brat telefon la abonament nou (orange)
Results 1 to 18 of 18

Thread: telefon la abonament nou (orange)

OldSchool gamer555's Avatar
    Phone
    SE W960i

telefon la abonament nou (orange)

vreau sa imi fac abonament, poate chiar pe 2 ani, la orange (din diferite motive)

1.eu am un k500i si sunt multumit de el, asa ca la abonament vreau sa iau un telefon pe care sa il vand de nou-noutz si sa imi iasa ceva la afacerea asta. pentru cei care cunosc telefoane care se merita sa fie achizitionate la abonament, sa imi spuna si mie...

2.planul B e sa iau un telefon cam la acelasi pret cu care as vinde telefonul meu (care mai are vreo jumatate de an de garantie) dar sa fie mai bun. ceva sugestii si aici ?

help me people, vreau abonament quick. danke
    Battlecruiser operational. Hailing frequencies open

Lord's Avatar
    DHB14 - 300 - Thread
    de obicei telefoanele mai scumpe se vand mai bine, cel mai clar gasesti pe cineva care vrea un telefon din oferta orange, dar nu vrea sa ia abonament, si iei telefonul pe care il vrea acel cineva, astfel mergi la sigur

Phone
    SE W960i
    si asta e o optiune, m-am gandit la asta. dar nu stiu care sunt modelele de telefoane la care sa ii convina respectivului sa il cumpere la pretul de abonament si sa imi iasa si mie ceva ..

Registered User
    N-ai decit sa pui anunt ca vrei o suma fixa de bani pentru tine, si mergi cu omul cind iti faci abonament si isi ia ce telefon vrea el.

Explica in anunt cum sta treaba si ca sint disponibile toate telefoanele de la oferta Orange, la pretul lor redus.

In felul asta, cumparatorul vede ca telefonul este sigilat, il ia chiar din magazin, are garantie pe bune si este multumit, iar tie iti da diferenta pe care o ceri tu . Toata lumea e fericita, nu?

Phone
    SE W960i
    ai dreptate, asta o sa fac daca nu ma hotarasc sa imi iau el un telefon pe care sa il tin.

deci sa zicem ca mi-as vinde k500i-ul meu si mai pun niste bani de la mine ca sa iau ceva mai bun.

intrebarea e : gasesc un telefon la abonament care sa fie pana in 5-5.5 milioane care sa aibe mp3 player si neaparat slot de card (de orice tip) ? in functie de acest decid daca pun anunt sau nu.

life is a race track Freelancer's Avatar
    da ...MOTOROLA E398

Registered User
    Pai mai bine iti faci abonament la Connex si iti iei Motorola E1000

(bine, am inteles ca vrei pe Orange, dar E1000 e la oferta chiar speciala la Connex)

La Orange este interesant Sagem-ul myX 6-2, cu card, mp3 player, ecran marisor si camera megapixel. Din pacate pagina de detalii nu este disponibila inca, asa ca nu se stie cam citi bani ar vrea ei pe el. Mai insista pe-acolo prin zona, poate afli tu cit costa.

Lord's Avatar
    la orange la 199$ este SPV C500 care are cam tot ce iti doresti
    ma rog la fidelizare ajunge parca pe la 6 mil si ceva dar ai windows si d-astea
    daca nu vrei sa te arunci asa sus, sagemul ala e chiar belea, desi un pic cam lung

Registered User
    Se pare ca nu prea ai de unde alege, la oferta Orange. Lord are dreptate,

C500 merita aia 199$: https://www.your.orange.ro/webcare/o...1015&mfunc=961

myX6-2 este 149$: https://www.your.orange.ro/webcare/o...1015&mfunc=961

Altceva cu mp3 player si card nu prea gasesti la pret bun la ei...

Phone
    SE W960i
    se pare ca myx6-2 ar fi o alegere buna...

pe orange.ro scrie :
    Pentru telefoanele Orange Signature beneficiezi de o reducere de 10 USD (TVA inclus) cand prezinti cuponul din presa sau pliant.

1.acest sagem e telefon orange signature, la ce cupon se refera astia ?
    2.in pachetul telefonului cumparat intra si un set de handsfree (castile ma intereseaza ) ?
    3.trebuie neaparat contractul in original la intocmirea actelor sau merge si o copie ?

scuze ca tot vin cu intrebari, dar nu am timp sa trec pe la magazin decat maine cand sper sa iau abonamentul.

Phone
    SE W960i
    mi-am vandut telefonul deci ramane sa imi cumpar unul nou. adica daca tot am banii nu are rost sa ma risc sa iau unu "de la baieti"... desi pana acum nu m-am tepuit

in legatura cu actele am primit lamuriri de la surse

as vrea acum niste pareri despre myx6-2 (cat mai repede daca se poate). nu prea am vazut tranzactii cu acest model pe forum, sau alte "review-uri" din partea forumistilor. deci ?

Lord's Avatar
    e model nou si n-o sa vezi la noi pe forum prea multi posesori decat in viitor

telefoanele Orange Signature sunt cele branduite cu semnul de la orange, iar cuponul apare in diferite ziare (pot sa zic ca eu am vzt. numai in Libertatea dar sunt sigur ca apare si in altele) dar nu in fiecare zi

cookie powered _nameless's Avatar
    Nice - eu s-ar putea sa fac schema inversa - sa iau tel. la reducere la Connex (E1000 and friends) si sa fac trade cu un SPV C500..

Registered User adi76's Avatar
    Phone
    Note 3
    ia sagem my6-2 , nu vei regreta, am vazut poze scoase cu el si sunt super, poate s700 sa-l bata la 1.3 dar...???
    "Când ești mort, nu știi că ești mort. Pentru ceilalti e trist. La fel și când ești prost..." Philippe Geluck.

Phone
    SE W960i
    am luat my x6-2 astazi. primele impresii : foarte multumit de pozele facute si de filmulete ( mult mai bune decat la k500i care erau cam in 3-5 fps )
    displayul are rezolutie buna si culori clare (256K)
    handsfree-ul din cutie e stereo si are si ceva bass, se aude bine
    minusuri : meniuri mai simple si mai "prost impartite" decat la SE, dar comparabil cu LG - vorbesc doar de telefoanele pe care le-am avut, nu de mobile de 10 milioane +

Banned RvsS's Avatar
    Un review interesant: http://mobile-review.com/review/sagem-x6-2-en.shtml. Mi se pare destul de reusit la banii aia. Acolo scrie ca are Stereo Handset.

Later edit - vad ca ai luat deja, dar poate review-ul iti va folosi oricum.
    Last edited by RvsS; 25-10-2005 at 23:03.

Lord's Avatar
    pai asteptam sa ne pui si niste poze pe thread-ul de poze
    si sa-l tii sanatos

Phone
    SE W960i
    in meniul telefonului am observat ca lipsesc vreo 3 chestii
    - Submeniul Stiluri (pentru customizat culorile meniului si ce o mai fi in el)
    - Submeniul Logo (afisarea logo-ului operatorului.. la asta ma asteptam sa fie blocat, ca doar e luat la abonament si "trebuie" sa fie automat semnul lor)
    - Submeniul Scurtaturi (ca sa pot schimba cele 2 scurtaturi de pe "desktop")

*toate acestea sunt mentionate in carte, si in acel review am analizat pozele cu meniul si sunt niste schimbari pe care eu nu le pot efectua.
    ce optiuni am ? update de soft ceva, sau sa ii intreb pe baietii de la orange de unde am luat telefonul. pentru mine e o chestie importanta sa pot customiza telefonul, chiar daca nu e un impediment.

1.  
    Jerry DHB14 - Last post