Page 385 of 385 FirstFirst ... 285335375382383384385
Results 7,681 to 7,692 of 7692

Thread: Ciclism, biciclete, magazine...

1. Back To Top | #7681
    Registered User _-livio-_'s Avatar
    vezi pe aici: Cannondale Experts | Parts, tools, + accessories for Cannondale
    nu stiu daca mai sunt si altii care vand chestii cannondale.
    isn't that cute....BUT IT'S WRONG

2. Back To Top | #7682
    Moderator Ivan's Avatar
    Quote Originally Posted by AFX View Post
    Ai luat fara sa o vezi/probezi?
    Am probat-o, dar s-a dovedit ca 200 de metri pe stradute difera de o plimbare de 80 de km pe coclauri.

3. Back To Top | #7683
    Quote Originally Posted by Ivan View Post
    Am probat-o, dar s-a dovedit ca 200 de metri pe stradute difera de o plimbare de 80 de km pe coclauri.
    Poti sa-ti iei bashketzi cu talpa foarte groasa
    Among the maxims on Lord Naoshige's wall there was this one: ''Matters of' great concern should be treated lightly.''
    Master lttei commented, "Matters of small concern should be treated seriously."

4. Back To Top | #7684
    Registered User slicker's Avatar
    Electrice are cineva? As vrea sa renunt la masina, macar pe perioada verii, dar am de facut 13 km pana la munca si nu vreau sa imi mai rup genunchii zi de zi. Unii imi spun ca nu e nici o diferenta, altii ca e ca un scooter, de probat nu am unde, (imi zic unii de la un magazin sa ma plimb in showroom lol)

5. Back To Top | #7685
    Moderator Ivan's Avatar
    Quote Originally Posted by Hideyoshi View Post
    Poti sa-ti iei bashketzi cu talpa foarte groasa
    Doar pentru cand ma fotografiez langa ea

6. Back To Top | #7686

7. Back To Top | #7687
    Flawlessul High Octane's Avatar

Problema pozitie pedalat

Aș avea nevoie de sfatul vostru în rezolvarea unei probleme legate de poziția pe bicicletă. Anume, am 185 cm, 95kg, bicla e un hardtail, Kettler Skorpion V03, 27.5", cadru 21". Lungimea pipei actuale este de 110mm. Cu scaunul ridicat pentru o poziție corectă a piciorului pe pedală, stau destul de aplecat pe ghidon și apare durerea de mușchi la gît după un timp relativ scurt de pedalat. Activitatea, cu precădere este XC, cu downhill ocazional / rar!
    Aș putea sa rezolv problema în 3 moduri diferite, nu sînt sigur ce mod de rezolvare să adopt.

1. Pipă scurtă + prelungitor furcă.
    Pipa - 69 lei
    Prelungitor - 78 lei
    Cu transport, probabil ies la 170 lei.
    Ar fi cea mai bună soluție, probată deja pe bicla unui amic, dar nu mă prea împac cu ideea de prelungitor la furcă.

2. Pipă mai scurtă 70mm, în unghi mai închis
    Pipa - 78 lei, cu transport probabil 100.
    Din start cîștig 4 cm la poziție, dar nu sînt sigur că mă va ridica destul de sus.

3. Pipă reglabilă.
    Pipa - 92 lei, cu transport probabil 125 lei.
    Ideea asta mă atrage cel mai mult dar pe youtube am văzut prea multe păreri contra.

Ce solutie să adopt?

L.E. - a avut cineva vreo experiență cu tijă șa cu suspensie? Mă cam violează scaunul, cu tot cu husa cu gel...
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Ciclism, biciclete, magazine...-whatsapp-image-2018-04-16-12.07.21.jpg   Ciclism, biciclete, magazine...-pipa-scurta-prelungitor-furca.png   Ciclism, biciclete, magazine...-pipa-unghi-mic.png   Ciclism, biciclete, magazine...-pipa-reglabila.png   Ciclism, biciclete, magazine...-tija-sa.png  
    Last edited by High Octane; 16-04-2018 at 11:51.
    I am not discriminating anybody! I hate everybody equally! Eee...vulpea cand nu ajunge la struguri, zice ca sunt acri!

8. Back To Top | #7688
    Moderator Ivan's Avatar
    Pipa mai scurta, IMO, 2-3 centimetri conteaza enorm.
    Cadrul ala nu ti-e cumva cam mare? Cred ca 19 e numai bun pentru inaltimea ta. In cazul in care nici cu pipa mai scurta nu te simti bine poate e cazul sa o trimiti la bazar.

Gelul ala de pe sa nu face mare lucru, solutia sunt pantaloni cu bazon (care conteaza probabil 20%) si intarirea curului (restul de 80%)

9. Back To Top | #7689

Ciclism, biciclete, magazine...

Cadrul prea mare? Eu mi-am dat comanda de unul pe 23" pt 196 cm
    Last edited by wisepiggy; 16-04-2018 at 16:05.

10. Back To Top | #7690
    Dezvoltă-ți abilități extrasenzoriale, practică meditația de împuternicire, yoga și dezvoltă-ți abilități psihice peste cele medii, puteri ale minții și ale sufletului. Eliberează-te de minciuna creștinismului. Cunoașterea înseamnă libertate și putere. Eliberează-te, nu mai trăi în minciună.

Intră pe siteurile:

www.seruah.com/ce-cred-altii-ca-facem-vs-ce-facem-noi.html

Meditații Satanice – Bucuria lui Satan

Îţi recomand, de asemenea, şi www.crestinismulexpus.blogspot.com

Salvează siteurile să le studiezi!

11. Back To Top | #7691
    Moderator Ivan's Avatar
    Quote Originally Posted by wisepiggy View Post
    Cadrul prea mare? Eu mi-am dat comanda de unul pe 23" pt 196 cm
    El are 185 si nu toata lumea are aceeasi mobilitate.

12. Back To Top | #7692
    Am inteles. Vedem zilele când ajunge dacă este ok sau nu Ciclism, biciclete, magazine...

1.  
Page 385 of 385 FirstFirst ... 285335375382383384385

Bookmarks

Bookmarks