Page 4 of 4 FirstFirst 1234
Results 61 to 62 of 62

Thread: Uefa Champions League 2016 -2017

1. Back To Top | #61
    Registered User Goering's Avatar
    Quote Originally Posted by Mandea View Post
    bun asa. o madrilena in finala e suficient. ni s-a luat de trisori.
    Putea chiar sa nu fie niciuna in finala altfel.
    Whenever i hear the word "culture", i reach for my Browning!

John, whats with the black? You look like you're goin' to a funeral! Maybe I am...

2. Back To Top | #62
    Registered User west1785's Avatar
    Mandea, uite, recunosc ca spun numai prostii. Serios, recunosc. Sunt subiectiv, e clar. Dar da-mi niste exemple, sa vad si eu simularile alea si cersitul. Sau trisatul, inca tot n-am inteles unde au trisat. Pe bune, nu-mi amintesc vreo faza in care au simulat sau cerut galben aiurea. Nu zic ca nu au fost, dar nu mi le amintesc. Eu sunt subiectiv si imi amintesc o faza prin minutul 5 in care Vidal pune o talpa pe tendonul lui ahile pe piciorul de sprijin, din spate, in conditiile in care mingea e la 1m de alunecarea lui. Sau alta faza in care unu asa slabut cum e Casemiro a fost luat pe sus in fata careului. Sau de o faza prin minutul 74 in care Vidal il controleaza la glezne pe Kroos, din spate, dupa ce da drumul la minge, si nu se opreste nimeni, merge faza, nu cerseste nimeni, etc. Dar e drept ca eu sunt subiectiv. Am mai vazut o data meciul pana la prelungiri, ca de-acolo e fara istoric. Nu am vazut absolut nici un comportament jegos sau trisor la jucatorii Realului. Daca vine vorba de cersit, nu pot, subiectiv fiind, sa nu mi-l amintesc pe Robben, mainile sus, pieptul in afara, picioarele din spate arcuite. Un asa plonjon l-ar face invidios pana si pe Seerresiete. Cum zicea cineva, pe Robben daca-l calci in careu pe umbra, e penalty

Nici nu mai zic de faza cand a luat al 2lea galben Vidal, Marcelo ia mingea, Ronaldo fuge spre arbitru, dar e departe, Kroos e cu mainile-n sold si se uita, Asensio, care nici macar nu se tavalea in chinuri cum e obiceiul la faze deastea, cazuse "artistic" ca doar simtise ca l-a atins, e singurul care are o mana ridicata spre arbitru si de care poti intr-adevar sa zici ceva, ca a fortat caderea, stiind ca Vidal e la limita.

imediat ce a luat vidal galben, cadeau ca secerati din orice contact si apoi se milogeau sa il dea afara.
    nu, nu se milogeau ca astia. astia si de la 2m cadeau secerati. niste kkati.
    mi-e jena ca tin cu trisorii astia.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Uefa Champions League 2016 -2017-bayern-munichs-dutch-midfielder-arjen-r.jpg  
    Last edited by west1785; 21-04-2017 at 19:48.
    INMORTALES COMO EL TIEMPO, INALTERABLES COMO LA HISTORIA.

1.  
Page 4 of 4 FirstFirst 1234

Bookmarks

Bookmarks