Page 378 of 378 FirstFirst ... 278328368375376377378
Results 7,541 to 7,557 of 7557

Thread: Ciclism, biciclete, magazine...

1. Back To Top | #7541
    Moderator Ivan's Avatar
    Arunca o privire si pe dirtbike.ro la sectiunea bazar.
    Gasesti pentru orice buget.

Daca vrei musai noua cred ca Tribanul este alegerea corecta.

2. Back To Top | #7542
    /DRIVE R@Z0R's Avatar
    Are cineva pe aici bicla cu asistenta la pedalare? Ma interesează în principal Haibike/Bianchi ca model și cum se simte la drum întins, dacă mai rău încurcă ritmul sau nu.
    This kid also enjoys vitamin H .

3. Back To Top | #7543
    Am testat eu una prin vara (fatbike),cativa km (urcat/coborat dar pe asfalt + o portiune de offroad prn padure),se simte diferenta,iar daca lasi asistenta pe minim nu incurca cu absolut nimic.

4. Back To Top | #7544
    Quote Originally Posted by ithanium2 View Post
    Salutare. Vreau sa trec pe tubeless, ceva recomandari de anvelope bunicele de 27.5?
    Ca idee nu prea ma dau pe noroi, mi-ar trebui ceva AM, cu grip bun (sunt incepator) dar sa nu se uzeze foarte tare pe asfalt. Deobicei cand facem cate o iesire pe munte, mergem si venim pe bicicleta, si cam 50% din traseu este asfalt.
    UP!
    Revin cu update, mai detaliat, poate asa o sa primesc ceva sfaturi.

La momentul de fata am anvelope Michelin Wild Grip R 27.5 x 2.25. Jantele sunt ceva jante Ghost (producatorul bicicletei). Pe nici una nu scrie ca ar fi tubeless ready, desi eu stiu ca anvelopele sunt tubeless ready. Refolosirea anvelopelor nu este o optiune, pentru ca au o oarecare uzura, iar jantele, decat sa risc sa mi se dejanteze...mai bine iau altele, eventual ceva mai bun.

Nu vreau sa schimb si butucii. Pe jantele actuale scrie ERTRO 584 x 21 si sunt cu 32 de spite.

Ca anvelopa o sa merg pe Anvelopa pliabila Continental Mountain King 2 ProTection BlackChili 27.5*2.2 55-584 - SprintBike

Problema este ca la jante habar nu am ce sa iau.

5. Back To Top | #7545
    Registered User Anubis22's Avatar
    Am si eu o intrebare credeti ca merita asa ceva? Bicicleta Audi BMW 26" Mangalia • OLX.ro

Am vorbit deja cu persoana din Bulgaria si cica o lasa la 1700+ 99 lei transport si vine gata asamblata cu plata la curier cand o livreza + verificare. Nu merg cu ea pe munte doar in oras si luat borduri.

Mi-a dat si un filmulet Comandați două biciclete și obțineți o... - Gossip Bike Romania

Eu vroiam sa aiba si partea de jos (bara aia metalica unde pui bidonul de apa). Asa parca mi se pare firara si am senzatia ca o sa se ruap de undeva.

Mersi

6. Back To Top | #7546
    Moderator Ivan's Avatar
    Doamne fereste.

7. Back To Top | #7547
    Ti-am mai zis ,ai un buget destul de ok,nu are rost sa arunci cu banii pe fereastra..cumpara o bixla "normala".
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Ciclism, biciclete, magazine...-8j662.jpg  

8. Back To Top | #7548
    Registered User Anubis22's Avatar
    Quote Originally Posted by robertfelix View Post
    Ti-am mai zis ,ai un buget destul de ok,nu are rost sa arunci cu banii pe fereastra..cumpara o bixla "normala".
    Pai bugetul e undeva pe la 3000 ron.... eu in momentul asta am un DHS vechi de 5 ani luat pe la 400 lei din Cora

Am mai zis si in trecut imi place aspectul... la partea tehnica gen ce schimbatoare sunt bune la ce ar trebuie sa ma uit recunosc nu e domeniul meu.

Nici macar nu stiu dupa ce marci sa ma uit sau la ce magazine mai exact.

9. Back To Top | #7549
    Moderator Ivan's Avatar
    Intai trebuie sa stabilesti ce vrei sa faci cu ea. Apoi bugetul.
    Abia atunci poti sa incepi sa te uiti dupa biciclete. Din pacate (daca nu vrei sa risti cumparand ce-ti recomanda diversi straini pe internet) trebuie sa te documentezi singur.

10. Back To Top | #7550
    Dă aur Buric™'s Avatar
    Salutare..doresc si eu o opinie despre acest Muc-Off Solutie Curatare Bicicleta la 1L. Doresc sa sterga cam tot ceea ce cu apa+detergent de haine nu reusesc si un exemplu ar fi (presupun) ceva sare din apa-minerala pe care am purtat-o cu mine la o tura..nu se duce nici cu slujba de apoi.

de asemenea, are un rol cu adevarat are aripa aceea scurta fata pe unele MB-uri? Ce model recomandati?

Ciclism, biciclete, magazine...-24390_1.jpg
    Buricu-i necesar decît că e..vulgar!
    Te impresionează și emotionează decolteu | Dacă'ţi arzi nevasta făr' să vrea intri la viol?
    Mă inchin : Florin Salam - Bogdan Artistu' - Sandu Ciorbă - Catanga -Marinică Nămol - Romeo Fantastik - Nicolae Guță - Brazilianu' - Copilu' dă hAur
    Campaniile buricoase: Buriciada | Depiţiponcizarea | Dă casă | ŞFFP-uri | Scurgerea MARONIE | Mirosuri | Crème bonjour | Gloanțe & Clanțe | Siropoase, Mieroase si Fibroase | Bune dă cățelit | Dă zahăr | CURzilla

11. Back To Top | #7551
    Ce părere aveți de bicicletele pegas, as putea sa achiziționez de ex. acest model la 700 lei

https://bicicletapegas.ro/clasic-alb-perlat-3s

12. Back To Top | #7552
    Quote Originally Posted by Buric™ View Post
    de asemenea, are un rol cu adevarat are aripa aceea scurta fata pe unele MB-uri? Ce model recomandati?
    Utile la turele cu nămol,parca aduc un plus la aspect,eu am unele de pe ebay (MarshGuard parcă,câțiva $/buc.),dar găsești în orice magazin la 20-30 ron.

13. Back To Top | #7553
    Moderator Ivan's Avatar
    Quote Originally Posted by Doggfather View Post
    Ce părere aveți de bicicletele pegas, as putea sa achiziționez de ex. acest model la 700 lei

Eu as lua Pegas daca nu as gasi alta bicicleta pe piata.
    In cazul in care bugetul e limitat strict la 700 de lei si daca vrei neaparat bicicleta noua si daca ai vreo nostalgie legata de Pegas... ai putea s-o iei.
    Altfel sigur gasesti ceva mai bun pentru oras.

14. Back To Top | #7554

15. Back To Top | #7555
    Registered User mirciusx's Avatar
    Quote Originally Posted by Buric™ View Post
    Salutare..doresc si eu o opinie despre acest Muc-Off Solutie Curatare Bicicleta la 1L. Doresc sa sterga cam tot ceea ce cu apa+detergent de haine nu reusesc si un exemplu ar fi (presupun) ceva sare din apa-minerala pe care am purtat-o cu mine la o tura..nu se duce nici cu slujba de apoi.

Ciclism, biciclete, magazine...-24390_1.jpg

Nu prea am inteles insa treaba cu detergent de haine.

Solutia este ecologica si destul de buna pentru curatarea bicicletei, dar nu pentru hainele de ciclism. Cauta pe youtube despre ea, gasesti foarte multe clipuri ca acesta. De asemenea, pentru spalarea bicicletei poti folosi si detergent de vase, putin diluat.

Aripa aceea scurta este ca sa nu iti sara pietre si noroi pe goggles (ochelari), cat si sa nu loveasca partea inferioara a cadrului, bottom bracket sau BB pe scurt. O gasesti la 10 euro sau o poti face dupa o matrita dintr-un material ceva mai dur, plastic preferabil. Arata astfel. Cred ca o poti gasi si pe la noi. Se foloseste adeseori la biciclete full suspension, categoriile nitel mai agresive din ciclism - trail, am, fr, dh, unde terenul este ceva mai accidentat.
    Cumpar Noctua NH-D14 sau Thermalright Silver Arrow

fotograf nunta | fotografii de familie

16. Back To Top | #7556
    Registered User _-livio-_'s Avatar
    el foloseste detergent de rufe pt degresare; muc-off e bun, cam ca toate chestiile de la ei, eu folosesc mai mult detergent de masina pt ca le spal una dupa alta
    aripioara nu e pt BB si cadru (e prea scurta iar BB-ul vine prea jos) ci ca sa nu se adune noroiul in "potcoava" de la furca si pe simeringuri.
    merge facuta si din coperta de dosar de plastic sau se gaseste pe la 20-25 lei in decathlon.
    isn't that cute....BUT IT'S WRONG

17. Back To Top | #7557
    Registered User
    Quote Originally Posted by Doggfather View Post

Are o singură viteză ceea ce e un no-no pentru mine. Şi modelul ăla e 1700 lei. La banii ăştia sunt multe alte opţiuni, în funcţie de ce vrei să faci cu ea, noi sau sh.

1.  
Page 378 of 378 FirstFirst ... 278328368375376377378

Bookmarks

Bookmarks