Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 20 of 32

Thread: Evitati casa de pariuri Public Win - nu plateste castigurile

1. Back To Top | #1
    Registered User

Evitati casa de pariuri Public Win - nu plateste castigurile

Public Win este o casa noua de pariuri si au deschis o agentie chiar langa blocul meu. Am jucat un bilet la loteria italiana Superenalotto 6/90 in data de 06.01.2018, insa, Boboteaza fiind sarbatoare nationala la italieni, extragerea nu a avut loc sambata 06.01.2018, ci luni 08.01.2018. Nu mi-am facut nicio problema, stiind ca la toate casele de pariuri, daca extragerea se amana cateva zile, biletele raman valabile pentru urmatoarea extragere. Dar la absolut toate casele de pariuri asa este (Casa Pariurilor, Public Bet, Winner, Bet Cafe Arena, Stanleybet, Superbet). Ei bine, extragerea a fost pe 08.01., iar a doua zi (ieri), vazand ca am nimerit doua numere (18 si 24 - vezi foto) si am castigat 220 lei, m-am dus sa-mi ridic castigul. I-am dat operatorului biletul, insa atunci cand citea codul, ii aparea de fiecare data un alt nume si suma de 9,90 lei. L-am intrebat ce s-a intamplat si mi-a spus ca nu stie desre ce este vorba, de ce se intampla asta. Pentru ca ma grabeam, i-am spus sa-i faca biletului o poza si o sa revin eu mai pe seara, poate se rezolva pana atunci. Seara, cand m-am intors, mi-a spus ca nu-mi poate da castigul din cauza ca biletul era pentru tragerea din 06.01, iar eu am prins la tragerea din 08.01. I-am spus ca am jucat la toate casele de pariuri la Italia 6/90 si atunci cand o extragere se amana din diverse motive, biletele raman valabile pentru urmatoarea, insa mi-a raspuns ca a sunat si a vorbit cu sefii lui si i-au spus sa nu-mi dea castigul, ci banii bagati pe bilet.
    Intelegeti, fratilor, ca astia au refuzat sa-mi plateasca castigul ? Adica atunci cand bagi bani, esti bun de plata, dar cand castigi si tu, nu-ti dau banii !
    Bineinteles ca am refuzat cei 10 lei si am preferat sa pastrez biletul si asta in primul rand pentru ca este castigator.

MORALA
    Fiti destepti si invatati din greselile altora, in speta a mea, si nu bagati bani in casa asta de pariuri. Daca vreti sa jucati, faceti-o acolo unde aveti siguranta ca vi se plateste castigul, adica la oricare dintre celelalte case de pariuri enumerate mai sus.

Succes !
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Evitati casa de pariuri Public Win - nu plateste castigurile-public-win.jpg  

2. Back To Top | #2
    Morala, cititi si voi regulamentul inainte sa faceti presupuneri

https://publicwin.ro/ro/support/rule...eti_poslovanja
    30.4 Daca o extragere programata intr-o zi nu se va efectua in acea zi, atunci toate pariurile jucate pentru acea loterievor primi cota 1.00

3. Back To Top | #3
    Registered User
    Asta ai citit tu in agentie inainte sa bagi biletul ? Nici operatorul nu stia sa-mi explice. Dar joaca la ei, chiar te rog, daca ai constatat ca sunt pe invers fata de toti ... chiar sunt, ca nu platesc castigurile.

4. Back To Top | #4
    Registered User
    Oare cei de la Winner vor refuza si ei sa-mi plateasca biletul ? Ce, nu ar putea sa inventeze si ei o regula smechera care sa induca in eroare jucatorii ?!
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Evitati casa de pariuri Public Win - nu plateste castigurile-09.01.2018.jpg  

5. Back To Top | #5
    Registered User
    Ca sa fim sinceri, e multa golanie in regula aceasta, pentru ca toti jucatorii conosc regula celorlalte case de pariuri si anume ca biletul ramane valabil pentru urmatoarea extragere. Cati dintre cei care au pierdut (care vor pierde !!) crezi ca stiau asta si s-au dus sa-si recupereze banii ? Iti spun eu, toti au aruncat biletele. Doar cei ca mine au aflat.

6. Back To Top | #6
    Regulamentul e prezent pe site si in fiecare agentie pentru fiecare casa de pariuri

Si daca jucai la astea doua agentii aveai tot cota 1 ... La fel pateai si daca jucai pe tenis si un jucator abandona, sau se stingea nocturna la fotbal, duel la formula 1 cand o masina se accidenteaza etc ...cam orice situatie in care agentiile folosesc reguli diferite.

Agentia e vinovata doar daca seteaza reguli prin care cand pierzi pierzi/cand castigi primesti cota 1, sau daca schimba regulile in timpul jocului ceea ce nu s-a intamplat in cazul de fata

REGULAMENTUL PARIURILOR IN COTA FIXA
    Daca o extragere nu se realizeaza in 12 ore de la data si ora in care a fost anuntata de catre organizator, pariurile se considera anulate

Fortuna - Pariuri Sportive
    Daca o extragere programata intr-o zi nu se va efectua in acea zi, atunci toate biletele jucate pentru acea loterie vor primi cota de 1.0!

PS: un tip ... nu mai posta bilete castigatoare pe net cu tot cu codul de bare, inainte sa incasezi biletul

7. Back To Top | #7
    Registered User
    De prima casa de pariuri nu am auzit (nu am stiut ca exista si va sfatuiesc sa evitati), iar la Fortuna nu este asa, cel putin nu era pe cand se numea Public Bet, dar iti promit ca o sa intreb.

Daca amesteci meciurile cu loteriile, e clar ca nu te pricepi. Difera regulile.

8. Back To Top | #8
    Registered User
    Deci eu ti-am dat un sfat, mi-e indiferent unde joci.

9. Back To Top | #9
    Registered User
    unii sunt in stare sa se sinucida pentru aia 200 lei la pariuri...omul ti-a dat direct regulamentele si tu certi cu el ca stii mai bine )

10. Back To Top | #10
    Quote Originally Posted by silvet View Post
    De prima casa de pariuri nu am auzit (nu am stiut ca exista si va sfatuiesc sa evitati), iar la Fortuna nu este asa, cel putin nu era pe cand se numea Public Bet, dar iti promit ca o sa intreb.

Daca amesteci meciurile cu loteriile, e clar ca nu te pricepi. Difera regulile.
    Nu are relevanta ca n-ai auzit de ea si ca nu recomanzi, ti-am dat exemplu de alte case de pariuri care au regula similara cu publicwin si diferita de superbet. La Fortuna fix asa este, altfel nu aparea in regulamentul de pe site valabil din 17.10.2017 ...regulament pe care ei sunt obligati sa il trimita la ONJN pentru aprobare de fiecare data cand intervin modificari, asta si ca sa nu schimbe regulile in timpul jocului pentru a evita plata unui castig.

Nu mai are relevanta pt cazul de fata ce era la Publicbet - e o agentie care nu mai exista demult, dar de amuzament poti sa vezi in wayback machine care erau regulile si la ei in 2015
    Public Bet (Pariuri Sportive)
    Daca o extragere programata intr-o zi nu se va efectua in acea zi, atunci toate biletele jucate pentru acea loterie vor primi cota de 1.0!
    Era aceasi regula care e acum la Publicwin, asta pentru ca probabil oamenii din spatele afacerii sunt aceiasi ...sigla si culorile sunt foarte similare portocaliu cu negru.

Gandeste-te doar ca iti ieseau toate cele 5 numere si la proces veneai cu argumentul 'am crezut ca la agentia X sunt aceleasi reguli ca la agentiile A, B, C si D ..nu imi imaginam ca sunt la fel ca la agentiile Z si Y'

11. Back To Top | #11
    Registered User
    Quote Originally Posted by RazerPower View Post
    unii sunt in stare sa se sinucida pentru aia 200 lei la pariuri...omul ti-a dat direct regulamentele si tu certi cu el ca stii mai bine )
    Ba baiete, topicul meu era adresat jucatorilor, nu unor gica-contra care asta fac la fiecare topic deschis pe forumul asta si care chiar s-ar sinucide daca ar pierde 200 lei. Lasati jucatorii sa vorbeasca aici si vedeti-va de jucariile voastre. Eu sunt jucator de 15 ani, dar am multe activitati si nu am timp sa fac ce a facut celalalt user si sa caut zeci de regulamente doar ca sa ma dau destept. E bine ca are timp.

In alta ordine de idei, eu castig, sunt profesionist si vreau echitate.

Nu am vrut decat sa-i atentionez pe userii jucatori si sper ca am facut-o.

Succes !
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Evitati casa de pariuri Public Win - nu plateste castigurile-01.01.2018.jpg   Evitati casa de pariuri Public Win - nu plateste castigurile-03.01.2018..jpg   Evitati casa de pariuri Public Win - nu plateste castigurile-03.01.2018.jpg   Evitati casa de pariuri Public Win - nu plateste castigurile-05.01.2018.jpg   Evitati casa de pariuri Public Win - nu plateste castigurile-06.01.2018.jpg  

12. Back To Top | #12
    Din biletele alea nu prea reiese ca esti profesionist, profesionist inseamna in primul rand mize mari

Acolo sunt cateva bilete castigate cu miza mica; Oricine ar fi castigator din pariuri/traieste din pariuri ..odata ce ar incepe sa castige constant ar mari treptat miza ca sa genereze mai mult profit.

13. Back To Top | #13
    Registered User
    Am auzit de tine, esti asa bun de 15 ani incoace ca ai poza la intrare la casele de pariuri ca le iei banii, castigi tot.

14. Back To Top | #14
    Registered User
    Eu sunt bun si am dovedit-o doar cu cateva castiguri din acest an. In schimb, asa cum spuneam in postarea precedenta, voi sunteti buni doar de gura. Probabil ca pierdeti pe banda rulanta si va enervati teribil cand vedeti ca altii castiga.

Profesionist nu inseamna neaparat mize mari, ci sa te fi perfectionat, sa fi capatat deprinderea de a-ti asculta instinctul, nu neaparat sa traiesti din asta. De-astia care pierd sume mari pe un meci sunt garla, asta nu insemna ca sunt jucatori profesionisti, ci looseri profesionisti. Eu vad si 6,7,8,9 chiar si 10 sau 11 meciuri (cand sunt meciuri). Nici nu as paria sume mari, pentru ca nu uit niciodata ca este vorba de pariuri, totusi.

15. Back To Top | #15
    O alta caracteristica a profesionistilor e faptul ca isi tin tot timpul contabilitatea pariurilor (intr-un excel de preferat) si au si o strategie de mizare, money management. Isi tin fiecare suma pariata si rezultatul parierii intr-un fisier astfel incat dupa o perioada sa isi faca balanta profit sau pierdere. Daca au profit o vreme, incep sa mareasca gradual mizele...pentru ca degeaba ai rezultate bune, daca joci in continuare pe mize mici irosesti efortul de pomana..trebuie sa bati fierul cand e cald. De asta ziceam ca pro joaca pe mize mari; nu e vorba ca isi joaca tot salariu pe o luna pe un singur meci si daca pierd s-au cam ars, au un buget separat pentru pariuri din care pariaza 1-2% sau cat au stabiliti pe un eveniment sau combo.

Acum daca pariezi cu banii din buzunar cum fac multi, pierzi si castigi dar nu-ti tii evidenta niciodata decat asa in minte...iar mizele raman cam aceleasi, nu prea poti sa progresezi.

16. Back To Top | #16
    Si eu care credeam ca doar aia gen Nelson Mondial baga la pariuri. Cel putin prin fata caselor de pariuri am vazut numai grupuri de cocalari. Nu ca l-as face cocalar pe silvet, doar voiam sa ma mir ca mai sunt si oameni seriosi care baga la pariuri, nu doar elevii fugiti de la liceu de la ore sau aia care atarna toata ziua pe acolo ca n-au ocupatie.

17. Back To Top | #17
    Registered User
    O parere personala..pariorii aia buni joaca pe online sau vin doar cu codu la casele de pariuri..simplu si elegant.
    Aia de stau cu orele acolo lsunt majoritatea fara munca vai viata lor niste basinosi care injura pe stomacu gol ca asa e frumos in turma.. stau pe pensia lu bunica

18. Back To Top | #18
    Sunt mai multe categorii de oameni care frecventeaza casele de pariuri: cocalari care isi baga biletul tip carnat cu multe meciuri si/sau joaca la pacanele si injura..dau cu podul palmei, pumnul in aparat..scuipa cand pierd, nerd-ul meticulos care isi face statistici/stratageme in speranta ca poate sa faca casa, fete..femei care baga la jocuri cu numere&loterii, bosketi care stau atarnati poate iau o spaga de la cei care castiga la pacanele..le dau sfaturi nesolicitate, se bucura in locul lor... pensionarul cu plasa de rafie, intelectualul 40's imbracat elegant, zugravul dorel, rebu spatii verzi, etc etc

Nici la online nu curge lapte cu miere, majoritatea caselor limiteaza repede pe castigatori, cer poze cu buletinul langa fata, cazier ca sa-ti dea banul...incearca fel si fel de fente cu validari incorecte. Cei care ies pe plus bine din treaba asta..sunt extrem de rari.

19. Back To Top | #19
    Registered User
    Quote Originally Posted by limelight View Post
    Si eu care credeam ca doar aia gen Nelson Mondial baga la pariuri. Cel putin prin fata caselor de pariuri am vazut numai grupuri de cocalari. Nu ca l-as face cocalar pe silvet, doar voiam sa ma mir ca mai sunt si oameni seriosi care baga la pariuri, nu doar elevii fugiti de la liceu de la ore sau aia care atarna toata ziua pe acolo ca n-au ocupatie.
    Biletul il fac pe net, logic, dar il joc in agentie. Am jucat online, dar nu mi-a placut. In legtura cu cocalarii de la casele de pariuri ... si pe mine ma deranjau la inceput, dar mi-am dat seama ca au si ei rolul lor.

Am vazut ca este un topic separat, nu ar fi mai bine sa discutam acolo ? ... si sa si postam ceva castiguri daca este cazul ... sau un topic nou numit ,,Biletul castigator,, sau ceva de genul ...

20. Back To Top | #20
    Quote Originally Posted by silvet View Post
    Eu sunt jucator de 15 ani[...]
    In alta ordine de idei, eu castig, sunt profesionist si vreau echitate.
    In legtura cu cocalarii de la casele de pariuri ... si pe mine ma deranjau la inceput, dar mi-am dat seama ca au si ei rolul lor.
    Succes!
    Vorba aia, e bine ca esti si fudul!....despre restul afirmatiilor, ce sa mai zici, deja e material de "mema". De asemenea, e de apreciat ca ai inceput sa intelegi micile "chichite" de la casa de pariuri, ocazie cu care te-ai si integrat cu succes printre ilustrii ei clienti!

Exact cum se spunea mai sus, personajele dubioase care frecventeaza cu mandrie casele de pariuri in speranta desarta a castigului iluzoriu fac parte exclusiv din "Atlasul de mitocanie urbana"
    Last edited by ValyGerrard; 14-01-2018 at 10:58.

1.  
Page 1 of 2 12 LastLast

Bookmarks

Bookmarks