brat cum pot sa nu mai fiu sunat de nr ascunse???
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 20 of 26

Thread: cum pot sa nu mai fiu sunat de nr ascunse???

Registered User PhantomRo's Avatar

cum pot sa nu mai fiu sunat de nr ascunse???

Salut!
    in cazul in care sunt satul de primit telefoane/beepuri de pe nr ascunse cum as putea sa nu mai fiu sunat de catre ei. pe un n70 am instalat blacklist si nu am nici o problema...dar pe un 6021 din pacate nu pot instala black list
    cum pot bara apelurile de la numere private???

combat chicken bau_bau646's Avatar
    DHB14 - 300 - Thread
    apesi pe butonul rosu sau nu le raspunzi, o sa se plictiseasca respectivii

problema e ca nu sunt obisnuit cu asa ceva...

Registered User Mad_Turnip's Avatar
    Phone
    HTC One 32Gb Black
    blacklist pentru telefoanele cu sistem de operare. sau mai e optiunea sa-ti blocheze tot ce nu ai in agenda
    ..::i'm mad...i'm evil...i'm --> ADRENALIN POWERED !! ::..
    0723039383 - YM : gulie_valentin ; valentin.valeanu@gmail.com
    valentin.valeanu@xbikers.ro

Moderator Nekrataal's Avatar
    Pui redirect pt. apelurile respinse catre o cartela activa si nebagata in telefon. Prostu suna, primeste ton de ocupat de la black list, si il redirectioneaza catre cartela. Va primi: abonatu conex nu poate fi contactat. Si stai asa o luna doua pana se potoleste looserul. Apoi pui cealalta cartela pe care te deranjeaza in n70 si repeti faza. Daca timp de o luna doua va primi "abonatu nu poate fi contactat" o sa creada ca ai renuntat la numar si probabil ca se va potoli. Daca dupa 3-4 luni de faza din aceasta tot te deranjeaza suna-l si fa-i cinste la curve (pun si eu bani daca e nevoie). Merita recompensat pentru perseverenta.

Singura problema pe care o vad in cazul tau ar fi ca va trebui sa suporti sa te deranjeze pe 6021 pana pui cartela de pe 6021 in n70(dar nu prea ai ce face). Incearca asa si in caz ca functioneaza da-ne de veste.

e o mica problema ... n70 e branduit orange...deci codat...

SM
    SM is offline
    Leather SM's Avatar
    Phone
    iPhone 4s
    iti activezi mesageria si iti inchizi mobilul cand nu ai nevoie.
    sau pur si simplu le raspunzi si nu zici nimic.
    or sa se potoleasca cand le mananci creditul/le faci cost suplimentar.

eu sincer ma asteptam ca operatorul sa aibe o posibilitate de a putea bloca anumite numere sa nu mai ma poata suna la cererea clientului dar se pare ca nu...
    la *222 am fost sfatuit sa ii taxez.... f tare solutia data de un operator de talia vodafonului

Registered User faraonu's Avatar
    Quote Originally Posted by PhantomRo View Post
    eu sincer ma asteptam ca operatorul sa aibe o posibilitate de a putea bloca anumite numere sa nu mai ma poata suna la cererea clientului dar se pare ca nu...
    la *222 am fost sfatuit sa ii taxez.... f tare solutia data de un operator de talia vodafonului
    operatorul are orice posibilitate.
    chestia e ca de la a o avea pana la a iti spune tie un operator ca se poate, sau mai mult, pana la a iti indeplini dorinta ...e cale lunga.

la un telefon simplu poti face o singura chestie care nu prea cred ca ti-o doresti...si anume sa mergi la politie si sa declari ca esti hartuit de un anume apelant si sa incerci sa convingi politia de asta, apoi sa mergi la compania de telefonie si sa arati dovezile hartuirii, apoi sa ceri blocarea apelurilor.
    avand in vedere ca ei prin neblocarea apelurilor intretin o situatie ce capata aspecte ilegale ar trebui sa gasesti intelegere din partea operatorului.
    el stie cine suna.
    operatorul prin contract isi rezerva dreptul sa iti blocheze apeluri sau sa inceteze contractul cu tine, si mai face si furnizarea de informatii catre terte persoane, desi nu stiu cat de bine se gaseste asta in contract.

o alta optiune pe care o ai este sa iti gasesti un tovarash care lucreaza pt *222 si sa iti zica cine te suna( atentie, sa iti comunice datele in privat si cu grija). suna-l inapoi pe nefericitul ala si descurca-te. sau pune-i nr in ziare langa un anunt de tipul " blonda buna, 21 de ani, sani mari, picioare lungi, ochi verzi, fund bombat, doritoare de relatii incendiare, o fac de placere, nu pe bani."
    nu mi-e frica, nu mi-e frica... de bau-bau !!

- Nameless One - MackTK's Avatar
    Eu as aplica solutia lui Nekrataal, singura diferenta fiind faptul ca as devia apelurile respinse pe un numar inexistent (eu asa fac) in care o sa-i zica "nr. solicitat nu e alocat". Dupa un timp o sa creada ca ti-ai desfiintat numarul.

Chestia cu dusul la Politie si sa decalari ca te hartuieste a facut-o un prieten de-al meu. A facut scandal si pe la Vomafone, care, cand au aflat ca a facut plangere la Politie, tot nu au vrut sa-i dea numarul, dar au sunat ei la el si l-au potolit.

pai nici nu o sa ii dea numarul apelantului. poate insa sa faca bararea apelurilor. e greu sa pricepeti?

magic man iozefini's Avatar
    nu am inteles eu bine sau la inceput se vorbea de numere ascunse?cum dracu sa le barezi pe astea cand nu stii ce sa barezi?

operatorul stie, si poti sa afli si tu daca ai un tovarash care lucreaza la operatorul respectiv.

- Nameless One - MackTK's Avatar
    Stai linistit, faraoane, ca nu iti blocheaza operatorul numarul respectiv. In schimb, te indeamna sa-l taxezi... Mai fac si ei cativa centi in plus.

atunci schimb numarul, sau operatorul. o fi greu?
    sau, in cazul meu, sun un prieten si aflu numarul, adaug in blacklist and that's it.

ma rog, acum depinde si cat de tare sunteti deranjati de straini.
    eu in weekend am fost anuntat la telefon ca am castigat la loto premiul cel mare, si ca am castigat si o masina. dupa 5 minute de convorbire m-am plictisit totusi.

se pare ca am fost o persoana simpatica, pentru ca la ceva timp dupa primul telefon am fost sunat de "caravana din dragoste". deja nu am mai avut rabdare si pushtii au auzit pe fundal vocea prietenei mele, care zicea sa le spun ca lucreaza la orange( am fost sunat pe orange) si ca le afla numarul.

din greseala nr secret a uitat sa mai puna #31# in fata
    in cazul in care mai primesc vreun apel cred k o sa ma apuc de dat anunturi :P ms mult de idee

Registered User piratu2191's Avatar
    poate o fi alta persoana si nu dai anuntu cu nr care trebuie

Registered User
    pe mine ma suna cineva cu nr privat dar nu vb.ma eneveaza la culme.chiar nu se poate afla nr

/DRIVE R@Z0R's Avatar
    Phone
    mako
    daca ai relatii poti afla ca om obisnuit nu prea ...
    This kid also enjoys vitamin H .

Banned Pierce's Avatar
    Aloo, de grupuri ai auzit?
    faci grupuri si setezi profilul pe anumite grupuri!
    scurt!

1.  
    DHB14 - 728 - Last Post
Page 1 of 2 12 LastLast