oameni pe planeta asta care spun acelasi lucru referitor la Samsung. Nu ma vad aruncand bani pe Samsung, experienta lor software mi se pare execrabila.Totusi, nu cred ca vrei sa traiesti intr-o piata unde ai doar doua alegeri in ceea ce tine de brand. Sony au appealul lor.

steam id - AngrySCRUB

17. Back To Top | #5957
    Registered User Scorpio's Avatar
    Phone
    Huawei P9
    Exista mate10 pro / lg v30 / htc u11+.

18. Back To Top | #5958
    Dacă vreți așa zisul compact și aveți pe cineva în italia, luați-l (preorder) de acolo, e cea mai bună ofertă.
    Vinzi căștile lejer cu 1000lei și-ți rămâne "compactul" la 1500lei, preț (foarte) bun pentru 0-day.

Preordina Xperia XZ2 o Xperia XZ2 Compact oggi – Store Ufficiale Sony Xperia Italia
    https://www.xperiapreordine.it/

Deși am posibilitatea asta, nu-l voi lua, sunt dezamăgit: +6mm înălțime ; +3mm(!!!)grosime și cu toate astea autonomia a SCĂZUT cu 20 ore! în ciuda faptului că 845 10mm mai eficient etc blabla povești. mă doare-n bască că ecranul e 1080p, tranziția de la 720p la 1080p ar fi trebuit să se compenseze dpdv energetic (+- 5-10ore) cu eficientizarea 835->845 ....... 20 ore e imens
    Plus că dacă vreau snickers 2 în 1 mă duc la alimentara

hai baftă

19. Back To Top | #5959
    Phone
    5t
    Quote Originally Posted by Scorpio View Post
    Exista mate10 pro / lg v30 / htc u11+.
    Software-ul colorat Huawei si in general experienta lor software este foarte proasta, si ca nu mentionam politica lor de updates
    HTC, ei bine, imi plac HTC-urile, am avut U11 si nu pot sa-i aduc decat o critica, acel headset mult laudat din pachet are un singur control dar cel mai prost control pe care l-am utilizat vreodata, nici un feedback tactil! Nu simteai butonul cand vroiai sa skip track, preiei un apel etc. Si eu stau PROST de tot la updates, le publica, le retrag, e un cancan, dar astept U12+, cel putin din leaks imi atrage atentia.
    LG...G6-le a fost primul si singurul telefon care din pricina software-ului PURELY, m-a facut sa-l arunc in perete, nu mersi, nu mai ating un LG vreodata.

@mobutu, da, funny. Battery life se poate imbunatati prin software updates, pe care Sony le publica lunar.
    Oricum, sunt de acord, este multe prea gros telefonul, n-are nici un rost, intelegeam daca implementau acel sistem de vibratie interactiva si/sau wireless charging.

steam id - AngrySCRUB

20. Back To Top | #5960
    Registered User iconicpaul's Avatar
    Phone
    Huawei P9
    Software-ul colorat Huawei si in general experienta lor software este foarte proasta, si ca nu mentionam politica lor de updates
    strict la soft, Huawei ofera 2 generatii de android si multe mici actualizari intre ele, cam 5 - 7 la numar intr-un an
    insa la hardware si la telefon in general, din pacate, Huawei e superior comparand aceeasi generatie, spre exemplu primavara lui 2016: P9 versus X Performance si primavara lui 2017: P10 versus XZs
    iar acum in primavera lui 2018 la P20 versus XZ2, cred ca la foarte putine capitole, XZ2 va fi superior

si asta nu e ca o spun eu ci se vede din perceptia pe piata, sony vinde putin si de exemplu la noi in romania, devalorizarea in timp scurt e cea mai mare la sony, multe modele se vand dupa 4 luni de la lansare la jumate de pret, exemplare abia atinse
    eu am vrut sa trec la sony in mai multe ocazii, inca de la Z5, insa nu m-au convins

1.  
Page 298 of 300 FirstFirst ... 198248288295296297298299300 LastLast

Bookmarks

Bookmarks