brat Internet pe PC prin telefon
Results 1 to 9 of 9

Thread: Internet pe PC prin telefon

Registered User

Internet pe PC prin telefon

Am un motorola e1000 cu extraoptiune 3G si vreau sa ma conectez la internet prin el... cand am instalat softul mi-a creat automat si 2 conexiuni dial-up Connex 3G si Connex GPRS. Cand dau sa ma conectez la internet cu user internet.connex.ro si parola connex imi da "Error 734: The PPP link control protocol was terminated." Stie cineva care e problema?
    Last edited by UnD3aD; 10-11-2005 at 22:08.

Registered User razielu's Avatar
    Phone
    LGE Nexus 5
    DHB14 BYOC - 300 - Thread
    Ca sa folosesti telefonul ca modem, trebuie sa dai niste bani in plus la Connex, pentru ca in abonamentul implicit este inclusa doar conexiunea WAP.
    [Aici a fost semnatura mea]

dvr
    dvr is offline
    Registered User dvr's Avatar
    Phone
    iPhone 5
    Nu trebuie sa dai nici un ban in plus.Eu intru pe net cu tel ca modem(Nokia 6630) si nu platesc nimic in plus(pana imi consum mb de internet din extraoptiunea 3G) si dupa aia ce depasesc platesc.
    La mine se conecteaza fara probleme si in retea 3G downloadeaza ct cu 30k de pe siteuri.

Flawlessul High Octane's Avatar
    Ma aflu in aceeasi situatie, am un Motorola V1050 cu cablu de date si optiunea WAP & GPRS activata. E de ajuns sa activez WAP-ul pe telefon si daca e conectat la PC am si internet?
    Am de asemenea activate optiunile MMS si 10 ore internet dial-up free.
    Ce ma intereseaza e cum anume se face accesul PC-ului la internet?
    E de ajuns sa deschid un Explorer si gata, am net?
    I am not discriminating anybody! I hate everybody equally! Eee...vulpea cand nu ajunge la struguri, zice ca sunt acri!

dvr
    dvr is offline
    Phone
    iPhone 5
    Nu stiu cum sta treaba la motorola,dar la Nokia e asa.In primul rand(valabil si pt Nokia si pt Motorola)trebuia sa va faceti rost de ultima(ultimele in general)versiuni de PC Suite(Nokia)sau interfata telefon-pc de la Motorola.Apoi trebuie sa va instalati modemul telefonului corespunzator modului de conectare la pc pe care vreti sa-l utilizati:cablu de date,resp. bluetooth.Apoi,la Nokia aveti Optiunea connect to Internet,setati acolo acces point: internet.connex.ro si parola connex si dupa ce se conecteaza puteti naviga pe net cu orice browser folositi.
    Succes!

Quote Originally Posted by dvr
    Nu stiu cum sta treaba la motorola,dar la Nokia e asa.In primul rand(valabil si pt Nokia si pt Motorola)trebuia sa va faceti rost de ultima(ultimele in general)versiuni de PC Suite(Nokia)sau interfata telefon-pc de la Motorola.Apoi trebuie sa va instalati modemul telefonului corespunzator modului de conectare la pc pe care vreti sa-l utilizati:cablu de date,resp. bluetooth.Apoi,la Nokia aveti Optiunea connect to Internet,setati acolo acces point: internet.connex.ro si parola connex si dupa ce se conecteaza puteti naviga pe net cu orice browser folositi.Succes!
    Moka ?!?
    Care sunt tarifele, necesita abonament?
    I am not discriminating anybody! I hate everybody equally! Eee...vulpea cand nu ajunge la struguri, zice ca sunt acri!

dvr
    dvr is offline
    Phone
    iPhone 5
    Pai tariful e 0.3 $ /mb transfer(date primite si trimise).Daca ai in abonament inclusi mega de internet at pana ii termini pe aia nu te costa nimic,dupa aia tariful este cel mai sus mentionat

Registered User Maghiran's Avatar
    In primul rand e nevoie de activarea unei extraoptiuni de internet, minim 3$ lunar; instalarea telefonului ca si modem si setari pe telefon, configurarea unei conexiuni pe pc, f similara unei conexiuni dial-up, user-ul, parola si nr-ul de acces nu sunt suficiente, dns-urile trebuiesc puse manual, si un string pe modem.
    Wap-ul nu te ajuta, nici cele 10 ore gratuite.

Acu' mai veniti de acasa... eram gata sa-i sun si sa le dau cu serviciile in cap ca mie nu-mi merge netu'...

1.  
    DHB14 - 728 - Last Post