Page 232 of 375 FirstFirst ... 132182222229230231232233234235242282332 ... LastLast
Results 4,621 to 4,640 of 7497

Thread: Ciclism, biciclete, magazine...

1. Back To Top | #4621
    Quote Originally Posted by gxg 10 View Post
    Hai sa enumar de ce as avea nevoie si poate imi fac o idee cu ajutorul vostru.

Dat fiind faptul ca bicicleta actuala am cumparat-o acum ~13 ani, as vrea ca cea noua sa fie "actuala", gen un 29" frane pe disc, greutate mai scazuta.
    Merg prin oras, ocazional pe plaja, dar as vrea sa pot merge si cu ea pe munte (nu pe traseele de concurs totusi) daca imi propun.
    Exclus din start SH, nu ma incanta ideea, deci ar trebui sa fie noua.
    As vrea sa aiba suspensie reglabila pe fata si frane pe disc ( ma gandesc la frane pe disc pentru faptul ca o iau totusi in 2013 nu in anii 2000 sa iau cu saboti, sa fie totusi ceva actual).
    de ce actual si nu bun. ia second hand cadru otel, jante duble, ..ghidon reglabil, si mai departe o imbraci tu cum vrei. nu ai nevoie de suspensii, discuri si alte modernisme. fts! oldschool. largesti cadrul, pui tiagra/sram950 ..restul vine de la sine. franele cantilever sunt foarte ok.

---------- Post added at 19:03 ---------- Previous post was at 18:58 ----------

Quote Originally Posted by Necrosero View Post
    Si eu vin la mars (daca nu se intampla cine stie ce belea neprevazuta intre timp).

In alta ordine de idei, am niste probleme cu fata: a cam imbatranit se pare si in ultima vreme, de vreo luna incoace, tot aud zgomote ca un fel de tacanit sec asa (tac tac tac tac), aproape continue, atunci cand dau la pedale. Ma gandesc ca e de la butuc, altceva ce-ar putea fi? Sa-l inlocuiesc?
    O alta belea ar fi ca atunci cand plec de pe loc mai in forta, si ma las cu toata puterea pe pedale, se aude un pocnet si sare lantul pe alt pinion (nu chiar intotdeauna, dar destul de des incat sa fie deranjant). Aveti idee de la ce ar putea fi? Ce sa schimb ca sa nu mai faca asa?
    regleaza schimbatoarele.. "altceva" ar putea fi schimbatorul fata lovit de lant - doar tu stii cum se aude, pune-o pe stand si vezi de unde.
    inainte de reconfigurare schimbatoare, umbla/ajusteaza tensiunea cablului, poate nici nu-i nevoie sa mergi mai departe.
    nip it in the bud
    The bloody folks are bloody daft Don't make me bloody laugh It bloody hurts to look around Everywhere in chicken town
    The bloody clocks are bloody wrong The bloody days are bloody long It bloody gets you bloody down Evidently chicken town

2. Back To Top | #4622
    Registered User
    Quote Originally Posted by romeo_id View Post
    E posibil sa ajung acolo impreuna cu cumnatul meu (ar vrea si el sa mearga).
    Quote Originally Posted by Radu_b View Post
    Adica cum posibil? CONVINGE-L!!!
    )
    L-am convins. Dar depinde de vreme, ca de fapt vine cu sotia si princhidelul cel mic, de 1 an si o luna.
    De fapt romeo_id vrea sa zica ca e posibil sa ajunga si el acolo, ca sus numitul cumnat sigur merge Daca ploua, singur, daca nu, cu tot familionul biciclistic, care este.

Eu am luat de pe forum de aici, rockrider 5.2 (dotari similare) doar ca rotile de 26" cu 400 de lei. Bicla perfecta tehnic si de 3 ori mai ieftina. De restul de bani m-am plimbat si mi-am luat prajituri
    Iar imi aduci aminte si iar sughiti
    I do not have a signature

3. Back To Top | #4623
    Registered User romeo_id's Avatar
    Quote Originally Posted by BLK View Post
    De fapt romeo_id vrea sa zica ca e posibil sa ajunga si el acolo, ca sus numitul cumnat sigur merge Daca ploua, singur, daca nu, cu tot familionul biciclistic, care este.
    Care este Mare. ) si cam toata lumea are cate o bicicleta.

Iar imi aduci aminte si iar sughiti
    Si pe aceasta cale multumesc binefacatorului meu, trebuie sa stie ca ma ingrijesc de bicicleta luata de la el.

4. Back To Top | #4624
    BusinessMan banica.alex's Avatar
    Din afara fenomenului imi imaginez ca am cerinte abstracte, dar trebuie ca intelegeti ca nu vreau sa merg la concursuri, nu o sa merg pe teren accidentat gen pietris si altele, nu o sa suprasolicit bicicleta cum poate unii dintre voi o fac.

Una "banala" la 1600 sa zic asa, ii cade furca dupa o perioada? Se strica schimbatoarele, franele? Vreau sa inteleg de ce sunteti asa critici si imi recomandati doar de la 4000in sus. Ce nu pot sa fac cu una de 1600 si pot doar cu cea de 4000? Nu neg ca e net superioara.

First bike ul pe care il am l am utilizat cu placere mai mult de 10 ani si merge ok, doar ca n am avut asa grija de el.

Daca poate cineva sa mi explice neclaritatile mele as ramane recunoscator.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 4
    iti recomand ca inainte sa-ti iei bicicleta sa imprumuti de la cineva si sa mergi cel putin 2 ore pe o bicicleta mai bine echipata si cel putin 2 ore pe o bicla echipata mai slab...

si eu inainte sa-mi iau bicla ironizam pe altii care ajungeau sa bage sute de lei in bicla/echipament/piese si nu-i intelegeam .. iar acum am ajuns in puctul in care am 2 bicle MTB facute din bucati de mine + ceva bani bagati in echipamente...

daca vei descoperii ca-ti place fenomenul dupa ce iti iei bicla, mai mult ca sigur iti vei dori dupa sa ai una mai buna/capabila.

5. Back To Top | #4625
    Registered User
    Zice bine banica.alex, intr-un fel. Treaba e asa, daca iei o bicicleta ieftina, si nu esti motivat, s-ar putea sa gasesti tot felul de motive sa nu iesi cu ea (gen scartaie frana, caraie schimbatorul, bla bla, crezand ca una scumpa ar fi mers singura). Pe de alta parte, daca iei una scumpa si nu esti motivat, dai banii degeaba. Sunt destule anunturi pe net cu biciclete de 2-3000 de euro, de downhill, care s-au plimbat doar prin oras si prin parc, nu au probabil nici 1000km, si se vand la o treime din pretul de achizitie. Cred ca e o mare prostie sa cumperi o bicicleta scumpa doar pentru plimbat prin oras/parc/poteci. Un maxim 3000 de lei as da, pentru ca eu merg mult, si piesele mai scumpe mi-ar asigura un interval mai mare intre revizii, dar mai mult de atat pe o bicicleta noua, fara a fi profesionist sau aspirant la podiumul concursurilor, mi se pare inutil.

Eu am facut asa: aveam o bicicleta ieftina luata din Cora, un DHS slabut, m-am hotarat anul asta sa schimb metroul pe bicicleta si am decis ca pentru inceput e buna si asta (sa vad cum merge treaba). Mi-am setat un target de 1000km, dupa care am zis ca imi voi schimba bicicleta. Si asa am facut, cand am atins pragul de 1000km, am luat una mai buna/scumpa. Cumva era nevoie, pentru ca la o bicicleta ieftina, se uzeaza mai repede componentele (si nu vroiam sa bag bani in piese), dar totul depinde de ce faci cu ea, cat mergi si cum mergi.

Eu zic asa, daca vrei doar sa te plimbi cand si cand, si nu esti un om pretentios, sau cu prestanta, poti lua o bicicleta mai ieftina, cum e Kilimanjaro, care e totusi OK echipata, daca toate schimbatoarele si manetele sunt Altus. Da, gasesti sigur aceeasi echipare la preturi +/- 100-200 de lei, dar e vorba de firma, de reduceri, de adaosuri, daca cauti cel mai mic pret dintre cele mai mici, o sa innebunesti cautand.

Ca idee, eu am un City/Trekking pe care am dat dublu si am tot V-Brake Tektro, asa ca nu-ti imagina ca ai avea nevoie de mai mult, sunt oameni care fac inconjurul lumii cu V-Brake. Mai poti vedea oferta Decathlon care e OKish. Pana la urma conteaza si parerea ta, eu m-am uitat 3 luni dupa bicicleta noua (de cand am setat targetul) si in ultimul moment am schimbat la 180 de grade si am luat cu totul altceva decat aveam pe lista (nici nu ma uitasem la oferta Cube, si am ales Cube).

Cam cati KM faci intr-un an, ai idee?

6. Back To Top | #4626
    Registered User Necrosero's Avatar
    Diferentele dintre o bicicleta ieftina (gen DHS, First Bike, chiar si Kilimanjaro asta, adica orice echipare sub Alivio) si una OK (>Alivio) nu este doar de "cat de repede se strica piesele". E diferenta la geometrie, la masa (un DHS are 18 kile, a mea de exemplu are 12), la modul in care te simti pe ea, la modul in care franeaza, si nu in ultimul rand, la cum arata (pentru ca, nu-i asa, si asta e un aspect de luat in considerare). Pur si simplu nu merita sa iei o rapciugoasa d-asta, daca nu ai bani de una OK noua, mai bine nu mai iei nimic. Si stiu ce zic, am mers vreo saptamana de test cu martoaga lui taica-miu (avea o DHS pe atunci, dupa aia l-am prostit eu sa-si ia un RAM), si era absolut horror: totul scartaia pe ea, zici ca se descompunea, dadeam la pedale ca disperatu' ca sa merg trei metri, samd. O varza totala, cand m-am urcat pe asta de acum eram "aaaaaaaaleluia".
    Asta e parerea mea. Dar sunt totodata de acord ca n-are absolut niciun rost sa-ti un fs pentru oras, e overkill clar (plus ca sunt si niste kile aiurea in plus).
    I never seem to understand, the time the place and who I am, define a way to stay alive, it's like I'm living a lie

7. Back To Top | #4627
    Pushbiker Croocodillul's Avatar
    Din afara fenomenului imi imaginez ca am cerinte abstracte, dar trebuie ca intelegeti ca nu vreau sa merg la concursuri, nu o sa merg pe teren accidentat gen pietris si altele, nu o sa suprasolicit bicicleta cum poate unii dintre voi o fac.

Una "banala" la 1600 sa zic asa, ii cade furca dupa o perioada? Se strica schimbatoarele, franele? Vreau sa inteleg de ce sunteti asa critici si imi recomandati doar de la 4000in sus. Ce nu pot sa fac cu una de 1600 si pot doar cu cea de 4000? Nu neg ca e net superioara.

First bike ul pe care il am l am utilizat cu placere mai mult de 10 ani si merge ok, doar ca n am avut asa grija de el.

Daca poate cineva sa mi explice neclaritatile mele as ramane recunoscator.

Întrebarea la obiect ţi-a fost pusă deja: câţi km faci pe an? În funcţie de asta putem să-ţi spunem dacă merită sau nu o investiţie într-o bicicletă mai scumpă.

Totuşi, ţinând cont că o vei folosi doar pe stradă (aşa înteleg eu din ce zici acolo), nu pricep de ce ai vrea mtb 29er. O bicicletă cu furcă fixă, trekking/fitness, te-ar coafa mai mult decât suficient. Aşa ajungem la întrebarea ta despre "căzutul" furcii. Furca aia e grea în primul rând, amortizarea e mediocră în cel mai bun caz şi nici nu ai nevoie de ea pe stradă.

Toată recomandarea mea cu bicicleta de 4000 lei a plecat de la spusele tale cu cadru bun pe care ulterior să mai pui ceva. Crede-mă, nu e rentabil! Poate doar dacă prinzi ultra mega oferte la componente. Eu am început cu o bicicletă de 3000 lei căreia i-am triplat aproape valoarea dacă e să fac un calcul al componentelor puse pe ea. De banii ăştia îmi luam ceva de "firmă" foarte bine echipat de la bun început.

Mai bine te-ai uita la aşa ceva: https://www.decathlon.co.uk/btwin-fi...html#avantages

Automat scapi de vreo 4kg cât are în plus Kilimanjaro ăla...

Sau viteze integrate să scapi de întreţinerea periodică (şi ăsta trebuie întreţinut, dar mult mai rar): Cube Hyde Pro dark grey

8. Back To Top | #4628
    Nick anterior: Lov3Ru` gxg 10's Avatar
    Ies de 2-3 ori pe saptamana, cu 30-40 km in medie pe iesire, desi am avut si trasee mai lungi. Imi place ideea de furca cu suspensie reglabila, chiar daca nu stiu cat m-ar ajuta. As vrea sa stiu ca am o bicicleta cu care, daca imi vine sa merg la munte sa fac un traseu usor, sa pot. Pana acum am mers doar pe sosea. Daca First Bike-ul m-a tinut pana acum(si inca merge decent), nu vad de ce o bicicleta relativ noua sa nu tina mai mult.

Dupa putina lectura, am eliminat franele pe disc din ecuatie (nu merita pentru ce as vrea eu), cele pe disc manuale am inteles ca sunt slabe in general si cele hidraulice nu se merita decat pentru competitii si downhill.

As vrea sa stiu ce inseamna o echipare buna, medie, entry level, cum vorbiti voi oamenilor aici pe forum, sa pot diferentia modelele, pentru ca ele "arata" la fel pentru mine.

As vrea 29er pentru ca din ce am citit am anumite avantaje care ma incanta. Ideea ar fi 29", furca cu suspensie variabila si nu mai stiu ce sa zic.

Cross e ok ca marca? Am mai multe intrebari dar o iau usor sa nu va panichez. Oricum desi acum sunt reduceri, nu-mi vine sa imobilizez niste bani si sa fac achizitia acum, tot spre primavara as face-o.

9. Back To Top | #4629
    Registered User
    Quote Originally Posted by Necrosero View Post
    Diferentele dintre o bicicleta ieftina (gen DHS, First Bike, chiar si Kilimanjaro asta, adica orice echipare sub Alivio) si una OK (>Alivio) nu este doar de "cat de repede se strica piesele". E diferenta la geometrie, la masa (un DHS are 18 kile, a mea de exemplu are 12), la modul in care te simti pe ea, la modul in care franeaza, si nu in ultimul rand, la cum arata (pentru ca, nu-i asa, si asta e un aspect de luat in considerare). Pur si simplu nu merita sa iei o rapciugoasa d-asta, daca nu ai bani de una OK noua, mai bine nu mai iei nimic. Si stiu ce zic, am mers vreo saptamana de test cu martoaga lui taica-miu (avea o DHS pe atunci, dupa aia l-am prostit eu sa-si ia un RAM), si era absolut horror: totul scartaia pe ea, zici ca se descompunea, dadeam la pedale ca disperatu' ca sa merg trei metri, samd. O varza totala, cand m-am urcat pe asta de acum eram "aaaaaaaaleluia".
    Asta e parerea mea. Dar sunt totodata de acord ca n-are absolut niciun rost sa-ti un fs pentru oras, e overkill clar (plus ca sunt si niste kile aiurea in plus).
    Exagerezi un pic, DHS-ul meu sigur nu are 18KG, vreo 15 poate are, dar acum am o bicicleta "buna", fara furca cu suspensie, si tot are 12KG (peste care o sa adaug aripi, portbagaj, U-lock, bagaje, si ajung inapoi spre 14-15), pana la urma 3-4-5kg in plus, la nivel hobby nu inseamna nimic. Nu stiu cum era DHS-ul tatalui tau, cat de vechi sau ce probleme avea, dar repet, eu am facut 1000km pe al meu, in < 3 luni si nu scartaie nici acum nimic la ea, merge decent, si n-am schimbat nimic din configuratia standard. Mai puteam merge pe ea inca 1000-2000km cu investitii minore (axul butucului spate se apropie de finalul vietii, vreo 20 de lei, si axul pedalier ar trebui schimbat, alti 30 de lei). Am pe ea echipare Tourney de la Shimano, deci cel mai ieftin lucru posibil de la ei, si n-am avut probleme niciodata cu schimbarea vitezelor, merge totul brici.

Quote Originally Posted by Croocodillul View Post
    Întrebarea la obiect ţi-a fost pusă deja: câţi km faci pe an? În funcţie de asta putem să-ţi spunem dacă merită sau nu o investiţie într-o bicicletă mai scumpă.

Totuşi, ţinând cont că o vei folosi doar pe stradă (aşa înteleg eu din ce zici acolo), nu pricep de ce ai vrea mtb 29er. O bicicletă cu furcă fixă, trekking/fitness, te-ar coafa mai mult decât suficient. Aşa ajungem la întrebarea ta despre "căzutul" furcii. Furca aia e grea în primul rând, amortizarea e mediocră în cel mai bun caz şi nici nu ai nevoie de ea pe stradă.

Toată recomandarea mea cu bicicleta de 4000 lei a plecat de la spusele tale cu cadru bun pe care ulterior să mai pui ceva. Crede-mă, nu e rentabil! Poate doar dacă prinzi ultra mega oferte la componente. Eu am început cu o bicicletă de 3000 lei căreia i-am triplat aproape valoarea dacă e să fac un calcul al componentelor puse pe ea. De banii ăştia îmi luam ceva de "firmă" foarte bine echipat de la bun început.

Mai bine te-ai uita la aşa ceva: https://www.decathlon.co.uk/btwin-fi...html#avantages

Automat scapi de vreo 4kg cât are în plus Kilimanjaro ăla...

Sau viteze integrate să scapi de întreţinerea periodică (şi ăsta trebuie întreţinut, dar mult mai rar): Cube Hyde Pro dark grey
    Recomand si eu Cube Hyde Pro (asta am acum ) desi nu are suspensie fata, mergea lumea la munte si inainte sa apara suspensiile fata. Daca mergi pe poteci, si ai capul pe umeri, poti merge si fara suspensie (decat cu una proasta). In plus, daca zici ca pana acum ai mers mai mult pe sosea, cu un MTB 29er cu roti cramponate cum vin ele standard, cred ca te vor durea urechile dupa ce termini 30-40km

Ies de 2-3 ori pe saptamana, cu 30-40 km in medie pe iesire, desi am avut si trasee mai lungi. Imi place ideea de furca cu suspensie reglabila, chiar daca nu stiu cat m-ar ajuta. As vrea sa stiu ca am o bicicleta cu care, daca imi vine sa merg la munte sa fac un traseu usor, sa pot. Pana acum am mers doar pe sosea. Daca First Bike-ul m-a tinut pana acum(si inca merge decent), nu vad de ce o bicicleta relativ noua sa nu tina mai mult.

Dupa putina lectura, am eliminat franele pe disc din ecuatie (nu merita pentru ce as vrea eu), cele pe disc manuale am inteles ca sunt slabe in general si cele hidraulice nu se merita decat pentru competitii si downhill.

As vrea sa stiu ce inseamna o echipare buna, medie, entry level, cum vorbiti voi oamenilor aici pe forum, sa pot diferentia modelele, pentru ca ele "arata" la fel pentru mine.

As vrea 29er pentru ca din ce am citit am anumite avantaje care ma incanta. Ideea ar fi 29", furca cu suspensie variabila si nu mai stiu ce sa zic.

Cross e ok ca marca? Am mai multe intrebari dar o iau usor sa nu va panichez. Oricum desi acum sunt reduceri, nu-mi vine sa imobilizez niste bani si sa fac achizitia acum, tot spre primavara as face-o.
    De asta ce zici? Rockrider Big RR 5.3 Mountain Bike, White B'TWIN - All Bikes Cycling - On sale... are frane pe disc, dar mecanice, deci mai usor de intretinut decat cele hidraulice. Restul echiparii e decenta, peste Kilimanjaro, dar si pretul e mai mare (nu stiu cat e la noi in D, dar banuiesc ca peste 2000-2100 lei.

10. Back To Top | #4630

11. Back To Top | #4631
    Pushbiker Croocodillul's Avatar

Echipare medie: Alivio/Deore la transmisie. Bicicleta aia de 4000 lei e la limita superioară a echipărilor medii.

Totuşi nici tu nu ştii ce vrei exact: cu un post înainte îmi zici că nu mergi pe teren accidentat şi acum vrei de fapt ceva care să fie gata şi de asta...Înainte să ţi se recomande o bicicletă cred că ar fi bine să ştii exact ce vrei...şi să măreşti bugetul dacă tot vrei să fii în pas cu moda (29er, echipat bine).

Ca şi idee, asta e ordinea la Shimano la echipări: Tourney < Altus < Acera < Alivio < Deore < SLX < Deore XT < XTR.

Cât despre frânele pe disc mecanice şi aici te înşeli...dacă citeai mai atent ce am scris înainte ai fi observat că Avid BB7 sunt printre cele mai lăudate frâne pe DISC şi se bat de la egal la egal cu multe hidraulice. Că nu ai nevoie de frână pe disc, asta depinde doar de tine. Avantajele le vezi când mergi pe ploaie, nămol, coborâri lungi la munte, etc.

Kilimanjaro ăla ar fi o chestie dacă ar costa maxim 700 lei.

De asta ce zici? Rockrider Big RR 5.3 Mountain Bike, White B'TWIN - All Bikes Cycling - On sale... are frane pe disc, dar mecanice, deci mai usor de intretinut decat cele hidraulice. Restul echiparii e decenta, peste Kilimanjaro, dar si pretul e mai mare (nu stiu cat e la noi in D, dar banuiesc ca peste 2000-2100 lei.
    Rockrider-ul ăsta e mai cinsitit decât Kilimanjaro ăla, X5-ul e o transmisie ok, dar la fel, suferă la capitolul furcă şi greutate. Oricum, mai bine asta.

Recomand si eu Cube Hyde Pro (asta am acum ) desi nu are suspensie fata, mergea lumea la munte si inainte sa apara suspensiile fata.
    Am şi eu, dar o folosesc în oraş. La munte nu cred că m-aş descurca cu ea, atât din punct de vedere al geometriei cât şi al rapoartelor oferite.

12. Back To Top | #4632
    Nick anterior: Lov3Ru` gxg 10's Avatar
    Ai dreptate, nu stiu sa explic exact ce vreau. Stiu ca voi merge mult pe sosea, dar daca ajung sa zic la munte sa ma pot "da" cu ea si pe un teren usor accidentat. Nu ma refer evident la locuri unde te dai tu probabil. Nu mocirla, nu ploaie, nu downhill. Sunt amator. Si pentru asta voi folosi bicicleta, plimbari ocazionale, de cele mai multe ori pe sosea.

Am inteles treaba cu schimbatoarele, transmisia, reprezinta un lucru important vad dupa care trebuie sa ma uit. Ce vine dupa ea? La fel, m ar ajuta o detaliere succintă a treptelor de echipare, sa stiu pe unde ma situez cand vad un model.

13. Back To Top | #4633
    Agitatie mare azi la protest. Sinteza zilei:
    una bucata oportunist (zice-se l-a tentat o bicicleta) - prins
    una bucata sofer recalcictrant - injurat si huiduit
    una bucata GTA5 player - bmw sifonat, parbriz spart si alte daune, incatusat de politie... si aproape linsat de multime https://www.facebook.com/photo.php?f...type=1&theater si https://www.facebook.com/photo.php?f...type=1&theater a fortat coloana, a intrat in biciciclisti si un mare noroc face ca nimeni sa nu fi fost ranit

14. Back To Top | #4634
    jedi master xgeox's Avatar
    Bv.Frumoasa treaba.
    Unicul lucru sigur din viata noastra este ca o sa murim

15. Back To Top | #4635
    Ghost Hardware vLD's Avatar
    Agitatie mare azi la protest. Sinteza zilei:
    una bucata oportunist (zice-se l-a tentat o bicicleta) - prins
    una bucata sofer recalcictrant - injurat si huiduit
    una bucata GTA5 player - bmw sifonat, parbriz spart si alte daune, incatusat de politie... si aproape linsat de multime https://www.facebook.com/photo.php?f...type=1&theater si https://www.facebook.com/photo.php?f...type=1&theater a fortat coloana, a intrat in biciciclisti si un mare noroc face ca nimeni sa nu fi fost ranit

Nu a fost nimeni ranit dar a lovit vreo 4, a iesit de pe prima strada din dreapta de al gura de metrou tineretului, desi nu avea voie sa iasa niciun sofer pentru ca politia se ocupa de fiecare straduta acest meltean a vrut sa ne arate ca se poate, el a distrus o bicicleta si in momentul ala a facut slalom pe banda 3 printre noi si multi s-au ferit datorita celorlalti biciclisti care avertizau, melteanul mergea cu 40-50km pana a facut stanga pe prima strada si acolo si-a luat botezul. Taranul a chemat intariri dar au fost arestati pentru ca aveau arme albe la ei, din pacate el s-a ales cu(luneta sparta/oglinzi rupe/tabla zgariata/indoita, geamuri laterale spate sparte).

https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.n...75510727_n.jpg

Eram in spate la 10m cand ruptul a iesit de pe strada aia printre noi, a vrut sa fuga dar s-a tinut si politia dupa el + biciclisti, avea numere straine si era un meltean prost pentru ca putea sa omoare copii si oameni pe banda aia.

De pe strada lanariei a iesit si s-a bagat pe banda 3 dupa ce a lovit un biciclist, a vrut sa fuga. https://www.google.ro/maps/preview?h...9!4f13.1&fid=5
    metoda de contact : organized_nature@rocketmail.com

16. Back To Top | #4636
    N-am observat ca a trecut peste niste biciclete... eram aproape de scena. Cam la 15 m, dar in spate. Cand am vazut ca scapa si se indreapta cu viteza spre grupul din fata... mi-a fost teama pt ei. S-a terminat bine totusi daca nu e nimeni ranit. Sper ca justitia sa-i trimita la racoare pe indivizii astia.
    Am cam dat traficul peste cap azi. Imi pare rau pt cei mai multi dintre soferi ca i-am intarziat.
    Era bine daca ii castigam pe soferi de partea noastra. Insa e complicat... soferii care sunt de partea noastra sunt de fapt biciclisti.

17. Back To Top | #4637
    Ghost Hardware vLD's Avatar
    bad post
    metoda de contact : organized_nature@rocketmail.com

18. Back To Top | #4638
    Registered User Necrosero's Avatar
    Despre un om care ar trebui să fie-n pușcărie și ce-a făcut el, cronologic.

Pentru cei care nu stiu ce s-a intamplat la mars. Inca o data, Romania wins. De abia astept sa plec de aici.
    I never seem to understand, the time the place and who I am, define a way to stay alive, it's like I'm living a lie

19. Back To Top | #4639
    Registered User sorin147's Avatar
    dupa aceeasi logica, trotuarul este pentru pietoni, asa ca mutati-va jegurile de masini pe sosea!

intamplarea este una nefericita si general valabila pe planeta: unul suparat pe un grup va ataca putini dintre ei si isi va lua omor de la altii.
    "De ce a trebuit sa devenim puncte, cand nefiind eram TOTUL?" (N. Stanescu) (021)220.05.39 0726.11.69.31 ~~~ Intel Core 2 Duo E7500 ~ Scythe Ninja Plus ~ ASUS P5P43TD PRO ~ Kingmax 2*2Gb DDR1600 ~ Radeon R6670 ~ Maxtor 250Gb ~ on-board sound ~ home made case v2.0 ~ Chieftec 410W ~ ASUS DVD-RW ~ TCM Wireless Multimedia Keyboard ~ Microsoft 1.1A Optical Mouse ~ LG 1919S LCD 19" ~ Myria MY001B 19"

20. Back To Top | #4640
    +1 croco.

Ignorance is bliss. so... La lidl au din nou articole de biciclit. Nu sunt cine stie ce, insa recomand un far decent led creeeeeee (nu mai stiu cati de "e" trebuie dar pun mai multi sa fie acolo+ stop (asta nu e grozav).. la 37 de lei (baterii incluse). In caz ca sunteti interesati de lumini... eu am mai multe... inclusiv frontala d-abia astept sa fac lumina in padurea de langa mine.

1.  
Page 232 of 375 FirstFirst ... 132182222229230231232233234235242282332 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks