Thread Introduction
Topic pentru fanii Realului. Suporterii adversarelor sunt rugati sa se abtina de la interventii.
Page 1 of 143 12341151101 ... LastLast
Results 1 to 20 of 2842

Thread: Real Madrid

1. Back To Top | #1

Real Madrid

Este totusi necesar un thread pentru cea mai galonata echipa de club a Europei

Real Madrid este dupa Dinamo echipa mea preferata de multi ani. Un club cu performante, istorie, trofee; un nume mare in Europa. Acum din pacate echipa trece printr-o perioada foarte proasta, investitii facute aiurea, schimbari succesive de antrenori, jucatori care nu mai fac fata.

Primul transfer in aceasta iarna se pare ca va fi Antonio Cassano de la AS Roma.

P.S. - Rog fara flameuri aiurea si fata discutii despre alte echipe sau despre Primera Divison. Pentru asta exista celelalte threaduri.

2. Back To Top | #2
    Randy Couture Marele Preot's Avatar
    Din pacate suntem in kko. Si nu vad o iesire prea curand. Ma intreb cu ce scop il cumpara pe Cassano? Sa faca tusa la fel ca Owen anul trecut? Ca oricum joaca Raul (dupa ce-i trece accidentarea) care este sun orice critica de cel putin 2 ani. Si Robinho si Baptista sunt mult peste el, dar trebuie sa faca loc maaaarelui jucator Raul.

Avem nevoie de mijlocasi, vreo 4 asa, cel putin, ca astia nu (mai) au nici o treaba.

Si Helguera trebuie impuscat. De cateva ori, sa fim siguri ca e mort.

3. Back To Top | #3
    Forensic Engineering Jaxx's Avatar
    "Avem" ? Frate, esti sigur ca esti Roman? Sau te pomenesti ca o-i fi si tu vreun actionar la Real Madrid. (By the way, Bernabeu e un stadion jos palaria)

Pe mine ma enerva rau fata portughezului Luxemburgo (si accentul de izaura cand vorbea spaniola). Ma bucur ca l-au dat afara.
    Perfect Planning Prevents Pathetic Performance

4. Back To Top | #4
    Registered User TrK's Avatar
    Si eu tin cu real de cand sa mutat Ronaldo la ei
    si inca un transfer ''Brazil winger Cicinho joins Real'' jucatoru are 25 de ani si vine de la Sao Paulo
    ps : Real are nevoie de un antrenor altfel se duce pe vale !
    Yahoo ID: slim_shady_d12dozen

5. Back To Top | #5
    Quote Originally Posted by Jaxx
    "Avem" ? Frate, esti sigur ca esti Roman? Sau te pomenesti ca o-i fi si tu vreun actionar la Real Madrid. (By the way, Bernabeu e un stadion jos palaria)

Pe mine ma enerva rau fata portughezului Luxemburgo (si accentul de izaura cand vorbea spaniola). Ma bucur ca l-au dat afara.
    Nu sunt sigur............si Luxemburgo era brazilian, daca tot vorbim de nationalitati.

Antrenor bun este super necesar, dar nu se poate descurca singur. Toata conducerea tehnica trebuie revizuita. Si mai ales trebuie sa fie priotar randamentul echipei in teren, nu la bursa (desi sunt bune dividentele )
    Dar, mai intai sa dispara Helguera. Altfel este totul zadarnic.........

6. Back To Top | #6

Da, Cicinho este un jucator foarte bun. Puternic in aparare si urca bine si in atac; are centrari bune. Prima mutare inteleapta facuta in mini-mercato.

7. Back To Top | #7
    vreausa@plec.din.ro skyblue's Avatar
    Se zice ca va veni Radomir Antici ca antrenor la Real. Deocamdata zvonuri.

Si Real are nevoie in primul rand de un presedinte la care sa nu ii fi luat Dumnezeu mintile ( Casano acuma ? ala e dus cu pluta , la ce naiba e nevoie si de Casano ? sunt penibili destui in lot care o freaca pe bani multi)

In rest mai e nevoie de inca 3 fundasi linga Cicinho si de 4 mijlocasi care sa vrea sa fuga timp de 90 de minute.
    ** Sa fim iubitzi !!! **

8. Back To Top | #8
    Registered User 2Pac4ever's Avatar
    real era o mare echipa pana sa apara beckam...care in loc sa puna mana si sa alerge pe teren se tine de publicitate prosteasca non-stop...ca nu stiu ce i-a cumparat lu nevastasa...ca mai are un plod...bla bla bla...si dupa el au inceput toti sa se prosteasca...alta vina o are perez care aduce staruri de hollywood in loc de jucatori de fotbal...si mai ales aduce ce nu trebuie....pai robinho , cassano ,owen , woodgate , samuel ,ramos , diogo , pablo garcia sunt jucatori de real ? sa nu mai zic de helguera , pavon etc ... unicul jucator de valoarea tricoului lui real este ronaldo! ... lor le trebuia un cannavaro , un nesta...un gerrard ....un ronaldinho...ehehe...asta este...oricum ar trebuie sa stam linistiti , ca perez castiga bani ..
    ps:Eto`o nu era bun...mai bine owen.....
    si acum antonio cassano...wtf?!...sunt fan milan dar tin si cu real..si ma oftica prostia asta...cassano in primul rand aduce scandal la echipa...de parca nu sunt destui acolo la real cu "orgoliu" de vedete...mai lipsea pushtiul asta....si macar sa fi fost fundas...ca asta le trebuie la real...si un mijlocas doi sa alerge...
    ALL EYEZ ON ME

9. Back To Top | #9
    LUFC JohnnyTorrio's Avatar
    C'mon ...
    Beckham inainte de a ajunge la Real Madrid era asa ? Nu.
    Robinho nu e de Real ?
    Ce vina are Woodgate ca s-a rupt pt atat de mult timp ? Cand juca la Leeds era printre cei mai buni DC din Anglia.
    Owen cel mai bun atacant din Spania raportat la minute jucate/goluri.
    Samuel ? Joaca f bine la Inter, asa a jucat si la Roma inainte sa se transfere. Real Madrid i-a "stricat" pe Beckham si Samuel.
    Cannavaro, Nesta, Gerrard, Ronaldinho ? Multi dintre ei sunt netransferabili.
    In rest sunt de acord cu tine. Le trebuie neaparat un 1-2 fundasi si 2-3 mijlocasi.

10. Back To Top | #10

Aberati. Beckham a avut o perioada mai proasta, la inceput, o perioada mai lunga de acomodare. Nu uitati ca asa a fost si cu Zidane. Acum Beckham este unul dintre stalpii echipei, un jucator cu centrari si lovituri libere bune (asa cum il stim dintotdeauna) si un jucator care alearga mult; se vede ca pune suflet pentru echipa.

11. Back To Top | #11
    Quote Originally Posted by 2Pac4ever
    real era o mare echipa pana sa apara beckam...care in loc sa puna mana si sa alerge pe teren se tine de publicitate prosteasca non-stop...ca nu stiu ce i-a cumparat lu nevastasa...ca mai are un plod...bla bla bla...si dupa el au inceput toti sa se prosteasca...alta vina o are perez care aduce staruri de hollywood in loc de jucatori de fotbal...si mai ales aduce ce nu trebuie....pai robinho , cassano ,owen , woodgate , samuel ,ramos , diogo , pablo garcia sunt jucatori de real ? sa nu mai zic de helguera , pavon etc ... unicul jucator de valoarea tricoului lui real este ronaldo! ... lor le trebuia un cannavaro , un nesta...un gerrard ....un ronaldinho...ehehe...asta este...oricum ar trebuie sa stam linistiti , ca perez castiga bani ..
    ps:Eto`o nu era bun...mai bine owen.....
    si acum antonio cassano...wtf?!...sunt fan milan dar tin si cu real..si ma oftica prostia asta...cassano in primul rand aduce scandal la echipa...de parca nu sunt destui acolo la real cu "orgoliu" de vedete...mai lipsea pushtiul asta....si macar sa fi fost fundas...ca asta le trebuie la real...si un mijlocas doi sa alerge...
    Sa o luam punctual, Becks are 25+centrari in careu pe meci, nu e vina lui ca Real nu are atacanti de careu sa profite de ele, a fost jucat gresit (inchizator, ffs), de cand a fost trecut pe dreapta randamentul lui a crescut mult, dar e loc si de mai bine.

Owen a fost cel mai eficient jucator de la Real dupa Casillas din ultimii 3 ani, a avut 4 goluri mai putin decat goalgetterul Primerei, in conditiile in care a fost rezerva 80% din timp.

Dupa cum a zis si Chris, Woody e un fundas central excelent, mare, puternic, bun in jocul aerian, cu pozitionare buna.

Samuel trebuia lasat si el sa se adapteze, oricum era mult peste Raul Bravo + Pavon luati impreuna.

Ramos a aratat multe si va arata si mai mult in maxim 2 ani, e un jucator de mare perspectiva si o mutare inteligenta din partea lui Perez.

Diogo la fel, si-a facut intotdeauna treaba cand a fost introdus, e excelent pentru fundas dreapta rezerva.

Helguera e cam batran, mai greseste, dar oricum e mult peste Pavon (si aici fac o paranteza si ii urez de bine lui Caro care il prefera pe distrusul asta in defavoarea lui Woody, doar pentru ca a fost elevul lui la B).
    Geology rocks

12. Back To Top | #12
    vreausa@plec.din.ro skyblue's Avatar
    Ramos jucator de perspectiva... O fi el , dar la Real foamea de rezultate e acuma , nu in perspectiva. Si sa arunci 27 de milioane pe unul care poate ajunge bun e prostie . Cu gramada aia de bani puteai cumpara unul care e bun acuma + in viitor.

Si cit de bun e Ramos l-am vazut... cartonase rosii , autogoluri ,mingi luate printre picioare , driblat lejer de tot felul de anonimi de prin Primera... (ca rusinea de la Ronaldinio poate ca o patea oricine in locul lui )

Woodgate la fel , rosii , 2 autogoluri in 2 meciuri consecutive ... accidentari peste accidentari... inca 23 de milioane aruncate pe fereastra.

Pai cu 50-60 de milioane luai pe Canavaro si pe Nesta... sau in orice caz , ceva apropiat ca valoare.

Beckham intr-adevar si-a revenit in ultimul sezon. Din pacate exact cind s-au prostit de tot ceilalti. Owen intr-adevar merita jucat mai mult ... dar nu imi pare rau de el : cica a plecat de la Liverpool ca sa cistige trofee... lol
    ** Sa fim iubitzi !!! **

13. Back To Top | #13
    Registered User Jonny Quest's Avatar
    Mare echipa Real Madrid asta, au investit in atacanti si in mijlocasi sute de milioane de dolari
    Dar fundasi? Cica ei cumpara numai vedete, adica nu exista fundasi buni pe lumea asta?
    Pe Vicente Del Bosque l-au data afara ca nu a castigat Liga Campionilor, dar a castigat campionatul, n-am mai vazut asa gainarie de cand l-a lucrat Vialli la Chelsea pe Gullit si apoi nu l-a mai bagat pe Dan Petrescu, desi juca in acea perioada la capacitate maxima.
    Bine le-au facut Barca, aia da echipa

14. Back To Top | #14

Si e oficial, Cicinho la Real

15. Back To Top | #15
    Registered User 2Pac4ever's Avatar
    ppl pana nu va cumparati jucatori de fotbal adevarati , nu "vendete" ca Beckam va zic eu ca n-o sa faceti nimic...mai vorbim noi...o sa vedeti...
    ALL EYEZ ON ME

16. Back To Top | #16
    Beckham este la momentul actual unul dintre stalpii echipei, daca stam sa anakizam atent jocul echipei in acest moment.

Diogo va fi probabil convertit in fundas stanga dupa venirea lui Cicinho.

Sergio Ramos va creste mult de tot dupa parerea mea. Este singurul transfer capabil realizat in ultimii ani.

Pablo Garcia este un jucator bun in conditiile in care mai sunt inca 3 mijlocasi care sa poata alerga. In conditiile actuale eu zic ca merge mai bine Gravesen.

Pavon NU este marea problema din aparare. La 80% (cel putin) din golurile primite anul asta vina principala este a lui Helguera. Pavon a crescut mult, dar nu este de Real.

Owen trebuia sa joace in locul lui Raul, care e varza de ani buni.

Samuel are un stil de joc prea dur pentru Spania, insa perfect pentru Italia.

Woodgate nu este vinovat ca s-a accidentat, dar trebuie sa fii proost graaamaaada sa cumperi un jucator accidentat. Eu cred ca d-abia sezonul viitor va reveni la o forma acceptabila, pentru ca acum este lent rau.

Si se pare ca astazi se va produce si transferul lui Cassano la Real Madrid, pentru 5,5 mil euro. Macar daca scot un ban bun pe el in vara. (Soldado rupe).
    Sau i se pregateste ceva lui Raul, ceea ce ar fi o veste foarte buna, insa m-as mira.

17. Back To Top | #17

Antonio Cassano, noul galactic. Sa speram ca va pune osul la treaba mai mult decat o face Ronaldo sau alt atacant din lotul Realului
    Eu cred ca baiatul asta va aduce mai multa vigoare in atacul madrilenilor si mai multe goluri; sa vedem.

18. Back To Top | #18
    ... a shadow Ktulu's Avatar
    Tu ce stii despre baiatul asta? Ca eu am impresia ca esti dezinformat...
    When you know that your time is close at hand
    Maybe then you'll begin to understand
    Life down there is just a strange illusion.

19. Back To Top | #19
    "Baiatul asta" cred ca va face tusa si va fi vandut pe o suma bunicica in vara. Asta daca nu i se pregateste ceva lui Raul.......vise ...........vise..........

20. Back To Top | #20
    LUFC JohnnyTorrio's Avatar
    spoiled kid

1.  
Page 1 of 143 12341151101 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks