brat Pot cere operatorului o cartela cu acelasi numar?
Results 1 to 19 of 19

Thread: Pot cere operatorului o cartela cu acelasi numar?

Banned

Pot cere operatorului o cartela cu acelasi numar?

Azi mi-a fost furat telefonul si as vrea acelasi numar, in special pt ca nr acela il are o persoana deosebita si multe alte persoane mai mult sau mai putin importante...
    Pot cere la connex o cartela cu acelasi numar?
    si dak astia imi dau o cartela acea cartela va avea numerele care le avea si cealalta?(probabil ca nu dar...sper)

paid to kill
    DHB14 - 300 - Thread
    se poate normal
    CG old Geezer

Forensic Engineering Jaxx's Avatar
    numerele din agenda sim-ului le-ai pierdut...ce vrei tu e ca si cum ai pierde un aparatul foto cu cardul inauntru si te-ai duce la magazin sa cumperi alt card, avand pretentia sa gasesti pozele pe cardul ala...normal ca nu mai recuperezi numerele.

Nuamrul de telefon in schimb e simplu de recuperat.
    Perfect Planning Prevents Pathetic Performance

Banned
    ma gandeam eu la chestia cu agenda da auzisem pe unu ca vorbea ceva si am zis sa intreb si asta
    imi puteti explica si mie cum/ce sa fac, unde sa ma duc sa-mi dea aia numaru, adik o cartela cu nr ala

Registered User CAlex's Avatar
    Daca cartela respectiva o ai de ceva timp (1-2-4 ani), daca ai inregistrat-o pe numele tau si daca o declari furata la ei, ei ar putea sa o inchida definitiv si apoi sa te lase sa iti iei abonament Connex la care sa iti alegi numarul de telefon.
    O cartela preplatita cu acelasi numar nu ai cum sa ai, caci numarul de telefon la astea este pe cartela, nu se da din sistem. Daca reusesti totusi, sa ne tii si pe noi la curent...

Banned
    cartela o am din decembrie 2003, nu e declarata sau asha ceva, un prieten care ia fst furat tel sa dus la connex sa-si ia alt tel si lea spus la aia ca ia fost furat, aia au intrebat dak ar vrea acelasi numar si iau dat acrtela cu acelasi numar, dar nu pe abonament, tot cartela kamarad(acum connex)

Registered User djxme200's Avatar
    se poate. daca esti pe cartela si ai incarcat de minim 40$ (parca) si stii codul puk la ea, o opresc pe aia si iti dau alta cartela cu acelasi numar dar cu alt cod puk, mocca...daca nu ai incarcat suma aia platesti 10$ pentru cartela cu acelasi numar. daca esti pe abonament trebuie sa ai minim 1 an la ei k sa o inlocuiasca mocca, daca nu taxa este tot de 10$.
    Do not try to insert a harphoon in your head!..
    <----this is the result

Registered User MytareKtine's Avatar
    Phone
    Nokia Carbon Arte & iPhone 5
    Trebuie sa te duci la Reprezentanta Connex, nu la un Dealer Connex. O sa iti dea o cartela noua cu acelasi numar, dar fara numerele din agenda si o sa-ti ceara niste detalii, gen cat ai incarcat ultima oara, de pe ce numar ai blocat cartela si dinastea. Ei zic la *222 k ar trebui sa ai si hartia aia cu PUK ci care vine cartela, dar nu e neaparat nevoie. Succes. By3
    Cine rade la urma se prinde mai greu!!

Registered User Prowler's Avatar
    offtopic: cum ti s-a furat telefonul?
    Chieftec Scorpio; Antec TruePower 480W; GA-Z77-DS3H; Intel i3 3220; 2x4GB DDR3 Kingmax; Gigabyte 660 GTX TI 2GB; Dell U2710; WD Black 1TB; Samsung SH-202N; Asus BW-16D1HT; X-FI Music; MegaWorks 550 THX 5.1; G15; G5 + Func1030; Logitech Fusion;

Banned
    o sa ma duc sapt viitoare sa vad, cod PUK nu-l stiu dar il pot afla folosind alt tel, am ajutat un priten odata sa-i aflu codu puk, pe cartela am incercat nu-i problema.
    @Prowler: din dulapu de la sala, stiu si cine dar...degeaba

Nick anterior: niggaru GabrieLL's Avatar
    pai cum omule stii cine dar.....?????pai bai nene daca vrei te ajut nu e pb il rezolvam intr-un fel.....ce ti-e frica de el???sau nu ai cum sa demonstrezi?????
    It's not revenge, it's punishment!

Veveroi jijea's Avatar
    I-o fi frica de el
    Macar de l-ai ajuta sa isi recupereze telefonul si cartela, niggaru.

Cat despre cartela, este foarte posibil sa iti poti pastra numarul, insa, precum scrie si mai sus, sub nici o forma nu poti sa mai recuperezi numerele de pe sim-ul pierdut.

Registered User Prowler's Avatar
    Vin eu cu niste baieti de la sala de nu pot sa intre pe usa decit pe lateral...
    Chieftec Scorpio; Antec TruePower 480W; GA-Z77-DS3H; Intel i3 3220; 2x4GB DDR3 Kingmax; Gigabyte 660 GTX TI 2GB; Dell U2710; WD Black 1TB; Samsung SH-202N; Asus BW-16D1HT; X-FI Music; MegaWorks 550 THX 5.1; G15; G5 + Func1030; Logitech Fusion;

Banned
    pai tot de la sala e si ala
    e instructor...in fine, care vrea sa stie povestea sa spuna ca nui cine stie ce sa scriu 5 min...si nu, nu am cum demonstra concret, desi tot ce spun eu e logic nenea si ai lui inclusiv patronu sustine o poveste care e absolut idioata, dar sunt oameni mari si cu muschi pe ei si nici tel "nu e mare scula" dupa cum spune patronu...
    edit: deci nu spun CLAR ca ala a pus mana pe tel, el nu era deservici atunci si a venit in vizita cu niste rromanes mari, totusi spun CLAR ca el ia ajutat, mai ales din comportament

Nick anterior: niggaru GabrieLL's Avatar
    pai hai sa ne adunam ce dreaq sa facem.eu nu prea am tinut legatura cu luptatorii de la mine din generatie...dar poate aflam pe cineva si poate o rezolvam....
    It's not revenge, it's punishment!

CBR
    CBR is offline
    Moderator CBR's Avatar
    Dragii mei luptatori K1, chiar nu ma intereseaza nici pe mine si probabil nici pe multi altii cati prieteni cat usa aveti, asa ca daca nu ramaneti ontopic nu o sa mai intrati pe aria asta. Linistiti-va discutati asa ceva pe Generalitati, Sport sau alte arii unde sunteti ontopic.

Banned
    10x niggaru, imi place initiativa ta dar necesita multa bataie de cap(la propriu) si iesi si tu cu ceva vanat/rupt si no sa poti rezolva tot de acum incolo dreq nu esti dadacacat despre telefon...ala a fost de mult pasat la rromii de la intrare in pasaj si vandut(am facut un mic test care ma face sa cred ca asa este), faza este ca desi eu si cu un tovaras care a fost la sala cu mine atunci am spus clar ca eu am pus tel in rucsac jegosu ala de instructor tot o baga la intoarsa ca sigur la uitat acolo, sau ia cazut pe jos si nu la bagat in rucsac, bai dreq nu era tel din burete, cand cade pe gresia aia de la 1,5m se face praf
    plus ca cine a luat tel cu manuta lui a lasat ceva indicii cum ca sa umblat in rucsac si deci...
    oricum...patronu sigur na pus botu la vreun ban ca are destui da dak aia au facut asta nu era sa-si toarne omu, chiar era deranjat de tupeu meu ca spun ca mi-a fost ciordit, cand vin cu tata zice poveste ca nu se stie ce fac copii, nepotu meu a luat din casa 100 mil si i-a pierdut la ruleta(de parca ma interesa pe mine)
    anyway...maine o sa sun sa intreb exact sau poate ma duc pe acolo la sediu
    si...niggaru...tu la ce sala te antrenezi, ca io la astia nu mai stau si trebuie sa gasesc in alta parte

Registered User
    Ce smecher e nigga asta Sa inteleg ca esti preten cu kata, esti angajat ca bodyguardu forumului sau numa` te dai rotund? Care este...
    kata> vezi ca postul lui djxme200 este cel mai clar, am schimbat si io cartela si tot acelasi numar si e exact asa cum a zis el. Merge si la cel mai jaf dealer connex (asta daca esti pe cnx, la orinj nu stiu) nu trebe neaparat la reprezentanta, asa cum te minte MytareKtine
    Insa n-are rost sa mergi tu ca nu-ti da nimic, trebe sa mearga cel care a facut contractul (daca e abonamnet) cu BI la el.
    Layin` low

CBR
    CBR is offline
    Moderator CBR's Avatar
    kata: Ban pentru nerespectarea avertismentului dat de mine mai sus (post #16).

closed

1.  
    DHB14 - 728 - Last Post