brat 2 SIM-uri in acelasi telefon?!
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 20 of 25

Thread: 2 SIM-uri in acelasi telefon?!

Registered User

2 SIM-uri in acelasi telefon?!

Salut!
    Stiti cumva cum poate o persoana care are 2 SIM-uri ( de exemplu de la operatori diferiti) sa le utilizeze pe amandoua. Stiu ca exista adaptoare diferite prin care se pot utiliza cele 2 SIM-uri insa nu simultan. A incercat cineva vreun astfel de adaptor, este multumit sau nemultumit de el si poate sa-mi dea un sfat daca as vrea sa cumpar unul. Am auzit insa ca sunt producatori straini care au facut astfel de adaptoare prin care poti utiliza cele 2 SIM-uri simultan (in paralel). Aveti idee de un astfel de produs daca exista cu adevarat si daca da cam cat costa?
    Mersi!

SM
    SM is offline
    Leather SM's Avatar
    Phone
    iPhone 3GS
    nu se poate simultan.

wisepiggy's Avatar
    Phone
    Nexus
    simultan NU
    alternativ DA - nu am folosit . Prefer sa schimb sim-ul si gata .

Registered User
    Sunt unele telefoane care suporta 2 SIM-uri, n-as putea insa sa-ti spun un model exact.

Registered User
    Ok daca se poate macar alternativ cam ce adaptoare mi-ati recomanda din cate stiti voi si la ce pret!

Registered User
    Sugestii!?

CBR
    CBR is offline
    Moderator CBR's Avatar
    Si la acele telefoane (era un Benefon daca nu ma insel), nu merg simultan, ci alternativ.

SM
    SM is offline
    Leather SM's Avatar
    Phone
    iPhone 3GS
    eu stiu ca adaptoarele astea pt 2 simuri nu sunt pt toate telefoanele.
    asa e?
    adica la orice tel ii poti pune adaptor pt 2 simuri ?

Banned GSM-Stefan's Avatar
    sunt adaptoare din ce am vazut(nu vb din auzite) pt 8210/8310/6510 modelele astea vechi,la care capacul din spate era mai umflat si acolo erau ambele simuri !

exista si un telefon daewoo care avea 2 sloturi de sim,dar nu simultan mergeau,ci alternativ.....

wisepiggy's Avatar
    Phone
    Nexus
    exista si pt 3310 am vazut eu . iti cumparai o carcasa noua cu slot de 2 simuri pe ea .

Registered User
    Phone
    iPhone
    Era vorba la un moment dat sa import cu un prieten si sa vand adaptoare de ultima generatie.

Eu folosesc acuma unul mai prost, la care trebuie sa inchid si sa deschid telefonul ca sa schimb reteaua (alternativ daca ti se reseteaza telefonul, asa cum mai ai neplacerea pe series60 cateodata, se schimba si reteua, ceea ce e stresant).

Din pacate afacerea a picat asa ca singura solutie ramane www.2-phones-in-1.com (dar e cam scump 40 euros pentru un adaptor zic eu ... ).
    Au cumparat de la mine: alexxus (lcd 17''), balenax (p4+un abit), prowler (decodor DTS100), roty (mx900), Switcher (DVRSMMC 512)
    Am cumparat de la: Tig (boxe), Karass (cabluri rounded), mitzu (mousi), georgerusu79 (p4+p4p800), B-Boy (2x512 DDRAM), claudiu1 (N70), Title (gantere+banca)

Registered User
    Ok si din acestea ce se gasesc pe la noi ar fi ceva de urmarit? Credeti ca ar merita ceva din categoria asta? Si la ce pret?
    Valentine, tu cat ai dat pe adaptorul ala de unde l-ai luat si daca este de incredere?

Registered User
    Phone
    iPhone
    Quote Originally Posted by petreb
    Ok si din acestea ce se gasesc pe la noi ar fi ceva de urmarit?
    Nu, eu nu as da banii pe asa ceva (pe astea de la noi, daca se gasesc).

Asta pe care il am acuma l-am luat din afara si am dat putin pe el (5 lire sterline).
    Au cumparat de la mine: alexxus (lcd 17''), balenax (p4+un abit), prowler (decodor DTS100), roty (mx900), Switcher (DVRSMMC 512)
    Am cumparat de la: Tig (boxe), Karass (cabluri rounded), mitzu (mousi), georgerusu79 (p4+p4p800), B-Boy (2x512 DDRAM), claudiu1 (N70), Title (gantere+banca)

Registered User
    Valentine> Si ce poate sa faca pentru banii astia? Poti sa descrii pe scurt principalele caracteristici tehnice?

Registered User
    Valentine> 5 lire. Nu ai dat foarte mult pe el. Am vazut pe aici unele cu minim 25 RON.

Registered User
    Phone
    iPhone
    Quote Originally Posted by petreb
    Valentine> Si ce poate sa faca pentru banii astia? Poti sa descrii pe scurt principalele caracteristici tehnice?
    Am spus mai sus. Petnru mai multe detalii consulta linkul precizat mai sus.

Terrorist Osama's Avatar
    unde ai vazut cu 25 ron? pliz da-mi si mie un pm si spune-mi unde ai vazut adaptor ca sunt disperat dupa asa ceva
    0757.262.088 / [cosminake@gmail.com] / Vizitati-mi homepage-ul

Registered User cata8757's Avatar
    Quote Originally Posted by Osama
    unde ai vazut cu 25 ron? pliz da-mi si mie un pm si spune-mi unde ai vazut adaptor ca sunt disperat dupa asa ceva

eu am gasit la 40 ron la http://www.alingsm.go.ro .

Mie pe SE k750i-ul meu merge perfect cu 2 sim-uri... merge pe orice telefon...si se schimba fara sa mai stingi mob... ai in meniu optiune cu 2 sim-uri sim 1 si sim 2... mie imi si apare sub netowork operator sim1 sau 2... ce am obs ca e putin mai lent telu atata tot.. acum nu stiu cat consuma din baterie ca am citit pe forumuri ca mai mananca din baterie
    Catalin

SLV SILVER's Avatar
    cata8757: Inteleg ca daca vrei sa suni, iti alegi din meniu line 1 sau line 2 (parca)...Dar poti primi apel pe oricare sim ? Sper ca m-am facut inteles.
    Never odd or even.

Registered User
    Phone
    iPhone
    Quote Originally Posted by --==S|LVER==--
    cata8757: Inteleg ca daca vrei sa suni, iti alegi din meniu line 1 sau line 2 (parca)...Dar poti primi apel pe oricare sim ? Sper ca m-am facut inteles.
    Se numeste call divert chestiunea, si merge daca ai doua abonamente.

1.  
    DHB14 - 728 - Last Post
Page 1 of 2 12 LastLast