Page 384 of 386 FirstFirst ... 284334374381382383384385386 LastLast
Results 7,661 to 7,680 of 7703

Thread: Ciclism, biciclete, magazine...

1. Back To Top | #7661
    Registered User Mandea's Avatar
    mi-am cam facut de cap. di2 ala e misto dar nu mi se pare ceva fara de care nu poti trai. da, schimba bine si in tensiune, schimba super repede si la fel mereu, dar si ultegra mecanic la mine a mers bine; daca insa luam cu ultegra mecanic nu mai luam cu rotile cu care a venit si am tinut mortis la alea, mare pacat ca nu poti configura nimic la canyon.

in schimb franele alea pe disc sunt absolut fenomenale. parca mi-am luat franele de pe masina si le-am pus pe bicla, plus ca nu scot niciun zgomot la franare. alea pe janta au un fel de fasait. roti aero tot nu am, dar intr-o zi imi iau eu unele. faza e ca nu pot incerca unele undeva inainte sa vad daca chiar pot mentine viteze ridicate mai usor sau nu. am si la asta niste roti scumpe cu butuci dtswiss 240 foarte misto, dar nu sunt aero. mi-ar fi placut sa pot inchiria unele aero pt 1 zi sa ma lamuresc daca merita unele sau nu. ca citesc numai informatii contradictorii.

2. Back To Top | #7662
    Registered User kuniva's Avatar
    Iti zic eu care e faza cu rotile aero, daca nu impingi in pedala de da dracii in tine, gen viteze MEDII de peste 35 km/h, nici n-are rost. Am DuraAce C50 (varianta de la generatia 9000) si sa moara masa daca e diferenta enorma intre rotile pe care le-am avut stoc vs. aero. Deci e cam moft, arata bine. Sincer, ia-ti roti carbon profilate china, iesi mai ieftin la 3x mai putin bani si calitatea tot aia e, am destui prieteni care se dau pe roti 'de calitate indoielnica' (lol) fara nici cea mai mica problema.

3. Back To Top | #7663
    Registered User Mandea's Avatar
    pai cam peste 35 as si vrea. acum nu tin 35 constant decat cu minutele, nu cu orele, cand sunt la trena, evident. stiu ca sunt si carbon ieftine, dar sincer, prefer non-carbon dar cu niste butuci foarte buni. pe chestii gen china nu m-as baga.
    ce nu imi place la alea pe carbon e ca atunci cand schimbi vitezele fac un "clank" foarte urat de la faptul ca asa rezoneaza carbonul. am mers in spatele unora cu asa ceva si m-a calcat pe nervi fiecare schimbare de viteza. bine, mofturi de-ale mele.
    oricum, tks, m-ai linistit, cred ca imi vad de ce am si stau calm .

4. Back To Top | #7664

5. Back To Top | #7665
    Registered User Croocodillul's Avatar
    Pentru cele 500g (declarate) in minus, da.

6. Back To Top | #7666
    A mai apărut ceva în lista și deja am intrat într-un impas.

Acid 2018
    Sau
    Reaction Pro 2018

7. Back To Top | #7667
    Registered User Croocodillul's Avatar
    As lua-o pe cea mai usoara

8. Back To Top | #7668
    Quote Originally Posted by wisepiggy View Post
    A mai apărut ceva în lista și deja am intrat într-un impas.

Acid 2018
    Sau
    Reaction Pro 2018
    una e prea stealth, like wtf? ALL BLACK? pentru ce dracu ar face orice designer un asemenea cacat?
    cealalta e prea portocalie, de parca e bicicleta de copii.

Dezamagitoare alegeri daca intr-adevar doar astea 2 le ai

9. Back To Top | #7669
    Quote Originally Posted by kuniva View Post
    una e prea stealth, like wtf? ALL BLACK? pentru ce dracu ar face orice designer un asemenea cacat?
    cealalta e prea portocalie, de parca e bicicleta de copii.

Dezamagitoare alegeri daca intr-adevar doar astea 2 le ai
    Parca am auzit-o pe nevasta-mea cand isi alegea masina , fix dupa design si culoare a ales si ea

10. Back To Top | #7670

11. Back To Top | #7671
    Și eu cu prima plimbare cu o bicicleta împrumutată Ciclism, biciclete, magazine...
    http://uploads.tapatalk-cdn.com/201...cebfc5d5d0.jpg

12. Back To Top | #7672
    CoBr4's Avatar
    Vine vara si as vrea sa imi cumpar si eu o bicicleta mai de Doamne Ajuta - pana in 1.500 lei. Am 1.90 si 90 kg. Ce imi recomandati ? Eu pana acum am avut un Rich Bike, care ofc, e un mare jaf.

13. Back To Top | #7673
    Si eu caut o bicicleta pana in 2000 lei, de mers prin oras si ocazional offroad.
    Am gasit Rockrider 540 in bugetul asta, dar nu stiu daca sunt alternative si mai bune la suma asta.

14. Back To Top | #7674
    Veste proasta pentru bugete sub 2000 lei. Doar de la Sprint Bike gasiti din pacate. Mai puneti 1000 lei si chiar va puteti orienta catre ceva bun, gen Scott etc

15. Back To Top | #7675
    Dar cele de la Devron nu merita?

16. Back To Top | #7676
    Quote Originally Posted by kuniva View Post
    Veste proasta pentru bugete sub 2000 lei. Doar de la Sprint Bike gasiti din pacate. Mai puneti 1000 lei si chiar va puteti orienta catre ceva bun, gen Scott etc
    Cine cauta gaseste. Asta mi se pare, pret/calitate, best-buy. Imi e imposibil sa gasesc altceva la acest nivel de echipare si care sa se invarta in jur de 2000. Daca stiti voi ... bagati link.

Bicicleta GT Avalanche Elite 27.5 GTw 2016
    Among the maxims on Lord Naoshige's wall there was this one: ''Matters of' great concern should be treated lightly.''
    Master lttei commented, "Matters of small concern should be treated seriously."

17. Back To Top | #7677
    Moderator Ivan's Avatar
    Mi-am luat un MTB Specialized SH cu SLX si Rock Shox Recon, cadrul mi se pare ca mi-e putin cam mare, ma gandesc destul de serios s-o vand dupa o singura plimbare :/

18. Back To Top | #7678
    Dă aur Buric™'s Avatar
    Buricu-i necesar decît că e..vulgar!
    Te impresionează și emotionează decolteu | Dacă'ţi arzi nevasta făr' să vrea intri la viol?
    Mă inchin : Florin Salam - Bogdan Artistu' - Sandu Ciorbă - Catanga -Marinică Nămol - Romeo Fantastik - Nicolae Guță - Brazilianu' - Copilu' dă hAur
    Campaniile buricoase: Buriciada | Depiţiponcizarea | Dă casă | ŞFFP-uri | Scurgerea MARONIE | Mirosuri | Crème bonjour | Gloanțe & Clanțe | Siropoase, Mieroase si Fibroase | Bune dă cățelit | Dă zahăr | CURzilla

19. Back To Top | #7679
    Quote Originally Posted by Ivan View Post
    Mi-am luat un MTB Specialized SH cu SLX si Rock Shox Recon, cadrul mi se pare ca mi-e putin cam mare, ma gandesc destul de serios s-o vand dupa o singura plimbare :/
    Ai luat fara sa o vezi/probezi?

20. Back To Top | #7680
    Dă aur Buric™'s Avatar
    Scrie ca-s replica dar par .. ceea ce nu sunt.
    Unde pot gasi original brand totusi?
    Buricu-i necesar decît că e..vulgar!
    Te impresionează și emotionează decolteu | Dacă'ţi arzi nevasta făr' să vrea intri la viol?
    Mă inchin : Florin Salam - Bogdan Artistu' - Sandu Ciorbă - Catanga -Marinică Nămol - Romeo Fantastik - Nicolae Guță - Brazilianu' - Copilu' dă hAur
    Campaniile buricoase: Buriciada | Depiţiponcizarea | Dă casă | ŞFFP-uri | Scurgerea MARONIE | Mirosuri | Crème bonjour | Gloanțe & Clanțe | Siropoase, Mieroase si Fibroase | Bune dă cățelit | Dă zahăr | CURzilla

1.  
Page 384 of 386 FirstFirst ... 284334374381382383384385386 LastLast

Bookmarks

Bookmarks