Thread Introduction
Topic pentru fanii Barcelonei. Suporterii adversarelor sunt rugati sa se abtina de la interventii.
Page 1 of 431 12341151101 ... LastLast
Results 1 to 20 of 8612

Thread: FC Barcelona

1. Back To Top | #1
    Registered User Transilvania's Avatar

FC Barcelona

Niste poze pentru fanii lui Barça.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails FC Barcelona-campionii-spaniei.jpg   FC Barcelona-fan-barca.jpg   FC Barcelona-foto-camp-nou-014.jpg   FC Barcelona-foto-camp-nou-016.jpg   FC Barcelona-foto-camp-nou-0202.jpg  

2. Back To Top | #2

Alte poze.

Imagini luate la magazinul oficial de la Camp Nou.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails FC Barcelona-foto-camp-nou-033.jpg   FC Barcelona-foto-camp-nou-017.jpg   FC Barcelona-foto-camp-nou-027.jpg   FC Barcelona-foto-camp-nou-050.jpg   FC Barcelona-foto-camp-nou-018.jpg  

3. Back To Top | #3

Barça campioana.

Imagini luate la fiesta(sarbatoare) de pe strazile Barcelonei si de la Camp Nou.
    Au ceva vechime,dar cred ca nu e nimic.Sper ca si anul viitor sa aiba loc inca o fiesta ca aceasta.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails FC Barcelona-barca.jpg   FC Barcelona-campionii.jpg   FC Barcelona-fani-barca.jpg   FC Barcelona-nou-camp-fiesta.jpg   FC Barcelona-foto-080.jpg  

4. Back To Top | #4

frumos. am auzit ca magazinul de la stadion e imens.

ps - au facut baietii de la nike fabrica in romania? am mai vazut tricouri 'made in romania'

5. Back To Top | #5
    Quote Originally Posted by Cristi
    frumos. am auzit ca magazinul de la stadion e imens.

ps - au facut baietii de la nike fabrica in romania? am mai vazut tricouri 'made in romania'
    Da e mare,nu se poate zice imens.Tricourile sint originale si costa 65 €,dar fara numar si nume.E echipamentul de rezerva nr. 2 dupa cel original si cel de galben.

6. Back To Top | #6

Da, am vazut, d'asta si ziceam.

7. Back To Top | #7
    Bursucul vesel Salgado88's Avatar
    Lol, acum pun si eu poze de pe Camp Nou si sunt cool. Thread inutil. Real rulz.
    Frustrated football fanatic

The thruth is out there.

8. Back To Top | #8
    vreausa@plec.din.ro skyblue's Avatar
    Propozitia "Real rulz" trebuie reformulata. Trebuie pusa la timpul trecut.

Dar in galbenul ala eu nu i-am vazut niciodata pe Barca. E cumva echipamentul nr 3 ?
    ** Sa fim iubitzi !!! **

9. Back To Top | #9
    Quote Originally Posted by skyblue
    Propozitia "Real rulz" trebuie reformulata. Trebuie pusa la timpul trecut.

Dar in galbenul ala eu nu i-am vazut niciodata pe Barca. E cumva echipamentul nr 3 ?
    Nu,e nr. 2,dar e nou,de abia acum aprox. 1 luna a fost scos pe piata si l-a inlocuit pe celalant de rezerva.A prins foarte mult la publicul tinar,s-a vindut cel mai mult de cind a fost pus in vinzare.

10. Back To Top | #10
    Poate castiga si ei editia asta de Champions League. Daca erau mai atenti cu Chelsea, sigur ajungeau in finala si castigau fara probleme. Sniff....

11. Back To Top | #11
    LUFC JohnnyTorrio's Avatar
    Bai nene de unde iau si eu un tricou cu nr si nume ? se gaseste in romania ?

12. Back To Top | #12
    Bursucul vesel Salgado88's Avatar
    A, mi-am amintit, Barcelona e "cealanta" echipa din Spania, aia care au castigat o singura data CL ... mare echipa dom'le ...
    Frustrated football fanatic

The thruth is out there.

13. Back To Top | #13
    Juve per sempre forzajuve's Avatar
    Quote Originally Posted by Salgado88
    A, mi-am amintit, Barcelona e "cealanta" echipa din Spania, aia care au castigat o singura data CL ... mare echipa dom'le ...
    In caz ca nu stiai, Barca e campioana Spaniei...Te macina rau chestia asta din moment ce tot vi cu ironii de-astea ieftine...

14. Back To Top | #14
    The Other Side BlonduGL's Avatar
    Conteaza si istoria, nu numai prezentul.
    Real o sa vedeti ca o sa-si revina, si iar o sa puna toate echipele din Europa la pamant.
    Stop the war on drugs. We're not criminals

15. Back To Top | #15

E campioana, dar are un palamres net inferior Realului. E o echipa spectaculoasa si are jucatori fantastici, insa niciodata nu subestimati Real Madrid. Vom vedea ce va fi in editia urmatoare de 'Primera' si in CL 2005/2006.

Echidistant

16. Back To Top | #16
    Sa fim seriosi, Barcelona nu castiga editia asta a CL nici in 10 meciuri la rand. Cu Chelsea "au fost neatenti" (a se citi - au aparare de rahat si nu se pot concentra, degaba face Ronaldinho 30 de fente). Cu Liverpool nu stiu ce faceau, dar rezultatele din CL ma determina sa cred ca nu mare lucru. Daca prin absurd ajungeau in finala erau facuti arsice, mai ceva ca in 1994.

Va amintiti 1994 ?

Echipa actuala a Barcelonei este spectaculoasa, dar atat. A avut MARE noroc ca in campionatul intern Valencia a avut un sezon inexplicabil de slab, Valencia lui Cuper sau Benitez i-ar fi executat fara drept de apel. Real, ma rog, merita si ei sezonul pe care l-au avut, avand in vedere politica cretina de transferuri. In CL iarasi, orice italiana (in cele 3 mari, evident) i-ar fi eliminat, orice echipa din Anglia i-ar fi eliminat, si probabil si Lyon sau PSV sau Bayern.

Rijkaard se vede clar ca este un antrenor care daca are jucatori talentati poate impune un stil dinamic (a facut-o si cu Olanda in 2000), dar cand vine momentul hotarator, cand talentul nu mai e de ajuns si este nevoie de pargamatism si calm, clacheaza.

Legat de palmares si comparatii cu Real, Milan sau altii, sa ne pastram in limita realismului.
    That man is not truly brave who is afraid either to seem or to be, when it suits him, a coward.

17. Back To Top | #17
    Nu prea sunt de-acord cu Harald care subestimeaza prea mult Barca, zic eu...Sunt de parere ca Chelsea, Liverpool, Milan si Juve la momentul actual ar elimina pe Barca din CL. Dar oricum, Chelsea s-a chinuit serios. Plus ca nu stiu ce echipa spaniola ar face fata intr-un duel cu una din formatiile mai sus amintite...Iar comparatia cu echipa lui Benitez, cu a lui Del Bosque si nu stiu mai ce echipa de acum 4-5-6 sezoane mi se pare deplasata. Barca a castigat titlul si gata.

Da, este adevarat. Real are un palmares impresionant. Este cea mai titrata echipa din toate timpurile. De-a lungul timpului a avut jucatori fantastici. E echipa cu cele mai multe trofee, cu cei mai multi suporteri si se pot spune multe lucruri bune despre Real. Dar cred ca de la un timp incoace, suporterii Realului ar trebui sa fie mai rezervati si momentan sa lase ironiile ieftine pentru ca Real nu a facut absolut nimic in ultimul timp, nu a mai castigat nimic si nu s-a mai evidentiat decat cu turneele din China. Ba mai mult, nu mai e nici o echipa spectaculoasa, sezonul trecut cel putin plictisindu-ma groaznic. Cat despre ce va castiga Real, mai intai sa faca transferurile de care are nevoie, sa-si construiasca echipa cu cap si apoi sa emita pretentii la un trofeu. Pana atunci, continuand si acum cu turnee prin China, obosind echipa, nefacand nici un transfer cu cap si interesandu-i doar marketing-ul, nu au nici o sansa in Spania, cu atat mai putin in CL.

18. Back To Top | #18
    barca ? poate in mileniu 4 sa mai castige CL, ei si cu sTiaua )))))))

au castigat si ei titlu dupa 4-5 ani si gata sunt NO1 !!!!!

o adunatura de jucatori de mana a 2-a in frunte cu un mingicar care peste 2-3 ani se plictiseste de fotbal se cheama "the best team" ??

moaaaaaaaamaaaaa ce m-am distrat cu topicu asta

19. Back To Top | #19
    Quote Originally Posted by bog_83
    barca ? poate in mileniu 4 sa mai castige CL, ei si cu sTiaua )))))))

au castigat si ei titlu dupa 4-5 ani si gata sunt NO1 !!!!!

o adunatura de jucatori de mana a 2-a in frunte cu un mingicar care peste 2-3 ani se plictiseste de fotbal se cheama "the best team" ??

moaaaaaaaamaaaaa ce m-am distrat cu topicu asta
    1. Esti tu asa sigur ca Barca nu o sa castige CL? Banuiai cumva in anii trecuti ca va castiga Porto sau Liverpool? N-a zis nimeni ca sunt NO1 in toate timpurile, dar in acest moment, DA, sunt NO1 in Spania. In orice caz sunt peste Real...Mana a 2-a? In ce sens? La numarul de tricouri vandute? Ca dupa joc in nici un caz nu sunt de mana a 2-a...
    2. Ce legatura are Steaua cu ce discutii se purtau aici? Dar daca tot esti asa vizionar, poate-mi zici si daca si cand va castiga Dinamo CL?
    3. Cunosti cumva un fost user pe CG numit Masstahh?

20. Back To Top | #20
    Esti tu asa sigur ca Barca nu o sa castige CL? Banuiai cumva in anii trecuti ca va castiga Porto sau Liverpool?
    Pai e o mare diferenta. Barca nu are factorul de outsidera. Barca nu este indeajuns de buna ca Milan sau Chelsea sa castige de la sine, dar este indeajuns de renumita ca sa fie considerata printre favorite. Reteta perfecta ptr esec imo. Barca nu va castiga CL cu Rijkaard si echipa actuala nicicand. Un alta ntrenor, un alt lot, si orice se poate, desigur.

Problema cu Barca este ca nu va putea niciodata depasi psihologic trauma de eterna numar 2 in competitia interna, Realul priveste lejer spre Europa si castiga de multe ori, Barca priveste mai intai spre Real si devine atat de obsedata de ei incat uita orice altceva.

Mana a 2-a? In ce sens? La numarul de tricouri vandute? Ca dupa joc in nici un caz nu sunt de mana a 2-a...
    Ba da, jucatorii sunt de mana a 2-a, sorry. Cu exceptia lui Ronaldinho si Puyol, sunt bunicei, dar nimic mai mult. Mai e van Bommel acum care intr-adevar e foarte bun. Dar daca ne uitam la Giuly, Deco, van Bronckhorst sau Eto'o, sunt palizi rau, imo. Eto'o e probabil cel mai overrated atacant in momentul de fata. Drogba si Dindane de la Cote D'Ivoire mi se par peste el, de altfel Cd'I va merge la CM si Camerun va sta acasa, f probabil. Si Martins mi se pare mai bun, desi recunosc ca Eto'o e mai disciplinat, un punct in plus.

Dar Milan, Chelsea, Juve, Inter, Arsenal, ManU, Bayern si Real, chiar si Lyon, au atacuri mai bune ca Barca.

Iar comparatia cu echipa lui Benitez, cu a lui Del Bosque si nu stiu mai ce echipa de acum 4-5-6 sezoane mi se pare deplasata. Barca a castigat titlul si gata.
    Echipa lui Benitez era acum 1 sezon, nu 4-5-6. In 2003-2004. Una dintre cele mai solide echipe pe care le-am vazut, a luat titlul si Cupa UEFA. Daca Valencia nu facea prostia sa il ia pe Ranieri cred ca isi putea pastra acel titlu. Sigur, nu e vina Barcei, dar spun ca acest sezon a fost unul dintre cele mai slabe in Spania din ultimii 10 ani, daca nu cel mai slab. S-a vazut si in CL unde au avut o prezenta jenanta, netrecand cu nici o echipa de optimi. Singura raza de lumina a fost Villareal, in rest, standarde foarte slabe, Deportivo, Valencia parca au murit, Real in tranzitie, Barca a fost chior in tara orbilor, in nici un caz o echipa mare.
    That man is not truly brave who is afraid either to seem or to be, when it suits him, a coward.

1.  
Page 1 of 431 12341151101 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks