brat setari internet mobil blackberry - Page 7
Page 7 of 11 FirstFirst ... 45678910 ... LastLast
Results 121 to 140 of 201

Thread: setari internet mobil blackberry

Registered User E.R.A's Avatar
    pai itit trebuie bis sau bes pentru a folosi toate functiile telefonului.
    haules baules...

Registered User

cosmote

DHB14 - 300 - Thread
    Salut BBuser ,
    a reusit cineva sa iasa in internet cu o cartela Cosmote ? daca da , pls sa ma ajute si pe mine cineva cu setarile , e chiar aiurea sa ai atatea butoane si sa nu ai ce face cu ele

thnx !

Registered User m1zippo's Avatar
    Phone
    Albastru
    Quote Originally Posted by m1zippo View Post
    eu unu nu inteleg un lucru.care este motivul pentru care lumea-si cumpara blackberry?luati-va fratilor noikia si ati rezolvat daraua.deja ma simt stresat de numarul oamenilor care ma deranjeaza pentru setarile de internet.nu exista setari.se numesc service book-uri.
    @coamanteodorentru os 5.0 exista un alt tip de service book-uri.
    @vrenescw:wnw pentru bb este un fel de laba.mai bine ia-ti un sim vodafone.

pentru a nu mai exista nelamuriri:

-blackberry NU ESTE pentru oricine.
    -blackberry ESTE CEA MAI EFICIENTA metoda de comunicare.(nu este pt mp3,poze,filme etc)
    -am observat ca la o simpla cautare google(setari internet bb),postul asta este primul,in rezultate.
    -nu mai sunt dispus sa ajut pe nimeni daca nu dovedeste ca stie cum sta treaba cu blackberry.
    -pentru o suma modica va ofer:service book-uri personalizate pentru fiecare model bb, trafic prin serverul bb,push mail,bb messenger,bb app world etc.
    -nu mai trimiteti pm-uri pentru ca nu agreez metoda asta de contact.(aveti nr.de telefon).
    -pot fi gasit aici:072.2.80.2.2.5.2
    Inca sustin ceea ce am spus mai sus.

Registered User
    am inteles ce se intampla cu abonamente si alte alea pe BB, dar daca te conectezi la internet prin Wireless(Wi-FI) merge totul bine? poti accesa orice pagina si site fara nici o problema? stima

Registered User shoppcgsm's Avatar

Unhappy ma poti ajuta

da-mi un sms si te sun sa-ti spun cum trebuie sa faci setarile.
    Salut,

Te rog frumos daca ma poti ajuta cu setarile ptr blackberry 9000 bold .am cosmote am optiunea activa de wnw si am fac setarile din forum si nimik
    Tel: 0788785459
    YM: shoppcgsm
    e-mail shoppcgsm@yahoo.com

Registered User ma1qu's Avatar
    Phone
    blackberry
    Va salut

Vreau sa folosesc cartela modemului Digi Net Mobil pe un telefon BackBerry 9780 ma poate ajuta cineva si pe mine cu setarile necesare .
    Foloseste cineva cartela modemului Digi Net Mobil pe telefon strict pentru net ? ( functioneaza bine - slabut ? ) Imi
    Imi impartaseste cineva din experienta care dintre retele tel. mobile ce ofera internet mobil sunt mai bunicele - bune si ce fel de cartela prepay ..4euro....5euro....10 euro ........ ( exclus abonament ) nu vreau sa ma incurc cu contracte obiligatorii 1 an.....2 ani .
    Multumesc anticipat .
    Banii sunt facuti sa circule , componentele de calculator de devalorizeaza pe zi ce stau !

ma1qu@yahoo.com

Phone
    Albastru
    Quote Originally Posted by shoppcgsm View Post
    Salut,

Te rog frumos daca ma poti ajuta cu setarile ptr blackberry 9000 bold .am cosmote am optiunea activa de wnw si am fac setarile din forum si nimik
    suna-ma si-ti spun cum dai de mine.

Registered User
    Phone
    Blackberry 8520

salut

m1zippo pari interesant dar daca tot ai reusit sa faci ceva de ce nu postezi service book-urile pentru fiecare operator in parte. BB e pentru toata lumea si merge intradevar orice pe el inclusiv ym, bb im fara nici o alta aplicatie etc. E de ajuns sa va luati programul magicberry si sa editati service book-ul original cu setarile fiecarui operator. Pentru vodafone va dau eu unul la care merge brici cu un simplu abonament de date fara bis. GirlShare - Download servicebook original.ipd

---------- Post added at 21:34

Registered User shoppcgsm's Avatar

:))

Da Acest Zippo este un mare laudaros ) pretul este intre 50 si 100 ron sa iti puna un service book ptr cosmote ...

Si se tot lauda ca este singurul in TARA ( Romania )

E uite ca nu esti singurul Pana in Pasajul de pe Magheru este un service GSM costa 50 ron si ai si garantie 3 luni
    Tel: 0788785459
    YM: shoppcgsm
    e-mail shoppcgsm@yahoo.com

Phone
    Albastru
    Da Acest Zippo este un mare laudaros ) pretul este intre 50 si 100 ron sa iti puna un service book ptr cosmote ...

Si se tot lauda ca este singurul in TARA ( Romania )

E uite ca nu esti singurul Pana in Pasajul de pe Magheru este un service GSM costa 50 ron si ai si garantie 3 luni
    nu vreau sa par nesimtit fata de tine,dar daca nu ma insel,m-ai sunat si ai incercat sa afli cam ce fac si cum.de ce dracu nu-ti scrii si tu sau oricine service book-urile si rezolvati treaba.nu zic ca fac ceva nemaivazut DAR ceea ce fac,fac bine.apropo,ceea ce face tipul de pe magheru(posibil sa fi chiar tu),nu o sa aiba niciodata suport 3g deoarece foloseste niste sb-uri generice,care se gasesc cam peste tot.
    reaminteste-mi si mie cand ti-am cerut eu tie 100 de lei pentru sb-uri?!?nu mai manca rahat(ma refer la ala dulce cu aroama de trandafiri ) ca nu stii cum te ineci cu el.

---------- Post added at 15:17 ---------- Previous post was at 15:12 ----------

Quote Originally Posted by ionutz3d View Post
    m1zippo pari interesant dar daca tot ai reusit sa faci ceva de ce nu postezi service book-urile pentru fiecare operator in parte. BB e pentru toata lumea si merge intradevar orice pe el inclusiv ym, bb im fara nici o alta aplicatie etc. E de ajuns sa va luati programul magicberry si sa editati service book-ul original cu setarile fiecarui operator. Pentru vodafone va dau eu unul la care merge brici cu un simplu abonament de date fara bis. GirlShare - Download servicebook original.ipd

---------- Post added at 21:34

cred,ca nu are rost sa-ti explic de ce nu le postez.mai sunt pe aici unele caractere,ca tipu` de mai jos care ar huzuri de placere sa vada cam ce contine un service book cu suport de browser, wi-fi si trafic printr-un server rim.iti spun si tie:nu fac o minune,dar stiu exact ceea ce fac.

---------- Post added at 16:01 ---------- Previous post was at 15:17 ----------

Salut,

Cine a apelat la cine?Din pacate acum am vazut postul asta si nu mai am rabdare sa-ti explic cum sta treaba cu bunul simt.
    Last edited by m1zippo; 28-06-2011 at 14:53.

Registered User
    Phone
    Blackberry 8520

salut

nu vreau sa par nesimtit fata de tine,dar daca nu ma insel,m-ai sunat si ai incercat sa afli cam ce fac si cum.de ce dracu nu-ti scrii si tu sau oricine service book-urile si rezolvati treaba.nu zic ca fac ceva nemaivazut DAR ceea ce fac,fac bine.apropo,ceea ce face tipul de pe magheru(posibil sa fi chiar tu),nu o sa aiba niciodata suport 3g deoarece foloseste niste sb-uri generice,care se gasesc cam peste tot.
    reaminteste-mi si mie cand ti-am cerut eu tie 100 de lei pentru sb-uri?!?nu mai manca rahat(ma refer la ala dulce cu aroama de trandafiri ) ca nu stii cum te ineci cu el.

---------- Post added at 15:17 ---------- Previous post was at 15:12 ----------

cred,ca nu are rost sa-ti explic de ce nu le postez.mai sunt pe aici unele caractere,ca tipu` de mai jos care ar huzuri de placere sa vada cam ce contine un service book cu suport de browser, wi-fi si trafic printr-un server rim.iti spun si tie:nu fac o minune,dar stiu exact ceea ce fac.

---------- Post added at 16:01 ---------- Previous post was at 15:17 ----------

Cine a apelat la cine?Din pacate acum am vazut postul asta si nu mai am rabdare sa-ti explic cum sta treaba cu bunul simt.
    Pentru cosmote folositi la tcp/ip:broadband sau internet si va instalati urmatorul service book care va face sa mearga browserul nativ fara abonament bis/bes, merg si hartile gmaps, gmail, pentru messenger eu folosesc nimbuzz care e usor de folosit. Nu stiu exact care sint setarile in service book pentru cosmote sa iti poti activa si celalalte functii precum im pin nativ, dar nu iti trebuie sa platesti la nimeni nimic eu ma multumesc si cu astea practic e la fel ca si un abonament bes. Download service book

Registered User
    Phone
    Blackberry 8520
    M1zippo deci tu poti face cu o cartela cosmote sa faci sa mearga bb messenger pin, yahoo mess, browserul nativ bb precum si celelalte functii ale telefonului bb fara abonament bis sau bes? Si cat ar costa un service book mai mult de 30 ron?

Phone
    Albastru
    M1zippo deci tu poti face cu o cartela cosmote sa faci sa mearga bb messenger pin, yahoo mess, browserul nativ bb precum si celelalte functii ale telefonului bb fara abonament bis sau bes? Si cat ar costa un service book mai mult de 30 ron?
    Pai parca aveai tu service book-uri de-ti mergea bb-ul ca si cum ai avea bis.Da pot sa fac asta dar nu pentru tine.Stii ca este o vorba? Ai sa ajungi la p... mea.

Doctor dr_dumi's Avatar
    Phone
    S5
    m1zippo, am apelat la el si chiar se pricepe. Bravo lui. Nu vad ce e rau in a cere bani pt niste servicii care putina lume le stie. Sincer si eu as face la fel, mai ales atunci cand si eu am dat niste bani pt avea acces la ele. Nu e ca si cand te pune cineva sa instalezi un soft de gps pe un n73 sau mai stiu eu ce..
    Sunt cu cantec bb-urile astea.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
    Hangouts id: dr.dumi@gmail.com

"Inainte de a bate cu pumnul in masa uita-te daca e vreun cui scos." - Bouvril

Registered User
    Phone
    Blackberry 8520

salut

Pai parca aveai tu service book-uri de-ti mergea bb-ul ca si cum ai avea bis.Da pot sa fac asta dar nu pentru tine.Stii ca este o vorba? Ai sa ajungi la p... mea.
    Da am un bb care e de la munca si are abonament bb, mai am unul care este personal si il folosesc pe cosmote. Am dat service book-uri care se gasesc pe net si care poate sa iti faca telefonul sa il poti folosi fara sa platesti pentru unul care nu are bani sa dea.
    Inca n-am ajuns la p...la ta si probabil nu o sa ajung niciodata )
    Si care e problema daca as vrea sa activez si eu bb ala pe cosmote sa mearga tot pe el? Sau ce banii mei miros nasol s-a kkt vreo unul pe iei sau ce???
    Ca nu te inteleg care e partea care te-a deranjat?
    Am intrebat care e pretul pentru ca normal ca vreau, am incercat moca n-am gasit ceva sa activeze tot si m-am decis sa platesc.
    Pt dumi ----- cine a zis ca vreau moca? Nu ma intereseaza decat sa folosesc bb meu cu tot ce stie, daca baiatul stie sa scrie astea si merge, foarte bine, platesc, eu atat vroiam sa stiu, daca chiar functioneaza alea, sau ma ia la misto si platesc degeaba cum au mai incercat si altii sa ma fraiereasca, dar nu e loc.
    Last edited by ionutz3d; 04-07-2011 at 21:37.

Registered User
    Zippo vreau sa discut cu tine, t rog frumos sa dai add pe mess la tufugieutrag.Sunt interesat sa cumpar un BB 8900 nou, si as fi recunoscator daca m-ai ajuta pentru internet, acum depinde ce pretentii ai si tu, vorbim , Bafta

Banned
    download setari orange si vodafone wap originale HitCoins!!.

Registered User
    Phone
    Blackberry 8520
    Quote Originally Posted by florinlix View Post
    download setari orange si vodafone wap originale HitCoins!!.
    La orange a aparut optiunea pt cartele blackberry 4 si ai 300 mb national bb si costa 4 euro deci e mai mult decat poti folosi cu tot ce vrei a cam ingenuncheat toti operatorii la faza asta)

Registered User radu_brd00's Avatar
    Phone
    Apple iPhone
    m1zippo te mai ocupi cu chestia asta ? m-ar interesa si pe mine pentru un blackberry 8900 pe cartela frog de la cosmote , se poate face sa mearga toate functiile ? si daca da cat m-ar costa te rog ?

Desktop: CPU: AMD FX-8350 8 Core @ 4 Ghz MB: MSI 990FXA-GD65 RAM: 12 GB DDR3 GPU: 2 x Ati Radeon HD5850 CrossFireX HDD: ​Samsung 840 EVO 250 GB SSD + 2 TB WDC PSU: Seasonic 650W CASE: Thermaltake Eureka Black Peripherals: Razer Tarantula Keyboard / Razer Lachesis Mouse / Corsair Vengeance 1500 7.1 Headphones

Registered User krygod_ro's Avatar
    Phone
    Galaxy S4
    La orange a aparut optiunea pt cartele blackberry 4 si ai 300 mb national bb si costa 4 euro deci e mai mult decat poti folosi cu tot ce vrei a cam ingenuncheat toti operatorii la faza asta)
    asa e. totusi nu inteleg de ce la abonamente inca se mentin niste scoruri de te da peste cap.

1.  
    LCS - 728 - Last Post
Page 7 of 11 FirstFirst ... 45678910 ... LastLast