Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 20 of 35

Thread: UCL 2017-2018

1. Back To Top | #1
    S.T.A.L.K.E.R.™ Sir Dracu's Avatar

UCL 2017-2018

UCL 2017-2018-dianiwrw0aee9oa.jpg

Etapa 1: 12-13 septembrie

Etapa 2: 26-27 septembrie

Etapa 3: 17-18 octombrie

Etapa 4: 31 octombrie - 1 noiembrie

Etapa 5: 21-22 noiembrie

Etapa 6: 5-6 decembrie

2. Back To Top | #2
    Trancestatic Iceman's Avatar
    LUL FCSB ar fi picat cu Barca si Juve, facea ciobanu' bani la greu sa-i bage la conturile private.
    ​Questionable ethics.

3. Back To Top | #3

4. Back To Top | #4
    JA
    Daca nici dupa 4-1 acasa,contra unei echipa ca Roma,nu te califici,e trist . E de plans .

Ce-ar fi sa ia Real Madrid a 3a oara consecutiv ? Si ultimul balon la Ronado !

O sa avem semifinale beton .

5. Back To Top | #5
    Ăsta-i anul lui Bayern.

6. Back To Top | #6
    JA
    De vreo 2 ani tot zicem " anul asta e a lu Bayern "

7. Back To Top | #7
    Registered User Legolici's Avatar
    Eu unul am vazut doar rezumatul "extending" la Roma. Se pare ca romanii au mai avut ceva ocazii inainte de golul 3, dupa golul 3 le-a cam trecut glontul pe la ureche. Pana si Pique era in careu .
    Poate avem o ocazie sa vedem o finala Real Liverpool sau Liverpool Bayern. Bineinteles, sa o castige Liverpool!

8. Back To Top | #8

9. Back To Top | #9
    Registered User west1785's Avatar
    Romanii au avut suficiente ocazii pe langa alea 3 goluri, bravo lor, au jucat perfect. Dzeko a fost imperial in atac, genul de atacant old-school pe care-l vezi tot mai rar. Toti se leaga de esecul Barcelonei, dar in afara de italieni foarte putini apreciaza ce-a facut Roma aseara.

Barca e dependenta de Messi, daca nu joaca piticu' atomic, nu se leaga nimic. In atatea meciuri i-a scos din rahat ca e penibil pentru restul echipei. Si o statistica interesanta, Messi n-a marcat = eliminare Barca din CL.

2007: no marcó al Liverpool
    2008: no marcó al United
    2010: no marcó al Ínter
    2012: no marcó al Chelsea
    2013: no marcó al Bayern
    2014: no marcó al Atlético
    2016: no marcó al Atlético
    2017: no marcó a la Juve
    2018: no marcó a la Roma
    INMORTALES COMO EL TIEMPO, INALTERABLES COMO LA HISTORIA.

10. Back To Top | #10
    Registered User Goering's Avatar
    LOL de parca in echipa aia doar Messi este. Daca nu marca Messi si se termina 0-0 sau 0-2 Barcelona nu se califica? Problema a fost meciurile fara infrangere din campionat, vreo 38 la rand (apare lipsa de concentrare, meciuri tratate cu indiferenta etc.). O multime de laude si de comparatii, pe Facebook puneau poze de la finala din '09 cu Man Utd de la Roma. deja se pregateau de finala. Aici este antrenorul de vina, un Valverde care nu a avut niciodata un grup asa de select de jucatori, dar care trebuie tinuti motivati.

Valverde a primit o multime de laude pentru ca a revitalizat apararea, punct slab in trecut, si pentru faptul ca Barcelona devenise "more result oriented". Mie mi s-a parut ca in multe meciuri trageau numai cateva minute, dupa care reduceau turatia si se multumeau sa tina de minge. A mers cu Chelsea in deplasare, unde sincer a fost mult noroc, daca dadea Willian 2 goluri si nu 2 bare erau pa de atunci, dar norocul a tinut cu ei. Si au avut mai multe meciuri in care norocul a fost de partea lor. De exemplu cu Ateltico acasa, nu au jucat nimic si au castigat dintr-o lovitura libera. Numai cu Real au jucat bine .

Sa nu mai zic de cativa jucatori care nu sunt deloc in forma. Iniesta nu stiu ce cauta pe teren meci de meci. De fiecare data il iau tare adversarii, si dupa ca il controloeaza la glezne de 2 ori, dispare de pe teren. Umtiti, de cand a revenit dupa accidentare, imi pare rau sa o zic, joaca mai prost decat Vermelaen. Suarez se plange ca o p$%^a de fiecare data cand ii dau astia la gioale. Pai esti ditamai omul, si te plangi ca o pasarica?
    Whenever i hear the word "culture", i reach for my Browning!

John, whats with the black? You look like you're goin' to a funeral! Maybe I am...

11. Back To Top | #11
    The Tenacious Fruit mANGo's Avatar
    Cred ca niciuna din cele 3 formatii ramase nu vrea sa joace cu Liverpool!
    Below 90 Hz

12. Back To Top | #12
    Eu cred că atât AS Roma cât şi Real Madrid preferă Liverpool în locul lui Bayern.
    Last edited by Ray Machowski; 12-04-2018 at 15:47.

13. Back To Top | #13
    Registered User --Dan--'s Avatar
    Quote Originally Posted by west1785 View Post

Barca e dependenta de Messi, daca nu joaca piticu' atomic, nu se leaga nimic. In atatea meciuri i-a scos din rahat ca e penibil pentru restul echipei. Si o statistica interesanta, Messi n-a marcat = eliminare Barca din CL.

2007: no marcó al Liverpool
    2008: no marcó al United
    2010: no marcó al Ínter
    2012: no marcó al Chelsea
    2013: no marcó al Bayern
    2014: no marcó al Atlético
    2016: no marcó al Atlético
    2017: no marcó a la Juve
    2018: no marcó a la Roma
    As zice ca e exact invers, cand nu joaca Barcelona nu joaca nici Messi. Imi aduc aminte ca in El Clasico a sprintat cam 800m si a fugit in total cam cat portarii, e un jucator care are nevoie ca echipa sa functioneze perfect in jurul lui ca sa-si poata pune in valoare geniul. Messi n-are meciuri proaste, e cam la fel mereu, dar daca nu merge echipa e in general blocat.

In alta ordine de idei, intru si eu pe-aici dupa enspe mii de ani asteptandu-ma sa gasesc o cohorta de suporteri ai Barcei cum injura arbitrul de aseara, si nimic. Dezamagitor...
    If ye don't eat yer meat, ya can't have any pudding ! How can ye have any pudding if ye don't eat yer meat?

14. Back To Top | #14
    Registered User west1785's Avatar
    Nu stiu, au fost destule meciuri in care i-a scos din rahat de unu singur. In plus, de multe ori face el faza, creeaza pericolul si isi pune echipa in avantaj pe faza respectiva, chiar daca nu o duce in poarta. Cel putin in ultimii ani, nu neaparat in perioada de aur a Barcelonei.
    INMORTALES COMO EL TIEMPO, INALTERABLES COMO LA HISTORIA.

15. Back To Top | #15
    Pool - Roma
    Bayern - RM

Frumoasă finală Pool - Bayern

16. Back To Top | #16
    Registered User
    Nicio surpriza la tragerile la sorti, se stiau dinainte care cum pica, astia de la roma au scos bilete la vanzare contra lui liverpool de acu 2 zile )

17. Back To Top | #17
    Registered User Mandea's Avatar
    normal. erau manarite de aia care au darmat turnurile gemene . asteptam sa auzim pe unde isi face veacul hitler si gata, ni le-ai zis pe toate.

18. Back To Top | #18
    Registered User
    Mersi ca ai raspuns, chiar pusesem pariu cu un tovaras ca nu o sa te abtii sa nu postezi am castigat datorita tie, oricum cand marele Sir Alex Ferguson a zis ca sunt lucrate tragerile la sorti l-au amendat astia de la uefa cu 5k de euro, daca nici el nu stie ce se intampla prin fotbal atunci cine

19. Back To Top | #19
    Champions League Quarterfinal to Final Goals, last 7 seasons: Cristiano Ronaldo (30), Lewandowski (10), Muller (9), Neymar (8), Mandzukic (7), Robben, Suarez (6), Benzema, Sergio Ramos, Griezmann, Messi (5)
    Holly fuckmolly

20. Back To Top | #20
    Asa si? L-ai subliniat si pe Messi ca sa ce?

1.  
Page 1 of 2 12 LastLast

Bookmarks

Bookmarks